Skoči na vsebino

[multi] Forza Horizon Serija


Priporočeni prispevki

VIPER SVB če kdo želi še dodat.

Zraven naj še message pošlje na Liveu.

 

 

Tole je definitivno najboljši Horizon do sedaj med open world deli 2 - 5.

Čisto vsak del igre je vidno in občutno boljši kot v prejšnjih delih.

Stvari ki so neumne v prejšnjih delih so enake tudi sedaj, ampak ostalo so se pa res potrudil.

 

Igra sledi mojim predvidevanjem že izpred mnogih let, vsaka liha verzija igre ima prekrasno raznoliko mapo ob kateri ti neprestano zastaja dih (Colorado, Australia, Mexico). Vsaka soda (France, Italia, United Kingdom) pa čeprav je čudovita lokacija, se skrije proti tem "eksotičnim". Morda nas v šesto presenetijo in že takoj dobimo Japonsko, Havaje ali kaj drugega podobno vizualno erotičnega.

Ko sem bil na svoji prvi ekspediciji, sem izbral pragozd z Azteškimi piramidami in ostalim. Lokacija, vreme, efekti, glasba...jaz sem imel solze v očeh od veselja in lepote.

 

Dirkanja se sploh še nisem lotil, tisti k me poznate veste da pri vozačini kot so Horizoni mi je poanta užitek vožnje v kombinaciji z glasbo in prečudovito pokrajino, vremenom in drugimi lepotami. Zaenkrat sem odprl vse lokacije, naredil nekaj sto slik 🙃 in užival.

Je pa vozni model super. Malo več se moraš potrudit da obvladaš avto, teža in hitrost se bolje poznata. V celoti imaš večji užitek.

Bom pa kot vedno v obeh Forza serijah dirjal na unbeatable 😎

 

Zvok in glasba. Ob dobrem surround sistemu lahko v vsaki Forza igri uživaš, ampak zvoki v FH5 so pa ogromen korak naprej. Raznolikost, karakter, nianse in podrobnosti kot jih ne poznamo.

Glasba je čudovot miks prepoznavnih Mehiški modernih ritmov in klasičnih melodij in svetovne glasbe (US in UK vglavnem I guess). Res mi je kul da je tok Mehiškega ker perfektno paše ob vožnji po tej čusoviti pokrajini oz. pokrajinah.

 

FH 2-4 so grind s forsiranjem v dirke in odklepanjem, kar je men vedno bil minus. FH5 po tej strani ni drugačna. Ampak kar sem zaenkrat videl, je tok povezano, bolj si vržen v dogajanje, ki tokrat ni sam da neki je, ampak imam res občutek da sem nekje med ljudmi ki živijo za festival, avte in vse lepote ki pridejo zraven. Zgodbovni elementi seveda ne bodo prejeli oskarjev, ampak uživam v njih, liki so mi kul in delujejo kot osebe (baba na Pulse mi gre iz dela v del bl na jetra, res pogrešam omamni glas DJke iz FH2. No, je pa tokrat omamni glas na XS 🥰).

 

Tok je vsega da lahko govorim do jutri.

Če še stalnice, minuse napišem, poleg zaklepanja, še vedno HUD kjer ne moreš posameznih elementov v/izklapljat.

Neumno nastavljanje kontrol, kjer si prisiljen določene stvari imet, pa čeprav jih drugje v menijiu izklopiš in nikoli ne uporabiš (ANNA, Link, Rewind), izpustiti moraš pa stvari ki bi prav prišle. Pohvala tu za posebna gumba za mapo in cabrio.

 

Spet na novo odpiranje Horizon Group, kt da ne more bit povezano preko špilov.

Jaz sem si spet odprl svojo. Vem, moral bi vsi SLO bit skp k nas je mal. Ampak k so pa vsi enaki SLO Forza, Forza SLO 😜

Če kdo želi dobrodošel zraven (Sunset Racing Team [SUNR]). Tisti k mate svoje skupine, vas dam za admine z vsemi privilegiji če se preselte 😎

Bral boste itak sam trije pa pol, tko da počas da zaključim. Res navdušen sem no 😄

 

 

Kdo ima drift kamero na ON?

Men je fantastičen dodatek. Vem, dosti ljudi zna zmest povsem, ampak jaz uživam.

