Skoči na vsebino

Internet - ISP - (Telekom, T2, A1 ...)


G-Man

Priporočeni prispevki

Mrhovinar reče Dne, 27. 7. 2020 at 10:46:

Ni ravno vprašanje o ponudniku interneta...

V našem bloku je kar nekaj brezžičnih povezav, ker je tudi veliko stanovalcev. Razmišljam o nakupu 5g routerja, ker sumim, da jebe net (wifi) zaradi samega števila povezav (verjetno je samo optični modem/router od telemacha). Z wifi analyzerjem sem preveril in najde samo 1 omrežje na 5g.

Kolk se moram stegnit za nek OK 5g router?

https://www.mimovrste.com/usmerjevalniki-routerji/tp-link-brezzicni-router-tp-link-archer-c7-ac1750

 

edit: malo poglej še po drugih trgovinah za ceno, teji mimovrste popusti so bolj tako tako (no sej večina popustov na slo straneh je bs)

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka
Mrhovinar reče Dne, 27. 7. 2020 at 10:46:

Ni ravno vprašanje o ponudniku interneta...

V našem bloku je kar nekaj brezžičnih povezav, ker je tudi veliko stanovalcev. Razmišljam o nakupu 5g routerja, ker sumim, da jebe net (wifi) zaradi samega števila povezav (verjetno je samo optični modem/router od telemacha). Z wifi analyzerjem sem preveril in najde samo 1 omrežje na 5g.

Kolk se moram stegnit za nek OK 5g router?

 

ni nujno frekvenca kriva. če imaš opcijo ročne nastavitve kanala na routerju nastavi na enega bolj praznega. 5ghz slabše vleče skozi stene. 

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 7 urami:

 

ni nujno frekvenca kriva. če imaš opcijo ročne nastavitve kanala na routerju nastavi na enega bolj praznega. 5ghz slabše vleče skozi stene. 

 

Našel nek star Linksys router in sedaj dela WIFI. Modemov je crknil, niso krive frekvence, kanali...

Na Telemachu si pa ne dajo dopovedat in so že 2x nekaj updatali modem in bi sedaj moralo delat. Vendar ne dela.

Menjali bodo, ker bom tolk časa tečnaril.

Povezava do prispevka
Raz reče Dne, 9. 6. 2020 at 10:46:

Mislim, da imajo vsi večji ISPji neke varovalke, da imaš lahko na določenem naslovu samo 1x status 'nov naročnik/priključek'. Če bi šel prvi 2 leti k Telekomu, potem 2 leti k Telemachu, 2 leti k A1 itd., bi ob vrnitvi k Telekomu čez X let težko pričakoval, da ti bodo na istem naslovu spet dali akcijsko ceno/popust za novega naročnika.

 

Potem maš tu še vezave za priključek - ne samo 24m aneksi za popust/ugodnost pri mesečnem računu, dostikrat se pri ureditvi priključka podpiše aneks za ugodnost, da ti operater krije strošek priključka (pri Telemachu recimo pavšalno ocenjen na nekje 300+ evrov, čeprav je v praksi seveda velikokrat manj). Če skačeš med operaterji in prekineš pred iztekom takega aneksa, ti znajo nabit plačilo sorazmernega dela ugodnosti, kar zna bit kar konkreten strošek.

 

 

 

Mislim, da je tri mesece ali pol leta odsotnost storitev določenega operaterja na danem naslovu dovolj, da se smatraš za novega naročnika. Itak se pri teh firmah uprave menjajo precej hitro (sploh ljudje zadolženi za prodajo), pa potem samo gledajo na to kako kratkoročno (v svojem mandatu) dvignit številke. Tako, da je njim v interesu bolj kot tebi, da prideš k njim.

 

A1 pa ima za cilj doseč cca 500k fiksnih priključkov (kako jim bo to uspelo, ne vem), zato bo do takrat IMO najugodnejpši ponudnik za končne uporabnike. Če si vmes ne premislijo, seveda.

Povezava do prispevka

Prav ne morem zamenjat ISPja, ker je vse v kurcu. Nekje davno v prihodnosti, ko se bo tritel (po većkratnem teženju) spomnil pripravit ponudbo za optiko po naši ulici bom imel na izbiro zgolj amish1, telolkom in telemeh. Noben od tem ni ne diši.

 

- O telemehu sploh ne bi.

- Amish1, čeprav ugoden in prilagodljiv mojim potrebam, že 2 leti obljublja smart tv app. mam filing da ga bojo še kar dolgo "pripravljali".

