Skoči na vsebino

[PS4] Ghost of Tsushima


Priporočeni prispevki

Mefisto reče pred 8 minutami:

Vi ste fuknjeni:rofl: Na ps4 je to leto prišel en sam res dober špil vreden igranja - Last of Us 2. Folk se pa tu klanja igricam 7/10 samo zato ker so Sony ekskluzive:rofl:

hqdefault.jpg

 

Tole bo od zdaj naprej default reply za plešastega pravnika, ki se ne spozna na igre in konzole lol.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 13 minutami:

Eden redkih objektivnežev na forumu, poleg mene in bigbossa seveda.

 

Aja, sem mislu, da moraš imet vse konzole, da si lahko objektiven. Tvoje besede.

 

Pizda kako slab troll si ti stari. Res uno, lowest IQ possible.

Nobene konsistence, nobene inteligence, nič.

 

Aja, wait. Odgovarjam ti... GG WP.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 5 minutami:

Ja priznam, že v osnovni šoli sem bil bolj glup. Tako da mi je že takrat karierni psiholog naj se usmerim v kaj bolj preprostega, kot npr. razvijanje pravne toerije in dogmatike, medtem ko največji geniji generacije so šli risat kurce na internet.

Če ne moreš uspeti v badmintonu, pol moraš pač početi neka pisarniška dela, jebi ga.

Za projekte rojene iz strasti (risanje, šport) človek potrebuje strast. Psihopati ste tega nezmožni. Čisto normalno, da ti pravo bolj leži.

Škoda samo, da si ti pobral le vse možne slabe lastnosti psihopata (narcisoidnost, nezmožnost empatije, etc), povsem popušil pa pri inteligenci. :\

 

Tole pišem povsem resno, btw. Ni nek kontra troll.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 33 minutami:

83 je OK špil, nič posebnega u glavnem.

 

 

83 je tehnično gledano nadpovprečen špil, ampak kot praviš nič posebnega in nič takega, da bi se masovno klanjali. Če maš srečo in je špil tvoje tematike oz. ti v tem momentu ful paše igrat nekaj takega, potem si zmagal in uživaš kot da gre za devetico. Če špil ni tvoja tematika ali zvrst potem ti je lahko tudi za 7 ali 6 in ga kurcaš (ali pa pač ne kupiš, ker znaš realno ocenit) 

 

That said, v tem topicu je marsikateri PS owner rekel, da se bo špilu raje izognil, drugi so tarnali, da nimajo motivacije igrat, nekaterim je pa pač top in uživajo na polno in sem in tja spustijo avadodiča. 

 

Vidva z mefistotom: folk na temu forumu je fuknjen, klanjajo se 7/10 igrici 

 

Res sta deluded as fuck no :D 

Povezava do prispevka

Fuknil notri včeraj skoraj cel večer.  Boj mi je bil na začetku krneki, ker ni lock ona. Samo sem se navadil in mi je zdaj kul.

 

Ima nek Odiseja vibe, vendar v dobrem smislu. 

 

Lahko pobožaš lisico. Velik plus.

 

Jebemti medvede.

 

Okolje je za dol past. Ko vzhaja ali zahaja sonce, lepe barve, ponoči kresničke. Še ko je oblačno je lepo. Pozibavanje trave v vetru... Tista mehanika s potegom po touch padu, da zapiha veter mi je tudi kul. Ali pa da zašpila na frulici. Pa tisti flashbacki na random, ko koga ubiješ... pa haikuji ipd. 

 

Sicer še na začetku samo zaenkrat carska igrica. Pa lepo je vidit, da si zadnji samuraj. Da so jih častni načini bojevanja pokopali in moraš igrati umazano igro.

 

Kar je sony nam dal v tej generaciji res neverjetno. Zlata doba.

Povezava do prispevka

Pizda jaz sem se po snetijevem opisu konkretno zagrel :D Jo pa dobim točno čez 1 mesec, upam na kakšno deževno obdobje v tistem terminu in na prazno bajto. Takile odstavki me narajcajo bolj kot 2 dni vzhajano testo za pico 

 

Navedek

 Ko se s sicer enostavno platformsko akcijo povzpneš na vzpetino in v daljavi zagledaš mongolsko ladjevje, ki čaka v zalivu, do tja pa te čakajo slapovi, jezera, reke, votline, trdnjave, mostovi, nasadi bambusa, slikovite vasi, riževa polja, pristanišča, močvirja, skrite samurajske kočure, pokopališča, templji vrh gora, ni da ni … Tedaj samo zadovoljno zavzdihneš, vedoč, da te čaka še ničkoliko vzdušnega in krasotnega tako za oko kot za uho, če omenim še izvrstno domorodsko glasbo in mojstrske zvočne učinke. Pod črto se med raziskovanjem, kjer te povsod nekaj vabi k sebi, počutiš kot eno z naravo, enako kot v Zelda: Breath of the Wild, ki je avtorjem rabila kot eden od zgledov, in še dosti bolj kot v Assassinih, kjer je okolica bolj orodje kot navdih.

