Skoči na vsebino

Najboljše gostilne v Sloveniji


Nodi

Priporočeni prispevki

osis reče pred 1 uro:

Ma ne vem, meni je bila najboljša v Velenju, pa sem daleč stran (pa ene 10 let nazadnje kar sem bil) :D Pa v centru v LJ, jih je kar nekaj, sam me nobena ni impresionirala. Za grosuplje sem pa slišal dobre stvari. 

 

Skor ne poznam koga, ki je bil v velenjski, pa da mu ni vsaj med top3 :D

in tud js nisem iz Velenja. V LJ pa preferiram črnuško Veliki Hong Kong 

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 1 uro:

Meni je pa legendarno kako govorimo o kitajskih restavracijah. Ampak vsakdo, ki je bil kdaj v proper (ne fancy, ampak pristni) kitajski restavraciji v tujini  bo vedel, da to kar se streže pri nas ni K od kitajske restavracije. 

Vsak, ki je bil na Kitajskem, bo vedel, da to kar se streže pri nas ni K od kitajske restavracije. 

 

Treba je vedeti nekaj stvari. Prvič, kitajska hrana na zahodu je prilagojena nam. Menda ni prav dosti podobna hrani na Kitajskem. Drugič, Kitajska je faking ogromna. Ima cca. 2x toliko prebivalcev kot EU, ogromna je tudi geografsko. Govoriti o kitajski hrani je enako kot govoriti o evropski hrani. In večina kitajskih restavracij naj bi afaik temeljila na kantonski kuhinji.

 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 uro:

V LJ pa preferiram črnuško Veliki Hong Kong 

Bolj razumem tiste ki preferirajo Jurmana kot tiste, ki Veliki Hong Kong. :confused: Ugibam da imajo za primerjavo Zhong Hua 2 kjer so jedli na študentske bone.
Verjetno je od recimo 10 kitajskih restavracij v Ljubljani vsaj 6 boljših.
Me spomni na tiste, ki še vedno hvalijo Peking na Brezovici, Zlato ribico v Retečah pa Hong Kong v Kamniku... pa jih vprašaš zakaj... pa povejo da (samo) tja hodijo že od 1999, ko so jih starši peljali na ocvrti sladoled.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
saosin reče pred 29 minutami:

al so vse več al manj iste?

Precej podobne. So pa vseeno ene precej smeti, ene so pa precej ok.
Kot dunajc s ponfrijem... sej je več al manj povsod isti. Ampak ni.

Aja pa lastniki kitajskih se zadnja leta kar menjajo, ker eni grejo domov, eni v Nemčijo pa covid in te heci... restavracije pa ostajajo, samo niso več iste, tako da če greš 3x letno v kitajsko težko rečeš katera je (še) res dobra kot ko si bil nazadnje.

Jaz vse te množice po Sloveniji nisem preizkusil, ali pa sem pred časom in ocena ni več relevantna - pravim pa, da s Cesarsko mesto, Kitajski vrt in Chang v Ljubljani pa z Zlati vrt na Britofu pri Kranju v bistvu ne moreš zgrešit.
Smeti so pa Veliki Hong Kong v Črnučah, Zlati krožnik v Domžalah, Peking na Brezovici, Zlata ribica v Retečah pa Hong Kong v Kamniku, Kitajska leteča zvezda v Murglah...
Potem imaš pa še take ki so ok...niso posebej dobre, niso slabe... kot npr. Azija v Kranju in veriga Han v Ljubljani.
Pa take kjer moraš pazit kaj naročaš ker je hit & miss ... kot Beli labod... z res ogabnimi kislo-pekočimi in kislo-sladkimi zadevami ampak najboljšimi malancani ever.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
tyne reče pred 1 uro:

Tako so zasedeni, da brez rezervacije ne dobiš mize.

To ne spremeni da so smeti. Če ne bi hype prišel do mene sigurno v tiste kraje sploh ne bi rinil. Polovica tistih, ki sem jih napisal da so smeti imajo polne rezervacije, ker eni tja ljudje hodijo od otroštva in vedo da boljših ni. Je pa res da Zlata ribica recimo, ki je vedno imela vse polno in rezervacije za par dni v naprej recimo tega res nima več.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Ni kitajska, ampak slučajno sem se spomnil (ker je nekdo napisal ime):  Zlata ribica v Ljubljani še obstaja?
Pred leti sem nekajkrat bil tam in je bilo zelo OK. Večinoma raznorazna tipična slovenska hrana, ampak dobra in všečen ambient. Nekje pri Tromostovju je bilo..

Svojčas menda kar popularno.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 27 minutami:

Ni kitajska, ampak slučajno sem se spomnil (ker je nekdo napisal ime):  Zlata ribica v Ljubljani še obstaja?
Pred leti sem nekajkrat bil tam in je bilo zelo OK. Večinoma raznorazna tipična slovenska hrana, ampak dobra in všečen ambient. Nekje pri Tromostovju je bilo..

Svojčas menda kar popularno.

 

a mislš zlato ladjico?

zdej je prenovljena in na novo odprta, klasičen ljubljanski tourist trap s sendviči s poširanim jajcem in podobnimi instagram jedmi za 25e

Povezava do prispevka
BuDi reče Pravkar:

zlata ribica je čez reko na drugi strani.

