Skoči na vsebino

Risarije (krace, ilustracije, umetniška dela ...)


DaCapo

Priporočeni prispevki

Doppelganger reče pred 5 urami:

Lepo narisan, pa tut zelo kul vrsto si je zbrala za risat! Izredno simpatičen mi je tut pterodaktil spodaj :wub:

Sem jo pohvalil se ji je zelo fajn zdelo :D Risanje jo zelo pomirja sva ugotovila z ženo. 

Evo še spodnja slika:

Jurassic World: Fallen Kingdom - Beg pred vulkanom

 

20200913_194720.jpg

 

Še tavelka ima željo da objavim njeno kreacijo :)

 

 

 

20200913_195423.jpg

uredilo bitje Tadey
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Vsekakor se vidi, da je starejša in ima posledično več kilometrine, hkrati pa ima dovolj poguma, da se ne oklepa realizma, ampak omogoči obstoj tudi imaginarnim bitjem, zelo luštno! Pa všeč mi je detajl, da oko ni čisto okroglo/elipsasto.

 

PS: če to ni zmaj, ampak dinozaver, se opravičujem, nisem glih nek poznavalec dinozavrov, oziroma sem dost že pozabil 

Povezava do prispevka
Doppelganger reče pred 26 minutami:

Vsekakor se vidi, da je starejša in ima posledično več kilometrine, hkrati pa ima dovolj poguma, da se ne oklepa realizma, ampak omogoči obstoj tudi imaginarnim bitjem, zelo luštno! Pa všeč mi je detajl, da oko ni čisto okroglo/elipsasto.

 

PS: če to ni zmaj, ampak dinozaver, se opravičujem, nisem glih nek poznavalec dinozavrov, oziroma sem dost že pozabil 

Je zmaj ja :) 

Svinčnik risbe so od male, pobarvana je od tavelke (9).

 

Ju kar veseli :D

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pomoje zadnji dve iz te serije, sej mi je kul pa sem kar samozavesten v tem kar delam in ni več samo brezglavo metanje barve, ampak res že predolgo odlašam z učenjem risanja po "pravilih" in s telimi slikami plavam v coni udobja. Oziroma sem spet prišel do točke v lajfu, ko mi grejo lastne slike na živce in bi jih najraje nekam zabrisal.IMG_20201002_203110_186.thumb.jpg.35ee32102c1ea75701f7be44c6f8c047.jpg

 

IMG_20201002_205333.thumb.jpg.31b1bc55c3757e62648d8652104fb3ec.jpg

 

Drgač me zanima, če lahko kdo svetuje kako knjigo/učbenik za nekoga, ki nima nobene teoretične osnove o barvni teoriji (če je to sploh taprav izraz xD), kompoziciji pa teh stvareh, o katerih tuhtas preden sploh začneš slikar/risat? Vem da je tega milijon na guglu, sam sej veste kako imamo ljudje soft spot za anekdotna priporočila. 

 

Edit:

Med pospravljanjem sem našel eno staro, ki je še nism tle gor objavil semizdi.

 

IMG_20200830_135512.thumb.jpg.64412cab585c72bcc51876730b9ba898.jpg

uredilo bitje Doppelganger
Povezava do prispevka

@Doppelganger 

https://books.google.si/books/about/Your_Artist_s_Brain.html?id=QBZjDwAAQBAJ&printsec=frontcover&source=kp_read_button&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false

iz te knjige sem precej počrpal, kar se tiče risbe in slikanja v akvarelni tehniki. S preprostimi oblikami do skice, razmerja, povezanost/odnos elementov, senčenje...

 

https://www.amazon.com/Tom-Lynchs-Watercolor-Secrets-Lynch/dp/1929834012

iz te pa precej o sami tehniki, barvah in ustvarjanju "vzdušja" v sliki, ki mi precej pomaga tudi pri krajinski fotografiji.

Povezava do prispevka

Arnheim - Art and Visual Perception

oz. poenostavljena varjanta s praktičnimi primeri: Molly Bang - Picture this: How pictures work (Spodaj en video, kjer model prelista vse, da vidiš kakšna je vsebina.)

Milan Butina - Elementi likovne prakse oz. Prvine likovne prakse (ne vem, kera je posodobljena varjanta)

To so meni osebno neke knjige h katerim se vedno vračam.

 

Tone Rački je tut imel celo zbirko nekih priročnikov ...

 

 

uredilo bitje Nami
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Vprašanje za mojstre:

 

Kako se lotit portreta?

 

Nameraval sem prerisati fotografijo,ker je mišljeno kot presenečenje v zahvalo 

 

Skill level: beginner..some talent..just a little bit...

 

...nimam pa žal nič za pokazat..

 

Mogoče tole:

 

spacer.png

 

Risba,preris kipa  Da Vincijevega konja,natančneje kipa The American Horse ..ne najdem več točno fotografije kipa ki sem jo prerisoval..ena od teh na googlu

 

 

 

Povezava do prispevka
Ascender reče Dne, 7. 10. 2020 at 5:56:

Kako se lotit portreta?

Nameraval sem prerisati fotografijo,ker je mišljeno kot presenečenje v zahvalo 


Absolutno poznavanje anatomije, konkreten trening v risanju portretov itd.; v glavnem: ni to tako enostavno... Dobesedno prerisovanje je zame pač no-go in ne da tistega pravega rezultata. Marsikdo se dandanes na internetih "šlepa" na ta način in dela portretne slike po naročilu. Ampak 99 % jih je brez vsake duše (moje mnenje, seveda). V takem primeru rajši skeniram in dam v fotošopu filter prek, če že hočem nek "narisan" stil.  Karikature pa so še težje. Upam, da se razumemo, kaj hočem povedat.  

Druga skrajnost pa je, da v par sekundah narediš hitro "skico" in jo potem (recimo) prodaš kot "umetnost". :) 
kamerad.jpg.58c9120298186715daad3c139218a3e1.jpg
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Ustvarja kdo tu mogoce z alkoholnimi markerji? Ce ja, kateri papir priporocate? Da se pac lepo nanasajo barve in blendajo med seboj. 

 

Saj vem, da je na netu en kup priporočil, a kaj, ko se večino tistih stvari pri nas ne dobi (ali pa zelo težko). Trenutno mi Rembrandt Toned Paper kr lepo služi, bi pa si želel še kakega belega. 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...