Skoči na vsebino

[PS4] Ghost of Tsushima


Priporočeni prispevki

Ezoterik reče pred 49 minutami:

bolj repetitvnega open worlda sploh ni, folk dissa spidermana, anpak GoT je x5.

 

Fuck. Ti to resno? Igram praktično vse open world špile in mi je ravno Spiderman bilj najbolj ponavljajoč s tistimi uličnimi nalogami, ko si drajsal gor in dol po četrti, da se je pojavila... Daleč bolj kot kak AC recimo. In da je GoT še bolj kot Spiderman? Samo sem čakal priliko, da nabavim, sedaj pa sem v dvomih.

Povezava do prispevka

Brez heca je špil najbolj repetitvn od vseh open worldov. Vsi nabiralniški questi so identični (teh je cirka 200, razdeljenih v kok ene 6 variant). Vsi random encounterji so enaki (maš tri variiacije: reši ujetnika, odpri chest, pa ubij bandite, sam efektivno so vsi enaki). Pol maš ene tri variante side questov (ala infiltritaj ladjo, ubij unga al tega). Pol pa še uničuješ utrdbe. Main quest je glup, ampak kr zanimiv (čeprav ne delaš nč bol zanimivga), vsi zanimivi questi so v mythic delu, kjer na koncu dobiš kšn nov weapon, armor al pa kej.

 

All in all ti mora špil res dogajat, ker tok mal varietya se ni blo v nobenem open worldu.

 

Pa še špil je res invalidno, svinsko lahk... če je kdo že sprobal lethal naj pove, če to kej nabilda težavnost. Jst po 5 ur skupi nism umrl, pa splih nidm uporabljal nobenga razen unga basic armorja (pa mongolskega na tretjem otoku)

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Se v tem lahko lepo strinjam. Repetitivnost postane dokaj mučna na koncu act2 in act3, ko si zmaxxan oz. ko ne rabiš več surovin in/ali XPja. Potem samo hard skip vseh random fightov (ki je res zgolj in samo v eni različici: Standoff, nato pobiješ preostale in stisneš R2, bodisi, da odvežeš NPCja ali pobereš surovine.

 

Fight sistem ima to težavo, da res si lahko mojster in delaš flashy combote ter pametno uporabljaš toolse, ampak v praksi brez težav končaš na hard s tem da mashash samo trikotnik in spremeniš ''stance'' na counter od sovraga. Dvomim, da lethal bo kaj spremenil, ker je pač koncept isti, le da delaš in dobiš več dmg-a, torej je tista navidezna težavnost.

 

Špilu ne pomaga to, da parkour del je enostaven (imaš en tool, grappling hook na točno določenih delih in klasično skakanje) in dolgočasen. 

 

Največji minus pa so seveda sidequesti, kjer je edina ''izbira'' enovrstična sprememba v opcijskem dialogu. Res škoda, da ni več odločitev kot je bila tista edina, čisto na koncu igre. Torej prav vsi questi brez izjeme so linearni in ne vplivajo na nič. Random enounter, kot že rečeno, je en in vedno isti. 

Povezava do prispevka

In zakaj za Boga milega ima potem špil 83 na metacritic? In je najbolj prodajana PS4 ekskluziva? Pizda a so standardi za AAA sony ekskluzive res tako jebeno nizki al kako? Fuck :(

 

Faking hell no, še bolj ponavljajoče kot Spiderman, pizda ne upam si sploh predstavljati, kako bi mi bil špil zanič

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Sej bi si želel, da bi blo drugač, k ene stvari v špilu so res bonkers. Čudovito scraftan svet, da je res užitek raziskovat okolico, odličen UI, sam pol pa gor napopan tok repetitivn špil. Pa če bi bil to edini issue... grozn stealth, neumn AI, hilarious "hunting", statične vasi, kjer so npcji povsem nedinamični, debilno nabiralništvo, ki je samo sebi namen, neskončno vanity itemov (fuck kok jih je...), ampak nič skor proper itemov, špil je resno nedokončan.

