Skoči na vsebino

Internet - ISP - (Telekom, T2, A1 ...)


Interceptor

Priporočeni prispevki

kebab reče pred 27 minutami:

Poglej še Mikrotika RB5009, če te zanima njihovo okolje. Ampak je kar se tiče zaloge isti šmorn... :) So pa to kar močne zadeve, tako, da če nimaš plana izkoriščat (recimo 10G switcha ipd.), poglej še kakšen HAP AC2/3, ki je dosti cenejši, kar se tiče OSa je pa čisto isti (trenutno ROS7, ki podpira tudi WireGuard). Za igranje z VLANi bo čisto dovolj.

Ma 5009 je čisto overkill (sej realno rb4011 tudi) 

Bolj je fora portov, ker se znebim enega switcha če mam 10 portov (v spodnjem stuku mam 7 linkov..)

Itak pa dokler stvari niso na zalogi je bv :D

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 11 urami:

 

@Übermensch a ga maš pol kot main routerja? Vlane predvidevam lahko normalno skonfiguriram na Wan interface-u?

Rab bi zamenjal telekomov innbox, sem gledal za mikrotik rb4011, pa se jih nikjer ne dobi :no:

V stanovanju imam Dream machine z full on packets inspection itd. In ne uprablam Vlanov. Na sihtu sem pa postavu pfsense z ene sedmimi vlani vse naprej pa Ubiquity switchi in kamerce. Predvidevam da se pa vse lahko normalno skonfigurira  na Ubiquity routerju, ker so ipak primarno misljeni kot nek big networking solution za trgovinske centre, sole, stadione itd.

 

Arey reče pred 10 urami:

Aha, pol recimo ce si omislim nek majhen htpc, ki si ga itak bom, lahko tam gor furam ce hocem statistiko, v resnici pa je to potrebno samo za config. Cool. Kok pa rabis network znanja za to? :D Mam ga tok kot povprecen “popravi mi wifi” clovek, nisem pa noben network admin :D

Poglej na yt kanal crosstalk solutions kjer predstavla nove Ubiquity naprave in tud setup teh naprav. Ali pa Lawrence systems, ki je pa bolj level 2 setups.

Povezava do prispevka

Je komu na Telesmeteh (telemach) ratalo zamenjat dinamičn IP? Jaz sem probal na vse načine ampak vedno znova dobim isti IP. Na tehnični pomoči mi pravijo, da ne morejo zamenjat IP, da je to samo možno pri primeru nadgradnje oziroma menjave opreme :rofl: utrgalo se mi bo.

uredilo bitje tiesto
Povezava do prispevka

Sem se odločil za T2 zarad fuzbala. Imam že njihovo optiko, zbal sem pa od fotra streamal, tako da tehnično nisem bil novi naročnik. Je rekla, da tut če vzamem še telefone in TV ne dobim akcije za novega naročnika. Rečem dafuq, bom pa ženo uvalil, kere kraje so to da za stare naročnike ne naredijo enga smiselnega upsella in mi da

 

750/50 net

TV XL paket (hbo go in vse max kar imajo) 

Časovni zamik

2x telefonski paket z po 500 gb prenosa podatkov 

 

Za 50 eur, pogodba za nedoločen čas, torej pomoje brez neke vezave 

 

Kr gut :D Če bi samo preko spleta oddal obrazec bi dobil pol manj 

 

Povezava do prispevka
Me3do reče Dne, 29. 7. 2022 at 9:53:

Pazi glede prenosa podatkov, ker je 500gb samo na t-2 radiju 

Na nr-ju (Telekomu) maš limit 50gb

Je pa lepa cena :D

 

Sta bla dva twista ob podpisu, notri je en mobilni paket in ne dva, pa ni za nedoločen čas ampak vezava za 2 leti

 

Vseeno dober deal, žena gre pa lahko na hot al bob :D 

 

Povezava do prispevka

zdaj ma A1 koncno smart tv app za LG, Gnusmas, Hisense... ne pa za android.