- telolkom pa je drag, neprilagodljiv, pa še ekstra bi radi računal za uporabo OŠO.

- s trash-2 na katerem sem zdaj na xdslu, sem sicer zadovoljen (neprimerne cene sicer - ampak nima veze ker...) ... ampak na mojem naslovu trash-2 ne gostuje na OŠO (pomoje se nekaj tožijo?).

 

pičkin dim vse skupaj. dejansko mi je smart tv app izredno pomembna stvar ker ne želim pofukanega boxa za tv kot da je leto 2010 in se zato ne morm prisilit v test amisha.

Povezava do prispevka

amis/a1 ima katastrofalni support

telemah je definicija smeti, drugač če ti dela dobr, pol je top (ampak ponavad ne)

telekom ti ponuja vse proti mastemu plačilu in je na nivoju

t2 je pocen, mu pa fali goro bonbončkov pri vsaki stvari, zato je pa tudi cenovno ugodnejši

 

 

@Burekdober

Glede routerja, če rabiš domet kupiš neki z N standardom in MIMO3. Recimo za 20€ dobiš TP linkovo 940.

 

V kolikor rabiš gigabit mrežo/ac standard, boš moral dodat vsaj en krat toliko

 

Povezava do prispevka

trash2 ni poceni. približno dostojen paket (moja definicija dostojnega je hitrost vsa 40/20 na xdsl, vsi možni HD programi z zamikom, brez HBOjev in ostalih smeti proti plačilu) te stane enako ali pa več kot telolkom. pa t2 app je eleganten.

 

ravno danes sem jim poslal povpraševanje za xdsl net+tv z 60/25 in XL HD programsko shemo, in če še znam računat pride končna računica 70€.

 

kere ekstra bombone pa ponuja telekom (razen kluba zvestobe in šverc komerc programske sheme na VLC playerju)?

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 8 urami:

trash2 ni poceni. približno dostojen paket (moja definicija dostojnega je hitrost vsa 40/20 na xdsl, vsi možni HD programi z zamikom, brez HBOjev in ostalih smeti proti plačilu) te stane enako ali pa več kot telolkom. pa t2 app je eleganten.

 

ravno danes sem jim poslal povpraševanje za xdsl net+tv z 60/25 in XL HD programsko shemo, in če še znam računat pride končna računica 70€.

 

kere ekstra bombone pa ponuja telekom (razen kluba zvestobe in šverc komerc programske sheme na VLC playerju)?

 

 

lokacija? da vidim kake maš opcije glede OŠOta

 

Sicer pa xdsl na telekomu. naisu. itak da plačaš več, če še moraš plačati da si na drugem omrežju

uredilo bitje inzenir
Povezava do prispevka
inzenir reče pred 8 urami:

 

 

lokacija? da vidim kake maš opcije glede OŠOta

 

Sicer pa xdsl na telekomu. naisu. itak da plačaš več, če še moraš plačati da si na drugem omrežju

 

Hvala za ponudbo stari! Vse info za OŠO, ki mi jih je dal Tritel sicer že imam. V štartu sem bil celo navdušen, da so stvari preverili pri občini, poslali tehnike na teren iskat kable, mi povedali da sta vmes dva jaška od telekoma... Nadaljevalo se je ko so reklo, da bi bli oni pripravljeni zaobit jašne in it v vse skupaj, če bi nas dosti blo za. Sem reku, ja valda stari, pošlji mi eno informativno ponudbo kolk bi to ljudi stalo, da mam s čim it po vasi. Še zdaj čakam to ponudbo in počasi se mi ne da več čakat, ker dejansko potrebujem ločen internet priklop (trenutno si ga delim). Ful se mi ne da več težit po telefonu, če sem čist iskren.

 

Problem xdsl pri večini operaterjev je hitrost. Samo T2 ma približno spodobno opcijo 60/25 (ki jo tud kar mastno plačaš sicer). Amish max 40/10 (oz 40/20 za 5€ dodatka - ni vredno), telekom pa 30/5 (oz 40/10 za 2e dodatka - vredno). Trenutno pa mam 40/20 na T2.

Povezava do prispevka

A je možno pri ponudnikih (ok, specifično T2) vzet sam dober modem (brez wirelessa in to) in pol met svoj wireless? Mami ma pri Telekomu uno kombinirano škatlo, dedi ma zdej pri A1 in so ti routerji težke smeti. A če bi samo dal svoj dober router tudi pri teh kombotih, bi bolje delalo? 