 

 

P.S.: Moj ljubi Dodge VIPER GTS Coupe je barn find 🙃 Ker mam jaz vedno v vseh dirkačinah do nekje ducat kopij tega avta, prosim vse ki ga ne rabite, da ga rezervirate zame in jih bom kar nekaj z veseljem odkupil, komot po najdražji ceni. Da ne kupujem od enih X ljudi. Bi raj Mn3 floto VIPERjev imel.

Povezava do prispevka
VIPER SVB reče pred 5 urami:

Zvok in glasba. Ob dobrem surround sistemu lahko v vsaki Forza igri uživaš, ampak zvoki v FH5 so pa ogromen korak naprej. Raznolikost, karakter, nianse in podrobnosti kot jih ne poznamo.

Glasba je čudovot miks prepoznavnih Mehiški modernih ritmov in klasičnih melodij in svetovne glasbe (US in UK vglavnem I guess). 

Glasbo (Radio) sem poslušal prve dve uri gameplaya, pol pa sem izklopil in si morebiti svojo nastavim. Raje poslušam navijanje motorja, ki je sedaj res tako kot mora biti. 
 

 

VIPER SVB reče pred 5 urami:

Spet na novo odpiranje Horizon Group, kt da ne more bit povezano preko špilov.

Jaz sem si spet odprl svojo. Vem, moral bi vsi SLO bit skp k nas je mal. Ampak k so pa vsi enaki SLO Forza, Forza SLO 😜

Če kdo želi dobrodošel zraven (Sunset Racing Team [SUNR]). Tisti k mate svoje skupine, vas dam za admine z vsemi privilegiji če se preselte 😎

Jaz svoje grupe ne bi odprl, če ne bi v kratkem poskušal izvesti testnega turnirja v Horizonu in zato tam iščem povpraševanje.

Zdaj ko sem že to omenil, me pa zanima, če je tudi tukaj kdo pripravljen na kakšno tekmovanje, bolj casual seveda, saj je FH, in se ne da zadeve urejati tako kot pri FM (štartni vrstni red itd..). Tekmovanje bi okvirno trajalo en mesec, v katerem bi bili 4 Multiplayer eventi (po 2 dirki na event, skupaj cca 1 uro) na določen dan in uro, in 4 Time Trial eventi, ki bi jih lahko furali ves čas tekmovanja. 
Če koga zanima naj me doda. Gamertag: D Chris SLO. 

Povezava do prispevka

Super grafika, super zvok, sam sistem single player igranja ultra cringe štorija s tem kurčevim festivalom in kar neke "misije" vamo tamo, sam rečte ok boomer, ker tole je vse skupaj za nek drug age group delano :D Za češnjo na torti sem ob misclicku svojemu dečku naštimal ženski glas, če bi vedel, da se bo to zgodilo bi dal vsaj un They oznako, tko da mi je blo še za odtenek boljš vsakič, ko je moj lik usta odprl. Super se vozi in vse, sam tole res ni špil zame, dajte mi prosim gran turismo na xbox :D

Povezava do prispevka

Men sen nikakor ne poveže na Horizon Life oz. karkoli v zvezi z multiplayer. Probal na PC, XSX, X1X in X1S.

Sem mislil, da morajo kaj popatchat ker je veliko folka javljalo te tezave, ampak sem za štos probal prek podatkov na telefonu in je delalo BP.

Očitno FH5 ne mara moje Telemach povezave (FH1-4 seveda delajo brez težav tudi online).

 

Svašta. Nevem kaj naj kličem na telemach in tezim da Forza ne dela, se mi ne da niti začet razmišljat kako bi jim razložil za kaj gre.

uredilo bitje nsignific
Povezava do prispevka
bendeho reče pred 13 urami:

@VIPER SVB kje in kako pa najdem tvoj Sunset Racing Team [SUNR]) ali te SLO skupine? 

 

Klube najdeš v freeroam meniju, skrolaš pod "online" in tam najdeš Clubs, potem pa moraš ročno poiskati. Klubi so zadnjih par forz precej bedni..se spomnim v še čase, ko si lahko v klubu share-al livreje, tune in avte..

 

 

nsignific reče pred 12 urami:

Men sen nikakor ne poveže na Horizon Life oz. karkoli v zvezi z multiplayer. Probal na PC, XSX, X1X in X1S.

Sem mislil, da morajo kaj popatchat ker je veliko folka javljalo te tezave, ampak sem za štos probal prek podatkov na telefonu in je delalo BP.

