Skoči na vsebino

iOS


Arey

Priporočeni prispevki

@XEcutIor: meni je pa 5-tka po precej letih uporabe začela razpadati (npr. ekran je v celoti začel "odstopati"), zato sem zamenjal za skoraj novo 6-tko (velikost mi je bila idealna). No, zdaj sem pa pristal na 8+ (precej velika opeka, nisem še najbolj navajen, ampak glede na poslabšanje vida na blizu, mi je večji ekran zaenkrat vseeno dobrodošel).

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ti si postopoma šel na večji zaslon, @DaCapo :)

Jaz te sreče žal nisem imel. Je pa tudi res, da vedno, ko sem si kupil ali dobil povsem novi telefon, sem ga ovil v 9H zaslonski ščitnik spredaj in gumijasti zadnji ovitek. Zatorej so moji telefoni bili vedno odlično ohranjeni. No, razen od znotraj, kjer se je kar velikokrat nabiral prah ;)
Začel sem leta 2010 z nabavo tedaj še legendarnega, a rabljenga 3GS-a, nadaljeval z rabljeno 5ko, potem l. 2013 prešel na čisto novo 5S in nazadnje tri leta kasneje še na novokupljeno SE. Tega sem tudi nazadnje imel, do tega tedna, ko sem se lotil menjave baterij. Žal sem moral začeti s 5Sko, ker za SE še nisem dobil baterijo preko pošte. No, pa sem jo že hotel prodati, ampak ne, na koncu sem se odločil, da bom pet-esko obdržal, Special Edition pa prodal dalje. Verjetno bo tudi hitreje prodano. Samo še baterijo potrebujem.
No, mislim, da bi bil kar velik šok zame, če bi preskočil enih 7 generacij iPhona in šel kar direktno na eno številko pred vraževerno 13ko :D

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka

@XEcutIor: lol, jaz sem še par let nazaj imel Samsunga (glej sliko), ki sem ga uporabljal res ohoho let, v bistvu se sploh ne spomnim od kdaj (plus to, da še vedno deluje v nulo!). Potem pa mi je sine enkrat ponudil njegov ifone 5 in sem pač pristal na "pametnih".  Itak pa ne rabim za drugega, kot za klice in SMS-se. Občasno edino Spotify za glasbo in YaTube za kakšne hece v družbi.
edit: bom pa verjetno še dolgo ostal na Applu, ker sem se pač res navadil in mi več kot ustreza. Ok, Android fonov nisem niti nikoli uporabljal, da bi lahko dejansko primerjal... edino S6 edge+ sem malo potestiral pred leti).

telefon.jpg.f0cd8552505cd02a0f017226baaeb29e.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Meni je tudi mimo ideja, da morajo telefoni rasti v božjo mater. Pozdravljam sicer iPhone 12 mini, ki je manjši od moje trenutne osmice, z dosti večjim zaslonom, ampak dokler mi bo telefon dobro služil (prejšnji iPhone 5 mi je od 2014-2020), drugega ne gledam. Sploh glede na svetovno zdravstveno krizo, kjer so maske del obveznega oblačila, iPhoni pa ne premorejo touch IDja več. Poleg večjega zaslona v manjšem bodiju me rajca edino še wide angle kamera. Drugo absolutno nič ne pogrešam

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

še je nekaj upanja za mase

 

TL;DR:

According to Flurry Analytics, which has been tracking daily opt-in and opt-out rates following the launch of iOS 14.5 late last month, roughly 4% of daily users in the U.S. are allowing apps access to their Identifier for Advertisers (IDFA) tag. The figure is based on a sampling of 2.5 million daily mobile active users.

Rates increase when taking other countries into account, with some 11% of 5.3 million daily users opting in to ad tracking worldwide.

Povezava do prispevka

Kaj upanja, to da folk noce placat za zastonj servise? Applu je sila enostavno rect “nc naumo trackal”, med tem ko majo firme cele bussiness modele zasnovane okol tega. Ce bi gumb namesto “ask app not to track” pisal “20€/month” bi se ta procent kar hitro spremenil imo. 
Jz sm valda tut stisnu da nocem da me trackajo sam se zavedam da firme ziviko od tega. Pa ne da me stracno boli srce za google in fb ampak ima to precej vecje implikacije IMO. 
 

Ce komu tracking ni vsec lahko enostavno neha uporabljat servise teh firm, ampak bo hmalu ugotovil da je web pretty much broken brez njih. 

