Skoči na vsebino

The Wheel of Time


gorkyporky

Priporočeni prispevki

 

The Wheel of Time is an upcoming American epic fantasy television series set to premiere on Amazon Prime Video. The series is based on Robert Jordan's novel series of the same name and is produced by Sony Pictures Television and Amazon Studios, with Rafe Judkins serving as showrunner.

 

The first season is scheduled to premiere on Prime Video on November 19, 2021 and consists of eight episodes airing until December 24, 2021. In May 2021, the series was renewed for a second season, ahead of the series premiere.

Set in a high fantasy world where magic exists, but only some can access it, a woman named Moiraine crosses paths with five young men and women. This sparks a dangerous, world-spanning journey. Based on the book series by Robert Jordan.

 

Meni najbljubša knjižna serija letos dobi serijo. Nahypan sem na polno, ampak probam čim bolj nižat pričakovanja.

Povezava do prispevka

Jah tole bo obvezno za gledat. Moja prva serija v celoti prebrana v angleščini že pred mnogimi leti tko da je tudi zame nekaj posebnega... :D

 

Btw, baje bo eden od glavnih igralcev že z drugo sezono zamenjan (Mat) kar mi je malo nenavadno. :wacko:

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Ni trash. Je pa bolj taka family friendly zadeva, ki je čisto gledljiva,  ni pa nobenih presežkov. 12letniku doma je bila zadeva všeč in vse skupaj je čisto ok za večino otrok te starosti. To ne bo nova Igra prestolov. 

 

Bovec izgleda čudovito. Prve tri epizode so odlična promocija za Slovenijo.

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 4 urami:

Spet samo da ima nekaj veze s Slovenijo pa se hvali, dost dolgočasna serija, hard pass

Ne. Moz je Wheel of Time bral, ko je bil v soli in njemu so bili prvi trije deli solidni. (ni Slovenec in ne ziviva v Sloveniji). Jaz sploh nisem vedela, da se je snemalo v Sloveniji in sem zgooglala, ker se mije zdela okolica zanimiva. Ni nek hud presezek, ampak za predbozcni cas je pa idealna zadeva. 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 11 minutami:

 

se v vseh pojavi?

 

ki se ne spomnim za koliko delov je bilo, ampak je bilo ful malo snemalnih dni, tako da bi me presenečalo, če je več kot v enem al dveh

Mislim, da v vseh. Za tretjo nisem gotova in vmes so cgi zadeve, tako, da ni ves čas. 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 18 urami:

 

se v vseh pojavi?

 

ki se ne spomnim za koliko delov je bilo, ampak je bilo ful malo snemalnih dni, tako da bi me presenečalo, če je več kot v enem al dveh

v prvih dveh delih so scene, posnete v Bovcu in na Vršiču. Snemano je bilo v 2019. Je tudi v kreditih omenjen slovenski filmski sklad in ministrstvo za kulturo RS lol. Nvem pa a so za drugo sezono (letos pomladi in poleti) tudi kaj snemali pri nas ali ne.

 

drugače pa presenetljivo gledljiva zadeva

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka

luštna zadeva, mogoče kdaj za v easy pogledat

 

edino ena stvar mi je res padla v oči, pa upam da mi boste bralci knjig znali osvetliti

 

al je ta svet tudi v knjigah tako diverse, da imaš v eni hribovski vasici več etnične raznolikosti kot v centru Londona al je to sam fora TV adaptacije?

Povezava do prispevka
DrMiha reče pred 2 urama:

v prvih dveh delih so scene, posnete v Bovcu in na Vršiču. Snemano je bilo v 2019

 

vem ja, sem delal na zadevi :)

 

bilo je še ene par lokacij na tem koncu, pa 2nd unit je bil blizu postojne

 

letos spomladi smo sicer spet bli v bovcu, ampak za eno drugo zadevo (tudi amazon), za WOT s2 pa menda ni bilo nič pr nas

Povezava do prispevka

huda cetrta epizoda res, sm mislu, da bo se mal trajal, da bo kej akcije. 

 

vsec mi je k mal prodajajo razne ideje o filozofiji sveta pa gleeman mi je 10/10. upam, da pride nazaj. 

 

mal ma tko xena/herkul vibe, sam obv ni serial pa visja kvaliteta (predvidevam, da mam dosti boljse spomine na te dve seriji kot sta dejansko bili dobri).