Očitno FH5 ne mara moje Telemach povezave (FH1-4 seveda delajo brez težav tudi online).

 

Svašta. Nevem kaj naj kličem na telemach in tezim da Forza ne dela, se mi ne da niti začet razmišljat kako bi jim razložil za kaj gre.

Poglej najprej kak NAT imaš. Če je moderate ali strict je lahko to krivo, da ti ne poveže. Jaz imam moderate, a mi dela bp (ok meče občasno ven, ampak to je bug).

Povezava do prispevka
Chris reče pred 1 uro:

Klube najdeš v freeroam meniju, skrolaš pod "online" in tam najdeš Clubs, potem pa moraš ročno poiskati. Klubi so zadnjih par forz precej bedni..se spomnim v še čase, ko si lahko v klubu share-al livreje, tune in avte..

 

 

Poglej najprej kak NAT imaš. Če je moderate ali strict je lahko to krivo, da ti ne poveže. Jaz imam moderate, a mi dela bp (ok meče občasno ven, ampak to je bug).

Open NAT imam in vse ostalo dela normalno vkljucno s prejsnjimi FH.

Tudi na VPNju dela FH5 brez težav (med xbox in internetom sem postavil eno VPN virtualko).

Neki specifično s FH5 je problem v kombinaciji z mojim netom.

Povezava do prispevka
nsignific reče pred 2 urama:

Open NAT imam in vse ostalo dela normalno vkljucno s prejsnjimi FH.

Tudi na VPNju dela FH5 brez težav (med xbox in internetom sem postavil eno VPN virtualko).

Neki specifično s FH5 je problem v kombinaciji z mojim netom.

Imo torej počakaj najprej na Hotfix.

Povezava do prispevka

Ma hroščev je polno. Jaz v špilih praktično nimam izkušenj s tem, v Forzah nič, sem čist presenečen. Ne bi zaenkrat iskal krivcev na vaši opremi, tole je še daleč od stabilnega špila. Sam pobrskajte po netu o pričevanjih folka, tok je vsega.

 

Jaz sem pred časom ugotovil, kdor uporablja besedo cringe, mu ni za zaupat 😜

 

Se pa ful dlje nalaga vse kot v FH4.

No, kmalu se mi bo ekspresno 😈

 

 

@Chris

Men se ne da ukvarjat z glasbo, sem prelen. Še na telefon se mi ne da nič prenest in nabijam nrkaj komadov nonstop 🙃

Al poslušam ingame radie oz. dam off kadar želim sam uživat v zvokih ostalega.

 

Sem zainteresiran mal tekmovat na easy, ampak ne grem v tvojo skupino 😅 Z veseljem vas pa vse povabim v svojo 😇

Sem pa dodal skoraj ves folk v SLO skupinah k sem jih našel da je naveza.

 

FM4 ja, je bla tista k smo shareal in to. Iz tega bi lahko naredil tak epski feature vseh nadaljnih Forz, ampak itak vse kar dobrega izumijo sprot porušijo. Men se je takrat tko dogajal, kaj vse bi se dal iz tistga narest lokalna tekmovanja z beleženjem vseh časov, izdelavo urnika za celotno tekmovanje,.....

Povezava do prispevka
VIPER SVB reče pred 5 urami:

Se pa ful dlje nalaga vse kot v FH4.

No, kmalu se mi bo ekspresno 😈

 

 

 

Na čem pa igraš?

Na XSX je skorajda instantno, sem probal na X1S in te mine igrat preden kaj naloada :O

Na X1X sem pa pred časom SSD disk prilopil (na USB!) in je tudi PRECEJ hitrejše kot iz internega diska.

Povezava do prispevka

Jst osebno igram na PCju, in imam igro na SSD. Loading časi so mi sprejemlnjivi. 

Also en nasvet, če je kdo dobil na wheelspinu AMG GT ONE, se mu ga splača zdaj dat na dražbo (Auction), saj ga dobiš nazaj na koncu sezone free, če narediš zadosti challenge-ov. Na tak način sem včeraj zaslužil 2.9mil.

Povezava do prispevka
VIPER SVB reče pred 6 urami:

Joj tale naša Matkurja. Sem mislil zdejle pogledam, bodo vsi k špilajo že vrgl svoje nicke na plan. Nope.

 

 

Na XOX igram.

XSX en route...

 

 

Btw, a bi lahk kej s porti bil problem, da bi moral odpret kej tisti k vam ne dela online?

