Skoči na vsebino

[multi] Elden Ring


AMF

Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 6 urami:

Jaz enostavno ne morem verjet kako dobra je ta igra. Tako ogromna, ampak vseeno spolirana in čisto nikoli trivialna ali bognedaj dolgočasna. Faking GOTY. Že zdaj povem.

 

Also, Caria Manor :avadodo: :avadodo: :avadodo:

Včeraj sem se glih ustavil v dvorišču Caria Manor, kjer sem tudi dobil sredinca od you know koga :D

Povezava do prispevka

Fak, dobri ste. :D

 

Mene je že zdaj minilo igrat zaradi enoličnosti open worlda, pa sem komaj popucal vse lokacije in bosse, do in vključno s prvim story bossom in sem nekje lvl 35. probal it na novo za drugačen build, nope. Sem skoraj bruhnil, ko sem pomislu da bi še enkrat letel čez vse to, čeprav sem se komaj dobro naučil igrat "dark souls". :D

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 11 minutami:

Enoličnost open worlda? Razumem subjektivna mnenja, ampak objektivno je to bedarija.

 

po kateri logiki je svet zanimiv? glih na 2 uri srečaš nekega npcja, vmes pa se sprehajaš okrog in upaš da odkriješ kak nov interest point, ki bo ziher imel bossa in po v dobrem primeru za reward nek weapon (ki ga že imaš, največkrat :D) ali pa nek beden item, za katerega človek nikoli ne bo vedel čemu služi, če ne bo gledal raznih wikijev.

 

ravno objektivno je bedno, subjektivno pa kakor komu. :D

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 6 minutami:

 

po kateri logiki je svet zanimiv? glih na 2 uri srečaš nekega npcja, vmes pa se sprehajaš okrog in upaš da odkriješ kak nov interest point, ki bo ziher imel bossa in po v dobrem primeru za reward nek weapon (ki ga že imaš, največkrat :D) ali pa nek beden item, za katerega človek nikoli ne bo vedel čemu služi, če ne bo gledal raznih wikijev.

 

ravno objektivno je bedno, subjektivno pa kakor komu. :D

Cel paragraf sem napisal, glede na tole neumnost, ampak ti dejansko nisi še glih daleč v igri, pa nima smisla nadaljevat pogovora.

 

Dovolj je samo, da ti povem, ne seri.

Povezava do prispevka

Ne vem, men je zanimiv zarad kva nej rečem, sveta samega? Ne zarad NPCjev al nekih mest, ta organska umeščenost drobnarij, skrivnih poti, prehodov, razgledov itd. Male viste, ki so zgodba sama zase, stol in truplo na robu pečine, kdo in kaj je ostal tam, porušen most dimenzij golden gate, ostanek stare, na pol pozabljene civilzacije in njenih ogromnih cest, razpoka v hribu, v katerem se skriva cela vas, nič ni in your face, pa vse je tam.

 

Včeraj sem prišel do nekega dead enda, kjer nisem imel pravih key itemov za napredovanje, in sem rekel ma grem še mal pogledat kaj je okrog, zlezet v neko grapo, ki jo je izklesal slap, našel na pol porušene  lesene rudniške stavbe, zlezel v goro velikosti Karavank, long story short sem po cca. uri telovadbe, plezanja in pretepanja, trepetanja na pol metrskih poličkah nad 200 metrskimi prepadi itd. prilezel vn iz rudniškega jaška v coni, za katero sem še nedavno nazaj mislil, da mi je nedosegljiva. Občutek svobode, da ni nič ni zakoličeno je izveden perfektno.

Povezava do prispevka

Drugacen, velik bolj oldschool, tip open worlda je. Ne bi reku, da je izrecno boljse/slabse to, kot modernejsi open worldi, kjer mas skriptane stvari/evente, velik npcjev, itd. Je pa tle res razvidno, da je vse handcrafted in umesceno v svet namensko.

 

Men je najboljsa stran spila, to da vids neki v daljavi, gres tja raziskat, gledas design sveta/levela, srecas nove enemye/mini bosse, se ucis njihove movesete in si na konc vedno rewarded (to da dobivas skos iste iteme je tezk bs, prakticno vedno je neka unique stvar, k je drgac ne bi nikol mel, ce je unique plac/enemy). Poleg tega je precej tut secretov v svetu in dungeonih, ogromno stvari, k jih lahko zgresis, ce ne razisces vse v nulo, itemov za kere mors ugotovit kako jih uporabit in se miljon drugega contenta.

 

Pac direkt stvari, k si ti opisal kot bedne, so men recimo najboljsa stvar. Tko da ce ti ne sede ta loner misticni raziskovalec playstyle, igrica definitivno ni zate, sam oznact to za slabo je pa precej neumno. Sej bi reku, da je na prvi mapi mogoce mal manj tega (jug in east sicer se nism bil), ampak ce si ze bil v gradu in nisi hooked, pomoje brezveze nadaljevat.

Povezava do prispevka

Men je tud špil zakon, škoda edino, ker ni prišel Oktobra. To bom kar lepo 1 leto obračal uizi, ker itak eno leto ne bo novega From špila haha, da bi mi bilo potem žal.

