Skoči na vsebino

Slovenski filmi on demand


Kruz

Priporočeni prispevki

Navedek

Filmoteka: slovenski film je končno dobil platformo videa na zahtevo
Dostopnost je že od nekdaj ena večjih težav slovenskega filma: klasike domače filmske dediščine so gledalcem veliko težje dostopne kot najrazličnejši tuji naslovi.

Samo smo še vedno v pizdi, ker večina filmov posnetih pred letom 90 še vedno gnije nekje v arhivi v boh ve kakšnih pogojih

 

Navedek

Po podatkih Slovenskega filmskega arhiva je bilo od skupno 121 slovenskih celovečernih filmov v produkciji Triglav in Viba filma do leta 1990 digitaliziranih 28 filmskih naslovov. Večina teh je v Filmoteki že dostopnih. Želimo si, da bi RTV Slovenija s Filmoteko v sodelovanju s preostalimi akterji na področju slovenske filmske dediščine (to so Slovenski filmski arhiv, Slovenski filmski center, Slovenska kinoteka, Ministrstvo za kulturo, neodvisni producenti in restavratorski mojstri) prispevali k večji dostopnosti tako starejših kinotečnih naslovov kot tudi novejših slovenskih filmov, ki so nastali v poosamosvojitvenem obdobju vse do uveljavitve digitalne kamere. To je v slovenski film prvi v celoti vpeljal Poker Vincija Voguea Anžlovarja leta 2001.“

https://www.rtvslo.si/kultura/film-in-tv/filmoteka-slovenski-film-je-koncno-dobil-platformo-videa-na-zahtevo/597173

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
BuDi reče pred 10 urami:

Pogodba z distributerjem - od primera do primera.

Hvala!
Tole sem še potem izbrskal: https://www.rtvslo.si/rtv/kontakti-in-informacije/pogosta-vprasanja/vprasanja-o-programu/466281

Navedek

Oddaje tuje produkcije, za katere imamo pravice za arhiviranje so v spletnem arhivu praviloma dostopne sedem dni od predvajanja na Televiziji Slovenija (nekatere oddaje tudi 30 dni). Oddaj tuje produkcije ne smemo presnemavati, ker za to nimamo pravic, presnemavamo lahko le oddaje lastne produkcije, za katere imamo urejene avtorske pravice.

 

 

A pa je kje vnaprej označeno katere vsebine s sporeda bodo še na voljo v arhivu in katere je treba pogledat v živo? 

Povezava do prispevka
dreknapalci reče pred 2 urama:

Drugače pa sem na tem RTV360 (katerega del je tudi Filmoteka) poskušal včeraj pogledat eno zadevo in je štekalo neodvisno od kvalitete 360p/720p ali brsklanika, če pa sem ga odprl direktno na RTV4D, pa je delovalo brez težav...

Meni se zatikajo, če dam na cel zaslon. Če gledam v okenčku, se ne zatika. LOL

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...