Se ne spoznam, ugibam sam.

 

Ni s porti problem, imam OPEN NAT. Nekaj telemach jebe.

Sem dal vmes VPN virtualko in zdaj normalno igram online.

 

Takoj zmagal Eliminatorja v 1st try :D

 

unknown.png

Povezava do prispevka
VIPER SVB reče Dne, 16. 11. 2021 at 18:33:

Predlagam pa da vsak k bi rad dodaten folk v špilu, skopira samo spodnje in doda svojega spodaj.

 

 

Forza Matkurja

D Chris SLO [FSLO] (Forza Slovenija)

VIPER SVB [SUNR] (Sunset Racing Team)

sem ti dal prosnjo za sunset racing, nick imam nek genericni, se iz casa x360, heavymean##

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

uvod ---------------

 

fh5 je zame eno najvecjih razocaranj ever

 

sem level 230+, oddirkal sem vse, kar je mozno, speed traps/zones 3 stars itd (edino, kar nisem, so drift zones, ker whatever)

 

sesul sem vse table, kupil vse bajte, imam 350+ avtov, po (mislim da) 400 wheelspinih je koncno padel sesto elemento FE, moj najljubsi lambo ever (sicer sem ga ze zdavnaj kupil v AH, ampak mi je slo na zivce, ker v detajlih avta pise ime prvega lastnika), na bancnem racunu je 13 mio

 

farmal sem custom race za skill pointse + kupovanje porche cayman 2015 (odklenes 1 navaden in 1 velik spinwheel za 14 perk pointsov)

 

hint: ce te avtomobile darujete novim playerjem, cez nekaj dni dobite povrnjene perk pointse (na zalost sem to ugotovil prepozno, bi lahko manj farmal ta boring crap)

 

 

 

mapa ---------------

 

glavna zvezda (poleg avtomobilov, seveda) vsake FH igre je naravnost katastrofalna in dobesedno smrdi po lenobi in/ali nesposobnosti

 

vse je prazno, jebena đungla, trava in pesek, en hotelski kompleks in ene 3 malce lepse bajte, ki si jih verjetno lastijo lokalni dilerji koke

 

povsod same kolibe in mikro mestece (bolj natacen opis bi bila vasica v spodnjem dupleku), v katerem so bajte narejene iz kartonastih skatel in oslovskega dreka

 

sploh ne dojemam, kako smo lahko v letu 2021 pristali na tej tocki

 

v FH3 je bila mapa raznolika, cudovite plaze, visoki neboticniki, ki so se ponoci krasno osvetljeni vzpenjeli v nebo in si jih lahko videl s prakticno kateregakoli dela mape, hud dizajn open air party sotorov itd, predmestje z vrstnimi hiskami, ni da ni

 

absolutno porazno, sploh ne najdem besed, ki bi opisale to dolgocasno gnilobo

 

 

 

vozni park ---------------

 

v fh4 imam po moje 700+ avtov

 

seveda v fh5 startas z nule, kar samo po sebi ni problem, le-ta pa nastane, ker je 99% avtomobilov istih kot v prejsnji igri

 

kako naj bom vesel audija RS6, ce pa ni najnovejsi model, pac pa neka 5 let stara jajca, ki sem jih fural ze v prejsnji igri?

 

zakaj bi hotel furat tisoc in eno verzijo amerskih muscle cars, vse je isto sranje

 

tudi nasploh je sodra mnogo prevec, veliko bolje bi bilo, da se fokusirajo na 200 res dobrih/novih/unikatnih avtov, vec kot ocitno sem jim gre samo za golo stevilko

 

vozni model je malenkost boljsi kot v fh4, jebene feltne se vedno spadajo pod performance upgrade in ne pod kozmetiko, meh out of 10

 

 

 

d(i)rkanje ---------------

 

v celi igri ni niti ene same dirke, ki bi si jo zelel ponoviti, kaj sele, da bi jo drkal nonstop in poskusal izboljsati rezultat

 

vse je brez duse, malo na random postavljeni checkpointi in to je to

 

goliath dirke so bile vedno carske, ker so dolge in te peljejo po celi mapi, tokrat pa temu ni tako, ker je mapa bedno bedna

 

offroad je lol, sploh ne vem, zakaj se to tlacijo v spil, samo ctrl + a, delete, ce bi bil na njihovem mestu

 

 

 

