Skoči na vsebino

Najboljše gostilne v Sloveniji


Nodi

Priporočeni prispevki

Berbasecks reče Dne, 27. 7. 2020 at 11:02:

Mogoče ni čisto prava tema, pa vseeno mislim povprašati tu, ker nenazadnje iščem dobro gostilno. 

 

Basically za jutri nimam ideje, kam se iti dobro prehranjevati v okolici Bovca, recimo neke 30-45 min z avtom bi šlo. Hotel Alpine (imo best pizze v SLO) in Hiša Polonka sta že padla. Bom vesekel vsakega nasveta za nekje do 50€ po osebi. 

 

Jst sm bil v Polonki kakšne dve let nazaj in je blo čist ql za jest.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Jaz pa malo pogrešam gostilno Izletnik v Mariboru. Spomnim se, da so imeli odlične žabje krake, pa tudi zelo dobro pico s polži. Vem, da so se lastniki kar konkretno menjavali, sedaj je tam Parma. Ampak za čuda še nisem bil. Pozna kdo? Mnenja? Vedno ko grem mimo je prazno, kar mi je dokaj sumljivo. Me pa res zanima glede hrane, zato tudi vprašam.

Parma.thumb.jpg.66204dcd6aedf4c4f84b55bef85958ea.jpg

Sicer sem pa tudi slišal, da lastniki pač živijo na račun mobitel anten/oddajnikov na strehi in jim to pokrije celotne stroške + še dodatno jim ostane. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Prisežem. Je bilo pa to že res dolgo nazaj. Sicer jih večina ni bila več v hišicah, razen enih par za okras. Ampak je bilo res okusno in mislim, da sem takrat prvič (in morebiti celo zadnjič) jedel pico s polži.
Drugače so mi polži tudi čisto kul, npr. kot način "na solati" ali še boljše: kot pašteta. 
edit: pa to ne govorim o kakšnih morskih polžih. Prav te standardne/ne vodne mislim.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

No, zdaj je pa vsem smešno. Če pa so polži dejansko kul. No, vsaj meni (in verjetno nisem edini na svetu). Je pa res, da so totalno in res precenjeni, to se strinjam.

Sicer pa sem jih tudi sam velikokrat nabiral in pripravljal... 
Osnova je, da jih res res dolgo namakaš v veliko vode, da spustijo ves sluz in se odstrani morebitni "pesek". Potem postopek ponoviš. In potem jih lahko pripraviš, bodisi po tem ali onem receptu. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ne vem kaj se smejite DiCapu, polzi so bili vcasih cenjena roba. Mi smo kot mulci nabirali polze in jih prodajali za dinarje v lokalni gostilni v zgodnjih 90ih. Zdaj ni bila to taka bogatija, da bi bli milijonarji - ampak, ko je bilo treba it v Avstrijo po nov LEGO paket ali Nintendo spil ni bilo vprasanj. Samo gasa.

 

Ni pa dolgo trajalo...zal. Pol smo pa na borovnice presedlali. Sam tam je ze bila jeba, ker smo jih zraven pol pozrli, s polzi teh tezav ni bilo. 

Povezava do prispevka

Jaz sem bil kar ene parkrat v Parmi, je (bilo) nice. V pokoronski dobi tam se nisem bil, so se pa pred par meseci menjali najemniki, zdaj so tisti, ki so prej furali Vilo Rustiko, tako da sklepam, da je se vedno nice, ker pac je Vila Rustika tudi bila nice.

Povezava do prispevka

Kaj pa Miyabi v MB, pozna kdo? Mislim, da je edina japonska v Mariboru. Večkrat sem že slišal res pozitivne kritike, dejansko pa tam še nisem jedel. :) Je pa zanimivo, ker (podobna zgodba kot pri Parmi) vedno ko grem mimo, mi vse deluje povsem prazno. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Midva greva enkrat na 3 mesece. Ni neke guzve, je pa vedno par gostov. Mislim, da dostava kar laufa sicer. Majo pa dober (tudi lososov) ramen in curry s pohano kuro, kar moja stajerska dusa se posebej ceni ;o Njihovega susija pa tbh se nisem probal...

uredilo bitje kola
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 urami:

Gledam, čekiram, spremljam, postajam lačen ... :) Kulsko v glavnem.

DaCapo, ko boš probal poročaj. Sicer sem zadnje čase full malo v MB, bi pa ob priliki probal. Tudi ena kolegica mi je priporočala in pravi, da jemlje več vrst, ko imajo doma kak piknik (naročiš in greš dvigneš). Saj lahko kupuješ po komletih ali celo po kosih neke zadeve.

 

https://www.njami-sushi.si/25-sushi

 

Philadelphia roll, če se prav spomnim je super baje.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

@tomazek Sem prečekiral komplet. Meni je ravno to hupi, da lahko po kosih naročim. Nekaj tega, nekaj tistega in malo onega ... Pa še lepo imajo vse napisano in poslikano (za razliko od Miyabi). Problem je samo, ker bo kar trajalo preden bom preizkusil več različnih variant, ker pač, saj veš... oči so lačne in kar naenkrat ne morem preizkusit vsega. Ampak obljubim, da bom poročal in tudi poslikal.

Danes sem sicer mislil za pokušino naročit kar enostavni Ninja meni, ampak me je pubec začuda presenetil in rekel, da bova drugič. Hmmm/ničjasno.
Samo zase pa potem tudi nisem, ker imam še nekaj morskih sadežev za porabit in si ravnokar pripravljam špagete. :) 
ninja_sus.jpg.5714a104dd58388016554f9d0a4b6b53.jpg

Povezava do prispevka

Vegi bo samo dodatek. Lososa pa sem že malo preobjeden in bo tudi minimalno.
Sicer pa je pravkar padla odločitev, da takoj v začetku naslednjega tedna izvedem "custom" naročilo in si bomo privoščili malo tega/malo onega. Bolj ali manj "familiarna" pokušina za ca. 8 ljudi. :) 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...