 

Najdu sem si pa tudi Build. In sicer SpellBlade. INT-DEX. Lepo v eni roki long sword, k se solidno scala z dex, v drugi staff z int in gremo. Na bliz s swordam, ki je dost hiter in dost DMGa dela, na daleč pa spelli, best kombo!

Povezava do prispevka

Pa tko kok vzameš to za samoumevno, ker tega ne opaziš, čist nobenga trzanja, loadanja con, po 30 urah sem pomoje prvič enkrat po naklučju vidu, da igra sem pa tja neki shranujuje in verjetno takrat tudi naloži kakšen nov del mape. V enem momentu vidiš čez pol mape, v naslednjem si v nekem labiritnu pod zemljo, ampak vse razdalje in razmerja špilajo ko na drugi strani zlezeš na plano. Sick.

 

Glede samega sveta ne bi bil nekih polemik a je boljši al slabši kot BoTW, ki je 5 let nazaj laufal na srednje močnem mobitelu in premikal meje žanra (jaz vidim, v čiso nič negativnem smislu, da je From odigral kakšno seanso BoTW ali dve in dojel, v čem je čar). Ampak je absolutno fenomenaln dosežek in ploskanja z ritnicam vredno, da smo dobili še en špil s primerljivim svetom, s svojim podpisom. Sredincem vsem ostalim devom, da se, man up.

 

edit: pa fak no, v 2022 izide še BoTW2, kakšno bolano leto bo tole :avadodo:

Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 urami:

Men je tud špil zakon, škoda edino, ker ni prišel Oktobra. To bom kar lepo 1 leto obračal uizi, ker itak eno leto ne bo novega From špila haha, da bi mi bilo potem žal.

 

Najdu sem si pa tudi Build. In sicer SpellBlade. INT-DEX. Lepo v eni roki long sword, k se solidno scala z dex, v drugi staff z int in gremo. Na bliz s swordam, ki je dost hiter in dost DMGa dela, na daleč pa spelli, best kombo!

 

 

Jst isti build furam in neizmerno uživam v cheesanju bossov :D 

Povezava do prispevka

Ok dans spet zakurblo zadevo…spuco swamp dragona pa neko macko v enem dungenu..merith tudi pado…raziskujem tale stirmviel castle…to je noro..kak je pa to obsezno..miljon enih poti..soban..slaces po strehah/stolpih…mimogrede vletel do godrika…obi pajek v sobani jebtud brutal..dizajn….huh…fukjeno kaj naj recem :)

 

lvl 28

Povezava do prispevka

Khm, oprostite "noob" vprašanju, ampak koliko je ta igra dejansko zahtevna v smislu težavnosti? Edino kar sem igral od From  je bil Bloodborne (kjer pa nisem nikoli prišel kam daleč, čeprav mi je bila zadeva zelo zelo OK). :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 28 minutami:

Khm, oprostite "noob" vprašanju, ampak koliko je ta igra dejansko zahtevna v smislu težavnosti? Edino kar sem igral od From  je bil Bloodborne (kjer pa nisem nikoli prišel kam daleč, čeprav mi je bila zadeva zelo zelo OK). :) 

 

Mogoče ne veš, ampak jaz sem do sedaj nad vsako from software igro dosti hitro obupal, ker mi je bila preprosto pretežka.
Elden Ring pa je kul, ker je tako težka kot si jo narediš. To pomeni, da če te ker šef ubija 1 uro skupaj si vzameš cajt pa greš raziskovat naokoli, da stakneš razne dobrine za pojačat statse. Ko prideš nazaj do tega šefa ga potem nekoliko lažje fentaš :) 

 

Vedi pa da to ni lahka igra, kot smo jih danes navajeni

 

Povezava do prispevka

Hmmm…kaj te vem..ce is malo navajen te nebo tak jebalo…na zacetku tak vidis v koga se lahko spustis pa kdo se je premocn..mas pa ful pol za farmat oz ce raziskujes lepo pocasi se sproti bildas..tak da more it vse skozi.

 

prva dva story bossa se mi nista zdela ono mega tezka..pomoje tud za zacetnika ni da bi 100x ponavlo…ful sta dobra vbistvu…lepi fajti…..Sekiro bossi so men osebno bli od BB pa ta dva zdaj tu dalec najbol jebeni.

 

splaca se ti kupit cd..pogledat ce ti pase..malo vztrajat ne takoj odnehat..pa ce se ti vedno ne pase bos odmah z lahkoto prodau ;)

Povezava do prispevka

Kul. Hvala obema! Saj načeloma sem v igrah kar zverziran (leta in leta igranja tudi naredijo svoje :) ). Skrbelo me je samo, če je dejansko res preveč hardcore oz. zajebana, do te mere, da obupaš po petih minutah. Sicer jaz dolgo ne obupam pri igrah, razen če opazim da je igralna mehanika zanalašč "nepoštena" do igralca, saj razumete... Bloodboorne mi je bil kar všeč ja, čeprav nisem nikoli končal . Sekiro pa nisem igral. 

Aja, še to vprašanje: katero verzijo priporočate? PC ali PS4 ? 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...