Skoči na vsebino

[multi] Elden Ring


AMF

Priporočeni prispevki

Par stvari:

 

1. za cap ugotovit ne rabis noben wiki ne nic, pac zelo lepo na lastne oci vidis, kolko ti dvigne preden das nov stat.

 

2. Ta igra je gromozanska. Lahko pa jo “obrnes” da pac spustis 3/4 side kontenta, ki je 80% igre. Gres na main bosse, gres na side bosse kokr jih srecas, ampak tako spustis dosti reci. Se jaz, ki prevoham vse in skusam dobit cisto vsak item, ki ga vidim, pa se na tako zabacenem ledgu, bom najbrz kako jamo nehote spustil ali mini bossa. Da ne govorimo o stvareh/bossih ki so vezane na kak zabacen kvest.

 

3. To je sp spil. Vsak naj si ga igra kot hoce. Kar se mene tice se stran drzim wikija, pa raje kaj nardil narobe ali spustim, ker feeling prvega skozihoda je samo enkrat, pol pac 5 let ali vec do dvojke ne bo nic. Se zdaj se z nostalgijo spomnem prvega igranja Bloodborna na slepo. Zal v drugo in kasneje ni istega obcutka. Tako da prav nocem koncat hitro. No, pa tudi ne bom, ker sem po feelingu na 60% mape 😅

 

 

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 2 urama:

Ne nisem vzaljen sam pac motis se :)

 

za cape vem ze od bloodborne

ce sem govoril nonstop da so 50 a ocitno so jih povecali na 60 ker pac easy mode

 

Builde pac, vedno isto soulsi in itak sem se motil

 

Na wiki sem prvo pogledal kje dobis moon greatsword, pa niswm vedu kako na uni plato... pol ko sem nasu carovnico za njen quest swm gledal, ker si nisem nikoli zapomnil imen in lokacij iz dialogov.. pa uni Sellen quest sem tudi pogledal.. ker mi je manjkal en spell

 

Kako gres v castle morne sem pogledal

 

Kaj se.. sewerse tudi.. je nek quest.. pac vecinoma za kaksne queste.. sej drugo kaj ces gledat.. itak sem 3/4 spustil.. ce bi gledal vse na wiki za kakano platino ipd bi bil precej nazaj.. parkrat sem pogledal.. ne igram pa offline kot ti.. to bi se mi zmesalo.. itak uni napisi po tleh ti dosti pomagajo, ne rabis wiki 🤣

 

 

My bad alora. Sem mislu, da je bil un 'ne' na hitrico zaradi surle. :D

Se posipam s kompostom.

Povezava do prispevka
ChAiN reče pred 1 uro:

ej folk... a se na določenem delu mape jebete tolk dolgo, da vse monstrume potamanite, al kdaj tudi poberete iteme in bežite pred nasprotniki, ter se vrnete nazaj k se malo nabildate.

 

npr jst sem končal s Stormveil Castle ampak sem pa bežal pred onim rdečim vitezom spodaj/zunaj gradu in pred tistim ogromnim centipedom v kleti. ko jih jebe. tist vitez lohk leti :panika::lol:

 

drgač.pa.furam dex/faith build z twinbladom pa študiram kaj naprej buildat, k mam oboje okoli 20 trenutno. mislim da bom šel najprej do 24 fth al kolk za godslayer zadevco pa šele potem z dex.naprej

Js probam vsak tip moba vsaj enkat ubit, ce se ponavljajo in se mi ne da, laufam mem.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 26 minutami:

Jaz ko sem prvič igral DkS 3 sem tudi naredil dosti random kriptičnih questov v prvo, ker sem si dobesedno delal zapiske v beležnico, kaj NPC-ji blodijo, pa kje sem koga srečal in probal dešifrirat :D 

V prejšnjih souls igrah to sploh ni bil tak hud problem ker svet ni bil glomazen in je bila igra bolj linearna. 

Povezava do prispevka

Fotkam NPC-je in dialoge. Sem se malo zafukal... toliko sledim Ranni in Sellen quest okrog po mapi in iščem lokacije/namige... da imam preveč odprtega in sedaj sploh več nimam filinga kje sem kaj spucal in kje samo laufal mimo :( Če pustim questline pa pozabim kaj treba. Kupe fotk mam in se sploh ne znajdem več! :ranting:

 

Namerno zapisal v to temo (brez spoilerjev) kot opomin kaj ne delat. Pucajte po vrsti, za kak pomemben quest samo si naredite neko beležko/zaznamek. Drugače bo vse prehitro overwhelming in boste izgubljeni kot jaz.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 uro:

V prejšnjih souls igrah to sploh ni bil tak hud problem ker svet ni bil glomazen in je bila igra bolj linearna. 