 

Povezava do prispevka
Navedek

A še važneje je, kako virtualnega samuraja oblikuje vse, kar počneš. Kakor so gejše mnogo več kot cipe, so samuraji poleg bojevništva negovali filozofijo, etiko, pesništvo, slikarsko in glasbeno umetnost, domoljubje … V igri tako s sledenjem lisicam, ki so japonska mitološka bitja, odklepaš amulete za razne bonuse, s sviranjem flavte menjavaš čas dneva, pri namakanju v vrelcih razglabljaš o preteklosti, z lovom zveri, kot so medvedi in vepri, nabiraš kože in s sedanjem na posebne kraje ter oziranjem po vročih točkah sestavljaš pesnitve haiku. Vse to prispeva k izgradnji večplastnega samurajskega lika, ki izvleče meč le, ko je treba, in ki bolečino, ki jo zadaja, uravnoteža s trpljenjem, ki ga je deležna dežela. Tudi v pogovorih, kjer so tako angleški kot japonski glasovi prvovrstni, se čuti globlje razumevanje tematike.

 

Vse lepo in prav, bom reku, da se 90% strinjam z Snetijem, sam tako v tem, kot ostalih super pozitivnih reviewih, se zelo glossa over, kok je ta špil res prazen. Kakšni questi so, kok to raziskovanje ne prinese nikakršne druge nagrade, kot estetski doživljaj. Ja vasice so lepe, ampak prazne, ja svet je lepo narejen, ampak ne sam opravila, ampak tud encounterji (!!!) so copy/paste. Po vzdušnih livadah jahaš in petkrat v eni uri zaglaviš pet momcev, ki jih nato s standoffom hitro pobiješ. Rešiš tri zvezane ženičke in pobereš 20 rož in palic.  Te stvari naštete v quotih pa lepo prosim narediš v špilu par stokrat, če bi bilo neki unikatnega... ajde, ko pa 15 minutah laufaš za tremi lisicami (ja lahko jih pobožaš) in se vmes namočiš v dveh toplicah pa ta novelty hitro postane debiln. 

 

Žal je realnost dost bullshit, oziroma ta špil res pade na to, kok ti dogaja 'igranje samuraja'. Sej načeloma Sneti pove vse prave minuse in pluse, sam extent tega kok je to res en u kurcu napisan špil z bednimi stranskimi misijami je treba doživet skozi igranje :D Recimo dva tipična stranska questa sta: Jin sliši, da se nekaj dogaja v varilnici sakeja. Uletiš do questa, tm je neka ženska, ki reče da ji mongoli uletavajo in spijejo ves sake. V nasledni sceni Jin te mongole pokolje, gospo pošlje  stran, saj se mongoli lahko vrnejo. Dolžina dialogov: pet stavkov. Dolžina combata: 2 min. Dolžina časa, ko gledaš kako dobivaš nagrade za quest, 2 min.

 

Drug tip questa: uletiš do ene gospe, ki je zelo lačna, pravi ti, da so ji banditi ukradl hrano. Bandite najdeš 500m stran v gozdu in jih lahk ubiješ al pa ne in uzameš vrečo riža. Quest se 'šokantno razplete'. Dolžina questa 3 min, dolžina dialogov 1 min.

 

Mythic questi so bol zanimivi in vzdušni, sam jih je res sam par na vsaki mapi. Main quest plotlini so pa mal bol zanimivi, sam ne igralno, večinoma hodš od točke a do točke b in se vmes mal fajtaš.

 

U resni stvar, ko je 'dobro uležan suši ne obstaja'. Sushi mora bit svež v tem špilu je pa točno tak kot je napisal Sneti - dobro uležan (uizi smrdi)). Cel špil je lep in glossy af, res lepo ga je igrat, sam jst res mislim, da moraš kle izklopt možgane, si dat prste v ušesa in delat LALALALA, da ti ni slabo pri tem za kok klošarski špil res gre. Pač kle res koncept open worlda doseže najnižjo točki in za tako stvar ni nobenga izgovora, če se še tok delaš, da gre za fajn samurajski špil kot ga še ni bilo. 

Povezava do prispevka

Odličen post, ki objektivno povzame igrico.

 

Ne pozabimo, da je Witcher 3 dvignil nivo stranskih questov v frpjih za par nivojev. In danes igrati frp s takimi butastimi questi kot "podgane so mi pojdle vrečo riža" pač ni več na nivoju.

 

Ista repetitivnost je bila značilna za Days Gone, pobiješ momce v eni postojanki - cool, drugi - ok, tretji - come one, dvajesti - a ste vi prfuknjeni??

uredilo bitje Mefisto
Povezava do prispevka

Ti kvesti so pac relikt klasicnih open world spilov, samo zato ker je w3 naredil tok nore in zaenkrat edinstvene sidequeste se ne pomeni, da jih bodo ostali tut. Verjetno bo vecina sidequestov v open worldih se naprej tako bedna, prej to kot pa podobna witcherjevim. Vcasih smo rekli, da so mal boring, po w3 lahko recemo da so plain zanic,  na sreco ti jih pa ni treba delat v celoti. Bolj je vprasanje, ce si tak spil zares zasluzi 9 od 10, ampak sklepam da ce bi imel ocene do 100 verjetno nebi dobil 90 temvec 85.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...