Skoči na vsebino

[multi] Elden Ring


AMF

Priporočeni prispevki

Boysi eno pitanje spet...

 

Spoiler

Razmisljam da bi recastal v neki magic build, pa gledam malo na netu ideje za build, pa vidim da skoraj vsepovsod uporabljajo Magic Scorpion Charm. Ker pa sem tak dalec v Ranninem kvestu, da je oni Seluvius cerkno ga vec ne morem dobit.

 

Je magic build kljub temu izvedljvi. Bo dovolj dmg outputa da bo haralo? Thoughts? :)

 

 

Hvala in en lep lp

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 6 minutami:

Boysi eno pitanje spet...

 

  Skrij vsebine

Razmisljam da bi recastal v neki magic build, pa gledam malo na netu ideje za build, pa vidim da skoraj vsepovsod uporabljajo Magic Scorpion Charm. Ker pa sem tak dalec v Ranninem kvestu, da je oni Seluvius cerkno ga vec ne morem dobit.

 

Je magic build kljub temu izvedljvi. Bo dovolj dmg outputa da bo haralo? Thoughts? :)

 

 

Hvala in en lep lp

 

Ma ja... Tisto ti je samo bonus in ni noben game changer. Imaš ogromno uporabnih charmov, ki bojo glih tak sedli. 

Povezava do prispevka

Drgace a je razlika v moci castanja odvisno v kateri roki drzis staff? Al je vseeno?

 

Drgace sem malo spilal zaj kot caster... je kr drugaco kot cisti melee build... po eni strani se mi zdi lazje, ker si pac na oddaljenosti vecino casa, ampak po drugi strani sem pa enkrat bolj zivcen ker morem skoz prestavljat flask sem, flask tja, spell sem, spell tja, itd...pa vedno ko prestavim spell al pa flask, morm dat palec dol z gobice in pol se staticen in me ze pojebe ko iscem pravi flask... al mate casteri kak drugac zmepane gumbe?

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 1 uro:

Drgace a je razlika v moci castanja odvisno v kateri roki drzis staff? Al je vseeno?

 

Drgace sem malo spilal zaj kot caster... je kr drugaco kot cisti melee build... po eni strani se mi zdi lazje, ker si pac na oddaljenosti vecino casa, ampak po drugi strani sem pa enkrat bolj zivcen ker morem skoz prestavljat flask sem, flask tja, spell sem, spell tja, itd...pa vedno ko prestavim spell al pa flask, morm dat palec dol z gobice in pol se staticen in me ze pojebe ko iscem pravi flask... al mate casteri kak drugac zmepane gumbe?

Priporočam da si na hitre gumbe (k prikličeš s trikotnikom) mappaš tist kar največ nucaš, npr. Oba flaska pa Torrenta

 

Pa bo potem dost lažje igrat. Nekih drugih predlogov pa niti nimam, načeloma mam raje več flaskov za magic pa riskiram. 

 

Edino splača se tud kak lok met če zmanjka mane

Povezava do prispevka

Momci, dajte mi povedat, kako se vam zdi mehanika fast travela v tej igrici igrački? Meni je namreč med največjimi minusi, ker za FT v 95 % igrice ni praktično nobenih omejitev, mest za FT pa je dobesedno na tone. Se mi zdi, da je filing raziskovanja s tem malce razvrednoten. Vsaj tako bi lahko naredili, da bi ti FT pokuril kakšne surovine a la HZD. Ampak res pa je, da so tudi questi narejeni tako, da se moraš skozi selit čez konkretne kose mape, če jih želiš opraviti, ni scena kot v Rockstars igricah, ko so questi povečini znotraj enega majhnega razdelka mape, dokler se ne preseliš na naslednjega. Zato bi bilo zelo nadležno, da bi se moral selit naokoli. Ali pa recimo za v underworld, da bi se moral vedno vozit z unimi mega dvigali. Ne vem, jaz priznam, da ko sem enkrat šel čez novo ozemlje, da sem se potem kar teleportal, ker se mi res ni dalo jahat s torrentom, čeprav je hiter kot blisk. Pa tudi to, da ko bi bil na drugem koncu mape, bi se bolj počutil, da si res neki prepotoval in da je pot nazaj dolga ne vem vsaj 30 minut jahanja, zato se v začetne cone niti ne bi več portal (recimo za pobit še preostale minibosse) in bi to bil nek del preteklosti, nekje, kjer si nekoč bil, zdaj pa nisi več. V aktualni obliki pa imaš res filing, da nisi nič kaj dosti prepotoval, ker je sam začetek mape dobesedno 5 sekund proč s FT. Ne vem, nisem fan te odločitve. 

