Skoči na vsebino

Počitniško/transportno vozilo.


yoc

Priporočeni prispevki

 

Kočevc reče Dne, 9. 6. 2020 at 13:45:

Kolikokrat si ze iskal rabljene kose iz odpada :D good luck al neki :D mehanik ti zihr tega ne bo iskal,  tko da je na tebi. Po drugi strani je pa isto, ce si v FB skupinah, kjer ima folk US avte po delih doma, in tko po posti dobis rezervni del. 10L ti peugeot kuri na avtocesti pri 70kmh mogoce

lokalni mehaniki se itak poznajo z lokalnimi odpadi, tako da to načeloma ni problem (tut odvisno kuk je zaseden mehanik itd.). če boš pa našel del nekje v mariboru, ga boš pa valda mogu sam zrihtat. sam za to imamo tudi razne DPD.

pa definitivno lažje servisirat razne ducatote kot pa ene ameriške zadeve, ki jo prvič vidi mehanik. 4x4 bi mogoče znal biti problem pri ducatotu (ne vem kakšen je, haldex najbrž), za ostale dele je pa en kup raznih dostavnikov.

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 5 urami:

Jst ga imam registriranga kot avtodom, pa je očitno van z dodanim kesonom na vrh. 

Ja sej kot sem rekel te meje so ful meglene in si jih dosti po svoje predstavlja. Meni so prejšnje leto, ko sem za eno noč v kampu prespal v Cliotu Grandtour s punco šteli kot, da sem spal v avtodomu. Od takrat sem se odločil, da vzamem s sabo vedno šotor v kamp in se delam šotorista s postavljenim šotorom, a spim v avtu. Bomo videli zdaj poleti če bojo imeli kaj čez to.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

No prejšnja dva tedna sem s punco naredil prvič pravi "roadtrip" z avtom. Gre za Renault Clio 3 Grandtour 1.5 dci 106KM. Sla sva na krk, nato s trajektom na cres ter lošinj, nakar se vrnila spet na krk ter odšla še na rab, nato pa spet na celino. Ta roadtrip je bil nekako poizkusen (če nam bo všeč, ali je šotor ok, postelja,..), zato sva nalašč izbrala pot relativno blizu nas. Avto je v celem potovanju porabil 3/4 tanka (30L), kar je glede na to da sva se pogosto ustavljala in veliko časa rabila za iskanje parkirišč kar malo imo. Prenočevala sva v kampih.

110337373_2695571667395120_959049706034370957_o.thumb.jpg.fe35878395b2415492c38191e7326ade.jpg

Šotor je iz Dechatlona Arpenaz Base M, ki se je izkazal za super nakup, smo pa ga že malo natrgali, saj se je spodnji del zaskočil za blatnik in ob pospravljanju tega s punco nisva videla in sva zato kar zapeljala avto naprej in se je malo strgalo, a se je dalo začasno zakrpati s lepilnim trakom. Sam šotor se sestavi/razstavi v 15min, ni pa prav zanesljiv če močno piha ali lije, takrat ga raje pospraviva in nategneva tendo, ki sva jo tudi imela s sabo.

116373865_484445002420913_111228766332613070_n.thumb.jpg.4df31d7a246abeff75060e78ba65fc5d.jpg

116396024_328723185174201_5132574456814478944_n.thumb.jpg.95c31fcef3e4387cf3e4fccb3f3a378e.jpg

116587318_588395862046604_2352178917707223121_n.thumb.jpg.c16be077bf472f2607bc19b4730e1050.jpg
Posteljo sva doma naredila s očetom in meri v dolžino 185cm, v sirino pa v najožjem delu 100cm (punca je 161cm jaz pa 176cm tako da ni bilo večjih problemov), spravi se pa lahko tako, da se lahko dajo zadnji sedeži pokonci. Za daljša potovanja razmišljam če se splača sploh imeti zadnje sedeže v avtu, saj bi jih lahko zamenjal z po meri narejenimi lesenimi pregradami, kjer bi lahko stavili hrano ter ostale stvari, ki smo jih tokrat morali nabasati v strešni kovček Thule Pacific 100, v katerega gre presenetljivo ogromno reči (vse naše obleke, hrana, posode, ter oprema za v vodo). Pod posteljo je čene bilo vseeno dovolj prostora za mizo ter indukcijo, ki smo jo rabili v kampih, ter prostor za šotor.
Za spanje sva izbrala nadvložek iz spomniske pene 4cm iz Jyska, kar se je izkazalo za ok izbiro glede spanca, slabše pa se zadeva zvije skupaj, pr pospravljanju, zato bomo naslednjič verjetno nabavili kose navadne pene po meri, pa bomo videli katero je bolje. 

