Skoči na vsebino

Trenutno igram [09/2021]


Priporočeni prispevki

MaDrung reče pred 3 urami:

1. Kar se tiče uporabe besed, so namenoma napisane tako, da je združen direktni pomen in čustven dodatek kakor mi pade na pamet v času pisanja. Tega ne bom spreminjal, ker so ti posti toliko za mene, kot za ostale.

2. Kar se tiče bazičnih dodatnih RPG mehanik: To je za mene le plus. Kot sem napisal igre ponavadi posiljujejo z nekim kompleksnim sistemom, ki le odvrača od igre, ni pa zabaven. Recimo craftanje in upgrejdanje stvari je za mene še vsaki igri bilo ponavadi odveč. Potionov ne uporabljam (tako kot v tej igri nisem serumov). Ta igra ima zame ravno pravšnjo mero kompleksnosti teh dodatnih mehanik. To je za mene plus in ne minus.

3. Kar se tiče zgodbe, je bila zame skoraj na nivoju Witcher. Sem prebral vse Witcher knjige in preigral vse Witcher igre. Kompleksnost seveda nižja, saj je tudi igra krajša in se začne na začetku in konča na koncu. To ne moreš reci za Witcher, ker veliko lora sega daleč nazaj oz. izven same domene tistega planeta.

4. Kar se tiče vampirskega feela, je ta igra zame imela res super kombinacijo različnih aspektov. Od psihopatskega pristopa do pogovorov, do feelinga ko si planiral kdo in kje bo tvoja žrtev ipd. Osebno sem zelo notri padel in začutil drugačne občutke, kot jih navadno pri igrah tipa witcher, kjer si pač good guy in to je to. Tukaj pa si moral prav znotri sebe imeti bitko ali bi koga ubil, ali bi mu prizanesel, vendar boš zaradi tega ne toliko močen. Poznam mnogo ljudi ki se enostavno ne zna poosebiti v karakterje in tisti sigurno teh čustev ob igranju ne bodo imeli.

5.Poleg tega mi je zelo všeč autosave feature in, da če umreš posledic bistvenih ni. To sovražim pri igrah, zato tudi ne maram Souls-like iger.

6. Combat je bil za mene čisto OK, na trenutke pa res nekoliko lesen. Kvečjemu 4/5. Če primerjam z Witcher 3 je combat zelo podoben.

7. Igra je sprogramirana zelo dobro. Premikanje samoumevno, nobenih zatikov, igra ne crasha in teče na švoh HWju brez nekih fps dropov.

 

Zaključek, ki ga potegnem je: One man's trash is another man's gold. Enako se jaz ne strinjam za mnogo iger, ki jih folk slavi kot zlate. Treba je razumet, da folk uživa v različnih stvareh in ima različne okuse in posledično padajo različne ocene za špile. Se moreš samo sprehodit po reviewih na steamu, da vidiš ta kontrast. Ko sem pa deval oceno igri me je malenkost res motilo, da nisem dal ocene 9, vendar ker takšne vampirske igre še nisem igral, je bila izkušnja za mene 10. Če bi igral naslednjo podobno igro, ocena sigurno ne bi bila več 10, ker bi le to bilo zame že videno/občuteno. Na koncu mi je po cca. 30 urah bila žal, da je igre že konec, čeprav bi se dalo določene aspekte igre izboljšati.

 

Ti si me povsem narobe razumel, sploh mi je povsem vseen za tvoj okus, ker itak ma vsak svoje prioritete, gre se za to, da si uletel in napisal en kup stvari, ki objektivno ne držijo. OK sure, ta igrica je zate 10/10, sam ko govorimo o tej specifični igri je to tok nora izjava, da mormo pač nekako ugotovit kako si do tega zaključka prišel. Recimo meni je veliko iger "10/10", pa ne samo iger tudi filmov, serij, knjig, stripov, sam valda ne uletim na nek forum in pišem tako absurdnih stvari, pač sej vse lepo in prav, tebi je to 10/10 igra, sam treba je bit pač pri teh recenzijah tud objektiven, mal met neke introspekcije kako kvaliteten je v resnici, pač neko REALNO vrednost, pol pa dopišeš, da pač tej je velik bol sedu kot je REALNO dober. Masivno downplayas slabosti špila in hvališ njegove kvalitete. Najbolj da greva kar po točkah:

 