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
Lunco reče pred 4 urami:

(predvidevam, da mam dosti boljse spomine na te dve seriji kot sta dejansko bili dobri).

 

Mislim da ju imamo vsi v ful dobrem spominu. Ampak takrat drugega ni blo. Napol razgaljena lucy, misicast kevin. Pa to je blo to! Mal je blo smesno, mal so se tepl, lore je bil super. Meni je ful dogajal. Pomaga da smo bli najstniki.

 

Je bla pa pol lucy fantasticna se v spartaku in ashu! 

Povezava do prispevka

Evo, en teden se nekako nisem spravil pogledat, ker me je blo strah kako bo. Ampak morem rečt, da mi kot fanu knjig precej dogaja. Prva epizoda je bla hitra ko svinja, druga mi je pa vbistveno bolj dogajala. Bolj kot ne mi je vse zaenkrat res kul, pa glede na to da zgleda kot da gre skozi na boljše, sem previdno optimističen.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Serija bi mogoče bila celo ok, če nebi jemala imena knjige, tako pa zadevo cel čas primerjam in se večino časa samo prijemam za glavo.  Res občudujem ljudi, ki lahko naredijo tak odklop. Ta serija ma malo skupnega z knjigo, kar nekaj stvari spremeni, zato ker pač lahko. Tako, da iz tega sklepam, da ime uporabljajo za money grab (prepoznavnost). Bolj se vam splača brat knjige kot to gledat, če hočeš dobro zgodbo, je pa dosti večji time sink.

Povezava do prispevka
darksaga reče pred 14 minutami:

Serija bi mogoče bila celo ok, če nebi jemala imena knjige, tako pa zadevo cel čas primerjam in se večino časa samo prijemam za glavo.  Res občudujem ljudi, ki lahko naredijo tak odklop. Ta serija ma malo skupnega z knjigo, kar nekaj stvari spremeni, zato ker pač lahko. Tako, da iz tega sklepam, da ime uporabljajo za money grab (prepoznavnost). Bolj se vam splača brat knjige kot to gledat, če hočeš dobro zgodbo, je pa dosti večji time sink.

no shit da spremeni, ker drugače bi celo prvo S1 drkali prvo knjigo, liki bi pa imeli karizmo likalne deske.

 

drugače pa, razen prvih dveh delov, ki sta slaba, mi je serija všeč.  Jebi ga, za TV format je treba it v številne reze.

 

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka
DrMiha reče pred 12 urami:

no shit da spremeni, ker drugače bi celo prvo S1 drkali prvo knjigo, liki bi pa imeli karizmo likalne deske.

 

drugače pa, razen prvih dveh delov, ki sta slaba, mi je serija všeč.  Jebi ga, za TV format je treba it v številne reze.

 

 

Saj nevem če me trolaš al si resen.

Saj prva sezona bo prva knjiga in ravno zato ker Je TV format dosti rezov ni potrebnih, ker si lahko sami določijo kolko časa bo zadeva trajala. Pri filmu si v glavnem omejen na 1,5 do 2,5 ure Tega problema v seriji nimaš.

 

Karizma likalne deske, hja, kaj pa vem, ne zdijo se mi niti malo bolj globoki kot prej. Se pa zdi dosti sprememb nepotrebnih in sami sebi namen (ali pa mogoče vsiljene zaradi lajanja sodobne družbe).

 

Par primerov:

Spoiler

Perin je oženjen? Ubije ženo?? Zaljubljen je v Egwene??? Ne sreča Elysa ki je bil ključen?  Morain je lezbijka ... zato ker ....'woke'? Waygate zdaj rabiš power?? ...

 

Saj ne rečem, eni dodatki so cool, recimo rojstvo Rand-a, med tem ko je cel kup takih, ki so kar nekaj.

 

Vrjetno je dosti krivo, da se je govorilo, da bo to konkurenca Game of Thrones izpadlo pa je da konkurira Hercules-u. Pa še to bolj slabo (v nekaterih primerih), saj 'vista' je lepa ampak da niso morali naret par kulis hiš,k da bi lahko meli še par vasi vmes? Ne, rajši kar instant hop v Tar Valon ...

 

No ja, nebom več smetil, glede na komentarje zgleda, da ima večina drugo mnenje. Vsakemu svoje. :)

uredilo bitje darksaga
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...