 

ja sam tist je pa morska restaracija, dvomim da je dacapo to mislu s slovenskimi jedmi, razn če je ocvrt oslič s krompirjevo solato klasična slovenska jed (tbh bi lahko bla)

Povezava do prispevka

Ha, zdaj sta me zmedla. Ampak še vedno se mi zdi, da je bila Zlata ribica. Verjetno sem pri jedeh zamešal (glede tipične slo hrane!), ker ne vem več, kaj so ostali naročevali. Jaz sem lignje. Pa za posladek mislim, da neko gibanico z makom. 
Lahko pa je bila tudi Ladjica... uf. Ampak ne spomnim se nobenih sendvičev v ponudbi!  

Lokacija čisto v centru in ob Tromostovju. V neposredni bližini so igrali neko živo glasbo, sedeli smo seveda zunaj. 
Ampak saj nima veze.. Ena od teh dveh je bila in bil sem zelo zadovoljen. :) 


edit: ja, slab spomin imam. Kolegica je pravkar potrdila, da je bila Zlata ribica.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ma dobra kitajska restavracija je zame meme, vsaj v Sloveniji. Js jih ločim na zanič (ne grem nikoli več) in dobre (vse ostale - jih je precej). :D 

 

In pol ko se s folkom pogovarjaš je čist random, nekdo priporoča eno in je čist obična (taka kot vse ostale), ali pa zanič in se pol prašaš po svojem okusu. 

 

Tako da sem se že sprijaznil, da so dobre kitajske neki tazga kot mek. Vse so tam tam, vse omakice so verjetno precej mastne, vse je ocvrto, sam jebiga ko zapaše govedina v česnovi je treba it. 

 

 

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 4 urami:

pozna kdo morda domačijo Muha iz Lokev na Krasu? berem same dobre stvari, ne poznam pa nikogar, ki bi dejansko že bil tam...

 

 

omg ja! 

vcasih smo bli tam 1x tedensko, res fajn za jest, njoki in ragu so moji fav tam. 

pejdi provat ;) 

Povezava do prispevka
stena reče Dne, 9. 6. 2022 at 20:07:

omg ja! 

vcasih smo bli tam 1x tedensko, res fajn za jest, njoki in ragu so moji fav tam. 

pejdi provat ;) 

 

sploh ne vem, zakaj ti nisem spustil kar en DM. se mi je zdelo, da bi ti znali bit ti kraji domači. :D

 

bankrotiram, če tam počastim 8 ljudi?

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče Dne, 7. 6. 2022 at 7:39:

 

Meni je pa legendarno kako govorimo o kitajskih restavracijah. Ampak vsakdo, ki je bil kdaj v proper (ne fancy, ampak pristni) kitajski restavraciji v tujini  bo vedel, da to kar se streže pri nas ni K od kitajske restavracije. 

Sej to se strinjam. Ampak pač, kot je bilo rečeno ko ti nekaj zasede kar sliči na kitajsko v Slo, pač greš to jest, ampak vseeno noče jesti šita ali pa imeti zanič postrežbo/odnos. Kot študent, sem jih probal kar nekaj, ki so imele bone, pa so verjetno po kakovosti s tistimi, ki niso imele. Pač upaš da HASAP in ostale standarde upoštevajo :D. Pač peljal bi folk, ki še ni jedel kitajske in jim ne bi iz prve uničil izkušnje :D 

Povezava do prispevka
osis reče Dne, 7. 6. 2022 at 7:00:

Ma ne vem, meni je bila najboljša v Velenju, pa sem daleč stran (pa ene 10 let nazadnje kar sem bil) :D Pa v centru v LJ, jih je kar nekaj, sam me nobena ni impresionirala. Za grosuplje sem pa slišal dobre stvari. 


ma ne vem, jaz ne poznam nikogar, ki se pelje 120+ km dalec, da bi jedel pri Kitajcu v Grosupljah,…

 

res pa ima nas kitajc 3 restavracije in je sam ta prva, koprska, ok

 

jedel sem v vsaj 20 razlicnih kitajskih v regiji in mi je changov kineski fast fud boljsi kot te japonske fore po lj, kaj sele od drugih kitajskih

 

edit: to kar se pri nas prodaja kot kitajska hrana je irl pogrej in pojej kitajska hrana

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 5 urami:


ma ne vem, jaz ne poznam nikogar, ki se pelje 120+ km dalec, da bi jedel pri Kitajcu v Grosupljah,…

 

res pa ima nas kitajc 3 restavracije in je sam ta prva, koprska, ok

 

jedel sem v vsaj 20 razlicnih kitajskih v regiji in mi je changov kineski fast fud boljsi kot te japonske fore po lj, kaj sele od drugih kitajskih

 

edit: to kar se pri nas prodaja kot kitajska hrana je irl pogrej in pojej kitajska hrana

pej probat sem: http://japonska-hrana.si 

Povezava do prispevka
  • 4 mesece kasneje...
Lord Baltimore reče Dne, 7. 6. 2022 at 7:39:

 

Meni je pa legendarno kako govorimo o kitajskih restavracijah. Ampak vsakdo, ki je bil kdaj v proper (ne fancy, ampak pristni) kitajski restavraciji v tujini  bo vedel, da to kar se streže pri nas ni K od kitajske restavracije. 

 

Res je, pri nas je boljše.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...