Skoči na vsebino

Trenutno igram [10/2021]


Priporočeni prispevki

Evo, obrnil sem Doom (2016), kar zabavno, sem pa pričakoval, da bo že na "hurt me plenty" opciji vse skupaj bolj zahtevno. 

 

Bom nadaljeval iz špilom enkrat kasneje, tako kot s Hollow Knight, ker imam še celo morje stvari za odkrit. :) Zdej pa Prey najverjetneje. 

Povezava do prispevka

Pillars of eternity

5/10

2020-02-05-pillars-of-eternity-109339.jp

Gre za top down RPG v katerem sočasno kontroliraš do 6 karakterjev, ki jih lahko izbiraš poljubno. Gre za stil combata tipa SW:KOTOR z bistveno razliko v kompleksnosti sistema in količine abilitijev/efektov. Le to zame predstavlja šibkost igre in ne prednost, ko imaš 6 karakterjev in ima polovica njih ves čas na voljo 50 spellov + 10 item abilitijev + 10 potionov + 10 gear abilitijev.... Skratka brezvezna poplava informacij. Za vsak level-up lahko izbiraš med gazzilion abilitiji/atributi. Večina le teh nima nobenega smisla in deluje, kot da so poskušal nabit v igro vse kar je možno, kot da jo bo to naredilo boljšo. Sami atributi so spisani na tak način in prepleteni, da razen če imaš brezhibni spomin itak do konca igre ne boš vedel kaj karkoli dejansko naredi in pač gearaš naključno. Tudi ni preprosto vedeti kateri item je boljši.

 

Combat izgleda tako, da vsake pol sekunde pavziraš in posodobiš akcije herojev, ki so končali svoje akcije. Combat je grozen, ker AI pathing enostavno ne deluje in kljub ravni poti do sovraga ne najde poti. Iz tega razloga veliko časa porabiš samo da double checkaš uspešnost algoritma.

 

Zgodba je kul. Branje teksta pa predstavlja glavni del igre. Same opcije izbire odgovorov niso dodelane in so tam tudi samo za število. Voice acting je prekleto redek in totalno nekonsistenten, saj določeni deli znotraj enega pogovora so voiced in naslednji spet ne. Če je uporabljen voice, pa je navadno zraven govora še ogromno opisov mimike karakterjev ipd, katere VA seveda spusti in se potem ves čas loviš in bereš opis scene in to povezuješ z VAjem, ki preskakuje linije. Skratka clusterfuck.

 

Igr azelo trpi za istim problemom kot igre tipa skyrim, kjer overlevelaš sovrage.  Vzela pa mi je 90 ur, res pa je, da sem prebral vse v igri (tudi vse knjige).

 

Skratka, kul zgodba, vendar zelo slabo izvedena igra. Smrdi po amaterstvu.

uredilo bitje MaDrung
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Obrnil Titnafall 2. Kratko in sladko. Sicer je vse skupaj imo malo preveč linearno, ampak gameplay je res na polno fun. Tista "zadnja" misija s titani je bila res čisti raztur :avadodo:

 

Easy 8/10

 

 

Probaj se multiplayer malo. Oni neki frontier je dost carski. 4 player coop proti 5 wavesom enemyev

Povezava do prispevka

PS5, novi 4k OLED TV, jaz pa še vedno najraje poganjam špile izpred padca Berlinskega zidu. In uživam. Od "novejših" pa USF4, SF5 ter Art of Rally, ki je končno na voljo tudi za Playstation.

