Skoči na vsebino

iOS


Arey

Priporočeni prispevki

Kera logika hahaha :D

Ja, je pravilno in spodobi se. Zato ker vsi itak ne dajejo zravn fast chargerjev, zato ker vsi itak ne KUPIJO novih aftermarket fastchargerjev (ker honestly vecina ljudi fila telefon ponoci in tut ce se fila 6 ur nima veze) in v vsakem primeru je manj prodanih/kupljenih polnilcev. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

No ja. Doma imaš kar nekaj polnilcev, uporabljaš pa ne vseh ves čas. Vsaj verjetno ne. Pač logika je, samo nismo pa potrošniki in okolje na prvem mestu, saj niso dobrodelna organizacija.

Jaz imam ves čas samo dva; enega za iPhone, ter drugega z usb-c za vse ostalo. Drugo se valja v predalih. Če bi Apple šaltal na usb-c bi samo enega uporabljal.

Povezava do prispevka

mogoče ga do zdej nisi. kaj pa od zdej naprej, ko te bodo vsako leto rajcali (ali pa na X let, odvisno na kolk časa menjaš fon) s hitrejšim polnjenjem, ti boš pa kočlerske čarđerje uporabljal na svojem uber shiny oversized bricku? boš kupo za to namenjen čarđer, al se boš kot normie jebal poiskat primernega 3rd party """"""univerzalnega"""""" (!!!), ker imamo pač tako dobro urejene standarde polnjenja?

 

tud ko flipneš fončija daš charger zraven, drugače ti ga večina niti vzela ne bo. dostojni chargerji pač ne ležijo ravno povsod po bajti. jst nimam ničesar drugega v bajti kot 1st gen Dash charger od OP, ki si ga lahko samo v rit vtaknem če kupim karkoli drugega ter en Anker brick z njihovim IQ bullšitom in PD 2.0 portom zraven. a lot of good that does me, če nimam Pixel telefona, ki očitno edini nima nekega proprietary bullšit čarđinga ampak uporablja PD.

 

point is, če kupiš danes boljši telefon bo že skoraj ziher mel 20W charging, če ne tudi 30 in več. to pa ni več "nekaj kar leži vsakemu v bajti". tak polnilec, ki ga kupiš ločeno stane precej več, kot bi v škatli zraven telefona pa tudi svinja precej več (if we pretend to care, kot apple & ostali hipokriti, ki jih mockajo za tem pa sledijo).

 

po drugi strani pa glede na to kako dolgo je apple prilagal 5w charger, ne dvomim da, je apple "odkril", da so vsi apple fagi vajeni telefon vklopit čez noč in se za neko hitro polnjenje niti ne sekirajo.

 

win win za epfl in ostale, nelubriciran prst v rito za potrošnika.

Povezava do prispevka

Če bi se jim res šlo samo za okolje, bi telefoni prišli brez polnilca, obenem bi pa uporabniku kupcu ponudili možnost brezplačnega polnilca če bi ga želel imeti. 

 

To kar se grejo sedaj, je zame čisto nategovanje kupca, z izgovorom o skrbi za okolje. Pes jim brado lizal!

uredilo bitje Štromar
Povezava do prispevka

Saj to jaz pravim. 

Do sedaj ni bilo potrebe. Sedaj pa boš primoran kupiti novga če boš hotel recimo polniti s tako hitrostjo kot telefon omogoča.

Recimo trenutni mi omogoča polnjenje s 25W polnilcem. 

Če bom pa naslednji telefon kupil kateri omogoča polnjenje nad 50-65W potem jasno, da ne bi obdržal trenutnega polnilca in bi kupil novega. 

Zakaj bi polnil s polovično močjo kot jo telefon ponuja?

Tako lahko napolnim telefon v pol ure pred spanjem ali pa preden grem v službo. Ne rabim polnit čez noč. In ne rabim čakati eno uro, da se nafila.

 

Če kupim telefon kateri ponuja "turbo" charging potem bom jasno hotel imeti še polnilec ki to ponuja. 

Da ne omenim, da stvari niso večne. 

A vsaj kabel priložijo???

Ker telefoni so zbirčni tudi glede kablovja kolikor vem in jim ne paše vsak aftermarket kabel.

Odvisno od telefona. Moj S20FE vem, da je precej zbirčen glede tega.

 

 @Štromar

Podpis! 

To jaz pravim. Kakšno okolje neki! Pohlep in želja po zaslužku! Dajmo priložit v škatlo čim manj in računat enako ali celo več kot prej.

Ni slušalk. Ni polnilca. Manjši paket. Manj stroška za proizvajalca. 

Tukaj se gre samo za dobiček in nič drugega.

 

 

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka

Vse to kar pisete je tok smesno :D

Ce hoces mocnejsi charger bos v vsakem primeru menjal charger - ce ga dobis v skatli ali ne. Ce ti je vseeno, lahko mirno uporabljas istega kot 10 let nazaj in ne rabis kupit novega. Jz recimo se vedno uporabljam 5W polnilce ker s tem podaljsam zivljenjsko dobo baterije in ker telefon polnim ponoci, ko je vseeno kako hitro se polni. Edino kar menjam so kabli.  
Tko da prosim no, valda se bo vrglo stran manj polnilcev. Da je to dodaten profit za te firme ni nobena skrivnost, ampak to ne pomeni da ki tudi boljse za okolje. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Ponavadi polnilec prodam s telefonom ali pa oddam novemu lastniku. Imam samo en polnilec. Tistega katerega sem dobil s telefonom. 

