Skoči na vsebino

Internet - ISP - (Telekom, T2, A1 ...)


Interceptor

Priporočeni prispevki

Burned Fox reče pred 1 uro:

Kje pa komu tezit ce ni optike in po rune naj je ne bi ble predvidene

nekdo iz telekoma se mora preseliti k vam :D pri nas je delovalo. pred tem ni sans da se porihta kaj, internet ravno toliko da je bil. se preseli nekdo od njih v roku par mescev ze papirji prileteli ce bi meli pa podobno.

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 3 urami:

Evo, update hahaha. FUCK ME.

 

1.10. podpisal pogodbo, skoraj 3 tedne čakal na gospode iz Telekoma, danes pa dobim sporočilo od A1, da si bodo pa zdaj še oni vzeli 2 tedna preden me priklopijo. :ododava:

 

1 mesec in 1 teden čakanja in total. welcome to rupetina.

 

sam tolk , ISPji so univerzalna golazen, slabi v Avstriji , porazni v Nemciji....

 

dobra vsaj v Rupetini sem lahko @sadhu sequencer nad Telemach poslal da jim je jebal m.

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

  

TrippinBalls reče Dne, 20. 10. 2021 at 12:30:

Evo, update hahaha. FUCK ME.

 

1.10. podpisal pogodbo, skoraj 3 tedne čakal na gospode iz Telekoma, danes pa dobim sporočilo od A1, da si bodo pa zdaj še oni vzeli 2 tedna preden me priklopijo. :ododava:

 

1 mesec in 1 teden čakanja in total. welcome to rupetina.

 

To ni še nič. To ti je A1

 

- Imel sem paket na Amisu, tv+net 15/1, ko jih prevzame A1 me kličejo po telefonu, če hočem naredit novo vezavo s popustom. Pove, da imam dobro lokacijo, blizu centrale in da je možna visoka hitrost. Itak vidi v računalniku, če sem že pri njih. Ok. Grem, vzamem paket Kombo L 30/5, vezava 2 leti, podpišem, v redu. Ni bilo v redu.

- Prvi dan priklopa, testiram hitrost. 15/1. Pokličem, pogleda v računalnik. Ja na vaši lokaciji je omejena hitrost. Takoj ji rečem, da naj mi potem, zamenjajo paket v nižjega, če so me že zavajali. Ok. Smo mi krivi. Bo brezplačna menjava. Ok. Ni bilo ok.

- Po enemu tednu nič. Kličem. Ja, bomo uredili. Še en teden nič. Grem v poslovalnico. Ja vidimo zahtevek, ma ker ste že preko telefona s centralo to urejali, ne moremo nič, morejo oni. Kličem. Ja bomo uredili. Nič. Dva tedna kasneje kličem. Ja bomo uredili. Po enemu mesecu in pol klicanja mi zamenjajo paket. Mesec in pol, za stisnit jeben gumb za znižat paket. Ok rešeno. Ni bilo rešeno.

- Pride položnica. Mi zaračunajo cel mesec uporabe L paketa, ker ga niso zamenjali, ko sem jim rekel in za cherry on top, mi ga zaračunajo polno ceno, ker sem "predčasno prekinil vezavo". Vse skupaj ni bilo malo, ma sem jih imel že poln K zato sem pustil, da je čimprej konec tega. Ni bilo konec.

- 2 tedna kasneje mi odklopijo internet. Kličem. Ja niste plačali. Kako, da ne, imam preko trajnika. Ja, ko ste zamenjali paket, bi moralo ponovno dat pooblastilo. Lepo, da je kdo od petdesetih uslužbencev s katerimi sem se dajal, to omenilo. Ja smo mi krivi, bomo zastonj uredili, ni problema. Je problem. Za ponovni priklop, mi zaračunajo še skoraj 20 €.

- Grem v poslovalnico. Popizdim. Ja bomo uredili. Položnice ne moremo popravljat, vam bomo pa to dali v dobroimetje. Ok končno smo se rešili sranja. Nismo se.

- Naslednji mesec pride položnica brez kakršnegakoli odbitka zaradi dobroimetja. In kot dodatek, moj tokratni paket Kombo M je zaračunan polno ceno, brez popustov. Kličem. Ja, ko smo vam zamenjali paket, bi morali ponovno skleniti še pogodbo o koriščenju bonus popusta ob vezavi. Pizda, hvala, ker ste povedali. Ni druge izbire, podpišem. Vse to, v roku 3 mesecev. Pa verjetno sem še kaj spustil, ker je že 2 leti in pol od tega. Vem, da bi si lahko marsikaj prišparal finančno, če bi se dajal z njimi, ma pri tolikem sranju enostavno hočeš, da je čimprej konec.

 

Verjetno ni treba posebej, da sam spizdil stran prvi dan poteka vezave. Hvala kurcu, da je T2 medtem zgradil optiko pri nas in od prvega dne nisem enega problema imel z njimi *knocks on wood*

Povezava do prispevka

Jezus kristus, kakšne more eni doživljate :pinch: I feel you, sem rajši dva dni brez vode kot 12 ur brez neta.


