Skoči na vsebino

Internet - ISP - (Telekom, T2, A1 ...)


Interceptor

Priporočeni prispevki

Me3do reče Dne, 17. 8. 2020 at 20:06:

tbh se ne bi branu ksnega forigate 50/60 :D

 

jeba samo ker so licence drage + vsako leto jih moraš podaljševat

Fortigate tudi ni vec to kar je bil. Pred korono smo morali vse hitro pripraviti na vpn -e in home office, updejtat fortios na najnovejso verzijo ipd. Zadeva je imela bugov za popizdit, sam support je velel, da naj re-rolamo na star fortios kateri je tudi po njihovem najbolj stabilen. Nas je stalo nekaj zivcev.

 

Ko pa zadeva dela, dela. Licence so drage ja, za home network overkill.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
rajc91 reče Dne, 17. 8. 2020 at 14:42:

a se vam zdi to normalno:

 

Preselil sem se na podeželje, prej sem imel v Ljubljani optiko od T2 in dam zahtevek za prenos razmerja na novo lokacijo. Vsa napeljava je že v hiši, rabim samo 3m žice iz škatlice do recieverja in to je to.

 

dobim odgovor: prvi prosti termin priklopa 23.9.2020

 

jih skenslam, sklenem z A1, mi obljubijo da bo to v 3 tednih (tednih!) danes dobim sporočilo: priklop 22.9.2020

 

 

 

a to majo res sam 2 človeka, ki polagata optiko na firmi?

 

ko sem v LJ to sklepal sem imel v 3 dneh vse zrihtan

 

Evo, 22. je tukaj, optika priklopljena, prišel model iz A1, prinesel router. Človeka s telekoma sem nato čakal še 3 ure, da je prinesel še modem, ga na hitro priklopi, pravi da dela, da na routerju (edit) bo pa še nekaj časa trajalo. Odide. Čez par minut res začne delat internet.

 

Sedaj pa problem: jaz že imam svoj router (TP-link AC1200), ki pa ga sedaj ne morem povezati na ta modem. Wifi je ampak ni interneta, če preklopim nazaj na router od A1 ineternet dela normalno. 

 

A je potrebna kakšna hujša opcija restarta ali česa podoba kokr tiščat tipko za reset na zadnji strani? Na medmrežju sem slišal, da imajo lahko operaterji "zaklenjen" modem na samo njihove routerje.

 

Kaj naj storim? Mednožje sem že 2x obril

uredilo bitje rajc91
Povezava do prispevka

narobe sva se zastopila (sem tudi narobe napisal v prejšnjem postu, sem zdaj popravil).

 

ta telekomov modem mislim, da sploh nima funkcije za wifi. V njega pride optični kabel, nato so za iz njega speljani mislim da 4-je UTP porti. Na enega izmed njih je povezan A1 router in internet dela normalno, če priklopim svoj router, ne spusti interneta skozi (na routerju sveti oranžna lučka za internet).

 

 

Povezava do prispevka

A če poskusiš na drugih portih je enaka zgodba? Pa itak, obvezno naredi hard reset routerja, ker zgubit nimaš kaj.

 

Ker opcija je da uporalbjaš A1 router, svoj TPlink pa priklopiš na drug port in ga nastaviš samo kot access point (z ali pa brez dhcp).

 

EDIT: Ali pa v končni fazi, če drugače ne gre za A1 routerjom priklopiš svoj tp link in ga nastaviš kot privzet DHCP. Nepotrebna kača kablov in elektronike sicer, ampak če druge ni...

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

a je to pogosto pri optiki drgač, al je sam A1 specifičen? ker men bi se spipalo, da bi rabu met dva modema preden bi se lahko po svoje igral.

 

ker pizda no, vsi razen telekoma gostujejo na telekomu in potem vsi na optiki tlačijo za telekomovim modemom še svojega al kako? :mehkoblato:

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 4 urami:

A če poskusiš na drugih portih je enaka zgodba? Pa itak, obvezno naredi hard reset routerja, ker zgubit nimaš kaj.

 

Ker opcija je da uporalbjaš A1 router, svoj TPlink pa priklopiš na drug port in ga nastaviš samo kot access point (z ali pa brez dhcp).

 

EDIT: Ali pa v končni fazi, če drugače ne gre za A1 routerjom priklopiš svoj tp link in ga nastaviš kot privzet DHCP. Nepotrebna kača kablov in elektronike sicer, ampak če druge ni...

 

Übermensch reče pred 2 urama:

Potemtakem se loginaj v A1 router in tam disablaj vse, se pravi ga nastaviš v bridge mode. Je pa res da je malo daljša kača, ki žre dodaten štrom.

 

Me3do reče pred 1 uro:

Telekomov modem bi moral biti gpon ONT (a je Huawei?), v katerega je pol priklopljen A1 modem/router/switch

 

Naredi kot je ubermensh napisal, A1 v bridge, potem pa tvoj router priklopi na A1 boš mel najmanj težav 

 

So me klicali z A1, da preverjajo če vse dela, pa sem jih še za to vprašal. 

 

Moja napaka pri poimenovanju naprav: telekomov modem je v resnici samo pretvornik za optiko in na ta pretvornik dela samo A1 modem.

 

Bodo oni uredili da bo njihov modem/router delal v bridge načinu, na njega pa jaz povežem svoj router.

 

 

Mislim, da je tale pretvornik: https://www.ad-net.com.tw/product/gpon-hgu-4-ethernet-1-voice/

 

 

 

Super Km3t reče pred 44 minutami:

a je to pogosto pri optiki drgač, al je sam A1 specifičen? ker men bi se spipalo, da bi rabu met dva modema preden bi se lahko po svoje igral.

 

ker pizda no, vsi razen telekoma gostujejo na telekomu in potem vsi na optiki tlačijo za telekomovim modemom še svojega al kako? :mehkoblato:

 

Nevem, ko sem si v Lj rihtal optiko, sicer na T2, je bil tudi telekomov kabel v bloku pa sem dobil samo neko velik črn pretvornik in router od T2 katerega sem potem nesel nazaj in priklopil svojega, brez vseh problemov

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...