Skoči na vsebino

Internet - ISP - (Telekom, T2, A1 ...)


Interceptor

Priporočeni prispevki

Dons sm šov v telekom, da so mi posodil njihov modem pa kartico, da sprobam. Sm meru dopoldne in zdejle popoldne na različnih koncih, da sem našel nekak lokacijo, kjer naj bi najbolj lovil in da je na strani kjer je najbližja centrala. Dopoldne je A1 lovil mal bolš (v tistem A1 ZTE modemu) in sm pršov nekje do 45 mb/s, medtem ko mi je Telekom prek nekga njihovga Huawei mini modemcka, ki ti ga dajo za sprobat, lovil mal slabš, tm nek 40. Ampak sam da je ura šla čez 15, je pa A1 ratov totalno v pizdi. Zdejle k sm recimo pomeru mi je Telekom namerl 40 mb/s sred stanovanja, A1 pa 17 (pa to je še velik). Ne vem, a vsi mulci k pridejo s šole takoj vklopjo netflix and chill mode :lol:.

 

Ne vem, bom šov jutr magar še po en repeater/extender, pa probu še do spalnce s tisga golden punkta potegnt signal, pa da vidmo, če se bo v naslednjem mescu kej bolš telekomov net izkazal.

Povezava do prispevka

Js sm s prvim aprilom presaltal iz Telekoma na A1 in morm rect da je to podn od podna. Edino kar govori v prid A1 je cena in tut zarad trga sm se odlocu da menjam ker sem tam placeval 90 plus tuki pa za enako stvar 38. Drgac pa njihv tv vmesnik je podn, signal obupen in kjer sem prej fural 4g sploh nimam signala, router podn in pocasn, aplikacija za gledat tv skos vn neke napake mece itd... tole bom izkoristu tole nizko narocnino pol pa nazaj na telekom 

Povezava do prispevka

TV vmestnik je najvecje govno ja. Bolj neuporabno, neumno, neituitivno in bolj casovno potratno se ne da naredit. EVER.

 

Internet je sicer rock solid po mojih izkusnjah. V nekaj mesecih se nisem imel izpada (na njihovi strani).

 

Pri telefonu pa se jaz nisem nategnil, ker sem prej imel priliko videt, da na obmocju kjer sem A1 ne lovi ama nic. Signal slab do te mere, da so klici dropali. Valda tudi baterija na telefonu sla zato hitreje v kurac. Podatki neuporabni.

 

Ma za 17.5 oz 35e se ni za pritozevat. Rajsi to, kot karkoli od ZLATARSKE alternative.

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 22 urami:

TV vmestnik je najvecje govno ja. Bolj neuporabno, neumno, neituitivno in bolj casovno potratno se ne da naredit. EVER.

 

a govoriš o xploretv.si? občutk mam da so se prav trudili kako narest zadevo tko da dobesedno oboliš, ko hočeš neki gledat

faking eon k je smeti, je svetlobna leta pred a1 ekvivalentom

Povezava do prispevka
vlaho reče Dne, 3. 4. 2022 at 14:19:

Js sm s prvim aprilom presaltal iz Telekoma na A1 in morm rect da je to podn od podna. Edino kar govori v prid A1 je cena in tut zarad trga sm se odlocu da menjam ker sem tam placeval 90 plus tuki pa za enako stvar 38. Drgac pa njihv tv vmesnik je podn, signal obupen in kjer sem prej fural 4g sploh nimam signala, router podn in pocasn, aplikacija za gledat tv skos vn neke napake mece itd... tole bom izkoristu tole nizko narocnino pol pa nazaj na telekom 

 

Pred kratkim šel iz A1 na T2. Potrdim, da je tv vmesnik največje govno, najbolj neintuitivno sranje, ki ga lahko sproduciraš (pa sem bil na telekomu, telemahu). Da ne govorim o kalavrijah, ki sem jih doživljal med prehodom... 2x so me odklopili za 10 dni, vse storitve (net, tv, telefon) v 2 mescih. Pol pa natucavanje, kdo je kriv. T2, A1 ali telekom (ker oba gostujeta na telekomovem omrežju in morajo rihtat njihovi tehniki priklope/odklope, ki si mimogrede vzamejo "sweet" time, da premaknejo svojo rit).