Ob vseh A1 izkušnjah mi je kar čudno napisat, da mi z menjavo nismo mel težav. Imamo optično oziroma OŠO omrežje, menjal so lani decembra, prej je bil Telekom. Preklop je bil res narejen gladko brez enga dneva izpada, pa v bistvu so prišli to zelo hitro zrihtat, se mi zdi da v dveh tednih.

 

Se pa spomnim moje groze, ko sem te izkušnje že lani bral, ampak po tem ko je že bil napovedan prehod in se ni dalo nazaj :D Pa isto mobilni internet dela zelo, zelo zanič. Saj celo leto vseeno ni bilo tako tekoče, sem jih potem poleti tri tedne klicaril zaradi napake, ki se je kar ni dalo odpravit, ampak ok...

Povezava do prispevka

Evo, vklopljen. Zdaj pa se obračam na znalce, da mi pomagajo nekaj razčistit. Do sedaj sem imel t2 na bakru, kjer je modem bil zgolj modem, se pravi ko sem nanj vklopil svoj router mi je na na njem kazalo zunanji IP in od tam naprej sem vse vlekel v switch in mirna bosna. TV se je ravnotako normalno priklopil na enga od portov na modemu.

 

Zdaj, ko sem na optiki sem dobil telekomov gpon (ftth v utp) in A1 modem. Ta modem (Zyxel DX3101- B1) na vsak način želi bit še router/dhcp/wifi in če nanj priklopim svoj router dobim LAN ip. Do tu mi je jasno. Od tu naprej pa ne vem več, al je stvar v konfiguraciji modema iz moje strani al se morm obrnit na A1, da spremenijo kaj na svoji strani.  Predvidevam, da če želim doseč enako funkcijo modema, kot sem ga imel s T2, moram dat modem v bridge način, da potem na svojem routerju skonfigurirat PPPoE, da se mi pokaže zunanji IP? Če na modemu spremenim WAN interface iz routing na bridge, potem je tema dokler modema ne resetiram. Zdej se sprašujem, če bi moral klicat na A1, da mi kaj spremenijo, da bo to delovalo? A je ta koncept v osnovi sploh pravilen al ? :D

 

Valda zdaj tudi če bi želel na svojem routerju naštimat PPPoE ne morem, ker mi A1 gospodje niso servirali uporabniškega imena in gesla. V modemu vidim zgolj uporabniško ime, gesla pa valda ne. Sem klical podporo, fantič tam ni vedel kaj ga sprašujem. :mellow:

 

So far, not off to a good start.

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 1 minuto:

Pravilno razmišljaš, modem daš v bridge in pppoe sknfoliguriras na svojem routerju (rabiš username in geslo) - Telekom ti je to dal zraven pogodbe 

 

Če ti ne dela je možno da ti morjo še na A1 kej uredit, za telekom vem da je blo treba klicat

 

 

 

Wait, what? Telekom mi ni dal nobenega papirja. Tudi A1 v poplavi mailov in smsov ni nikjer zavedel tega podatka. Valda pa sem dobil dva identična mail za dostop do spletne TV, to pa. :confused:

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ni ravno povezano z ISP pa vseeno. Rabil bi en wireles adapter za PC da nekaj testiram. Torej, ne bi zapravil nekih velikih dnarjev in na sploh manj je boljše, bi pa rad da je toliko spodoben da bo, če test uspe, lahko normalno fural PC nezahtevnemu uporabniku.
Je tole acceptable? https://www.mimovrste.com/mrezne-kartice-adapterji/tp-link-brezzicna-usb-mrezna-kartica-tp-link-tl-wn722n

Povezava do prispevka
Arey reče pred 13 minutami:

Mah moram sam probat ce je dovolj za babico ki ima pc en stuk nizje ampak direkt pod routerjem. Men dela na laptopu sam ti usb adapterji so po mojih izkusnjah zlo zanic. A bi imelo vec smisla kupit pci kartico?

 

Ne. Lahko je tud pci kartica, pa bo še vedno isto zanič. 
 

Oboje je lahko super zanič al pa ok. Čeprav to pr teh zadevah za 10e je vse isti kurac. Bo delalo, ne pa pričakovat nekih hudih performansu.

Še vedno lahko maš 2m usb kabel podaljšek, pa premakneš anteno na tebi bolj primerno mesto, če ti bo lovilo bolj meh.

Povezava do prispevka

Mam jst, ker ni optike, je zaenkrat to najboljša opcija, Eon light, v teoriji je 150/15 Mbps. V praksi ne merim, nimam pa občutka, da bi rabil več.

Bolj je problem, da se dogajajo razne težave, ko kaj crkne in ni povezave. Tega prej na T2 optiki ni bilo oz. bistveno manj.

 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

A ima kdo telemachov koaksialc doma? Cist informativno me zanima kok je to zanesljiva in uporabna tehnologija. Kaksne so hitrosti?


Ljubljana, v enem letu enkrat ni delal net za par ur. Drgač pa BP. 

Hitrosti so konsistentne. Link je 150Mbps dol in 15 al 25Mbps gor (nisem 100% kaj piše v pogodbi). 

image.png.1af9f928d1cd8aea90a6a6510e481fb8.png

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...