 

Men ga ni blo bad igrat, sam tko na koncu sm se vprašu kaj točno delam 35 ur :)) Določen zen quality je u temu, da se špil basically sam igra, brez da rabiš razmišljat.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Galko reče pred 7 minutami:

In zakaj za Boga milega ima potem špil 83 na metacritic? In je najbolj prodajana PS4 ekskluziva? Pizda a so standardi za AAA sony ekskluzive res tako jebeno nizki al kako? Fuck :(

 

Faking hell no, še bolj ponavljajoče kot Spiderman, pizda ne upam si sploh predstavljati, kako bi mi bil špil zanič

 

 

Lej pač zlo je casual, vsak moron lahk mal seka okončine. čist dovolj špila je pa tud za "realne" gejmerje. V zadnjem updejtu so clo dodal še super easy modus, ker so verjetno pogruntal, da je špil masiven hit v casual marketu.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 27 minutami:

grozn stealth...

To sem večkrat zasledil kot minus. Kaj to pomeni grozen? Zakaj je tako zanič stealth? Imam rad stealth v igrah in je to še en razlog, da se sprašujem al igro sporbat al ne... al počakat na resen padec cene al pa celo, da bo kdaj v PS+ mogoče.

 

Mefisto reče pred 9 minutami:

In potem mi bo še kdo rekel, da niste sony fanboyi, ker oba špila sta največ average.

Čaki malo. A nisi ti Sony tabor? Good for you then, ker mi tudi pokritiziramo igre...

Povezava do prispevka

Pol je GoT slabši HZD, vseeno pa neka osnova za naprej gradit. Ker HZD mi je bil bomba, ampak par očitnih minusov, za katere računam da jih bodo v dvojki popravili (drugače naj se jebejo in ziher padajo nižje ocene) 

GoT pa očitno podobno, samo da jih čaka še več dela. Bodo pa zdej k so tok prodal ziher opustili Infamous. 

Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 4 minutami:

 

Kaj je to pizda - če nisi za komuniste, si pa za belo gardo?

 

Nisem ne ene, ne drugo. Oboji so fucking fegets in potihem si želim, da gresta obe firmi v kurac.

Pol boš pa mogo igrice špilat na switchu, ker jih drugje ne bo več :D 

Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 15 minutami:

 

 

Ali z drugimi besedami, če bi ta igrica prišla na xbox, bi bila prodaja mogoče eno desetino tega kar je na ps4.

 

 

Ja. Sam da prideš do tega statusa moraš izbacit precej kvalitete iz sebe.

 

Pa sej 83 meta drugače za sonijeve standarde sploh ni baš, meni že ta ocena pove kam približno jo je treba rangirat. Če jih pa folk pokupi na miljone je pa zato ker se dobro prodaja casualcem jebiga, sej je bilo s Spajdijem isto. Misliš da bo tam nek foter ki obrne eno igrico in pol na leto padel v to depresijo od TLOU2? Valda raje par samurajev kresne in odjaha v sončni zahod, pa zraven še žena uživa ker raje gleda kako listje pada iz dreves kot pa Ellie ki reže vratove 24/7

 

Ne razumem zakaj se točno se kurčiš, al samo zato ker Soniju še povprečne špile uspe dobro prodat? 

Povezava do prispevka

Ja pač to so te middle rang ekskluzive, saj so bile vedno prisotne (recimo na prejšnji generaciji so meni bili taki Resistanci, Killzoneji, Ratcheti - ampak samo na prejšnji generaciji, na PS2 so mi bili Ratcheti še toppest of tier - ...)

 

Meni je/bo Spider-Man pomoje bolj boring (Samurajev še nisem začel igrat), tisto mi je budget bin igrica in me je vedno čudilo, da jo je toliko folka stolklo na 100 %, pa kao padali neki komentsi na Easy Allies, kako organsko so vse side aktivnosti vključene v igrico, sam WTF look

 

Samuraji mi drugače zgledajo ta Days Gone / Spider-Man tier, sam da me bolj zanimajo nindže, Mongoli in samuraji, kokr pa ZOMBAČI pa nek modelček, ki se oblači v pajčino

Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 13 minutami:

Problem tega masovnega kupovanje teh drekastih sony špilov je, da jih bo v prihodnosti še več, namesto da bi namesto 5 tej jajc, dobili enega res dobrega.

