Skoči na vsebino

Robotske vrtne kosilnice


Priporočeni prispevki

Sej k enkrat skesiras tok denarja je fora da majo ta zaresni trgovci tko kake testne primerke da lahko to prej doma probas. No vsaj tako je pri nasem lokalnem trgovcu k ponuja te kosilnice. Sicer pa kar koli od husquarne vzames nisi naredil napake ampak spet odvisno od terena pa kok mate dreves in ostalih zadev kamor bo kosilnica zavandrala. Ta boljse majo nek self learning ability, ta slabsim je pa se zmeri treba kabel vlect. Presodi sam, kaksnih kinezov js tuki ne bi kupoval. 

Povezava do prispevka
osis reče pred 2 urama:

Slišal sem da jih kakšne krtine in mini hribčki, k zgledajo kot lezeči policaji večino teh kosilic ustavijo, je husquarna boljša na tem področju?

Mogoce je to blo vcasih zdej se to vec ne dogaja. Kot sem rekel pejt nekam kjer ti bodi pripravljeni to posodit za en popoldan ali pa ce majo tko k pr nas en poligon pred trgovino in ti demonstrirajo da sam presodis al je kul za vaso trato. Kar se pa tice husquarne so pa v tem segmentu itak no.1 na svetu je pa res da konkretna zadeva ni poceni. Mal dnarja mal muzke :)

Povezava do prispevka

Sem tudi videl sam oglas za robotsko kosilnico husqvarne. Samo sem skeptičen, da je zadeva sploh dovolj razvita za razgiban teren. Prej je to smiselno za kakšno ravninsko površino kjer ni dosti stvari posajenih :)

 

Osebno ne morem zaupat tem robotskim kosilnicam in sesalcem da bodo stvari naredili tako kot je treba. Raje si vzamem del svojega časa in ročno posesam /pokosim. Pa še nekaj s tem malega narediš zase. pri treh robotih bi pa verjetno samo živce izgubljal z okvarami, garancijami, pritožbami, zgubljanjem časa zaradi reševanja postopkov.

 

Vtakneš kabel v vtičnico, sesaš, mal premikaš in adijo. Doliješ gorivo v robotsko kosilnico, mal preklinjaja med poskusom prižiga  in nato košnja toliko časa, kolikor je velik vrt. Na koncu pa se usedeš in spiješ vodo/pivo karkoli ti paše in to je to. :) Pa še 2k € ostane na računu. 

 

 

Sam ok, vsakemu svoje, le dvomim, da je robotska tehnologija na dovoljšnji stopnji da lahko zaupaš v to da bo dobro opravljeno. Pol pa obtiči ali pa ti zmelje kakšno malino/ribez etc.  Po letu 2030 pa recimo, da bo dovolj razvito in zaupanja vredno za take procese.

 

Srečno z nakupom drugače in tko so že drugi rekli - malo denarja, malo muske. Če že, kupi proper kot pa kitajsko stvar ali pa nobeno. Kitajc bo na dolgi rok samo delal sranje in bo stran vržen denar.

 

 

 

Povezava do prispevka

Klančine kosijo zelo dobro, dokler je iztek pa konec klanca lepo narejen. S krtinami in luknjami majo težave vse razen AWD robotske husqvarne, ki se pelje povsod. 

 

Zvezdica za pol, napišem še kaj. Kolegu pomagam testirat 1-2 robotski husqvarni na leto, tako da AMA :D

Povezava do prispevka
Henrik reče pred 20 urami:

Sem tudi videl sam oglas za robotsko kosilnico husqvarne. Samo sem skeptičen, da je zadeva sploh dovolj razvita za razgiban teren. Prej je to smiselno za kakšno ravninsko površino kjer ni dosti stvari posajenih :)

 

Osebno ne morem zaupat tem robotskim kosilnicam in sesalcem da bodo stvari naredili tako kot je treba. Raje si vzamem del svojega časa in ročno posesam /pokosim. Pa še nekaj s tem malega narediš zase. pri treh robotih bi pa verjetno samo živce izgubljal z okvarami, garancijami, pritožbami, zgubljanjem časa zaradi reševanja postopkov.