116423124_216573616338419_4090885282202125056_n.thumb.jpg.0431c644f95355f09480e13ab42e765c.jpg

Hladilno skrinjo sva imela za voznikovim sedežom, priključeno na inverter 300W priključen v 12V, tako sva lahko poleg priljučene skrinje imela tudi opcijo polnjenja telefonov. poleg inverterja sva imela kot vir električne energije za polnjenje telefonov tudi 21W zložljive sončne celice. 
Pregledala sva skoraj vse omembe vredne kraje ter plaže, slednje predvsem tiste bolj divje, ki so nama najbolj všeč.

Konec septembra, če bo vreme držalo greva še na trip po Sloveniji glede na to da imava bone za porabiti, drugo leto pa načrtujeva tripa na korziko ter vzhodno sardinijo in objadranski balkan dol ter prek trajekta (Igoumenitsa - Brindisi) objadransko Italijo gor. Nasveti priporočeni :)

 

Long story short, v dveh sva uspešno kampirala v cliu 14 dni. :lol:

 

Za zaključek pa še uganka iz križanke (Križanke za mlade), ki sem jo reševal med tripom. Vault boy iz Fallout iger dobi kos pizze številka 3 :rofl:

 116375720_1442568405944095_5774877487777828645_n.jpg.0d1dbf1fb42aca4cadd32dfc4276898a.jpg

Povezava do prispevka
drevored reče pred 3 minutami:

fajni report. ce mas namen odstraniti zadnje sedeze se prvo pozanimaj kako je z legalnostjo tega. kolikor vem, ne smes kar tako zadnje klopi vrzti ven.

hvala, se bom pozanimal ja. bomo vidli če bom sploh rabil to opcijo, saj načeloma sva itak tako in tako vzela veliko stvari s sabo, ki jih na koncu nisva potrebovala..classic :rofl:

Povezava do prispevka
Chris reče pred 6 urami:

No prejšnja dva tedna sem s punco naredil prvič pravi "roadtrip" z avtom. Gre za Renault Clio ...

Top! Super izgleda Clio avtodom :) Midva z zeno (takrat se punco) sva tudi na podoben nacin prepotovala pol Evrope pred leti. Samo da sva imela tastarega Berlinga.

 

Sta razmisljala, da bi Clia zamenjala za kaksnega manjsega enoprostorca ali pa Berlinga? Pri teh so zadnji sedezi samostojni in jih je lazje odstranit, kot klop. Pa se nekaj dodatne sirine pridobis za posteljo.

uredilo bitje Slick
Povezava do prispevka
Slick reče pred 2 minutama:

Top! Super izgleda Clio avtodom :) Midva z zeno (takrat se punco) sva tudi na podoben nacin prepotovala pol Evrope pred leti. Samo da sva imela tastarega Berlinga.

 

Sta razmisljala, da bi Clia zamenjala za kaksnega manjsega enoprostorca ali pa Berlinga? Pri teh so zadnji sedezi samostojni in jih je lazje odstranit, kot klop. Pa se nekaj dodatne sirine pridobis za posteljo.

Hvala! :) 

Sva razmilšljala ja, predvsem kako Dacio Dokker Stepway ali Berlingota XL smo gledali, ampak zaenkrat bo Clio, ne rabiva tako veliko, in nov avto zaenkrat ni proiriteta :) Mogoče čez kako leto, ko bo tudi potreba po drugem avtu. Poleg tega je Clio v top stanju, znana zgodovina z malo kilometri, zato mi ga je težko prodati, ker lahko hitro naletiš na jajca. Je pa zanimivo, da ko sem primerjal Cliota Grandtour s kakšnim karavanom višjih razredov imajo slednji zelo podobno cargo dolžino. razlika se predvsem začne videti pri širini (Clio 100cm, avto višjih razredov 110cm+). 

