Skoči na vsebino

[multi] Elden Ring


AMF

Priporočeni prispevki

Sem prebral PC Gamer opis, @AdamSmit v čast. Evo par mojih pripomb:

 

Navedek

The Dark Souls series, including Demon's Souls and Bloodborne, were open worlds before the term referred to the structure of games like Grand Theft Auto and Assassin's Creed.

Am, kaj? Sem precej prepričan, da so GTA-ji in Assassin's Creedi izhajali pred DkS, pa da term "open world" že vsaj od GTA III referrera točno na tak tip igranja, kot GTA III je. Skratka, ne štekam sploh. 

Navedek

It was a little better as a dream, though. The real Elden Ring is so much like Dark Souls at times that it feels distracting: there's a woman who levels you up, there's a throne to usurp, and many of the same types of monsters you find in Souls games, including some that are almost entirely identical. Scattering those things around an open world, it turns out, doesn't improve them, and robs them of the significance they had in the other games.

Okej, fair enough. Ampak žal tega statementa do konca opisa ne argumentira, kar je kisla poteza, ampak v tem še zdaleč ni edini. Gaming journalism yes yes. 

Navedek

The Souls games are excellent, so despite reusing much of what we've seen before, it all works. Where Elden Ring retreads the past, it's like playing a new, remixed and remastered version of a Souls game—with some frustrating technical problems to really replicate those old times.  And when Elden Ring reaches for something more, it soars.

Kaj hoče sploh povedat tukaj

Navedek

Elden Ring echoes some of the best fights in the series with towering bosses and groups of enemies that force you to make snap judgments about which to prioritize, but it also echoes some of the worst, giving its late-game enemies and bosses so much health that beating them can be laborious instead of fun.

V redu, se mi zdi legit kritika, če so res nafilani s HP-ji. 

Navedek

It makes sense from my character's perspective—she's intruding on the land that exiled her—but for me, inscrutable encounters with high-health enemies felt like hitting an MMO level gate, except that because this is a Souls game, I couldn't tell whether I was expected to spend hours mastering these fights or leave them until later. That's one of the reasons Dark Souls worked better with carefully crafted boundaries.

To se mi zdi legit point, ampak se mi zdi tudi malo oholo, da nek opisovalec, torej nekdo, ki bi se moral spoznati na igrice, ne ve, kaj bi sam s sabo v tem primeru. Pač mogoče bolj očitek oziroma opozorilo za nove igralce, ne pa za nekoga, ki je kao preigral prejšnje Souls igrice. 

Navedek

Torrent, the horse you can summon almost any time while outside of Elden Ring's delineated dungeons and caves, is part of the problem, too. There are worse horses to ride in games (you don't have to feed this one and it rarely gets stuck on rocks or shrubs), but galloping past massive enemies or through camps to pluck an item up from the ground can be exhilarating, especially if you're dodging enemy arrows and swipes.

Tudi meni kojn na posnetkih ni zgledal ne vem kaj, tako da tole mu čisto verjamem. 

Navedek

The reheated boss fights from the previous games undercut the impact. Although many of them are remixed and situated in different contexts, they are all blatant nods to what came before. I fought a spinning wolf with a sword in its mouth like Dark Souls' Sif, I dueled a knight with the same gait as Artorias, and I barreled through a library of minions to disrupt a floating boss that resembles Fool's Idol from Demon's Souls.

Dobro, da @Stipe2 ne igra Soulsov, ker bi se mu spipalo od teh spoilerjev, model direkt v opis napiše, da se v igrici pojavijo kenguruji volkovi z meči :D

 

Se drgač delno strinjam s statementom, ker je From res obljubljal nov svet, tako da volka z mečem ravno nisem pričakoval. Po drugi strani so pa to le Japonci, ki se zelo radi poklonijo to what came before. Meni je v bistvu to simpatično. 

Povezava do prispevka

Cowboy lepo pove, evolucija Dark Souls 3, praktično ničen vpliv Sekirota in BBja, ogromen svet, tone lokacij in bossov, nabil 85 ur in še zdaleč ni videl ali odkril vsega, Mijazaki's best game. PC port morajo malo pofiksat, če ga še ne bodo do izzida, konzole ok.