 

Vtakneš kabel v vtičnico, sesaš, mal premikaš in adijo. Doliješ gorivo v robotsko kosilnico, mal preklinjaja med poskusom prižiga  in nato košnja toliko časa, kolikor je velik vrt. Na koncu pa se usedeš in spiješ vodo/pivo karkoli ti paše in to je to. :) Pa še 2k € ostane na računu. 

 

 

Sam ok, vsakemu svoje, le dvomim, da je robotska tehnologija na dovoljšnji stopnji da lahko zaupaš v to da bo dobro opravljeno. Pol pa obtiči ali pa ti zmelje kakšno malino/ribez etc.  Po letu 2030 pa recimo, da bo dovolj razvito in zaupanja vredno za take procese.

 

Srečno z nakupom drugače in tko so že drugi rekli - malo denarja, malo muske. Če že, kupi proper kot pa kitajsko stvar ali pa nobeno. Kitajc bo na dolgi rok samo delal sranje in bo stran vržen denar.

 

 

 

Določeno delo mi je v sprostitev, toda sesanje, košenje trave ni med tem. In kot sem rekel, tole bi bilo darilo in zato bi želel kupit nekaj, kar res ne bo problemov povzročalo. Načeloma je teren lep, ampak kakšen krt bi znal pokukat.

Povezava do prispevka

 

Navedek

Ta boljse majo nek self learning ability, ta slabsim je pa se zmeri treba kabel vlect.

 

 

Majo boljši software za prepoznavanje terena pa več nastavitev za delovanje v prehodih, čez robove in podobno, večina tega boljšega softwera pa je itak skritga in je delovanje avtomatsko. Mejni kabel morš pa vlečt prav za vsako robotsko kosilnico, ni druge. Zabija se ga s klini al pa strojno, če ti to rihta prodajalec. Oni dajo lahko debelejše kable kot ga ti kupiš za montažo, kar je zelo priporočljivo, če mate krte/voluharje. Ker znajo redno grist tanke kable in pol vsako sezono iščeš, kje je nebodigatreba pregriznu kabl, kosilnica pa seveda stoji.

 

 

vlaho reče Dne, 7. 6. 2020 at 11:03:

 kake testne primerke da lahko to prej doma probas

 

To je ok, ampak za jemat z rezervo. Če imaš že idealen teren za robotsko (brez lukenj, kucljev in takih mikro neravnin) bo delal super, sicer se bo ustavljala na teh točkah. To v prvi sezoni rešiš z motiko in malo zemlje, izravnaš kritična mesta in zadeva dela. Je pa treba računat, da bo v prvih tednih na slabi površini kar nekaj dela, sploh montaža je že sama po sebi zamudna, pa ograjevanje rož in gredic, če nimajo robnikov. Od dreves in drugih trdnih zadev se itak kosilnica umakne sama. Pa to s sprobavanjem doma je problem, ker boš zelo provizorično omejil območje za košnjo, pa bo itak sto problemov. Ko delaš zares, si pa vzameš dva dni pa zadeve premisliš. Temu se splača kar posvetit, če delaš sam, malo google, malo youtube, malo navodila...

 

osis reče Dne, 7. 6. 2020 at 11:31:

Slišal sem da jih kakšne krtine in mini hribčki, k zgledajo kot lezeči policaji večino teh kosilic ustavijo, je husquarna boljša na tem področju?

 

Tud tahude husqvarne imajo isti problem, če ne gre za tist sci-fi model s pogonom na vsa štiri kolesa. Sicer nasede in jo je treba rešit, potem pač tja fukneš zemljo, malo pokoplješ in potlačiš pa je. Včasih se za nekaj časa kosilnica zapleza in vrti v prazno, potem pa ji rata se potegnit ven in gre naprej - tud to saniraš, ker sicer uničuje travo na enem in istem mestu.

