Skoči na vsebino

Spotify - šeraj svoj playlist


Priporočeni prispevki

Flaming_C reče pred 26 minutami:

7 day's free trial ended mi napise :mellow:

 

Zdej sem pa v dilemi,6 € je malo,sam vseen nevem

Pa daj, prijavi se, v roku enega meseca še vedno lahko prekineš naročnino brez da bi ti karkoli zaračunali :) 

Povezava do prispevka
Mutombo reče pred 1 uro:

Drugače maš na eBayu spotify letne naročnine za 5e.

 

kolk so ti accounti legit? dela tako kot piše tud v sloveniji in na telefonu? (n00b vprašanja verjetno, sprašujem zato, ker sem zarad drugih razlogov obsojen na mesečno naročnino na apple music, tko da mi je mal brezveze plačevat še spotify, ampak 5$ bi pa pljunil za eno leto )

uredilo bitje saosin
Povezava do prispevka

Jaz imam pa še vedno problemček.

Namreč, ko Spotify Free povežem z Alexo in poslušam preko Echo zvočnika, mi namesto posamezne pesmi predvaja nek radio. Npr. rečem: "Alexa, play Bohemian Rhapsody..." in začne: "Playing Bohemian Rhapsody RADIO on Spotify."

To je bilo že prej, ko sem imel še preko VPN, zdaj sem sicer vse "ponastavil", ampak težava ostaja. Dejansko ne morem glasovno izbrati željene pesmi, niti izvajalca... vedno začne predvajati nek radio. :(

Ravno zaradi tega sem takrat preklopil na Deezer (ki dela normalno).
Mi je pa Spotify veliko boljši in če ne drugega, ga uporabljam na PC-ju in telefonu. Free verzijo zaenkrat, čeprav razmišljam o plačljivi.
Zanimivo tudi, da včeraj ob praktično celodnevnem poslušanju komadov, ni bilo niti ene reklamce. 

 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Si čisto in res 100%? Ker če je to rešitev, potem takoj vzamem Premium (in skenslam Deezer) in imam mir do konca življenja :) 

Lahko to potrdi kdo, ki uporablja Spotify linkan na Alexo več kot 14 dni? 

Namreč, prvi teden ali dva mi je delovalo normalno (free account), potem je pa naenkrat začelo samo tisti radio predvajat.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Si čisto in res 100%? Ker če je to rešitev, potem takoj vzamem Premium (in skenslam Deezer) in imam mir do konca življenja :) 

 

sem 99%, v tej temi sem vprašal, zakaj mi noče predvajat določenega albuma na appu, ampak ko kliknem play mi začne predvajat random komade tega izvajalca/radio in dobil odgovor, da zaradi free verzije, tko da vrjetn je tud pr teb isto

Povezava do prispevka

Vsi appi mi delujejo brez problema (bodisi predvajam preko telefona, bodisi preko kompa) in ročno klikam. Deluje tudi playlista, skipanje, ni da ni...

Problem je samo pri glasovnem upravljanju. Takrat Echo (oz. Alexa) vedno predvaja f*** radio. :) 

Edit: zadeva rešena. Sem preklopil na Spotify premium in zdaj je vse tako, kot mora biti!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Hvala za awsome playliste :D

 

Se komu dogaja da na Alexi deluje en čas, kar naenkrat pa katerega komada ne zaigra in je tiho. Rečeš nex in gre na naslednji komad na playlisti?

 

Sedaj se mi pa je začelo dogajati da še to kdaj ne pomaga. Pomaga samo da jo potegnem iz elektrike in ko jo priklopiš nazaj, pa spet dela.

Povezava do prispevka
kalasnikov reče Dne, 4. 8. 2020 at 21:53:

Hvala za awsome playliste :D

 

Se komu dogaja da na Alexi deluje en čas, kar naenkrat pa katerega komada ne zaigra in je tiho. Rečeš nex in gre na naslednji komad na playlisti?

 

Sedaj se mi pa je začelo dogajati da še to kdaj ne pomaga. Pomaga samo da jo potegnem iz elektrike in ko jo priklopiš nazaj, pa spet dela.



Meni se to občasno zgodi, ko imam zagnan app na PC-ju. Zgleda, da jo zmede, če z miško izberem komad al nekaj. Ampak to res redko. Ne dam je iz elektrike, ampak app izklopim (in magari takoj nazaj vklopim), pa je OK. 
App pa imam pognan pač zaradi tega, da si playliste delam, ker muziko v 90% izbiram z voice komando (razen kakšnih slo/yu komadov hehehe).Ž

edit: Mogoče je pa tudi (v tvojem primeru) kaj povezano z omrežjem (wifi).

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Zakaj na telefonu (nimam premiuma) ne morem ustvarjat novih playlist, na namizni aplikaciji preko računala pa gre brez težav?

Skoraj vso glasbo, ki jo odvrtim preko Spotifya, gre preko telefona na prenosni zvočnik/drugo in pogostokrat izberem pripravljen mix, ki mi ga predlaga in bi si kakšen všečen komad dodal na svojo playlisto.

Povezava do prispevka
  • 1 leto kasneje...
woho reče pred 1 uro:

@DaCapo

 

Po enem letu še vedno uporabljaš spotify in alexo?

 

Kako ti je uspelo zadevo povezat? Meni konstantno teži, da zaradi geographical restrictions ne morem naložit spotify skill na alexo.