Povezava do prispevka

 

Chris reče pred 14 minutami:

Hvala! :) 

Sva razmilšljala ja, predvsem kako Dacio Dokker Stepway ali Berlingota XL smo gledali, ampak zaenkrat bo Clio, ne rabiva tako veliko, in nov avto zaenkrat ni proiriteta :) Mogoče čez kako leto, ko bo tudi potreba po drugem avtu. Poleg tega je Clio v top stanju, znana zgodovina z malo kilometri, zato mi ga je težko prodati, ker lahko hitro naletiš na jajca. Je pa zanimivo, da ko sem primerjal Cliota Grandtour s kakšnim karavanom višjih razredov imajo slednji zelo podobno cargo dolžino. razlika se predvsem začne videti pri širini (Clio 100cm, avto višjih razredov 110cm+). 

Sej to. Deset centimetrov v sirino se ze dost pozna pri udobju spanca :) Moj Berlingo je imel tudi poklopno naslonjalo sovoznikovega sedeza, tako da je bilo tudi v dolzino dovolj prostora za noge.

 

Drugace pa ja, dokler sta mlada in suha, bo Clio karavan vrh glave :D Kar pogumno po Evropi! Ce imata dovolj casa na razpolago, je fajn tudi Maroko.

Povezava do prispevka
Kunta Kinte reče pred 3 minutami:

kolikor sem jaz raziskoval v nobenem karavanu ali teh berlingo/partner ne dobiš več kot 185 cm spalne dolžine, zato če si več kot 180 cm je malo jeba spati več noči v krajšem. edina možnost je pač kombi neke vrste

predvsem novejši vani kot Dokker in Berlingo XL imajo spalno dolžino lahko skoraj 2m, res da je pa slednji lahko konkurenca transporterju..meje med posameznimi kategorijami avtomobilov se itak vedno bolj meglijo.

Povezava do prispevka
Kunta Kinte reče pred 12 minutami:

kolikor sem jaz raziskoval v nobenem karavanu ali teh berlingo/partner ne dobiš več kot 185 cm spalne dolžine, zato če si več kot 180 cm je malo jeba spati več noči v krajšem

Kaksna Skoda Superb karavan mi izgleda, da bi Raso Nesterovic na komot spal notri :D

Povezava do prispevka

 

Slick reče pred 9 minutami:

 

Sej to. Deset centimetrov v sirino se ze dost pozna pri udobju spanca :) Moj Berlingo je imel tudi poklopno naslonjalo sovoznikovega sedeza, tako da je bilo tudi v dolzino dovolj prostora za noge.

 

Drugace pa ja, dokler sta mlada in suha, bo Clio karavan vrh glave :D Kar pogumno po Evropi! Ce imata dovolj casa na razpolago, je fajn tudi Maroko.

Mlada sva ja (jaz 25, ona 21), poleg tega pa na sreco tudi taki aktivni tripi kar izčrpajo človeka in zato zaspi kar hitro neglede na lagodje. 
Uf ja zaenkrat se bomo zadrževali kar evrope, je tukaj še ogromno za prepotovati :) 

 

Slick reče pred 1 minuto:

Kaksna Skoda Superb karavan mi izgleda, da bi Raso Nesterovic na komot spal notri :D

Ja ok, superb ja..skoda je itak space king :P  (ko sem iskal nov avto sem navijal za octavio karavan, ampak ni bilo nobene pametne na trgu za moj price range) ,ampak če pa primerjaš med recimo cliotom grandtour, meganom grandtour in laguno grandtour so razlike zanemarljive. Btw nimam nekih preferenc, nisem nek Renault fanboy (ker stalno omenjam renaulte ter dacie :rofl: ), pri avtu gledam samo da ne rjavi, da se ne kvari in da če se pokvari, da ti najmanj sprazni žep. Značka je zadnja stvar ki pogledam..