Henrik reče Dne, 7. 6. 2020 at 17:51:

Samo sem skeptičen, da je zadeva sploh dovolj razvita za razgiban teren. Prej je to smiselno za kakšno ravninsko površino kjer ni dosti stvari posajenih

 

 

Pri nakupu se splača upoštevat, kakšna je kapaciteta kosilnice. Ker če piše 500m2 bo na takšni površini sposobna reševat izogibanje in vračanje pa košnjo ožjih predelov, pa za bajto, pa pred bajto, če pa tak model daš na recimo 700m2, bo glih tako kosila, ampak bojo občasno kje kakšni nepokošeni šopi trave, ki jih bo kosila z zamudo. Poišči izkušenga prodajalca, tazga ki ga bo zanimala velikost, pa kakšno maš, pa magar fotke terena in podobno.

 

Robotske so drgač zakon za klance. Tudi navadne z dvokolesnim pogonom imajo kar realne naklone navedene v specifikacijah. Realno kosijo na takšnem naklonu, na kakršnem bi mogu z bencinsko kosit strogo v klanec in navzdol, ne pa levo desno (obraba ležajev, zlivanje olja, varnost, itd...)

 

 

Povezava do prispevka

Se oproščam robotskim overlordom, ampak bi hijackal temo za navadno kosilnico na nitko na roke. Mi crknila stara električna nitkarca na kabel pa sedaj kupujem novo.

 

Mokre sanje so tale zadeva, 50v dewalt baterija

 

https://www.dewalt.com/products/outdoor/string-trimmers/flexvolt-60v-max-cordless-string-trimmer-tool-only/dcst970b

 

Pa me zanima če ima kdo izkušnje z nitkarcami na baterije, mogoče tud 20v, sam me kr mal strah da bo nakonc to bl neka igračka ki namenjena rezanju marjetic. Sej ne rabim prov za robide, sam fajn že da se ne matra z visoko travo

 

https://www.dewalt.com/products/outdoor/string-trimmers/20v-max-lithium-ion-xr-brushless-13-string-trimmer-bare/dcst920b

 

Tale pa 20v. Drgač na tastari nitkarci nej bi tud mela self feed mekanizm, pa blo to nek starga od dedka, men nikol ni ratal pogruntat kako to navit, vsakič na roke raztavu pa podalšu nitko... zdej kle reviewe berem pa tud folk pizdi da jim ne dela self feed

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Husqvarna ponuja kalkulator, kjer lahko preverite kateri model je primeren za vas. https://automower.husqvarna.com/si/index.html

 

Glede instalacije priporočam strojno instalacijo mejnega kabla(+vodilni) s strani pooblaščenega trgovca. Lahko si sicer položite sami, ampak je delo zamudno, hitro se pa pripeti tudi kakšna napaka, da potem robot ne deluje efektivno.

 

Za klanec pa itak Husqvarna AM435X AWD zmaga, premaguje do 34% naklona, Mislim, da tukaj (še) nima konkurence

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Marvak reče Dne, 8. 6. 2020 at 21:42:

Se oproščam robotskim overlordom, ampak bi hijackal temo za navadno kosilnico na nitko na roke. Mi crknila stara električna nitkarca na kabel pa sedaj kupujem novo.

 

Mokre sanje so tale zadeva, 50v dewalt baterija

 

https://www.dewalt.com/products/outdoor/string-trimmers/flexvolt-60v-max-cordless-string-trimmer-tool-only/dcst970b

 

Pa me zanima če ima kdo izkušnje z nitkarcami na baterije, mogoče tud 20v, sam me kr mal strah da bo nakonc to bl neka igračka ki namenjena rezanju marjetic. Sej ne rabim prov za robide, sam fajn že da se ne matra z visoko travo

 

https://www.dewalt.com/products/outdoor/string-trimmers/20v-max-lithium-ion-xr-brushless-13-string-trimmer-bare/dcst920b

 

Tale pa 20v. Drgač na tastari nitkarci nej bi tud mela self feed mekanizm, pa blo to nek starga od dedka, men nikol ni ratal pogruntat kako to navit, vsakič na roke raztavu pa podalšu nitko... zdej kle reviewe berem pa tud folk pizdi da jim ne dela self feed

 

Tele 20v so za popravit robove okoli hiše, tiste 60v so pa tudi za kakšno višjo travo in debelejši plevel. Če imaš kakšno trnje, kopinje, visoko gosto travo, boš pa še vedno to najhitreje uredil z eno proper bencinsko. 