Tole. Tam si dokaj linearno progressal in moral pač samo iskati skrite/manj dostopne predele. Dosti lažje je bilo slediti različnim questom.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 4 urami:

Ja sure Bigboss ni gledal wiki ampak ga je vseeno gledal za narest en zelo dolg quest in dobit op orožje. Igra je pa tud čist prelahka ker je pač igral čirule čarule build ki je v tej igri kot ponavadi zelo efektiven in močan. :rofl:

 

 

Haha imas prav... sam kaj ki mi delajo vec dmg obicni spelli in je ne uporbljam vec, ceprav jo imam na plus 9 .. uni spel ko naredi magic sabljo iz staffa dela vec dmg in je hitrejsi.. vecinoma sem ga uporabljal proti zacetku da sparam flaske.. zdaj imam sovolj fpja in vsega

 

Ni mi neki vsec weapon razen kot pravi Galko zaradi samega obcutka masivnega orozja in feeling ko enemije po faci je priceless 🤣

 

Drugacd pa stari moj kaj sem jz kriv da je caster OP 🤣 sej lahko bi respectal sam malo mi paše easymode, da se ne zivciram toliko.. ki ko umrem vec kot 3x pri kirem bossu ze zacnem svicat in jebat mater sam sebi in devom 🤣 bala 😬

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 11 urami:

Ne nisem vzaljen sam pac motis se :)

 

za cape vem ze od bloodborne

ce sem govoril nonstop da so 50 a ocitno so jih povecali na 60 ker pac easy mode

 

Builde pac, vedno isto soulsi in itak sem se motil

 

Na wiki sem prvo pogledal kje dobis moon greatsword, pa niswm vedu kako na uni plato... pol ko sem nasu carovnico za njen quest swm gledal, ker si nisem nikoli zapomnil imen in lokacij iz dialogov.. pa uni Sellen quest sem tudi pogledal.. ker mi je manjkal en spell

 

Kako gres v castle morne sem pogledal

 

Kaj se.. sewerse tudi.. je nek quest.. pac vecinoma za kaksne queste.. sej drugo kaj ces gledat.. itak sem 3/4 spustil.. ce bi gledal vse na wiki za kakano platino ipd bi bil precej nazaj.. parkrat sem pogledal.. ne igram pa offline kot ti.. to bi se mi zmesalo.. itak uni napisi po tleh ti dosti pomagajo, ne rabis wiki 🤣

 

 

Spet spoilerji v "spoiler free" temi...

Povezava do prispevka

Praktično vsak NPC, ki ga srečaš in govoriš z njim ima nek quest (tudi nekateri merchanti). Nekateri so izjemno pomembni, drugi pa niti ne. Je pa jebeno, ker te v nobeni From igri ne vodijo za roko po teh questih. So bolj ali manj samo namigi (in ne točne lokacije) kam naprej. V Elden Ring je še večja jeba, ker je open world in kot bedak lutaš v iskanju nadaljevanj questa.

 

Na kratko - s vsemi NPC-ji vedno govori dokler dokler je to možno ali pa dokler se odgovori ne začnejo ponavljati.

Povezava do prispevka

Valjda se bodo minišefi ponavljal če jih je krepko več ko 100. Pa sej so tud v DKS določeni šefi kasneje navadni sovragi itd. Vseeno je raznolikost napram ostalim open world igram razred zase. Sploh če primerjam z Ubishit igrami kjer itak celo igro tepeš max ene 5 zares različnih sovragov pol jim pa sam drugo orožje dajo v roke in to je to. Tako zelo čislani BOTW je bil glede tega tudi čisti polom. 

Povezava do prispevka

@Šimšalamima HuhuStrinjam se z vsem, razen s postavko, da je teren manj razgiban. Men se zdi povsem primerljivo. Je pa čisto res, da ga ne izkoriščaš niti tretjino toliko v boju.

Pa men sta bila glider in neomejeno plezanje v BOTW res carski zadevi, ampak v Elden Ring mi je vseeno ful ful dobro, da nimaš te opcije in se moraš potruditi najti prave poti, da dosežeš določena območja.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Mehke točke na šefih so v souls igrah že vse od Demon souls drugač. 

 

ER zmaji se ne razlikujejo nič manj ko BOTW Lynelli, Hynoxi in Talusi s tem da tukaj imaš število raznolikih minišefov exponentno večje.

 

Razgibanost sveta je v ER tudi nadmočna, sam pač traversal je drugačen.

 

Fizika? ER je ARPG, BOTW je sandbox action adventure tako da res butasta primerjava. 

 

 

Pač zame je bil BOTW slaba Zelda ker so pač iz igre vzeli vse kar mi je bilo najbolj všeč v tej seriji in jih zamenjali z stvarmi za katere mi dol visi.  FromSoft je šel z ER v popolnoma drugo smer in je naredil skoraj perfektno open world Dark Souls izkušnjo.