 

Pa res so vsi te špili fucking isti: open world, slabi questi, repetitivnost do konca, beden story... Prodaja pa taka, kot da so vsi God of War, oziroma še boljša od slednjega in Last of Us 2:wacko: Kaj naj si potem mislim drugega o playstation lastnikih kot da so največji fegeti na svetu.

 

 

 

Me veseli da končno priznaš da si Feget!

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 1 uro:

Najboljše sve sony ekskluzive: Spider-man in Ghost of Boringshima.

 

In potem mi bo še kdo rekel, da niste sony fanboyi, ker oba špila sta največ average.

Pa kaj je s tabo narobe, človek? A si pred kratkim doživel kako možgansko kap? Sej si vedno bil nek dosadan drekaški troll, sam teli nesmisli, ki jih pišeš zadnje čase so res nenormalno prizadeti.

Folk se buni, da je igra povprečna, ti pa o nekih fanboyjih. KAJ. TI. NI. JASNO?

Povezava do prispevka
dzaver reče pred 35 minutami:

Men je bil spiderman bolj boring, pa tut hzd. Stvar okusa. Ne rečem da sta slaba špila, ampak je po moje čist odvisno od settinga, kjer se dogaja. Neki baš različnih stvari v hzd in spidermanu tut nisi delal.

Tole. Men se gre predvsem za raziskovanje sveta. Sam po vseh vtisih tle na forumu, izgleda da je vse ostalo res na polno slabo.

Povezava do prispevka
horror reče pred 19 minutami:

Spider man je bil res ogabno ponavljajoč. Še bolj kot Assassin Creedi. Sam imam sploh s takšnimi špili težave ker mi ocd ne pusti da bi imel vprašaje na mapi. Tudi Witcher 3 tukaj ni bil ravno nedolžen. 

Saj to stari, ogabno ponavljajoč, potem pa berem kok folka je naredilo na 100 % pa sem samo like W T F dude, igrica dobesedno zahteva da v skoraj vsakem kvadratnem kilometru mape narediš ne vem kok (20?) treh različnih nalog za reševanje zločina

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 minuto:

Čeprav mi je TLOU2 krepko boljša igra je fun faktor krepko na strani GoT pri meni. Pa me zarad tega lahko zmerjate s pedrom, fegetom. casual smrdljivcem in ne vem še čem, sam tko pač je :)

CASUAL SMRDLJIVEC!

 

Ne saj ne :P. Pač itak da fun factor pri TLOU 2 ne more bit jak, pomoje da ti je TLOU 2 res uno ZABAVEN/FUN, moraš bit uizi psihič :D 

Povezava do prispevka

Pol ne vem kaj je z mano, ker sm oba špila uizi odlomu, oba sta mi bla realno zlo zabavna za igrat, s tem da mi je GoT res garbage tier igra, HZD je pač men 10 pik bolši, ker ma dinote, ki so res nehumano zabavni za fajtat. GoT nima nč od tega, sam pač ne najeda. Prijetno je igrat igrico, kljub temu da res ni nč posebnega.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Ezoterik reče Pravkar:

Pol ne vem kaj je z mano, ker sm oba špila uizi odlomu, oba sta mi bla realno zlo zabavna za igrat, s tem da mi je GoT res garbage tier 

Ma mislim to je itak odvisno, kako razumemo ta "fun factor" :D. Mene je TLOU 2 res zamoril, je pa res, da sem imel RL precej slabo obdobje zaradi bolezni v družini, tako da mogoče bi ga sicer drugače dojemal

 

Sam dobesedno parkrat sem moral pogledat stran od ekrana ob kakšnih eksekucijah, da sem prišel skos :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...