 

Drugače mora biti laks pravilno navit v glavi, drugače glava zašteka in ne bo spuščala laksa. Ko glavo sestaviš nazaj, se mora spodnji del glave ugrezati noter. Ko se ti med košnjo skrajša laks, pritisneš gas in glavo pritisneš ob tla za sekundo ali dve, tako bo laks vrglo ven in kosiš naprej. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Meni zaenkrat robotske kosilnice ne potegnejo. Cenejše (tam do jurja) so bolj ali manj primerne za zaprte zelenice, ki jo tudi sam lahko pokosim v desetih minutah. Če bi kupoval dražjo, bolj zmogljivo je pa cena že tam tam s traktorsko kosilnico. Pa lahko z robotsko kosilnico tekmujem s sosedi po ulici? Mislim da ne. + traktorska ima navadno holder za piksno piva. 

 

Kar se tiče lakserc ne pipnem akumulatorske s palco od daleč. Kawasaki nahrbtna bencinska TJ-45E motor jo lahko zlorabljaš kot najbolj poceni prostitutko pa se ne bo vdala. Moči pa kot Emperor Palpatine. 

 

Ne jemat sami sebi in svojim fotrom veselja košnje. Ker:

 

1. Lahk spiješ minimalno 3 pire brez čudnih pogledov žene (pred, med, po košnji),

2. Imaš tiste pol urce mir, ko te v zen popeljejo brneči zvoki kosilnice,

3. S sosedi lahko razglabljaš o košnji,

4. Se počutiš kul ko imaš delo enkrat opravljeno.

 

Ajde zares. Mogoče bi jo kupil enkrat v prihodnosti, še kakšnih 5 let pa ziher ne. Imajo preveč downside-ov in cenovno vsaj meni niso najbolj ugodne. Tehnologija za mene še ni tam. Dobro se je pozanimati tudi o ceni same baterije. Menda jih je treba na 3-6 let menjat.

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Marvak reče Dne, 8. 6. 2020 at 21:42:

Se oproščam robotskim overlordom, ampak bi hijackal temo za navadno kosilnico na nitko na roke. Mi crknila stara električna nitkarca na kabel pa sedaj kupujem novo.

 

Mokre sanje so tale zadeva, 50v dewalt baterija

 

https://www.dewalt.com/products/outdoor/string-trimmers/flexvolt-60v-max-cordless-string-trimmer-tool-only/dcst970b

 

Pa me zanima če ima kdo izkušnje z nitkarcami na baterije, mogoče tud 20v, sam me kr mal strah da bo nakonc to bl neka igračka ki namenjena rezanju marjetic. Sej ne rabim prov za robide, sam fajn že da se ne matra z visoko travo

 

https://www.dewalt.com/products/outdoor/string-trimmers/20v-max-lithium-ion-xr-brushless-13-string-trimmer-bare/dcst920b

 

Tale pa 20v. Drgač na tastari nitkarci nej bi tud mela self feed mekanizm, pa blo to nek starga od dedka, men nikol ni ratal pogruntat kako to navit, vsakič na roke raztavu pa podalšu nitko... zdej kle reviewe berem pa tud folk pizdi da jim ne dela self feed

 

Če ti uspe dobit v Lidlu na akciji za 40€, si zmagal lajf!

Zelo dobra nitkarica, poceni baterije (40€ 5A baterija). Je pa res, da 50cm trave ne bo šlo kosit. Okoli hiše/vrta pa opravi svoje.

 

Sam sem nabavil Ryobi kosilnico, ki je sicer dražja in isto zmogljiva (Lidlovo preizkusil pri kolegu), ima pa več možnosti nastavljanja.

Baterije so drage, zato ni druge, kot naročit iz Kitajske, ampak z dvema 6A (dejansko nekje 4A original) baterijama pokosim cca. 200m2 trave med drevesi, grmičevjem, poti med gredami in cca. 200m2 ravnega terena brez ovir. Brez težav zmore travo nekje do 30cm.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...