Povezava do prispevka
Lunco reče pred 3 urami:

A je možno pri ponudnikih (ok, specifično T2) vzet sam dober modem (brez wirelessa in to) in pol met svoj wireless? Mami ma pri Telekomu uno kombinirano škatlo, dedi ma zdej pri A1 in so ti routerji težke smeti. A če bi samo dal svoj dober router tudi pri teh kombotih, bi bolje delalo? 


Za T2 ne morem reči, na Telemachu pa imam jaz njihov stari model Cisco modema (čeprav so ga lani zamenjali z novim, ampak pač model je še vedno tisti stari in brez wireless). Router imam pa že kar precej časa svoj, in sicer nek TP-Link Archer C60. Podpira 5GHz in tam je povezava opazno hitrejša, ampak ne vleče pa tako daleč kot 2.4GHz. No, spodnje nadstropje hiše (starogradnja, debele stene, kar precej sob..) je vseeno pokrito z obema frekvencama. Router ima 3 antene za 2G in 2 anteni za 5G. Za signal na vrtu pa imam en random ojačevalec signala, ravno toliko da wifi dela solidno (yatube, net na splošno..) tudi zunaj hiše. 

Ampak ti lahko itak svoj router priklopiš, ne glede na to kak modem si dobil pri operaterju.  In vsekakor z lastnim (dobrim) routerjem dela precej in veliko boljše! ;)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Če mene vprašaš ni vprašanje če lahko, ampak vedno ZAKAJ NIMAŠ SVOJEGA. To kar ISPji servirajo zraven so težke, težke smeti. A je kdo počekiral za foro kdaj je bil zadnji firmware update serviranega šitboxa?

 

Vem sicer, da verjetno več kot 99% uporabnikov ne skrbi za up to date home infrastrukture, pa me vseeno zanima, če bo kdo zainteresiran pogledat svoj router.

Povezava do prispevka

a se vam zdi to normalno:

 

Preselil sem se na podeželje, prej sem imel v Ljubljani optiko od T2 in dam zahtevek za prenos razmerja na novo lokacijo. Vsa napeljava je že v hiši, rabim samo 3m žice iz škatlice do recieverja in to je to.

 

dobim odgovor: prvi prosti termin priklopa 23.9.2020

 

jih skenslam, sklenem z A1, mi obljubijo da bo to v 3 tednih (tednih!) danes dobim sporočilo: priklop 22.9.2020

 

 

 

a to majo res sam 2 človeka, ki polagata optiko na firmi?

 

ko sem v LJ to sklepal sem imel v 3 dneh vse zrihtan

uredilo bitje rajc91
Povezava do prispevka

@rajc91 niti ni toliko smešno, kot je bolj žalostno. Ampak očitno ja... 2 človeka (verjetno še kakšni dopusti itd.). Žalostno, da jim celo plačaš, pa niso dovolj fleksibilni. 
Meni so tudi Telemahovci obljubili optiko v bajti pred dvema letoma! Takrat so delali neke napeljave (no, v bistvu polagali "prazne kable") in neki posrednik je celo prišel s papirji, ki sem jih podpisal (da ja, seveda bi optiko) in mi dal vizitko in vse ... Potem sem večkrat spraševal, in vedno je bil odgovor: "Nimamo še točnega podatka glede datuma". Oz. v smislu: "bo, ko bo". :( Ne glede na to, da bi jaz plačal vse kar bi pač zahtevali.
Ok. v tvojem primeru pa je celo bolj žalostno, ker gre dejansko za prenos razmerja!!!

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Pennywis3 reče pred 5 urami:

Vem za nekatere, ki ga imajo še danes, kar je seveda s stališča varnosti nesprejemljivo, ker ma ogromno lukenj.

Glede na to, kolk se zadnje čase vdira v sisteme bi blo dobr kr kazga ngfw met doma :D

tbh se ne bi branu ksnega forigate 50/60 :D

 

jeba samo ker so licence drage + vsako leto jih moraš podaljševat

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 9 urami:

tbh se ne bi branu ksnega forigate 50/60 :D

 

jeba samo ker so licence drage + vsako leto jih moraš podaljševat

 

če imaš kaj "odsluženega" hardwara, nekaj časa in volje si lahko postaviš svoje router/firewall/deep packet inspection/intrusion detection s pfsense. vse open source, pa ni rocket science za uporabo.

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...