IMG_1702.jpg

uredilo bitje MisterM
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

A to si kupil to Castlevania Collection? Jaz sem jo tudi in dejansko obrnil Castlevania 1, ampak warianta save scumminga

 

Mi pa je sama kolekcija res brezvezna in mi je smešno, da se igralce (vključno z mano, se ve) s temi kolekcijami konstantno rejpa. Pač tako izdajo bi morali pospremiti z opisi konteksta, kaj so te igre prinesle novega, kako so delovale takrat, kako delujejo danes. Ne pa nafukat v paket par romov, z neta spizdnjenih open source emulatorjev in 20 artwork slik, downloadanih s prve strani, ki jo dobiš, če googlaš "castlevania 1 artwork". Nek dokumentarec, film, magari nek kolaž mnenj priznanih retro youtubrjev, karkoli pač

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Odtrgal sem se bek od grindanja v New World, nabavu PS Vito in se vrgu nazaj 10 let v gejming

 

Spotoma ugotovil, da se vedno nisem obrnu Chinatown Wars za PSP, med DLjanjem le-te zahaklal se Puzzle Quest Challenge of the Warlords in odlicni platformer N+, ter na koncu se Cave Story

 

Aja, pa za Vito sem DLjal Sly Cooper Collection, vsecen stealth platformer po parih misijah, will play moar in pa Salt and Sanctuary, ker je ocitno nisem mel dost se iz peceja

 

Tako da trenutno definitivno vecji library za PSP, sploh tisti jebeno zasvoljiv match 3 RPG, ki se po XYZ letih se vedno igra kot prvi dan :wub:

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 52 minutami:

A to si kupil to Castlevania Collection? Jaz sem jo tudi in dejansko obrnil Castlevania 1, ampak warianta save scumminga

 

Mi pa je sama kolekcija res brezvezna in mi je smešno, da se igralce (vključno z mano, se ve) s temi kolekcijami konstantno rejpa. Pač tako izdajo bi morali pospremiti z opisi konteksta, kaj so te igre prinesle novega, kako so delovale takrat, kako delujejo danes. Ne pa nafukat v paket par romov, z neta spizdnjenih open source emulatorjev in 20 artwork slik, downloadanih s prve strani, ki jo dobiš, če googlaš "castlevania 1 artwork". Nek dokumentarec, film, magari nek kolaž mnenj priznanih retro youtubrjev, karkoli pač

 

Collection je, ja. Za 5 evrov se res ne bom sekiral se pa vsekakor strinjam, da nas konstantno nategujejo s temi kolekcijami - imam tudi Megaman Collection 1-6, ki deluje solidno, medtem ko je Metal Slug collection zaradi brutalnega input laga popolnoma neigralen.

 

Saj razmišljam, da bi si za te stare špile omislil še kakšen produkt od Analogue technologies (https://www.analogue.co/) - res vrhunske konzole, ki ne emulirajo temveč imajo FPGA čipe in lahko poganjajo tako rome kot original kartuše. Sem pa že v letih in je moj glavni sovražnik čas, oziroma pomanjkanje le-tega.

Povezava do prispevka

Propsi drgac za igranje enkice in nepopizdevanje ob tem, ko te odbije nazaj, ce te enemy zadane :D :D

 

Js sm si pred leti mislu, da sem taglavni kralj, ko sem Super Castlevanio obrnu brez save stateov, tist je tut bla zajebana izkusnja through and throughout, sam taprvim trem naslovom redkokaj pride blizu po zajebanosti. Ninja Gaiden pa G n G verjetno

Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 15 urami:

Pillars of eternity

5/10

 

Gre za top down RPG v katerem sočasno kontroliraš do 6 karakterjev, ki jih lahko izbiraš poljubno. Gre za stil combata tipa SW:KOTOR z bistveno razliko v kompleksnosti sistema in količine abilitijev/efektov. Le to zame predstavlja šibkost igre in ne prednost, ko imaš 6 karakterjev in ima polovica njih ves čas na voljo 50 spellov + 10 item abilitijev + 10 potionov + 10 gear abilitijev.... Skratka brezvezna poplava informacij. Za vsak level-up lahko izbiraš med gazzilion abilitiji/atributi. Večina le teh nima nobenega smisla in deluje, kot da so poskušal nabit v igro vse kar je možno, kot da jo bo to naredilo boljšo. Sami atributi so spisani na tak način in prepleteni, da razen če imaš brezhibni spomin itak do konca igre ne boš vedel kaj karkoli dejansko naredi in pač gearaš naključno. Tudi ni preprosto vedeti kateri item je boljši.

