Skoči na vsebino

Rabljene knjige na kg


Stanic

Priporočeni prispevki

Imam precej rabljenih knjig, ki se jih želim znebit, vseeno pa ob tem nabrati nekaj denarja. Me zanima, če bi koga zanimal nakup oziroma če kdo pozna koga (morda kakšno kavarno, ali koga drugega, ki želi zapolniti police).

Ter kakšna je primerna cena za prodajo na kg, 5 eur, 2 eur? 

Povezava do prispevka

OK. Fair enough. 

Hernier reče pred 2 urama:

Fora je, da se tega okoli preteka dobesedno na tone. Če se ti ne da pisat seznamov, pol v MB vzamejo v Ciprošu vse (seveda brez plačila), no question asked, če pa se ti tja ne da odpeljat, pa lahko samo upaš, da ti bo kdo odpeljal :D 

OK, fair enough. Hvala. 

 

magični kralj reče pred 2 urama:

a mas kaj zanimivega vmes

Bom pofotkal enkrat ta teden. Pa dal v to temo. 

Verjetno bi pol komade dal za 1 eur na knjigo do 9 komadov, 50 centov po izvodu na recimo 10-15 knjig. Za kaj več tudi ceneje. :)

Sounds fair? 

No moram še sam pogledat, kok je kaj ohranjeno. Mogoče bo pol za smeti, pol bom pa res vesel če kdo odpelje. 

Povezava do prispevka

Če gre za leposlovje, boš lahko to tudi prodal, če pa gre za kakšne stare strokovne knjige "Kako popraviti hladilnik Jugohladija '69" pa lahko gladko fukneš v smeti, pa brez zamere :) Določeni ljudje se oklepajo knjig na vsak način, kot da imajo neko vrednost, pač nimajo. Je tudi bolje, da se kdaj kaj reciklira in se preoblikuje v novo knjigo :) 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 34 minutami:

Če gre za leposlovje, boš lahko to tudi prodal

Velik sreče s "sto romani" in podobnimi "v vsaki familiji morajo bit" knjigami.

Dilerji lepo povejo da se s takimi knjigami samo spokaš lahko.
Poleg knjig Enciklopedije Jugoslavije, ki so tako kvalitetne in lepe, da so vsakemu ki jih prodaja sigurno 10€ po kosu vredne... (in pol je nos do tak, ko "Cunjak" pove, da so samo za v razred dobre, ker ne gorijo dobr)

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 6 minutami:

Velik sreče s "sto romani" in podobnimi "v vsaki familiji morajo bit" knjigami.

Dilerji lepo povejo da se s takimi knjigami samo spokaš lahko.

Lej, leposlovje je veliko bolj splošno relevantno kot pa neki priročniki iz časa Jugoslavije. 

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 1 uro:

Poleg knjig Enciklopedije Jugoslavije, ki so tako kvalitetne in lepe,

 Ne vem če misliš varianto, ki jo imam jaz na polici za nabiranje prahu, ampak je res lepa, tako da mi je škoda za kurjavo:

Enciklopedija leksikografskog zavoda (prva izdaja v 7 knjigah, 1955-1964). :) 
 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 15 minutami:

 Ne vem če misliš varianto, ki jo imam jaz na polici za nabiranje prahu, ampak je res lepa, tako da mi je škoda za kurjavo:

Enciklopedija leksikografskog zavoda (prva izdaja v 7 knjigah, 1955-1964). :)

Točno te. Jaz imam dva poznejša kompleta.

Dejansko jih ljudje nosijo v antikvariat "kako ni nič vredno? Za otroke za šolo, referate pa seminarske je super".

