Skoči na vsebino

Počitniško/transportno vozilo.


yoc

Priporočeni prispevki

Kot že naslov pove, začelo me je srbeti v smeri počitniškega vozila. Najbolj idealna izbira bi bil seveda avtodom, vendar so cenjeni mnogo nad finančnimi zmožnostmi. Sem usekan na nove stvari, tako da bi bilo dobro to upoštevati pri izbiri. Torej, kakšen kombi/karavan? Tip Renault Kangoo? Da ima dovolj prostora za stvari, mogoče se da noter stlačiti kakšen jogi in nekaj krame? Pomembno mi je, da spravim noter desko, ki meri cca. 2.5.m. Finance recimo max. 16k€. Hvala za mnenja in predloge.

Povezava do prispevka

Odvisno ali si sam ali imaš partnerja.  če misliš potovati z desko, in jo želiš imeti v vozilu je najbolje kak renault traffic ali opel vivaro ali nekaj podobnega. S budgetom 16k zlahka dobiš kakega že diy preurejenega ali celo fabriško preurejenega s relativno malo kilometri. Če te ne moti imeti desko na strehi pa bo kangoo bil zadosti. Svetujem da si kombi predelaš sam (kupiš gospodarko vozilo in ga predelaš), saj se bo tako najbolje prilagajal tvojim potrebam. Če si ne želiš umazati rok, so v sloveniji tudi podjetja ki po naročilu predelajo kombije (sipras.si med drugimi). 

Povezava do prispevka

Kočevc, upoštevat moraš tudi starost ter dobavljivost delov za take avtomobile. Verjamem da se dele za Chevrolete g20 ali Forde e150 zelo težko dobi v evropi, tko da če se ti pokvari na poti si v riti. Kosi za VW Transporterje, Peugeot Boxerje, ter Renault Traffice so zelo bolj common pri nas in posledično tudi cenovno ugodnejši. Zdaj če ima človek fetiš na ameriške vane je druga stvar.
Stari ameriški kurijo skoraj 20L/100KM,  Šimetov Boxer pa recimo 12L/100KM, pri novejših je poraba tam okoli 7 litrov ali manj. Če delaš tripe po 2000km se pozna v žepu. 

Povezava do prispevka

Www.rockauto.com je tvoj prijatelj. Deli so poceni, dobavljivost pa nic pocasnejsa od teh starih kombijev, pa ceprav so evropski.

 

Pri novejsih vanih ni nikol v lajfu poraba 7, ze zaradi aerodinamike, ne si metat peska v oci.

 

V teh avtih ne delas 10.000km letno, tko da se ti razlika v porabi ne pozna

Povezava do prispevka

Govorim v primeru, da se ti nekaj pokvari na poti, pa da rabiš "quickfix". V evropi vsak drugi mehanik ti zna hitro zrihtat dele za VW Transporterja, dvomim da pa ima na primer katerikoli mehanik v Franciji ali kjerkoli drugod po evropi na voljo dele za 1985 Chevrolet g20.

Dandanes ni več fora v areodinamiki, ampak v učinkovitejših motorjih s boljšimi turbinami. Areodinamični koeficienti pri vanih so se v zadnjih 15ih letih bore malo spremenili. Počekiraj na primer novega Renault Traffica pa boš takoj videl da se motiš.

Ne delaš 10.000, ampak se pozna razlika že če opraviš pot dolgo 1000km. Tanki pri vanih so okoli 80L, kar pomeni, da bos na taki poti g20 moral tankat 2,5x, boxer pa 1,5x. Razlika je en poln tank na 1000km. 

Povezava do prispevka

Van se ne pokvari kr tko. Ti govoris o novejsih kombijih, k ne pridejo v ta cenovni razred, tastari majo pa lih tko neucinkovite motorje. Ca 70e razlike v porabi na 1000km ni bistvena razlika v denarju, s tem da se kot kralj furas. Bi se cudil, koliko je US mehanikov po evropi, k so fani takih avtov in drzijo rezervne dele. Za stare Traffice, bos pa lih tko iskal dele, oz bo trajal da pridejo iz centralnega skladisca po posti

Povezava do prispevka

A boš ti predvidel kdaj se van pokvari? Nikoli nisem govoril o novih delih, ampak o delih, ki jih dobiš zlahka na odpadih na primer. Mehanikov pa je vseeno več takih, ki popravljajo EU avte lol.
Boxerja (gospodarsko vozilo) dobiš komot za pod 10.000€ letnik 2010 ali novejši s do 150.000km (https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15367359&display=Peugeot Boxer), tovarniško urejen Boxer pa je tudi v cenovnem razredu (https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15393472).  Raje porabim tistih 70€+ v kaki restavraciji ali se ustavim dan ali dva več v kakem kampu, namesto da si silim vsaki dan sendvič s posebno in pingo na parkirišču pred mestnim hoferjem. 
Ampak lej vsakemu svoje. Fetiši stanejo.
P.S. Za VW T2 velja podobna zgodba. je way overpriced modni dodatek s katerim ljudje mislijo, da bo vse lepo kot na instagram slikah in hippy retro letakih.
 