Si ne nabiram polnilcev zato, da mi ležijo v predalu ampak ga nekdo veselo uporablja naprej. ;)

In ta si ne rabi kupiti novega, ker ga dobi zraven. ;) 

Ne gre nič v smeti. 

Raje oddam kot v smeti vržem. Marsikdo to z veseljem vzame. 

 

Glede krajšanja življenske dobe baterije pa ne bi. Koliko skrajšaš življensko dobo baterije s hitrim polnjenjem? V dveh letih sigurno ne toliko, da bi bila za odpis. 

Telefone pa ima redkokdo več kot 5-7 let. 

 

Povezava do prispevka
tomzzi reče Dne, 3. 3. 2021 at 16:48:

A vsaj kabel priložijo???

 

 

zaenkrat kabel še je. samo bomo vidli kako bo pri npr iphone 13 ko se bodo še bolj borili za ekološko delovanje :lol:

 

samo je fora da je pri 12ki priložen kabel usb-c na lightening tako da v bistvu s tem kablom ne moreš starega polnilca uporabljat ampak bo treba kar novega kupit :w00t: 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Eno vprašanje na hitro:

Je rabljen iPhone 8+ 256 GB vreden 200 €?
Ohranjen je sicer v nulo (preverjeno), pred kratkim tudi nalepljeno novo varovalno steklo, zraven še zelo kakovosten-robusten ovitek. Je pa že skoraj 4 leta star, s cenami pa niti približno nisem na tekočem.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Eno vprašanje na hitro:

Je rabljen iPhone 8+ 256 GB vreden 200 €?
Ohranjen je sicer v nulo (preverjeno), pred kratkim tudi nalepljeno novo varovalno steklo, zraven še zelo kakovosten-robusten ovitek. Je pa že skoraj 4 leta star, s cenami pa niti približno nisem na tekočem.

Oprosti ampak precej neumno vprašanje, vreden je toliko, kolikor si pripravljen za njega plačat. Če je ohranjen v nulo, ti bo po vsej verjetnosti bp delal še dolgo, sam sicer ne rabim in nikoli nisem rabil niti + modelov niti 256gb, ampak če ti rabiš je to to.

Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče pred 4 urami:

Oprosti ampak precej neumno vprašanje, vreden je toliko, kolikor si pripravljen za njega plačat. Če je ohranjen v nulo, ti bo po vsej verjetnosti bp delal še dolgo, sam sicer ne rabim in nikoli nisem rabil niti + modelov niti 256gb, ampak če ti rabiš je to to.


Verjetno je res neumno vprašanje. Ampak ja, 200 € sem pripravljen plačat. Sicer iskreno ne rabim, ampak priložnost je, da upokojim 6-ko (ki mi sicer dobro služi, ampak ima precej manjši ekran, glede na moje vidne sposobnosti).  Vprašal sem itak bolj v splošnem smislu, ker se na cene rabljenih ne spoznam...

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 14 urami:

Eno vprašanje na hitro:

Je rabljen iPhone 8+ 256 GB vreden 200 €?
Ohranjen je sicer v nulo (preverjeno), pred kratkim tudi nalepljeno novo varovalno steklo, zraven še zelo kakovosten-robusten ovitek. Je pa že skoraj 4 leta star, s cenami pa niti približno nisem na tekočem.

 

Je, pomoje kar solidna cena za 8+ pa še 256gb, sploh če ga misliš neki časa met. Preveri še stanje baterije, kar je pod 85% je že počasi zrelo za menjavo (čeprov na plusu se ne pozna tok ker ma dost veliko kapaciteto)

Povezava do prispevka
RAD!OACTIVE reče pred 8 urami:

 

Je, pomoje kar solidna cena za 8+ pa še 256gb, sploh če ga misliš neki časa met. Preveri še stanje baterije, kar je pod 85% je že počasi zrelo za menjavo (čeprov na plusu se ne pozna tok ker ma dost veliko kapaciteto)


Nabavljeno. Telefone imam pa tako ali tako toliko časa, dokler pač vzdržijo, tako da upam, da bo naslednjih nekaj let mir. Btw, baterija je točno na 85%. Zaenkrat mi je OK. :) Tnx.

Povezava do prispevka

Ko je že ravno govora o baterijah pri telefonih - tale teden sem zamenjal mojo Li-onsko baterijo na mojem starem, a zvestem iPhone 5S in začuda bom tale fonič še vedno uporabljal.
Ker velikost je ravno prav majhna, da ga lahko uporabljem s celotno roko. Res je tudi, da imam kar gromozanske medvedje šape za roke, lol.
Verjetno pa bo nabava iPhone 12 minija kar hitro odpadla, ker pač, ne rabim tako velikega fona.
Pa po pravici povedano sem prav malo pogrešal to dolgo nalaganje aplikacij na 5s-ki - me spominja na dobre, stare čase :)
Tako se bo nadaljevala uporaba te skorajda 10-letne naprave, no, vsaj toliko časa je, odkar sem ga kupil.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...