Skoči na vsebino

Internet - ISP - (Telekom, T2, A1 ...)


Interceptor

Priporočeni prispevki

Danes sem ugotovil, da lastnik bajte plačuje internet (katerega tudi jaz uporabljam) 60e. T2 optika 100/30 (plus neko tv shemo v paketu). Televizije v bajti nihče nima. 

In potem grem gledat kok se kje splača dobit kako boljšo ponudbo.

A1 ma fiksni internet (brez ostalih stvari) za 30 eur - 500/100. (kličem na a1, za spremembo nisem čakal 15minut, in mi ženska odgovori, da je na naslovu možnost priklopa, ker je itak optika od telekoma že sedaj, in zraven potrdi navedeno ceno - 24.99 + 5eur doplačila za max hitrost - 500/100)
Ta teden se bo menjalo internet providerja. 

Počutim se nategnjenega.
Lep pozdrav pa lep lp. 

Povezava do prispevka

Pa a ti na Telekom optiki zagotavljajo tudi tako hitrost?

 

Imam plan jit na T-2 paket, kjer za par eur vec dobim 500/100 (plus ostala prckarija ala TV - zaradi starsev), namesto 100/20 na Telekomu.

Povezava do prispevka
PuskA reče pred 4 minutami:

ma js sem na tem OŠO optičnem omrežju, in so neki jokali... najprej mi je T2 odpr pipico sam do 100, pol pa je blo treba pritisnit na Telekom, k vzdrzujejo to omrezje, da so spustli cez...

Meni so pri Telekomu rekli, da je na OŠO 100MB, na FTTH pa 350MB. Na srečo imamo v mestu FTTH, po vaseh okrog pa je OŠO. Cena pa je ista.

Povezava do prispevka
Nyrix reče pred 8 urami:

Ja, A1 je najugodnejši, verjetno ker je "nov" player pri fixnih internetnih povezavah in so hotel pohopsat čimveč strank, se pa znajo cene čez 2 leti ko bo vsem potekla pogodba podražati, bomo videli

 

mene tudi presenečajo njihove cene. najbrž jim nič ne ostane oz. ni dobička. ker večinoma majo preko telekom omrežja optiko in to morajo najemat.. najbrž želijo samo povečat oz obdržat tržni delež.

 

všeč mi je pa njihov pristop da so se zavezali da ne bodo 2 leti spremenili ceno paketa, IMO bi to mogli met vsi ponudniki že zdej.. trenutni sistem ni okej in bi bil cajt da se spremeni tudi pri ostalih

 

 

Povezava do prispevka

Očitno na spletnih straneh ne piše vseh ugodnosti, ki jih lahko ponudijo. Ravno je poteklo prvo leto vezave pri T2 in je cena šla iz 40€ na 50€ za Oranžni diamant HBO. Poleg tega, da sem imel prva 2 meseca zastonj in potem še nek dodaten popust par mesecev. Se splača poklicat in se zmenit.

Povezava do prispevka

vsekakor se splaca it v poslovalnico in se zmenit za dober deal, omenit kaksno konkurenco itd... pri T2 sem dobil 200mbps + TV za 28e, to je z 25% popusta na 2 leti vezave, dodatno pa prvo leto vsi TV programi. Prej sem samo za 100/10 net placeval 30.

Povezava do prispevka

Mislim, da imajo vsi večji ISPji neke varovalke, da imaš lahko na določenem naslovu samo 1x status 'nov naročnik/priključek'. Če bi šel prvi 2 leti k Telekomu, potem 2 leti k Telemachu, 2 leti k A1 itd., bi ob vrnitvi k Telekomu čez X let težko pričakoval, da ti bodo na istem naslovu spet dali akcijsko ceno/popust za novega naročnika.

 

Potem maš tu še vezave za priključek - ne samo 24m aneksi za popust/ugodnost pri mesečnem računu, dostikrat se pri ureditvi priključka podpiše aneks za ugodnost, da ti operater krije strošek priključka (pri Telemachu recimo pavšalno ocenjen na nekje 300+ evrov, čeprav je v praksi seveda velikokrat manj). Če skačeš med operaterji in prekineš pred iztekom takega aneksa, ti znajo nabit plačilo sorazmernega dela ugodnosti, kar zna bit kar konkreten strošek.

 

 

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
Raz reče pred 42 minutami:

Mislim, da imajo vsi večji ISPji neke varovalke, da imaš lahko na določenem naslovu samo 1x status 'nov naročnik/priključek'. Če bi šel prvi 2 leti k Telekomu, potem 2 leti k Telemachu, 2 leti k A1 itd., bi ob vrnitvi k Telekomu čez X let težko pričakoval, da ti bodo na istem naslovu spet dali akcijsko ceno/popust za novega naročnika.

Ne vem če to drži vodo. Kolega je na isti naslov, druga oseba, izkoristil akcijo za Samsungov TV pri Telesmehu.

Povezava do prispevka
Raz reče pred 40 minutami:

Potem maš tu še vezave za priključek - ne samo 24m aneksi za popust/ugodnost pri mesečnem računu, dostikrat se pri ureditvi priključka podpiše aneks za ugodnost, da ti operater krije strošek priključka (pri Telemachu recimo pavšalno ocenjen na nekje 300+ evrov, čeprav je v praksi seveda velikokrat manj). Če skačeš med operaterji in prekineš pred iztekom takega aneksa, ti znajo nabit plačilo sorazmernega dela ugodnosti, kar zna bit kar konkreten strošek.

se pravi, da nisi vezan samo 2 leti, ampak do izteka aneksa o ugodnosti priključevanja :rofl:

ker asshole dizajn je to

Povezava do prispevka

Saj ta aneks za priključek je tudi 2 leti, ne dlje (vsaj bil je, dokler sem bil na Telemachu zaposlen), je pa jeba, če bi recimo nekdo prekinil po enem letu ali letu in pol, ker pri takem znesku 'ugodnosti' ti lahko ob prekinitvi zaračunajo konkreten znesek.