 

Kar se delovanja neta tiče, ni pripomb. Celo najhitrejši net izmed vseh ponudnikov (40/20 možna linija, šlo 42), zanesljiv, delal bp. Tv je pa katastrofa. Vsak dan ven metal, blo treba večkrat resetirati sprejemnik. Kakovost slike slaba, na vmesnik škoda besed.... Njihov klicni center je pa tak razred zase. Kličem, prijavim napako/nedelovanje storitev, rečejo, da me pokliče tehnik. Po parih dneh nič, kličem spet. Rečejo, da sploh niso prejeli prijave napake... Sami nespoti delajo tam.  Tudi omrežje v kurcu, slaba pokritost, klice prekinjalo/se me ni slišalo. Pa živim v velikem mestu... Hvala bogu, da deluje vse zdaj bp na T2 (pa še 50€ plačujem za net 40/20, diamant oranžni paket, mobilno št in stacionarno št napram 70€ pri A1).

 

 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Eno vprašanje za internet znalce. Doma sm zamenjov mobilni net od A1, ker je bil u pizdi za kao 5G/4G+ Telekomov mobilni internet. Zdej download super dela, leti tud več kd 50Mbit/s, sam upload je pa katastrofa, tok da ma punca težave k dela od doma za videokonference, tko prej k sm meru je bil upload 2 mbit/s, čeprov je kao net do 150/50 (v 5G sicer). Ni mi jasn, zakaj je upload tok slab, če download dela čist ql? 

 

Mam pa tale modem drgač:

 

https://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/ponudba/e-trgovina/izdelek/racunalnistvo/mrezna-oprema/usmerjevalniki/onda-dm100-crna

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 mesca kasneje...

Mene pa zanima če ma kdo kaj izkušenj z meshi? 

Imam namreč optični router v dnevni sobi, računalniško pisarno pa imam na mansardi. Prejšnji lastnik mi je rekel, da se je zanj najbolje obnesel Asusov zenwifi.

 Je pa modem tako postavljen, da bo potrebno mesh imeti cca 3 metre od njega direkt pod stopnicami, ki potem vodijo v 1 nadstropje in mansardo. Ali je potrebno nabavit enega ali več njih? Kako naj pa gledam glede signalov in njihove moči? Nisem ravno power user in ne mislim imeti najhitrejši internet sploh. Imam pa vseeno željo po konsistenten signalu :)

 

Je pa od modema do mansarde cca 15 metrov zračne razdalje

Povezava do prispevka

A ma kdo kej izkusenj kako narest setup da bo po celi bajti isti WOFI z vec access pointi? Generalno bi mel 3 access pointe, en spodaj in dva zgoraj, ce no potrebno bom kasneje se enga dodal apodaj.  Vsak AP ima lahko kabel. Predvidevam da je ubiquity dobra zacetna tocka?

Povezava do prispevka

yes

 

jaz imamo tako rešitev (iz dveh točk) in dela super

 

kolkor vidim že majo wifi6 (ne pa wifi6e) ampak je že to vrh glave za domačo uporabo

uzemi 3x U6 Lite pa je dovolj

če si uzameš čas si lahko v njihovem toolu izrišeš stanovanje, označiš slabljenja (zidovi, vrata, okna) in ti vrže vn optimalno postavitev točk. Lahko jih tudi potem premikaš glede na to kje maš kabel pa vidiš če boš mel kje mrtve cone.

 

kontroler zaenkrat laufam lokalno na pc-u, v bližnji prihodnosti gre na rpi 4 (ko bojo na zalogi :panika:), dejansko ga rabiš samo za začetni setup/upgrade, točke potem lahko samostojno laufajo

 

če maš poe switch ne rabiš niti injectorjev kupovat (edino switch more podpirat IEEE 802.3af PoE standard)

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 9 urami:

Ma sej jst mam tut bajto, sam problem je to, da bi mogu potegnit vsega skupaj cca 50 metrov kablovja in nisem na volji za tak projekt. 