 

I'm sold

 

Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 1 uro:

Men ni tolk važno a je objektivno dober al slab špil. Govorim o opisih, ki so dokaj negativni, na koncu pa skoraj perfect 9/10 ocena.  Also, vsaj tolk relevanten kot Kris stuckman ali collider.

Po moje je fora v tem, da se od te igre pričakuje ful in pol v opisu bolj poudarijo negativne strani, ker folk že ve kaj dobrega lahko pričakuje od Fromsofta.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Itak da provocira. Ne vem zakaj, ampak Adam se zelo rad vžiga na From Software igrice :D 

 

Verjetno za to, ker je fol tukaj gor nemogoč ko pride do njihovih špilov. Vsa kritičnost gre skozi okno. Če je bila neki debata o tem kok so glupi sovražniki poj pa pade komentar da je to pač From igra in da je to del izkušnje (al neki podobnega no). Wtf, resno no :D

 

Za tele 10/10 so pa tud mogle padt kšne kuverte, ne morejo bit opisovalci tako nekritični. Evo bom kupil tale špil in če ne bo naj špil ever vam bom vsem jebal mtkice. Sam povem :whistle:.

Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 6 minutami:

Verjetno za to, ker je fol tukaj gor nemogoč ko pride do njihovih špilov. Vsa kritičnost gre skozi okno.

Dobesedno nakladaš v tri krasne.

Tisto o glupih sovražnikih smo se očitno zajebavali, da je to kao "feature".

Krneke probleme imaš, sam zato, ker tebi te igre niso tako dobre kot ostalim. Bogi revež no.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 7 minutami:

Verjetno za to, ker je fol tukaj gor nemogoč ko pride do njihovih špilov. Vsa kritičnost gre skozi okno. Če je bila neki debata o tem kok so glupi sovražniki poj pa pade komentar da je to pač From igra in da je to del izkušnje (al neki podobnega no). Wtf, resno no :D

 

Za tele 10/10 so pa tud mogle padt kšne kuverte, ne morejo bit opisovalci tako nekritični. Evo bom kupil tale špil in če ne bo naj špil ever vam bom vsem jebal mtkice. Sam povem :whistle:.

Meni pa je prav lepo videt, da se ljudje nečesa tako avtentično veselijo. Se mi zdi, da to sploh ni neki samoumevnega, ljudje hodijo po ulicah brez nekega žaru, interesa in navdiha. Poleg tega pa se veselimo igre, ki je daleč od nekega neumnega izdelka na prvo žogo. From igre - sploh prvi Dark Souls in Bloodborne - so res testament odličnosti v mnogih elementih. Skratka, meni je ta hype nekaj lepega. 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 4 minutami:

Meni pa je prav lepo videt, da se ljudje nečesa tako avtentično veselijo. Se mi zdi, da to sploh ni neki samoumevnega, ljudje hodijo po ulicah brez nekega žaru, interesa in navdiha. Poleg tega pa se veselijo igre, ki je daleč od nekega neumnega izdelka na prvo žogo. From igre - sploh prvi Dark Souls in Bloodborne - so res testament odličnosti v mnogih elementih. Skratka, meni je ta hype nekaj lepega. 

 

Ma mene ne moti hype (še jaz sem neki nayhpan in bom zelo verjetno kupil špil)ampak ''malo'' se pa že vseeno pretirava. 

 

Nisem igral še nobenega From špila, so mi pa načeloma v igrah najpomembenjši tile elementi:

 

- zgodba (in vpliv igralca na potek le te)

- kakovost questov 

- odzivnost sveta na tvoja dejanja

 

Ali lahko od Elden Ringa pričakujem odličnost v teh kategorijah ali ne? Mislim kaj sploh sprašujem, ocene 10/10 pravijo da je špil popoln. Evo grem takoj naroči, brb. 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Pol pa dragi kolega merengue nisi prsu na pravo mesto ker to kar si ti zelis bos moral iskati v kaki drugi igri. In ce nisi do sedaj igral From igrack in jih posledicno tudi vzljubil bos samo razocaran. 

