Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

Berbasecks reče pred 47 minutami:

Kak nasvet kaj vzet do 400€ (in niti evra več!). Pogoj je nakup v EU, zarad garancije. Sprašuje sodelavec za taščo, js sm pa čist ven iz tega. Vrjetno bolj smiselno vprašat, kateri Xiaomi :)

 

Ma kot rečeno dostikrat, Pixel 4a. Xiaomi ima po mojem smisel če imaš nižji budget.

uredilo bitje hirabbit
Povezava do prispevka
Navedek

It’ll be available for pre-order September 10 and on sale starting October 1. If you’re in Italy or Spain, prepare to pay €389 for the device.

For Germany, the Pixel 4a is available on the Google Store for €340.20, or €14.18 per month for 24 months.

https://www.androidauthority.com/google-pixel-4a-price-release-date-deals-1142557/#:~:text=It'll be available for,per month for 24 months.

Povezava do prispevka

Na Samsung S8 se je začel ekran kar naenkrat ful počasi rotirat.

 

Lag pri rotaciji je skoraj 10 sekund, pri tem pa telefon od trenutka, ko si ga obrnil, do takrat, ko se slika zares zasuče, zmrzne. Video se ne predvaja, na klice se ne da odgovarjat, itd.

 

Ima kdo kakšno dobro idejo, kaj bi lahko temu botrovalo, in kako se problem reši?

Povezava do prispevka
hirabbit reče pred 6 minutami:

Dej napiši prosim na kratko, kaj je v redu, kaj ni, kakšen vtis. Hvala.

Bom, če se ne bom sam spomnil, me pocukaj za rokav v nedeljo. 

 

Prvi vtis je super, drugače. Tole je moje prvo srečanje s Xiaomi telefonom, vse dela smooth, MIUI mi je tudi všečen. Nekih blazno neuporabnih appov ni prednaloženih na telefonu, kar mi je kar plus, fast charge je super, kamera je zadovoljiva za moje potrebe (tudi night mode je čisto spodoben), enojni zvočnik je tudi presenetljivo ok. 

 

Edini minus, ki ga imam, je velikost, saj je telefon kar konkretna naprava (spet, to je lahko tudi plus), vendar mi ni neudoben v rokah. Zaslon bi mogoče lahko bil za odtenek boljši, malo ima tisti "rainbow glare". Aja, pa fingerprint scanner ni najboljši na svetu.

 

Kaj več pa nisem še uspel testirati :) All in all, veliko več pluskov kot minusov, za ta denar se mi zdi, da je popolnoma OK nakup. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
The Mothership reče pred 6 urami:

Na Samsung S8 se je začel ekran kar naenkrat ful počasi rotirat.

 

Lag pri rotaciji je skoraj 10 sekund, pri tem pa telefon od trenutka, ko si ga obrnil, do takrat, ko se slika zares zasuče, zmrzne. Video se ne predvaja, na klice se ne da odgovarjat, itd.

 

Ima kdo kakšno dobro idejo, kaj bi lahko temu botrovalo, in kako se problem reši?

 

Kot ti je že nekdo omenil probaj prvo factory reset. 

Če pa ne pomaga bi jaz za vsak primer še enkrat na novo flashal zadnji firmware. Če pa še ne bo bolje pa jasno v smeti...

 

Moj Mi 9 pa na custom rom-u (Paranoid Android) še kar dela. Nobenga pregrevanja ali zamrzovanja. Pa še baterija zdrži precej dlje od stock miui. 

Tako, da zaenkrat laufam gor aosp rom in bom dokler ne zamenjam. 

 

Povezava do prispevka

https://forum.xda-developers.com/Mi-9/development/paranoid-android-quartz-alpha-mi-9-t3997217

 

Kamera NI ok.

Sem flashal ANX Camero (v185 in 181fix). Ene dvakrat se je zrušila ampak sedaj dela. Mislim, da moraš ročno dodati dovoljenja za shrambo, kamero, mikrofon še preden jo odpreš...

 

Zraven pa uporabljam še Gcam 7.3 se mi zdi za fotke v slabših svetlobnih pogojih.

Opažam pa, da so fotke iz stock kamere (tudi na miui) veliko bolj "žive" oziroma nerealne. Prežive barve.

Medtem ko Gcam naredi veliko bolj naravno sliko.

 

Sem pa na tem ROM-u najdel še eno pomanjkljivost... Če uporabljam gestures za navigacijo po sistemu potem veliko aplikacij ne gre v full screen oziroma je na spodnjem robu "odrezano" in izgleda grdo.