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Ma to vem, samo ti že od kar si na forumu shilaš vse kar je od Froma ko najboljša stvar po narezanem kruhu pa zlivaš gnojicno po Nintendu, ker maš pač tunel vision. In ko je treba dissat BoTW je vsak argument dobr, ko je treba dat ER v širši kontekst maš za vsako stvar oneliner zakaj to ni relevantno. Kaj češ napisat na izjavo ko "perfektna open world Dark Souls izkušnja". ER ni niti najboljši DkS niti najbolši open world.

  • Račka +1 1
  • Trol 2
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 8 minutami:

Ma to vem, samo ti že od kar si na forumu shilaš vse kar je od Froma ko najboljša stvar po narezanem kruhu pa zlivaš gnojicno po Nintendu, ker maš pač tunel vision. In ko je treba dissat BoTW je vsak argument dobr, ko je treba dat ER v širši kontekst maš za vsako stvar oneliner zakaj to ni relevantno. Kaj češ napisat na izjavo ko "perfektna open world Dark Souls izkušnja". ER ni niti najboljši DkS niti najbolši open world.

 

If YOU say so lol :D 

Povezava do prispevka

Mislim lej, gor jokaš, da so iz BoTW vzel vse kar je v Zeldi teb relevantno. Dodal so open world, kjer lahko plezaš / jadraš / skačeš povsod, pa so te vseeno omejil kje si lahko kje ne moreš biti, nasrali so ga s skrivnostmi, labirint sredi ocena, Cast Away otok, bruhajoč vulkan, začarn gozd, templji sredi puščave itd. Naredi From open world igrico, Gatsu gre v "open world, najbojša stvar ever wooo, to je to kar je manjkal", čeprav so istočasno zjebal tempo in scaling, ki je pomemben del čara prejšnih njihovih iger.  Ful stvari, ki jih ima Zelda jih v ER open worldu ni. Gatsu: "ja je drug tip igrice to kle ni važno, kera butasta". Sovražniki se ponavljajo. Gatsu "eksponentno več jih je (quotation needed)". Sej ti noben ne bo ukradu ERja in pokvaru tvoj subjektivn dojemanje igre (no vsaj upam, da ti forum posti ne vplivajo na to), samo mal si tak ko Stipe pa Sony, ko pride do FromSoftware. Kako bi to reku, fanboy?

Povezava do prispevka

Zjebali so tempo in scaling? Česa? Magija je bila vedno OP in lahek način za prit skozi igro vse od Demon souls naprej. Edini dve FromSoft igri kjer si moral pregrizt skozi igro direktno 1na1 sta Bloodborne in Sekiro. Overlevelal si se pa lahko v vseh razen v Sekiro. 

 

Drugač pa lepo da je vaša velecenjena gnada objektivna in smo vsi ostali ki se z vami ne strinjamo subjektivni. A ti dam kak plusek da boš še bolj objektiven? :hump:

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Ma kakšna magija model, do levela 100 nisem fuknu enga spella, pa se igra razen prve par ur enkratni znala zares pozicionirati glede težavnosti. V igri ti ni treba enga moba ubit 2x za kakšen grind pa si za 90% contenta overlevelan, zato ker svet ni uravntežen. To je zjeban tempo.

 

Ampak lej nimaš kej, čez tak objektivn argument nimam kej za rečt :D

Navedek

Hidetaka Miyazaki je za mene gladko z naskokom najboljši game designer vseh časov!

 

Pluski, model no, a to te gane? Rad igram igrice, kakšno stvar ali dve sem že videl in res me boli kurac kdo je napisan v creditsih ko je treba bobu rečt bob. Lahko pa me valda prepričuješ kako nimam pojma in mam butaste primerjave, because reasons.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 12 minutami:

Kaj pa vem, jaz sem spucal Limgrave in Akademijo in na koncu sem level 70 v Caelidu, in se mi zdi, da je igra ravno dovolj tezka. Navadni mobi niti ne hudo, ampak bossi so glih taki, da niso frustrirajoci.

Gre se za to, da so določene cone ful težje od drugih in zaradi open world narave sveta lahko komot zalutaš v napačno območje prezgodaj. Če si trmast in tam vztrajaš, se tik tak overlevelaš za talažje cone. Men se je pripetilo natanko to in zdaj skoraj one shotam nekatere mini bosse. :D

 

Sicer ne vem čemu naj bi v tem primeru bila BOTW na boljšem, ker ima čisto identičen problem. Sem pa mnenja, da se lahko Zeldi to dosti bolj odpusti, ker tam ge za očiten fun faktor sandbox sveta, Souls pa so vedno imeli res dober tempo in je linearnost temu zelo pripomogla.

Ne vem no, men sta obe igri zelo primerljivi kar se tiče tako plusov kot minusov.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...