1. Ok, sam pač smešna beseda mi je bla, sem mogu prou počekirat, če morda nism jst zabit.

2. Super zate je plus in ne minus, da ma špil ful enih napol dodelanih mehanik. Got it.

3. Lore je v Vampirčku res zelo dober, najbolj od vsega sem užival v branju raznih zapiskov. Drugače je pa špil smešno reven, v nasprotju s tvojo tezo o osmišljenih likih so vsi NPCji, ki niso del zgodbe res patetični in runnajo copy/paste skripto za pogovarjanje. Ne vem kako se ti je to lahko zdelo zanimivo še manj pa kvalitetno. Tud ne štekam kaj misliš s tem, da se začne na začetku in konča na koncu, ampak si domišljam, da s tem misliš, da celotno dogajanje gledamo iz perspektive enega lika (ipak gre za glorified narativno igro), kar je res. Scope Witcherja je veliko širši, ampak to ne pomeni, da tudi v Vampirju nima lore neke zgodovine in prihodnosti, v tem oziru sta igri prej podobni kot različni. Je pa Witcher samo ena od zgodb, kle pa izpade bolj zaključeno, ampak manj ambiciozno (sicer še zmeraj ne vem kje smo prišli na Witcherja, ampak ok). Količina u kurcu NPCjev, ki so tud povsem nerealistični je res previsoka in kle se vid problem budgeta/dodelanosti/izkušenj. Ne morš pač izdelat takšnega sveta in ga populirat s takim ščišom, boljš pol narest neki manj ambicioznega.

4. Ok zelo si se poistovetil igro (kr mal tko smešno močno) in to ti je naredilo igro boljšo :D Bom mal ignoriral tisti JAB, ko "POZNAŠ MNOGO LJUDI, KI SE NE MOREJO POISTOVETITI Z LIKI BLAH BLAH", ker pač žal izpade mega cheap in narcisistično. Mislim, da je kr večina ljudi, ki jim je bila igra všeč razumela, da gre za zelo dobro narativno igro in tud občutila te "prednosti".  Roleplay elementi so tudi slabi, saj to kar delaš redko vpliva na dialoge, maš valda par očitnih poti, samo ne moreš vplivati na dejanja tvojega lika, ker so prescriptana in zelo velikokrat v špilu ni odločitve, ki bi bila smiselna, ker pač je zmanjkal časa/se jim ni zdela izvedljiva/karkoli že. Plus, da te dostkrat špil na noben način ne opozori, da delaš neko res debilno odločitev, ker SO VSE OPCIJE ISTO GLUPE. Pa tudi vse dobre stvari izpadejo cheap zaradi:

5.  Res u kurcu gameplaya, če si igral igro veš, da so različni konci najbolj pogojeni s tem kok ljudi pobiješ, sam pač če ne pobijaš ljudi je špil res smešno grindy in brezvezen. To zdravljenje ljudi je mehanika, ki je zabavna za par minut, ne pa da moraš to fucking delat vsak chapter (povsem identično) in to s temi res u kurcu NPCji. Zakaj je špil težji, če pobiješ manj ljudi, povsem absurdno... Pač res u kurcu zamišljeno, ob tem, da tud sam combat ne štekam kako ti je 4/5, ne rečem da je najslabši, sam pač totaln nedomišljen grind, forced lock on, respawnanje sovražnikov, miljon res bednih bossov, grindanje matsov. Ne vem pač kr težko si zamislim, da bi en rekel "Joj v tem gameplay loopu sem pa res užival, upam da bo še več iger takšnih". Nobenga kurčevega fast travela, nenehno healanje npcjev, pač spipa se ti. Morš res met neko mazohistično žilico.

6. Combat ni ok... Pizda u keri realnosti je combat ok. NPCji se nenehno respawnajo, "težje" pomen več npcjev, več healtha, ne nek upgrejd, mehanike so slabe, velik glitchev (ne vem če so te kej patchal), če umreš moraš spet grindat resource, ker zgubiš vse, če hočeš dober konc, veš kaj moraš delat... čim ubiješ kakšnega od preset npcjev si instantno villain, pobijenje mobov je pa itak normalno, ker oni nimajo nobene vrednosti. Grind grind grind, da dosežeš karkoli. Kombinacija tega z manjko fast travela (kar je cheap fora, da podaljšaš dolžino, ker je špil realno precej kratek) res prinese hilarious efekt. 

7. Igra je morda "sprogramirana" dobro, sam je tudi zelo grda, z ogromno megle, ki zakrije res nizko kakovost prezentacije (mesto samo je sicer ok narejeno). Brez kakršnegakoli domiselnega art designa, izpade res izjemno cheap. Jst sem mel tudi u kurcu loading time, ki so mi žrl vse živce, pa sm na kr ok sistemu igral. Modeli večine non main NPCjev so pa rushani in slabi, da špil izpade še bolj cheap.