 

Ne vem bom malo razmislil in se odločil. Prejšnji lastnik mi je priporočil mesh. 

kaj pa powerline adapterji, si jih že preizkusil pa niso bli ok?

 

Mercusys MP510 Gigabit Wi-Fi Powerline adapter, AV1000

Povezava do prispevka
Arey reče pred 4 urami:

A ma kdo kej izkusenj kako narest setup da bo po celi bajti isti WOFI z vec access pointi? Generalno bi mel 3 access pointe, en spodaj in dva zgoraj, ce no potrebno bom kasneje se enga dodal apodaj.  Vsak AP ima lahko kabel. Predvidevam da je ubiquity dobra zacetna tocka?

Jst sm ratal prav Ubiquity fag, sam njihovo robo uporabljam. Vse od switchev, routerjev in kamer. Zadeva je ful podobna Apple okolju, set and forget, ease of use itd. Znajo se pa zgodit tud kaksni hiccupi ali pa imajo podobne prijeme k smo jih navajeni pri Applu.

 

Na tvojem mestu kups nek poe switch, kontroler, tri ap-je in se poigras kaj zelis od SSIDja/jev.

 

Men osebno je najbolj potegnu flexHD od AP-jev. Imam pa se AP Pro in AP LR.

 

Dream machine PRO je kr mvp zadeva, ki ti odpre moznosti za vse Ubiquity opcije, ce se bi mogoce kasneje odlocil zanje (predvsem Protect kamerce).

Povezava do prispevka

V bistvu sam povezem modem na poe switch pol pa povlecem kable kamor mislim met APje in skonfiguriram in je to to? Nisem se mel ubiquityja ampak berem same dobre stvari. Ne da se mi pa neki ful ukvarjat s tem, inital setup pol pa delaj. 
Kul. Sej pridem se sem ko bom kupoval pa bolj podrobno napisem za kaj sem se odlocu. Thx. 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Ze nekaj let kokr jst vem.

 

Arey reče pred 7 urami:

V bistvu sam povezem modem na poe switch pol pa povlecem kable kamor mislim met APje in skonfiguriram in je to to? Nisem se mel ubiquityja ampak berem same dobre stvari. Ne da se mi pa neki ful ukvarjat s tem, inital setup pol pa delaj. 
Kul. Sej pridem se sem ko bom kupoval pa bolj podrobno napisem za kaj sem se odlocu. Thx. 

 

Ne pozabit na kontroler. Lahko ga tud na NAS instaliras, za Truenas vem da deluje.

Povezava do prispevka

Tudi na navadni pc ga lahko das

Dejansko ga rabiš sam za konfig 

Če ga pustiš da laufa maš po l se statistiko itd. sam za delovanje ne rabis

 

@Übermensch a ga maš pol kot main routerja? Vlane predvidevam lahko normalno skonfiguriram na Wan interface-u?

Rab bi zamenjal telekomov innbox, sem gledal za mikrotik rb4011, pa se jih nikjer ne dobi :no:

Povezava do prispevka

Aha, pol recimo ce si omislim nek majhen htpc, ki si ga itak bom, lahko tam gor furam ce hocem statistiko, v resnici pa je to potrebno samo za config. Cool. Kok pa rabis network znanja za to? :D Mam ga tok kot povprecen “popravi mi wifi” clovek, nisem pa noben network admin :D

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 1 uro:

@Übermensch a ga maš pol kot main routerja? Vlane predvidevam lahko normalno skonfiguriram na Wan interface-u?

Rab bi zamenjal telekomov innbox, sem gledal za mikrotik rb4011, pa se jih nikjer ne dobi :no:

Poglej še Mikrotika RB5009, če te zanima njihovo okolje. Ampak je kar se tiče zaloge isti šmorn... :) So pa to kar močne zadeve, tako, da če nimaš plana izkoriščat (recimo 10G switcha ipd.), poglej še kakšen HAP AC2/3, ki je dosti cenejši, kar se tiče OSa je pa čisto isti (trenutno ROS7, ki podpira tudi WireGuard). Za igranje z VLANi bo čisto dovolj.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...