Grem probat drug ROM. Syberia mogoče. Bom videl.

Se mi ne da več s tem ukvarjat.  

Bom verjetno raje zamenjal telefon.;) Pa nikoli Xiaomi več. Vsaj dokler bodo delal tak software ne.

Zadnji updati so itak samo varnostni popravki. Nobenga fix-a bugov. 

Temni način je v stock MIUI ogaben in v veliko aplikacijah izgleda obupno. 

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
zoki reče Dne, 4. 9. 2020 at 19:43:

RCS je na voljo v Messages, ne vem koliko sveze je to ampak jaz sem komaj danes opazil.

 

izogibaj se tega, če ti je kaj mar za security. že tako je SMS tehnologija danes en joke, RCS kot tak (s tem, da je odvisno od operaterjev kako ga implementirajo) pa niti malo ni popravil zadeve. če te zanima več, je tlele dober "komercialni" spis o tem.

Povezava do prispevka

Signal. Pristanem pa tud na Viber. SMSe dobivam pretty much samo še od banke, pošte in ebaya (because trma in nočejo omogočit proper 2FA kot je to končni nardil PayPal).

 

Če pa imate mal kritičnejše zadeve na SMSu, pa počekirajte Silence. Silence je fork Signala, po tem ko je Signal kenslal E2EE SMSe. Silence je app, ki end to end enkripta SMSe. Drawback tega je, da drug človek rabi isti app preden si začneta tipkat in potem rabita naredit key exchange v obliki handshaka (en klik). Nič ti sicer to ne pomaga pri SMSih od raznih bank itd. Nič ti tudi ne pomaga glede metadata leaka (kdaj, komu - because SMS dinozaver), za ziher zaščiti samo vsebino.

 

 

Povezava do prispevka

Ne, valda da ne. Viber je precej komercialen in večina ljudji s katerimi govorim majo vsaj to, spet pa ne vsi. Messengerjev in ostalih sranj ne uporabljam, kar itak že v štartu pomeni, da je moj krog tipkanja ožji. 

 

Oz. samo kot zanimivost, ker me v bistvu osebno sploh ne moti, pomeni, da pretty much ne obstajam, kakor mi izkušnje kažejo. Vsakič znova ljudje rečejo "aja točno tebe pa tam ni". Četud to izrečejo že desetič, je očitno kot da bi se zgodilo prvič. Al gre res za pozabljivost, al gre za selektivno pozabljivost v točno tem smislu kot praviš, če te ni tu se pač jebi, pa ne bi ugibal. :D

Povezava do prispevka

Pomoje je bolj da ima vecina ljudi nek app kjer so dosegljivi prakticno njihovi vsi friendi. V sloveniji je to ponavadi al viber al pa kar FB messenger. In valda pricakujes da imajo vsi to ker, honestly, kdo nima FBja. Tko da jz to kr stekam, itak si ne zapomnis da tocno nekdo nima. No, al pa ti subtilno hocejo povedat da si ze enkrat zrihtaj :D

Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 4 urami:

 

izogibaj se tega, če ti je kaj mar za security. že tako je SMS tehnologija danes en joke, RCS kot tak (s tem, da je odvisno od operaterjev kako ga implementirajo) pa niti malo ni popravil zadeve. če te zanima več, je tlele dober "komercialni" spis o tem.

 

Glej, uporabljam to kot vecina in se mi ne da ukvarjati z dodatnimi appi ali celo prepricevati druge v njih uporabo. Ne rabim enkripcije na enkripcijo, ker sem nihce, nepomembnez, to kar "big brother" hoce od mene itak ze ima, ker sem sam posredoval. Nic nimam proti temu, da se nekdo hoce zascititi ampak security freaki ze konkreto najedate s prepricevanjem kaj se naj ali ne uporablja, po drugi strani pa nimate problema z GMS in ostalo zaprto kodo. In ne berem teh clankov ker vsi eno in isto klatijo.

Povezava do prispevka

Za svojo bolšo polovico se odločam med PocoF2pro in PocoX3. Rada bi imela dobro kamero (čeprav če bo boljša od mojega PocoF1 bo zadosti uredu) in headphone jack.

Jutube revjuji nekaj malega kritizirajo čez X3 camero. 

 

Kaj vzeti, yay or nay al kaj drugega od Xiaomija?

oziroma a je na gnoju še kakšna boljša tema v stilu kateri telefon 

uredilo bitje Zaphod_B75
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...