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

Ampak vseeno, meni je kolegica za knjigo Petrolejski kralj od Karla Maya takoj (impulzivno) ponudila vsaj 20 €. Ker je bojda edina, ki ji manjka v celotni zbirki .  Seveda nisem prodal, ker bi si tako uničil svojo zbirko. Ampak hočem pač reči, da načeloma, če imaš srečo in naletiš na kakšnega, ki išče prav neko določeno zadevo, se vseeno da še kaj iztržit. :) 
edit: saj potem jo je nabavila za nek drobiž na Bolhi in bila verjetno vesela, da nisem jaz dal od sebe. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Stanic reče pred 20 urami:

Imam precej rabljenih knjig, ki se jih želim znebit, vseeno pa ob tem nabrati nekaj denarja. Me zanima, če bi koga zanimal nakup oziroma če kdo pozna koga (morda kakšno kavarno, ali koga drugega, ki želi zapolniti police).

Ter kakšna je primerna cena za prodajo na kg, 5 eur, 2 eur? 

Bukvarna Ciproš Maribor

 

  

Aang reče pred 4 urami:

Mi imamo doma, po smrti očeta, sigurno 500 knjig za prodati oz podariti. Vse razno, leposlovje,, zgodovina, strokovna literatura. Pač vse kar ne bomo obdržali. Veliko bo dela, ampak bomo probali prvo po fejsu kaj prodati. Če ne res tja v Maribor odpeljem.

Pofotkaj kaj maš jebote :D drugače, Cirpoš tudi kliče, sploh če so res vsebinsko večinoma takšne kot si opisal.

 

 

uredilo bitje AdamSmit
Povezava do prispevka
Spiralmind reče pred 4 urami:

Ah, Karl May, enigma škatle ob selitvi, prisegel bi, da je preživel čistko, a v novem fletu ga enostavno ne najdem, pa je bila kar konkretna, a ne cela, zbirka.


Jaz imam komplet, dejansko čisto komplet zbirko. Podedoval sem jo ne dolgo nazaj, po pokojnem stricu. Knjige so dejansko ohranjene v nulo (niti papir ni porumenel, ker on sploh ni bral, ampak je samo kupoval in hranil v hermetično zaprti omarii). Govorim seveda o stari "zeleni izdaji". Seveda jih ne dam od sebe, čeprav zadnji dve leti berem knjige samo še na e-bralniku. Zbirka je pa le zbirka. Imam v veliki škatli, zaviti v folijo. :)
Sem pa že v otroštvu kar veliko Karl Maya prebral  - in to seveda večkrat (knjige od staršev, ki pa so bile že takrat slabše ohranjene, in precej jih je tudi manjkalo, sedaj imam pa nekatere celo podvojene). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Avion reče pred 7 urami:

 "Kako popraviti hladilnik Jugohladija '69"

 

se ne bi strinjal. v zadnjem času mal na bolho dajem razno šaro in demografska skupina "jugonostalgiki" je neverjetno velika, motivirana in ambiciozna. pridejo čez pol slovenije, če je treba. tako da kaj podobnega bi jaz kar na bolho dal, knjig jaz še nisem dajal, sem imel pa srečo z nekimi brezveznimi plastičnimi jugo spominki.

Povezava do prispevka
Hosta reče pred 17 minutami:

se ne bi strinjal. v zadnjem času mal na bolho dajem razno šaro in demografska skupina "jugonostalgiki" je neverjetno velika, motivirana in ambiciozna. pridejo čez pol slovenije, če je treba. tako da kaj podobnega bi jaz kar na bolho dal, knjig jaz še nisem dajal, sem imel pa srečo z nekimi brezveznimi plastičnimi jugo spominki.


Na FB obstajajo cele skupine Jugo nostalgikov. Hitro najdeš interesente oz. zbiratelje, ki odkupijo po kar lepih cenah. Nasploh kakšne stare knjige, da sploh ne govorim o kakšnih značkah, znamkah ... 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 16 urami:

Bukvarna Ciproš Maribor meet when

 

Meni najjači prostor za relaksirat, enkrat me je še en čičo v šahu razbov 

Name it. Čičoti tam so pa itak bz, že 20 let penzije sedijo tam in drkajo šah - pa pred tem verjetno cel lajf isto :D

 

also, kera retardacija je to?? kr zbrisat fb stran just because ...

gtfpyAr.png

 

 

Povezava do prispevka
  • 7 mesecev kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...