 

ce ne drugega je en daljinec manj, cetudi je vmestnik bolj kot ne enak. :rofl:

 

so pa zacuda moje izkusnje s stabilnostjo neta precej boljse na A1 (sicer optika) kot pa je bila na T-2 (in bakru). Problemi na centrali so bli vsake pol leta.

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 1 uro:

zdaj ma A1 koncno smart tv app za LG, Gnusmas, Hisense... ne pa za android.

 

ce ne drugega je en daljinec manj, cetudi je vmestnik bolj kot ne enak. :rofl:

 

so pa zacuda moje izkusnje s stabilnostjo neta precej boljse na A1 (sicer optika) kot pa je bila na T-2 (in bakru). Problemi na centrali so bli vsake pol leta.

si si sam odgovoru :D

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Raz reče Dne, 9. 6. 2020 at 10:46:

Mislim, da imajo vsi večji ISPji neke varovalke, da imaš lahko na določenem naslovu samo 1x status 'nov naročnik/priključek'. Če bi šel prvi 2 leti k Telekomu, potem 2 leti k Telemachu, 2 leti k A1 itd., bi ob vrnitvi k Telekomu čez X let težko pričakoval, da ti bodo na istem naslovu spet dali akcijsko ceno/popust za novega naročnika.

 

Potem maš tu še vezave za priključek - ne samo 24m aneksi za popust/ugodnost pri mesečnem računu, dostikrat se pri ureditvi priključka podpiše aneks za ugodnost, da ti operater krije strošek priključka (pri Telemachu recimo pavšalno ocenjen na nekje 300+ evrov, čeprav je v praksi seveda velikokrat manj). Če skačeš med operaterji in prekineš pred iztekom takega aneksa, ti znajo nabit plačilo sorazmernega dela ugodnosti, kar zna bit kar konkreten strošek.

 

 

Večina operaterjev ima v splošnih pogojih zabeleženo, da mora biti priključek vsaj 3 mesece neaktiven, preden se lahko ponovno naredi nova naročnina in koristi akcije za nove naročnike. 

 

Ko te varovalke še ni bilo, je npr mož storitve odjavil, žena pa se je prijavila kot nov naročnik in so ponovno lahko koristili akcije in ugodnosti. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ima še kdo blazne probleme z Telesmeh optiko? 100mbit, na speed testu pa pokaže 57mbit, če je eon prižgan celo 37 mbit downloada, Nobeni torrenti vklopljeni. Video na skype/telegram/viber/whatsapp je nemogoč, kockanje, zatikanje, prekinjanje zvoka itd... Na prenos podatkov LTE) dela pa bp...

Povezava do prispevka
Undead reče Dne, 25. 8. 2022 at 21:32:

Ima še kdo blazne probleme z Telesmeh optiko? 100mbit, na speed testu pa pokaže 57mbit, če je eon prižgan celo 37 mbit downloada, Nobeni torrenti vklopljeni. Video na skype/telegram/viber/whatsapp je nemogoč, kockanje, zatikanje, prekinjanje zvoka itd... Na prenos podatkov LTE) dela pa bp...

 

js sm par tednu nazaj mel problem na telemach coaxial kablu. 
pa je pol pršu en tehnik, in je bla fizična težava nekje med glavna omarca na ulici -> omarca na moji stavbi -> router.

 

po kaki urci dela je vse štimalo. 
Je pa rabu pičle 2 dni da so najdli cajt da je nekdo pršu. Kr ok. 

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 22 minutami:

Nategnila as in? :D

 

A si zamenjal operaterja pa ni prišlo do menjave? 

ja, pol pa klices pa skusas uredit pa te a1 k t2 posilja in obratno, vmes ti pa sopajo poloznice za 'vzdrzevanje prikljucka',
pol pa mesci zamudnin + obresti na zamudnino + nova zamudnina

so me pa t2 ze na zacetku tko da so mi racunal najdrazji paket namest najcenejsega iz pogodbe, po pritozbi so rekl da so spremenil pa da bodo vzel vzakup kr sm prevec placal za naslednji mesec, seveda sm pol dobil samo se dodatno poloznico z zamudnino ker kao nism placal

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...