Povezava do prispevka

ampak a se ti ne zdi, da je en velik diskonekt med tem kaj "si velki konglomerati zaslužjo" za svoje "free" storitve in med tem kaj številke iz tega članka govorijo?

 

pa če sm loh mal ciničn, spodobi se in pravično je, da konglomerati kradejo vse o tebi, da si poplačajo "services rendered". :avadodo:

a se ti zdi, da je transakcija med njimi in tabo fer? are they barely breaking even?

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 42 minutami:

a se ti zdi, da je transakcija med njimi in tabo fer? are they barely breaking even?

Sej ne gre za to kaj je fer in kaj ni. Res za določene stvari, recimo hostanje fontov na spletnih straneh, alternative ravno nimaš ker ni pod tvojim nadzorom. Ampak za messaging lahko uporabiš, ne vem, SMSe če ne drugega, za mail imaš miljon alternativ, za search engine tudi kakšno. Ne rabiš uporabljat Chrome-a, gmaila in messengerja ker imaš zelo dobre alternative. Ker, ja, recimo alternative Facebooku ni, ker boš moral prepričat vseh miljon frendov da šaltajo, kar se ne bo zgodilo. Tut AWSju se dobesedno ne moreš umaknit ker 3/4 neta lavfa na njemu.

Ampak ker je valda lažje plačat 0 in imet malo dodatnega udobja vsi z veseljem pošiljamo maile prek gmaila in težimo folku na messengerju/whatsAppu. In mislim da če pri stvareh kjer dejansko alternativa obstaja (in ni neka obskurna compile-your-own-social-network rešitev) vseeno izberemo izdelke teh grozno groznih konglomeratov pol se nimamo nobene pravice pritoževat da nas trackajo.
Sploh pa bojo zdaj app makerji nazaj defaultali na device fingerprinting, tko da ni kot da je Apple kej veliko naredil.

TrippinBalls reče pred 42 minutami:

pa če sm loh mal ciničn, spodobi se in pravično je, da konglomerati kradejo vse o tebi, da si poplačajo "services rendered". :avadodo:

Ja, je. Ne rečem da je res kisla ko se jim ne moreš izognit, jz bi bil zelo za da se te velike gigante razbije na posamezne kose ker je v trenutni klimi nemogoče prit zravn s competing produktom. Samo tam kjer pa alternativa je, ljudje pa še vedno raje vzamejo izdelek/servis tech giganta, pa naj jejo drek.
Sebe štejem zravn, z veseljem uporabljam gmail in ga ne mislim menjat, samo vem da v zameno google kasira moje podatke. To je moja krivda.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

tuki se gre mal preveč v splošne, idealistične vode. ostanva na točno specifičnem članku in ideji.

 

apl je s to potezo nardil super stvar. niso preprečili zbiranja podatkov znotraj appov, ergo nobenmu niso šli v zelje, da si "poplača" svoj service. aplikacije same še vedno zbirajo svega i svašta, appom so preprečili zgolj dostop do advertising IDja tvojega telefona, kar na koncu pomeni da ne morejo svojih podatkov povezat s kupljenimi podatki, da si sestavijo profil in ti potem nazaj servirajo whatever.

 

ideja tle je pojebat targetirano oglaševanje, ne pa oglaševanja oz. zbiranja podatkov na splošno.

 

 

Povezava do prispevka

Ja, sure, ta poteza je bila pravilna. Smešno je da so ta advertising identifier naredili oni za to da ni blo treba app makerjem delat fingerprinting metod ki so tut same po sebi kr problematične. Zdej so si pa premislili in voila nič ne bo.

Drgač pa se strinjam da je to ok ja, sam mislim pa da ne bo imelo nekega velikega vpliva.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Na hitro delim tole, če ma/je mel morda kdo tak problem. Vedno mi bolj ustreza posodabljat ios preko itunesov na pcju, kar pa mi ni delalo zdaj že vsaj pol leta - metalo ven error 4000

 

Probal vsega i svašta tudi hard reset telefona, ki je pomagal, telefon pa se je brez problemov posodobil prek wifija. 
 

No včeraj končno ugotovil (butasto) foro - treba je disablat passcode. Nardiš to in gre brez vsakega problema. 
 

Svašta, da apple tega buga ne more zrihtat ze pol leta do leto…

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...