Povezava do prispevka

Vidim, da so bli triggerji pri USA vanih in EU vanih :D
Moj Boxer pije nekje med 10 - 13 litrov, kar je za moje pojme še dosti ok. 

 

Se pa tle strinjam z Chrisom. Dobavljivost delov kot tudi rabljeni kosi iz avtoodpadov so kar velik bonus pri teh evropskih ropotuljah. Pa tudi zelo zelo toplo priporočljivo je, da si zrihtaš vso možno asistenco doma in v tujini.

 

 

Vodokotlič reče pred 1 uro:

 

Če me bo ful držalo imeti te avtodome si bom pa z naslednjim nakupom definitivno spedenal nek van z stojno višino, ker čez čas ti je kr malo sitno bit sklonjen :D

Povezava do prispevka

Kolikokrat si ze iskal rabljene kose iz odpada :D good luck al neki :D mehanik ti zihr tega ne bo iskal,  tko da je na tebi. Po drugi strani je pa isto, ce si v FB skupinah, kjer ima folk US avte po delih doma, in tko po posti dobis rezervni del. 10L ti peugeot kuri na avtocesti pri 70kmh mogoce

Povezava do prispevka

Ko sem še bil imel razbito Opel Zafiro sem dobesedno celotni sprednji del pokupil na odpadih. Sedaj se bom lotil iskanja ogledala za moje zdajšnje daily vozilo in sedeže za boxerja od starih francozov (ulysse / 807 / C8) ;)

Z Boxerjem imo sploh nikoli ne bom šel na avtocesto, ker že pri 90 km/h stoka kot stara cipa.

Povezava do prispevka

Lepi Šime, tvoj boxer ima isto platformo kot fiat ducato ter citroen jumper če se ne motim, tako da se da dosti delov dobiti. Seveda ti mehanik ne bo iskal, ampak vsaj ve kje blizu te stvari najti, se naredi par klicev pa je stvar še isti dan pri tebi.

Če greš na trip ne rabiš hitet, 70 je prav ok :P 

Povezava do prispevka
Chris reče pred 3 urami:


S temi predelanimi kombiji iz linkov zna določenih počivališčih brez svojih sanitarij bit problem. Se nam je že zgodilo, da smo se morali obrniti na vratih, ker kombi kao nima svojih. Drugače pa je pri teh zadevah terba bit pozoren, da imajo vsaj 150hp, ker se mašine s 120hp kar fejst mučijo po kakšnih bregih.

uredilo bitje T7ank
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 18 urami:

Www.rockauto.com je tvoj prijatelj. Deli so poceni, dobavljivost pa nic pocasnejsa od teh starih kombijev, pa ceprav so evropski.

 

Pri novejsih vanih ni nikol v lajfu poraba 7, ze zaradi aerodinamike, ne si metat peska v oci.

 

V teh avtih ne delas 10.000km letno, tko da se ti razlika v porabi ne pozna

 

 

si kr predstavljam, kako naročim nek frgazar za omenjana ameriška jajca in mi ofnajo na carini.

 

Pošleš dokumentacijo za junkjard frgazar za 150$ za tista tvoja ameriška jajca

 

dobim sam s carine dopis, kjer mi napišejo naj se neham zajebavat in da tak del košta 1200$

 

Seveda carinjenje 3 kategorije zravm 22% davk na nov del pa še carino za povrh

 

seveda, si krijem pošnino od carine do doma tudi sam 

 

a si lahk še bolj retarda kočevc ?

 

medtem ko dobim dobesedno vsak kos za nekega pežoja v lokalni gmajni, če pa že ni slučajno v koprivah parkiran, pa vsak drugi odpad.

 

Also deli za ducato mućo rare.

 

autodoc je tvoj prijatelj, če pa se nočeš jebat z aftermarket parti, pa na vsakem fiat servisu dobiš čisto vse

Povezava do prispevka

K-čevc, zakaj ignoriraš carino in davek?

 

Chris reče Dne, 9. 6. 2020 at 14:22:

Lepi Šime, tvoj boxer ima isto platformo kot fiat ducato ter citroen jumper če se ne motim, tako da se da dosti delov dobiti. Seveda ti mehanik ne bo iskal, ampak vsaj ve kje blizu te stvari najti, se naredi par klicev pa je stvar še isti dan pri tebi.

Če greš na trip ne rabiš hitet, 70 je prav ok :P 

 

O ja, sej to pa vem že od kar so ven vrgli tele škatle. Povsem identični so si z razliko značk :D

 

  

Chris reče Dne, 9. 6. 2020 at 14:33:

Ja ker postajališča so za avtodome, van pa ni avtodom, saj čene bi lahko v PZA šel tudi s navadnim avtom za prespat pa ne morem. Tukaj še sami malo ne vejo kaj bi dejansko sprejeli v PZA in ne..si vsak malo po svoje to obrača.

 

Jst ga imam registriranga kot avtodom, pa je očitno van z dodanim kesonom na vrh. 

uredilo bitje Lepi Šime
več citatov yo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...