 

Pač verjetno bi lahko naštel še za par listov pomislekov (res hilarious twisti, nelogični dogodki, ...), sam ni to poanta. Štekam, da je teb to 10/10 igra, sam pač kul bi blo, če bi svoje recenzije baziral na nečem normalnem, oziroma neki normalni skali. Glede na to, da igraš precej iger, valda maš neko introspekcijo kaj naredi dobro igro, al si res tako samozagledan, da lahko vidiš sam to eno gledišče. Pa tok, da se razumeva, meni je bil Vampyr zelo ok igra, boljša kot realnih 6.5/10 kot je verjetno vreden (oziroma v Ćamirjevi beležnici 2/10), sam pač vseeno, kljub res pozitivnim stvarem (ki si jih sicer bolj kot ne omenil: super lore, zgodba, VA, zanimiv glavni lik, "drugačen vampirski špil"), ma špil tud tok turda, da pač ne moreš mimo tega. Worthy poskus, samo konec koncev zelo neuspešen.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

@Ezoterik No, igro ocenjujem glede na to koliko sem v njej jaz užival in gre tukaj za osebno oceno. Nisem reviewer katerega naloga je, da je objektiven. Če bi hotel biti objektiven in naštejem koliko stvari me je motilo recimo pri Witcher 3, lahko dam tudi njej oceno 7. In to z lahkoto. Da pa ne bodo vse igre končala z reviewi, v katerih se vpikujem v vse stvari, ki me niti bistveno ne motijo, pa se takega načina pisanja raje izogibam.

 

2. Mehanike so dodelane tako daleč kolikor me tudi zanimajo. Karkoli dlje, bi bilo izgubljeno, oziroma bi mi kazilo izkušnjo, ker več časa v razumevanje teh mehanik v takšni igri nimam želje vlagati.

3. Določeni pogovori so bili nekoliko manj kvalitetni, vendar so bili po stilu tako drugačni od ostalih RPGjev, da mi je to bila novost, ki me ni dolgočasila. Zato tukaj točk ni izgubil.

4. To, da v špilu večkrat ni smiselne odločitve je ravno tako plus, ker kakorkoli izbereš moraš nekaj žrtvovati. To je za mene v igri kjer ne moreš save loadat velika prednost. Kar se tiče narcisizma se sploh ne strinjam, ampak tu je pointless prepričevati kogarkoli. Že moja punca ni sposobna gledat filmov "kjer se veliko pogovarjajo" ker se ne more povezat s čustvenim dojemanjem tistega lika. Večina folka v igrah ne bere questov ipd. To je destvo. Takega folka je ogromno.

5. Kar se tiče ne pobijanja ljudi, da je igra bedna se strinjam, ampak spet vidim kot plus ker večina ljudi ne bo ubila nobenga. Tako smo naravnani, da hočemo pomagat. Igra te je nekako morala prisilit v to, da boš igral proti svojim instinktom, da res ne konča kot gameplay vsake druge igre. Meni je ta izkušnja bila relativno nova. Definitivno pa v igrah ni pogosta. To me je pomagalo dosti bolj čustveno povezati s samim likom.

6. Respawn mobov me ni motil, ker skoraj nikoli nisem šel spat. Ampak če govorimo o respawnu. Kaj boš potem rekel na dark souls igre? Double standards... Grinda jaz nisem čutil. Fast travel sem samo na trenutke pogrešal, vendar je itak bolj razvada kot kaj drugega. S tem sem bil bolj poosebljen v samo okolico sveta.

7. Sicer res, da sem laufal na SSDju, ampak loading je bil hiter. Igra je delala brez zatikov. Kar se tiče grafike sem tako naštel kot minus, ampak to opaziš šele ko je dan. Dne pa ravno ni. Pa če smo čist izkreni ima večina iger danes slabšo grafiko. Tako da estetsko je meni igra izgledala vrhunsko.

 

Ne vem kaj še naj napišem. Pelji me v vojnik, mogoče imam demenco. :)

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Trenutno ehm... Efootball 😅

Zelo mešani občutki. Ce ga igras kot pes 2021 je igra totalen polom. Treba se je naucit obdambo iz nule. Physical defending naprimer in shielding. Tempo je počasnejši, nasplosno je manj ping pong podaj. Je pa se kar veliko stvari za porihtat. Collision system je mal v kurcu sicer nekaj  novih kul animacij. Grafika ni bog ve kaj. 

In se en gol:

https://streamable.com/pgb28i

 

 

 

 

 

 

 

uredilo bitje oca
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
Hernier reče Dne, 30. 9. 2021 at 17:53:

Igram Gearse, celo trilogijo bom šel skozi. Pismo, ko ne igraš neki cajta, malo pozabiš, da gre v bistvu za res genialno trilogijo na več področjih. Fuck so dobre igrice no, top notch! 

Nihče ni zaklenil teme, pa izkoristim gužvo :)

 

Leta 2006 mi je blo to čist mindblowing. Bolj mi je zgledala, kot vse kar je takrat PC bil zmožen poganjat in to na konzoli za 199€. Takrat so konzole ravno prehajale iz SD v HD in iz sterea v surround. Men je bilo adijo pamet, scena s tistmu slepmu velikanom, pa še tko nežno si gobico držal, kar sem tudi prvič videl, da je lik lepo hodil in sem švical zraven. Dvojka mi je bila top nadgradnja enke, trojke pa niti obrnil nisem, ker mi je bla slaba. Pa igral sem še zadnje dvoje gearse. 5ka je dobra, 6ka pa kar odlična.

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...