Skoči na vsebino

Internet - ISP - (Telekom, T2, A1 ...)


G-Man

Priporočeni prispevki

Arey reče Dne, 22. 11. 2021 at 17:06:

Thx obema, ce ima se kdo kr povejte. 

 

Odvisno od lokacije, Če je kakšna lokacija kjer so prevzeli kakšnega manjšega kabelskega operaterja, je  na začetku dokler ne obnovijo omrežja in zamenjajo vsega malce slabše, potem pa dela zadeva brez problemov :)

Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 22. 11. 2021 at 15:13:

A ima kdo telemachov koaksialc doma? Cist informativno me zanima kok je to zanesljiva in uporabna tehnologija. Kaksne so hitrosti?

 

Zelo odvisno od napeljave v tvojem selu. Jaz sem v LJ imel stalno probleme.

 

Dokler se mi ni snel jermen in sem klical dobesedno 2X na dan telesmeh, da zadeva pač ne špila....

 

Menjali so koaksialni kabel (iz časov marije terezije) v celotni ulici, od takrat špila recmo da normalno (občasni izpad).

 

Pri tastarih imam VDSL2B+ na parici (verjetno je kabel iz WW1) 10 let uptajma na innboxu V50. Adapter mi je crknu ene 2X (s tem, da mi telekomov tehnik itq pusti zmeri 2 extra :D). 

 

Vem pa, da kjer ima telesmeh "novo" napeljavo zadeva špila bp.

 

Sicer če imaš možnost optiko, jaz ne bi kaj dosti razmišljal. 

 

 

 

Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 22. 11. 2021 at 17:06:

Thx obema, ce ima se kdo kr povejte. 

net light, v teoriji 150/15

 

v speedtestu

y41fb8J.png

 

edit: also, kako je s tem A1 fix net? Zdaj se izteka 1 leto novega naročništva na telemahu in bo šla cena z 20 € na 36 .... telekom tudi nima nekih pametnih paketov, t-2 pa nimam pojma

uredilo bitje AdamSmit
Povezava do prispevka

A1 tehnična podpora po telefonu je.... študent fest, experience temu primeren. Velja pa omenit support na Viber chatu (A1 Slovenija). Najprej se ti oglasi bot, odkucaš do pogovora s svetovalcem in po mojih izkušnjah vsi vejo kako in kaj (za razliko od telefonskega pogovora). Dobra stvar je tudi to, da ne rabiš čepet na čakanju s telefonom na uhi. All in all, jim jaz pišem samo še na Viber.

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče Dne, 29. 11. 2021 at 9:54:

A1 tehnična podpora po telefonu je.... študent fest, experience temu primeren. Velja pa omenit support na Viber chatu (A1 Slovenija). Najprej se ti oglasi bot, odkucaš do pogovora s svetovalcem in po mojih izkušnjah vsi vejo kako in kaj (za razliko od telefonskega pogovora). Dobra stvar je tudi to, da ne rabiš čepet na čakanju s telefonom na uhi. All in all, jim jaz pišem samo še na Viber.

 

Isto na T-2 glede supporta. Moja bivša je tam delala a ni znala žarnice zamenjat.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Jaz sem se pa mal zajebal s telim t2 paketom, tale roaming je pain in the ass, telefon skoz zvončklja v 3pm ko zgubi signal in še par stvari sem se najebal... koliko te opalijo, če prekineš vezano pogodbo po 2 mesecih? Saj bi ostal pri njih z netom, sam mobiteli mi pa niso ok, je bob 100x boljši.

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...
Kastor reče Dne, 12. 12. 2021 at 20:43:

Jaz sem se pa mal zajebal s telim t2 paketom, tale roaming je pain in the ass, telefon skoz zvončklja v 3pm ko zgubi signal in še par stvari sem se najebal... koliko te opalijo, če prekineš vezano pogodbo po 2 mesecih? Saj bi ostal pri njih z netom, sam mobiteli mi pa niso ok, je bob 100x boljši.

Kolikor ugodnosti si prejel, toliko jih moraš plačati.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Heh, pazi zdaj...

 

Menjal sem na Telemach, imam OŠO optiko. Hitrost neta bi naj bila 300/30, ampak že od začetka je 100mbps. Ker mam mrežo v nulo poštimano (modem v bridge načinu, AC routerji, kabli minimalno CAT5e...) sem po vezah s fanti iz GVOja prišel do informacij, da so switchi na centrali še vedno predpotopni 100 megabitni...  Svašta... Sem pisal na reklamacije in zdaj bo verjetno trajalo... in trajalo...

 

P.S. Fora št. 2: prestopil sem iz T-2. Pri njih sem pa DEJANSKO imel 300mbps downloada. Se pravi ima vsak operater svoje switche na centrali?!

uredilo bitje SL4FKO
Povezava do prispevka

To, da omogocajo vec kot 100mbit je na novo, ker so me kako leto nazaj klicali in povedali da se zdaj da dobit tud visjo hitrost (ker me je to zmotlo pri povprasevanju). Pa ravno Telesmeh je baje bil prvi, ki je podpisal za visjo hitrost. :avadodo:

 

To je ocitno ta attention to detail v rupetini, ko papir prenese vse... ostalo pa not so much.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Zakaj majo še ta prastari sprejemnik? Naj nujno menjajo na EON box. Razlika je kot dan in noč. :lol: Potem se da na tem boxu namestiti HBO Max app in lahko dodaš naročnino, ne rabijo chromecast oz drugega android boxa.

 

Če hočeš ti lahko jaz preverim kako je z menjavo na paket z EON boxom. Pošlji ZS ako te zanima.

Povezava do prispevka

Eno vprašanje za vse. S partnerko imava doma mobilni internet od A1 (na lokaciji, kjer živiva ni optike, because selo, plus tok sva daleč od centrale, da je baker podn) in zadnje mesce stvar pač dela obupno. Ima kdo izkušnjo s kakšnim drugim ponudnikom za mobilni internet, ki je kaj boljš al je vse isti kurac? Ne vem, a se mi splača murit A1, da naj kej zrihta al nima smisla sploh?

Povezava do prispevka

Če je okej Telemach omrežje na lokaciji kjer ste lahko probaš tako da kupiš Sim kartica NET2go 100GB - redna cena 9,99 eur

 

gre za predplačniško sim, maš 100gb za 30 dni od aktivacije sim, lahko si pa pol denar gor nalagaš in podaljšaš.. so ble te simke tudi že samo za 1 eur, samo zdej z novim mesecem pa je žal spet redna cena

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...