Povezava do prispevka
Raz reče pred 3 urami:

Mislim, da imajo vsi večji ISPji neke varovalke, da imaš lahko na določenem naslovu samo 1x status 'nov naročnik/priključek'. Če bi šel prvi 2 leti k Telekomu, potem 2 leti k Telemachu, 2 leti k A1 itd., bi ob vrnitvi k Telekomu čez X let težko pričakoval, da ti bodo na istem naslovu spet dali akcijsko ceno/popust za novega naročnika.

 

Potem maš tu še vezave za priključek - ne samo 24m aneksi za popust/ugodnost pri mesečnem računu, dostikrat se pri ureditvi priključka podpiše aneks za ugodnost, da ti operater krije strošek priključka (pri Telemachu recimo pavšalno ocenjen na nekje 300+ evrov, čeprav je v praksi seveda velikokrat manj). Če skačeš med operaterji in prekineš pred iztekom takega aneksa, ti znajo nabit plačilo sorazmernega dela ugodnosti, kar zna bit kar konkreten strošek.

 

 

Taščo, ki je vmes ponovno šla nazaj na telemach za mobilni telefon, so čez kakšna 2 meseca klicali, če bi se vrnila tudi s televizijo in internetom, so dali nek fin popust. Ene 3,5 let vmes je bila na telekomu. Pomoje se marsikaj da :D

Povezava do prispevka
tomazek reče Dne, 8. 6. 2020 at 13:59:

Meni so pri Telekomu rekli, da je na OŠO 100MB, na FTTH pa 350MB. Na srečo imamo v mestu FTTH, po vaseh okrog pa je OŠO. Cena pa je ista.

 

 

Si ziher?

 

Ker telekom je taka pizda, da če imaš OŠO omrežje in njihov net, ti zaračunavajo dodatne 4€ POLEG paketa (ki itak maxa pri 100, če ekstra ne težiš). Velike pizde so.

Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 5 minutami:

Si ziher?

 

Ker telekom je taka pizda, da če imaš OŠO omrežje in njihov net, ti zaračunavajo dodatne 4€ POLEG paketa (ki itak maxa pri 100, če ekstra ne težiš). Velike pizde so.

Tak mam v spominu, ker sem urejal to malo več kot pol leta nazaj. Al je blo celo tako, da je na OŠO 4€ več? Na FTTH vem, da je bilo hitreje in ugodneje, pa mi sprva sploh ni vedla tam povedat kaj imam jaz (kasneje so mi povedali, da ima samo mesto FTTH, okrog pa je OŠO). Potem, ko so prišli priklopit, sem seveda takoj šel merit hitrost je bla čez 350Mb... Evo sedaj sem spet šel po dolgem cajtu merit in je celo cca. 375Mb.

Povezava do prispevka
inzenir reče pred 21 urami:

Ošo zna biti vcasik hecen, saj omrezje vzdrzuje obcina. Ce si v obcini ko ma nespoje za administratorje zna zadeva zafrkavati, saj so ispji samo ponudniki storitev na omrezju.

 

Občina je lastnik, ja. Pogodbeni vzdrževalci so pa Tritelovci. Neglede na to, v primeru težav vedno kličeš ISPja oni pa potem javijo tritelu, če svojega dela ne morjo uredit. Downside tega je najbrž čas, da gre to preko dveh rok.

Also, če ti skuri tritelov model, ti novega sicer na zaračunajo, zaračunajo pa ure dela in kilometrino tehnika, da se pripelje iz LJ na tvoj naslov.

 

Kljub vsemu temu se bom jst najbrž še vseeno odloču za priklop na OŠO. Saj druge možnosti itak ni, telekom ti vedno da nek pofukan workaround da ni možno potegnit 50m optike do bajte. Pa oni so bli tisti, ki so na moji lokaciji blokiral tritelovo polaganje optike zaradi "komercialnih interesov". Pol jih faking kličeš, jih pa ne zanima. Fukiči.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Ni ravno vprašanje o ponudniku interneta...

V našem bloku je kar nekaj brezžičnih povezav, ker je tudi veliko stanovalcev. Razmišljam o nakupu 5g routerja, ker sumim, da jebe net (wifi) zaradi samega števila povezav (verjetno je samo optični modem/router od telemacha). Z wifi analyzerjem sem preveril in najde samo 1 omrežje na 5g.

Kolk se moram stegnit za nek OK 5g router?

Povezava do prispevka

jaz mam v pisarni optiko od telemacha (preko telekom omrežja) in mam INNBOX V60-U ki ma 5ghz

 

pri telemachu se da naročiti tudi dodatno še storitev Wi-fi Mesh kjer dobiš dve enoti AirTies za stabilnejši, hitrejši, močnejši signal in boljšo pokritost wifija

 

stane 5 eur na mesec, da se tudi testirat 1 mesec zastonj

Povezava do prispevka
Paljo se ruga reče pred 6 urami:

5g kot 5GHz?

 

To bi moral met ze vsak sodoben router srednjega razreda (+1Gb mrezne stekarje).

 

 

5ghz namesto 2,4.

Ta telemachov modem nima. WIFI jebe že 3 tedne, prej sem prijavil napako, naj pridejo pogledat. Ne pomaga nič, kar se da v nastavitvah preštimat.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...