Več kot leto dni uporabljam spotify in alexo. Brezšivno. Imam pa Spotify Premium, brez tega sem imel težave. Povezavo sem naredil preko Alexa appa na fonu (preko tega appa sem alexo tudi aktiviral in nastavil pač to kar je bilo potrebno nastavit). Zadeva deluje v nulo.  Spotify lahko poslušam direkt preko zvočnika Echo (Alexa, play "naslov pesmi" ali izvajalca itd.), bodisi preko PC-ja (kjer izberem napravo na kateri se bo glasba predvajala, lahko je to Alexa v dnevni sobi, lahko so PC zvočniki...). Lahko pa seveda tudi preko fona, ampak to poredko, razen če sem na vrtu ali pač kje drugje.
Echo zvočnik z Alexo sem jaz kupil 2. generacijo, posebej je pa bilo označeno da bp deluje v EU. Sedaj ne vem, kako je s tem, če kupiš novejši zvočnik, čeprav nameravam letos kupiti še vsaj enega za neko drugo sobo. No, odkar je pa še Spotify uradno podprt v SLO, pa sploh ni težav. (pred tem sem se boril z VPN in vsakih 14 dni moral ponovno aktivirati :) ).
Dodajam še to, da mi free Spotify (odkar je na voljo za SLO) na Alexi ni deloval pravilno (čeprav je povezalo, je namesto izbranih pesmi zvočnik vedno začel vrteti nek radio). Odkar je pa naročnina, pa, kot pravim, brez težav...

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Imam spotify trial verzijo premium za 3 mesece in mi je zadeva kar všečna. Bi kupil, če mi jo uspe zvezat z alexo. Imam pa težave kot mnogo drugih s povezovanjem accountov. Imaš vse normalno nastavljeno (slo lokacijo na appu in na echo-tu)? Neki sem bral, da je rešitev, da si nastaviš ameriški naslov povsod in naj bi delalo... Sem probal pa mi še vedno ni uspelo. Fak mi grejo te regional locked zadeve na kurac...

Povezava do prispevka
woho reče pred 32 minutami:

Imam spotify trial verzijo premium za 3 mesece in mi je zadeva kar všečna. Bi kupil, če mi jo uspe zvezat z alexo. Imam pa težave kot mnogo drugih s povezovanjem accountov. Imaš vse normalno nastavljeno (slo lokacijo na appu in na echo-tu)? Neki sem bral, da je rešitev, da si nastaviš ameriški naslov povsod in naj bi delalo... Sem probal pa mi še vedno ni uspelo. Fak mi grejo te regional locked zadeve na kurac...


SLO lokacija je 100%. In zagotovo v obeh primerih (in app in echo..). V glavnem: privzeto je delovalo, takoj ko sem Spotify vzel naročniški. Aja, Alexa je pa zagotovo na SLO lokaciji, ker če npr. vprašam za vreme, bo takoj povedala: Weather in Maribor is... :) 
Ampak malce preveri kateri Echo imaš. Ker kot pravim, svojčas so prodajali regionalno locked (no, dejansko jih Amazon niti ni pošiljal v SLO, ampak kaj pa veš...). Še enkrat: moj vem, da je Europe verzija. Za tiste ne EU pa je pisalo, da ne podpirajo "večine" zadev itd. Ampak to je bilo že kar precej nazaj.  

Si poskusil povezati account Spotify z Alexo preko PC-ja? https://alexa.amazon.com/

Spotify account še preveri - pod lokacijo imam jaz Slovenia (kot že omenjeno). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

To je pa naslednja smešna zadeva. Prek PC-ja mi je uspelo povezat (potem ko sem spremnil lokacijo) in mi piše skill enabled. Alexa pa še vedno pravi, da ni povezana. Bom preveril ali mam vse za EU. Echo dot je načeloma kupljen na amazon.de in prek kolega dostavljen v SLO.

Povezava do prispevka
woho reče pred 6 minutami:

To je pa naslednja smešna zadeva. Prek PC-ja mi je uspelo povezat (potem ko sem spremnil lokacijo) in mi piše skill enabled. Alexa pa še vedno pravi, da ni povezana. Bom preveril ali mam vse za EU. Echo dot je načeloma kupljen na amazon.de in prek kolega dostavljen v SLO.


Poskusi samo restartat zvočnik. Iz elektrike pač za minuto. V Alexa nastavitvah imaš tudi izbrano lokacijo Slovenija? Drugače pa res ne vem. 
Jaz imam ta zvočnik (kupljen 20.11.2019):
Amazon Echo (2nd Generation) - Smart speaker with Alexa - Charcoal Fabric : Amazon.de: Amazon Devices & Accessories

Tega pa imam nagledanega kot dodatnega, verjetno bom naročil v kratkem:
All-new Echo (4th generation) International Version | With premium sound, smart home hub and Alexa | Charcoal : Amazon.de: Electronics & Photo

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
woho reče pred 11 minutami:

OK zaenkrat je uspelo, če dam vse na US lokacijo. Problem je bil v tem, da ima žena dva amazon accounta... Ne upam vprašat zakaj... Probam potem še dat nazaj vse na SLO.


Hja, če vse dela na US, potem pusti in imaš načeloma mir :) . Torej je očitno, da si imel težavo z regijo. 

Meni pa ravno na US ne dela, že sam Spotify, ki ga plačujem s SLO kartico, mi avtomatsko vrže na Slovenia. :) Alexo pa sem že tako ali tako v štartu nastavil na SLO regijo. Tako da... butaste regije pač.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Sem spremenil lokacijo na vseh napravah nazaj na Slovenijo in zadeva sedaj deluje... Tako, da če še komu ne bo delal spotify.. najprej lokacije vseh alexinih naprav v USA, aktiviraš skill spotify, zamenjaš nazaj in dela.

 

Lokacijo hočem imet slovensko, zato da avtomatsko pove vreme v Sloveniji... Ko sem imel nastavljeno na USA  sem dobival vreme za New York.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...