 

Combat izgleda tako, da vsake pol sekunde pavziraš in posodobiš akcije herojev, ki so končali svoje akcije. Combat je grozen, ker AI pathing enostavno ne deluje in kljub ravni poti do sovraga ne najde poti. Iz tega razloga veliko časa porabiš samo da double checkaš uspešnost algoritma.

 

Zgodba je kul. Branje teksta pa predstavlja glavni del igre. Same opcije izbire odgovorov niso dodelane in so tam tudi samo za število. Voice acting je prekleto redek in totalno nekonsistenten, saj določeni deli znotraj enega pogovora so voiced in naslednji spet ne. Če je uporabljen voice, pa je navadno zraven govora še ogromno opisov mimike karakterjev ipd, katere VA seveda spusti in se potem ves čas loviš in bereš opis scene in to povezuješ z VAjem, ki preskakuje linije. Skratka clusterfuck.

 

Igr azelo trpi za istim problemom kot igre tipa skyrim, kjer overlevelaš sovrage.  Vzela pa mi je 90 ur, res pa je, da sem prebral vse v igri (tudi vse knjige).

 

Skratka, kul zgodba, vendar zelo slabo izvedena igra. Smrdi po amaterstvu.

Hecno je, da sem najprej igral Tyranny in so bila povsod priporočila potem, če ti je tisto kul, da je treba probat Pillarse. In je izrazito beden špil, annoying za igrat in meni whatever zgodba.

Povezava do prispevka
5Stringed reče pred 17 minutami:

Propsi drgac za igranje enkice in nepopizdevanje ob tem, ko te odbije nazaj, ce te enemy zadane :D :D

 

Js sm si pred leti mislu, da sem taglavni kralj, ko sem Super Castlevanio obrnu brez save stateov, tist je tut bla zajebana izkusnja through and throughout, sam taprvim trem naslovom redkokaj pride blizu po zajebanosti. Ninja Gaiden pa G n G verjetno

Saj to je zame nekako čar teh starih špilov... pa da lahko mulcu težim, da dokler ne obrne prvih treh nivojev enkice, ne sme iti delat domačih nalog.

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 4 urami:

Hecno je, da sem najprej igral Tyranny in so bila povsod priporočila potem, če ti je tisto kul, da je treba probat Pillarse. In je izrazito beden špil, annoying za igrat in meni whatever zgodba.

Ja jaz sem tudi bil presenečen nad ocenami. V dvojici so vsaj porihtali da je vse voiced. Ampak rabim nekaj pavze, preden ponovno padem v to brezno. Upam da so AI porihtali.

Povezava do prispevka

Golf Club Wasteland

 

V dobri uri sem sicer že čez polovico na "challenge", tako da pomoje ne bo ne prav dolga ne prav težka, ampak drugač je pa res huda. Pač v osnovi golf / mini golf z mehaniko iz 8 bitov, smer in moč, nobenih rotacij, palic, vetra. Postavljena v postapokaliptično okolje, kjer ultra bogati, ki so spizdil na mars pred ekološko katastrofo, hodijo na zemljo igrat golf. Z dobrim  igranjem (pod parom) se odklepajo zapiski v dnevniku, ki razkrivajo ozadje igralca in njegovo zgodovino, vmes pa svira radio s speakerjem, intervjuji preživelih itd. Ful mi je hud vibe, upam da vztraja do konca.

 

 

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

@MaDrung v dvojki so mocno izboljsali combat, so uvedli pptezni boj kar nardi zadevo velik bolj pregledno in manj kaotično. 

 

Men osebo sta 1 in 2 tocno to lar smo pogrešali ljibitelji crpgjev, in sam molim da niso izgubil interesa nadaljevat. 

 

Na žalost sta se tako tyranny kot PoE2 dost slabo prodajale. 

 

Men osebno je PoE2 neki najboljšega po Baldurs Gate 2 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...