AI ---------------

 

na visjih tezavnostih je AI totalno broken

 

rubberbandig je hujsi, kot v neki random dirkacini iz leta 2005 (made by gumiplast d.o.o.), ki so jo prilagali pralnemu prasku

 

modeli imajo vec kot ocitno raketni pogon (se posebno, ce imas X class avto), ki njihove avtomobile pozene do warp 9

 

ne znam si drugace razlagati situacije, da po ravnini tiscis avto 430, nasprotnik pa mimo tebe dobesedno svigne kot nek SR-71 (potovalna hitrost) in je v trenutku 100m pred tabo

 

zaletavajo se vate itak nonstop, obcasno zapeljejo mimo checkpointa in jih igra ne kaznuje in podobne neumnosti

 

 

 

online (broken as fuck) ---------------

 

na mapi prakticno ni folka, ker igra vse igralce nonstop premetava s serverja na server (res carsko, ko delas skill chain, si random prestavljen in se chain resetira lol)

 

stojis na mestu, malo stran od teme se teleportira avto, 2 sekundi fura mimo tebe in spet izgine

 

nadcarski efekt, ce bi se igra imenovala back to the future MMO

 

forzathon so preimenovali v forza arcade (WHY), namesto enega dogodka na mapi (vsako polno uro) so zdaj trije (na treh razlicnih tockah ob istem casu) vsakih 15 minut

 

ni mi uspelo koncati niti enega eventa, ker je folk razdrobljen na treh koncih in dobesedno izgine, because fuck you (isto velja za convoy)

 

prometa na mapi ni, dobesedno ni nikjer NITI ENEGA avta, razen, ce igras solo/offline

 

11 milijonov playerjev, pocutis se pa, kot si v neki dolini smrti, kjer v radiju 1000km ni zive duse

 

pvp sploh raje ne probavam, ker so isti problemi, v dirkah ljudje vs drivatar pa noobi uletavajo z x class avti in so potem nasprotniki nepremagljivi

 

 

 

ostali debilizmi ---------------

 

spansko govoreci ljudje po celem svetu organizirajo obrede, v katerem se hitrostno krizajo in molijo k mariji zaradi ogabno prisiljenega spanglisha, ki je tako cringe, da te po nekaj sekundah prime srat (v 2021 liki se vedno ne odpirajo ust lol)

 

liki, ki jih imas na izbiro (player character) imajo se 10x grse face kot v fh4, imamo pa zato umetne ude in they/them pronouns, how progressive

 

playground masovno bana livery creatorje (bani so za 9999 let) zarad logotipov ala martini, jägermeister in marlboro (rip legendarno polimani avti iz zgodovine dirkanja), zajebantskih kombijev z napisom free candy, anime likov (tudi, ce ni nobene golote), bani padajo zaradi stevilk 69 in 420 (kot livery ali registrske)

 

banane so fasali znani kreatorji, ki so leta ustvarjali umetnine v forzah, ko odprejo support ticket po nekaj minutah dobijo avtomatiziran email, da je closed

 

 

 

odvod ---------------

 

res katastrofa od spila, ki so ga verjetno spackali v nekaj mesecih (predvidevam, da forza motorsport ni bila dobrem stanju in so na silo porinili ven novi horizon, ceprav se ni bil na vrsti)

 

dejansko upam, da je bilo tole na hitro narejeno po sili razmer, ker ce so delali na igri od izida fh4, lahko kar zaprejo firmo

 

naj se jim zalomi novi fable, mamu jim jebem britansko

 

 

Povezava do prispevka

Verjetno bi do delil podobno mnenje, če bi igral 3 in 4 do potankosti. Edino glede mape se res ne strinjam, men je ful lepa in zanimiva (najbolj so me sicer kupili s tem, da je sneg pozimi). Raje mam tako starinsko mestece, kot neke nebotičnike. Všeč so mi sezone in spreminjaje questov, ker mi da neko usmeritev. 

 

A Porsche se kupuje na AHju al kupiš v trgovini?

 

Drugače pa tudi mene mineva veselje, premagal vse dirke, odklenil teleportanje, kupil hišo s spinom. Mam tak mini cilj, da kupim vse Ferarrije, sam verjetno ne bom. 

 

Me je pa presenetilo, da mi je igra postala dosti bolj dolgočasna in rutinska, ko sem odklenil teleportanje kamorkoli. Dejansko je sam furanje po cestah kakor ti sede najboljši del igre. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...