 

Zgodbo se ponavadi razbere iz sveta, pogovori z npcji, item discription pa se vse tako kripticno da rabis poleg zapiske delat. Questi? Ni jih...pojdi sem pojdi tja

Odzivnost sveta na tvoja dejanja...malo morgen ni te vrste spil 

uredilo bitje vlaho
Povezava do prispevka
vlaho reče Pravkar:

Pol pa dragi kolega merengue nisi prsu na pravo mesto ker to kar si ti zelis bos moral iskati v kaki drugi igri. In ce nisi do sedaj igral From igrack in jih posledicno tudi vzljubil bos samo razocaran. 

Samo a ne bi morale biti te kategorije( glede na zvrst špila) kar pomemben dejavnik pri končno oceni? Še vedno naj bi šlo za RPG, če je pa pomemben samo boj pa vseeno če igram kakšno pretepačino :D. 

Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 13 minutami:

Ali lahko od Elden Ringa pričakujem odličnost v teh kategorijah ali ne?

Seveda ne. To lahko pričakuješ od bolj klasičnih RPGjev.

- zgodba je vedno simple ko pasulj, ampak jo nadomešča lore based raziskovanje

- te igre nimajo klasičnih questov

- svet se obnaša roguelike, ni to the Witcher ali Bioware uspešnica

 

Če ti manjko teh elementov ni všeč, je to čisto na mestu, ne moreš pa trditi, da bi to morali šteti kot minus. Te igre se sploh ne trudijo izpolnjevati navedenih pogojev, ampak gredo v čisto drugo smer.

Souls igre blestijo v lore based raziskovanju sveta in noro izpiljenem akcijskem bojevanju na xy različnih načinov.

 

Proper kritika bi bila, da fromsoft veliko stvari reciklira. Sicer vedno pilijo in izboljšujejo stare koncepte, ampak grenak priokus je velikokrat prisoten. Ali pa to, da ima igra slab AI in se da praktično vse bosse in mobe čizat. Tega je dosti, sam tle res falivaš bistvo.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 6 minutami:

Nisem igral še nobenega From špila, so mi pa načeloma v igrah najpomembenjši tile elementi:

 

- zgodba (in vpliv igralca na potek le te)

- kakovost questov 

- odzivnost sveta na tvoja dejanja

 

Ali lahko od Elden Ringa pričakujem odličnost v teh kategorijah ali ne? Mislim kaj sploh sprašujem, ocene 10/10 pravijo da je špil popoln. Evo grem takoj naroči, brb. 

Mislim, to si zdaj napisal, kot da bi rekel, v igrah so mi najpomembnejše dobre mehanike streljanja in ker ima ER 10/10, pomeni, da ima gotovo dobro streljanje, če je popoln :rolleyes:. Smiri doživljaj.

 

Zgodba je v prejšnjih igrah zelo dobra. Bloodborne recimo govori o tem dosti Goethejevskem zasledovanju znanja, torej kako te insight vodi v blaznost. Pol vedno je dosti vplivov različnih umetnosti, Bloodborne recimo v viktorijanski in Lovecraftovski estetiki, hinduizmu ... Je pa treba zgodbo abstrahirati iz okolice, opisov predmetov in kriptičnih dialogov, pač ni to igrica, ki bi ti karkoli olajšala. Tudi questi so zelo kriptični, drgač sploh ni res, da jih ni, ampak so pač izredno kriptični in težko dojemljivi, moraš res o vsem razmišljat in si tudi zapisovat stvari na list papirja, če bi rad sledil questom že med prvim igranjem. Recimo srečaš nekega viteza v neki zajebani votlini in imata krajši dialog, kjer ti pove o nečem in ti pol lahko to zasleduješ.

 

Odzivnosti sveta na tvoja dejanja pa pomoje ne bo, oziroma si niti čisto ne predstavljam, kaj to pomeni.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...