Povezava do prispevka
gerozaver reče pred 44 minutami:

Imss kako fotko cele?

Imata kakšno mrežo čez zadnja vrata za mrčes?

fotografije cele strukture zaenkrat nimam, bom čene poslikal ko dam zadevo spet ven :) 
čez zadnja vrata je punca kupila til in ga zašila, namreč komarnike k sem gledal po ebayu so vsi premajhnih dimenzij za vrata clia (višina). 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče Dne, 6. 8. 2020 at 9:27:

 Jaz sem 183cm. Tako da je idelano. Avto priklopim na eno polnilnico, lahko tudi na šuko. Pa se fila, imaš lahko hladilnik, na ekranu netflix gledaš itd :)

 

Zanimivo... Jaz sem bolj tipa old school kampiranja, kjer se če se le da izogibam raznih klim ter ekranov :D

 

Sicer pa moram priznati, da mi je van kljub začetnim težavam zrasel k srcu. Zgodilo se je namreč to, da mi je mehanik vgradil napačno vodno črpalko pri generalnemu sevisu in mi je zakuhal (k sreči je konkreten blok od tele 2.5 mašine).

 

Sem ga pa več ali manj uporabljal samo v Slovenskih campih, ker jih imamo veliko in veliko je tudi takih, da lahko izvajaš kakšno športno aktivnost zraven. 

Toplo priporočam camp Menina :)

 

Za naslednje leto pa že razmišljam, da bi si vgradil sončne celice ter webasto za gretje (da grem lahko tudi jeseni kam)

 

 

Aja še tole... Na Soči mi je nevihta raztrgala na dveh delih tendo. Ali pozna kdo koga, ki bi to poservisiral? Ali pa da začasno nabavim nek močan tape, da poflikam zadevo 

uredilo bitje Lepi Šime
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
Lepi Šime reče Dne, 10. 8. 2020 at 18:12:

 

 

 

 

Aja še tole... Na Soči mi je nevihta raztrgala na dveh delih tendo. Ali pozna kdo koga, ki bi to poservisiral? Ali pa da začasno nabavim nek močan tape, da poflikam zadevo 

Iz radomelj poznam tele:

http://www.induplati.si/

So pa v Jaršah pri Domžalah (Nasproti Dželota :w00t:) - https://www.google.com/maps/place/Induplati,+industrija+platnenih+izdelkov,+d.d./@46.1643555,14.5946474,19.25z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x476535b24ca137c1:0xbcd71dbd91c8a7da!2sInduplati,+1235+Radomlje!3b1!8m2!3d46.1630918!4d14.597312!3m4!1s0x476535ade6e87acd:0x9efc006ad3eb9fb4!8m2!3d46.1642671!4d14.5948783

 

Induplati Jarše. 

 

Dal sem popravljat tendo (šotor) od počitniške prikolice za kolega. Prav da je bilo dosti ugodno (zamenjali so zadrge) pa nekaj poflikali.

 

Lp

 

 

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 13 urami:

Iz radomelj poznam tele:

http://www.induplati.si/

So pa v Jaršah pri Domžalah (Nasproti Dželota :w00t:) - https://www.google.com/maps/place/Induplati,+industrija+platnenih+izdelkov,+d.d./@46.1643555,14.5946474,19.25z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x476535b24ca137c1:0xbcd71dbd91c8a7da!2sInduplati,+1235+Radomlje!3b1!8m2!3d46.1630918!4d14.597312!3m4!1s0x476535ade6e87acd:0x9efc006ad3eb9fb4!8m2!3d46.1642671!4d14.5948783

 

Induplati Jarše. 

 

Dal sem popravljat tendo (šotor) od počitniške prikolice za kolega. Prav da je bilo dosti ugodno (zamenjali so zadrge) pa nekaj poflikali.

 

Lp

 

 

 

 

Ej ful hvala za vse linke. Bom verjetno kar pri temu induplati popraljal tendo. Sem se odločil, da bo to investicija za naslednje leto, ker sedaj bo počasi konec sezone :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...