Povezava do prispevka

 

 

ful bi blo jako, da si vsak priredi po svoje špil pol ko ga vsaj enkrat končaš, recimo Chenier bi si dal, da vsaka uporaba FTjev košta vsaj 10k run, pa da imaš nek battle cage v katerem si lahko priboriš 10k run v onem gradu iz katerega se lahko samo FTjaš :D

 

pa ful bi špilal tole, da je nekaka mešanica rogue špilov z FromSoft špili, da vsakič ko stopiš not v svet se postavitev enemyev in izbor spremeni, pa tud itemov. In da če umreš izgubiš rune in opremo, ne pa statsov :D

 

ako vkomponirajo nekaj takega, potem se dolžina igranja tega špila podaljša fuuuuuuul. Tud za take bolj zaprte špile kot sta Dark Souls 3 in Bloodborne bi lah to dali not

Povezava do prispevka

Jaz gledam striktno z vidika pustolovščine, preprosto se mi zdi, da Elden Ring kljub grandicioznosti tega nima tako dobro urejenega kot najboljši predstavniki zvrsti. Seveda bi ob ukinitvi FT moral popolnoma preoblikovati igro, s prve recimo odpadejo questi, ki te pošiljajo na drug konec mape, kjer so opazili nekega random NPC-ja, ki ga iščeš. Ampak Morrowind mi je imel to dobro urejeno, ker so questi povečini bili strukturirani tako, da si jih lahko naredil v enaki regiji oziroma si lahko zaključil z nekim naseljem in se premaknil naprej, vrnil pa samo izjemoma. Pri Elden Ring sem jaz na neki točki začel samo skakat gor in dol. Mi je kakšna cona postala prezahtevna, sem se teleportal nekam nazaj in pregazil low level sovražnike, pobil par bossov, ki so mi prej bili težki (nekatere dobesedno v par udarcih), se nabildal in šibal nazaj. Če bi pa bil dediciran pri svojem potovanju, bi pa se moral trudit tam, kjer sem bil. Ja, to bi gotovo še koga odvrnilo od igranja, ker bi moral kje dobesedno bruteforcat, ampak bi bilo zanimivo. Ne vem, jaz tega Elden Ringa nisem tako dojemal kot »epske poti«, preprosto preveč enega FT-janja, portanja skozi skrinje na drug konec mape itd. Tudi ingame ni nekaj jasno, zakaj se lahko lik teleporta na najrazličnejše dele mape, če je to čarobni power, zakaj ga ne more koristiti drugje? Saj so malenkosti, ampak pri odlični igrici se pač pogovarjamo o podrobnostih, hehe

 

Skratka, all in all mi je Elden Ring res odlična igra, ampak mi ima par takih stvari, ki mi osebno ne pašejo, tako da personalna ocena mi je nekje 8/10, če bi pa pisal recenzijo za kak medij in bi skušal bolj strogo zasedovati fer ocene, bi pa mogoče celo nekam blizu 9 zakucal

Povezava do prispevka

Če se komu ne zdi epska pot skozi Caelid do Radhana, skozi Farum Azulo do Malekitha, skozi Altus Plateu do Lyndella, skozi Haligtree do Malenie, pol ga jebi. Res brutalno jebi.

 

Po vseh teh poteh ne rabis fast travel, rabis ga izkljucno ko šibaš po tocno dolocene stvari, odkrivanje regij je pa absolutno epsko in nikjer ne rabis FT.

 

 

Povezava do prispevka

Meni pa se zdi, da imam precej mainstream mnenja, no joke :D. Kontra mnenje bi bilo, da je Elden Ring smeti igrica. Meni pa je zelo fina igrica, sem fan

 

Sam pač zdaj malo tuhtam, kaj se mi zdi, da manjka igrici. Saj je še več stvari. Včeraj sem npr. nekaj blodil po Stormvail Castle in so mi eni kipi bili ful povprečno dizajnirani. Samo v to se raje ne bomo spuščali, lahko ostanemo pri fast travelu :D 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 29 minutami:

Meni pa se zdi, da imam precej mainstream mnenja, no joke :D. Kontra mnenje bi bilo, da je Elden Ring smeti igrica. Meni pa je zelo fina igrica, sem fan

 

Sam pač zdaj malo tuhtam, kaj se mi zdi, da manjka igrici. Saj je še več stvari. Včeraj sem npr. nekaj blodil po Stormvail Castle in so mi eni kipi bili ful povprečno dizajnirani. Samo v to se raje ne bomo spuščali, lahko ostanemo pri fast travelu :D 

 

Povprecno dizajnani..kaj jaz to berem? Nehaj prosim pisat, da ne bos ki izgubo merodajnost kot mn3njalniski smetana ocenjevalec igric in bos degradiran v casualca z nepomembnim mnenjem...

 

also

 

fajn je da je FT

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...