Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

https://store.google.com/de/product/pixel_4a?hl=de-DE

 

Preoder, naj bi jih začeli pošiljat 20.9. pa si ga pošleš na nek poštni predal v nemčiji pa pol iz tam v slovenijo

 

E: Očitno ne bo šlo tako gladko, škoda sem resno razmišljal, da bi naročil

 

Navedek

Do they ship to mailbox.de?

Navedek

I tried it with Pixel 3a and they cancelled the order, so I wouldn't get my hopes up. Ended up shipping to a German friend instead, and having them ship it to me.

Navedek

High chance of cancelled order. Even showing Google that this against EU law will result in a cancellation. Buy from Media Markt or Saturn.

https://www.reddit.com/r/Android/comments/iq0hvi/google_pixel_4a_available_for_preorder_in_germany/

 

uredilo bitje rajc91
Povezava do prispevka
The Mothership reče Dne, 4. 9. 2020 at 9:09:

Na Samsung S8 se je začel ekran kar naenkrat ful počasi rotirat.

 

Lag pri rotaciji je skoraj 10 sekund, pri tem pa telefon od trenutka, ko si ga obrnil, do takrat, ko se slika zares zasuče, zmrzne. Video se ne predvaja, na klice se ne da odgovarjat, itd.

 

Ima kdo kakšno dobro idejo, kaj bi lahko temu botrovalo, in kako se problem reši?

 

Enterprise reče Dne, 4. 9. 2020 at 9:36:

samsung? tl;dr: vrzi v smeti

non-tl;dr: factory reset in potem ker se vedno ne popravi problema vrzi v smeti*

 

*namesto smeti lahko prodas Lepemu Simetu gor za male pare

 

tomzzi reče Dne, 4. 9. 2020 at 15:54:

 

Kot ti je že nekdo omenil probaj prvo factory reset. 

Če pa ne pomaga bi jaz za vsak primer še enkrat na novo flashal zadnji firmware. Če pa še ne bo bolje pa jasno v smeti...

 

 

 

zadoščal je že izbris cache particije

uredilo bitje The Mothership
Povezava do prispevka
Zaphod_B75 reče Dne, 10. 9. 2020 at 11:41:

Za svojo bolšo polovico se odločam med PocoF2pro in PocoX3. Rada bi imela dobro kamero (čeprav če bo boljša od mojega PocoF1 bo zadosti uredu) in headphone jack.

Jutube revjuji nekaj malega kritizirajo čez X3 camero. 

 

Kaj vzeti, yay or nay al kaj drugega od Xiaomija?

oziroma a je na gnoju še kakšna boljša tema v stilu kateri telefon 

POCO X3 ima zame eno veliko hibo!

To ni fotoaprat, ki je po recenzijah odlicen za to ceno, ampak to da ti prikazuje REKLAME!

 

Povezava do prispevka

Zdaj me zbudi brenčanje, ker je nekaj vibriral telefon. Niti ne vem, kaj se je zgodilo, da se je rebootal in evo, telefon v bootloopu.

Redmi note 9S.

 

Zdaj loadam miui global verzijo, da ga flasham, ker druge ideje nimam.

Ratalo je spravit telefon v FASTBOOT mode, ni šlo pa izklopit.

Upam, da vsaj to rata... God damn.

 

EDIT: kurac, zakaj mi ne najde v MiFlash toolu telefona?

Ko stisnem refresh mi vrže ven okence z:

Lenght cannot be less than zero. Parameter name: lenght.

uredilo bitje Mrhovinar
Povezava do prispevka

tole si probal? https://forum.xda-developers.com/mi-a2-lite/help/mi-flash-error-t4075369

 

Navedek

You boot into fastboot mode and connect the phone to your PC, in the ROM folder (after extracting) there are some files in .bat format (flash_all.bat , flash_all_lock.bat , etc), you just need to double click the appropriate file to run and flash your phone! No need to Mi flash tool! 

 

uredilo bitje rajc91
Povezava do prispevka

Sem prebiral in nekaj probaval, brez uspeha.

Nesel na nek servis, 25€ bo nalaganje novega sistema, upam, da mu rata.

Obljublja pa še danes, tako da boljšega iz te situacije ne morem dobit. 

 

Se pa ne bi kaj preveč sekiral in bi uveljavil garancijo (telefon imam od junija), ampak nimam rezervnega telefona, brez pa bolj težko več tednov.

Tolk kot sem bil navdušen nad Xiaomi telefoni na začetku, sedaj z zadnjima dvema sploh nisem.

A2 lite crknil touch po dobrem letu, Note 9S pa v bootloop po treh mesecih, brez da bi kaj potrjeval nalaganje (torej se telefon kar namesto mene odloči kako in kaj) in slično.

Povezava do prispevka

Ko ga zaženeš v FASTBOOT, ga je našlo v Mi Flash toolu, ampak v zelo stari verziji (beta), ko sem še Redmi 2 na novo nalagal. Ni pa šlo nič nasnet, ker je kar zapiralo program...

V novem pa ne najde, ker je nek LENGHT error ven metalo.

 

Preko konzole sem probal, brez Mi Flash toola in ga z ukazom: fastboot devices najde in da je telefon v fastboot načinu, potem pa ni hotlo .bat pognat, tako kot je bilo v navodilih.

 

Probal sem še v Mi recovery z wipe data, ampak tudi brez uspeha pri zagonu.

 

Preko Mi Suite pa ne moreš nič, ker bi moral imet vklopljen telefon, da bi karkoli lahko počel.

 

Upam, da mojstru rata usposobit telefon.

Povezava do prispevka

Potem nisem edini kateri ni najbolj zadovoljen s Xiaomi telefoni. 

To je sicer moj prvi pa verjetno tudi zadnji Xiaomi telefon. Meni se je začel kar naenkrat nenormalno segrevat, izklapljat. Enkrat je bil celo v recovery mode ko sem ga iz žepa vzel. 

Pa vroč na dotik. In to na stock sistemu MIUI12.

Pa enkrat sem celo dobil v recovery sporočilo: system has been destroyed. Kar tako. Brez predhodnih problemov. In to dopoldne. V službi.

Sedaj na zadnji posodobitvi 12.0.2 je zaenkrat ok. Razen par bugov (dark mode...). Baterija je pa katastrofa.

Pa ne vem kako je dobil tako dobre ocene glede fotoaparata. Čez dan so fotke recimo ok (ne zadane pa barv). V direktni primerjavi z Gcam pa se vidi, da tudi na detajlih gladko izgubi. Toliko popačenja na fotkah pa še ne... Ko se sonce skriva pa so... Obup. Night mode je porazen. 

Se mi zdi, da je z vsakim updatom slabše in ne boljše. Harwdare je recimo ok. Software pa zanič!

 

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 17 minutami:

Potem nisem edini kateri ni najbolj zadovoljen s Xiaomi telefoni. 

To je sicer moj prvi pa verjetno tudi zadnji Xiaomi telefon. Meni se je začel kar naenkrat nenormalno segrevat, izklapljat. Enkrat je bil celo v recovery mode ko sem ga iz žepa vzel. 

Pa vroč na dotik. In to na stock sistemu MIUI12.

Pa enkrat sem celo dobil v recovery sporočilo: system has been destroyed. Kar tako. Brez predhodnih problemov. In to dopoldne. V službi.

Sedaj na zadnji posodobitvi 12.0.2 je zaenkrat ok. Razen par bugov (dark mode...). Baterija je pa katastrofa.

Pa ne vem kako je dobil tako dobre ocene glede fotoaparata. Čez dan so fotke recimo ok (ne zadane pa barv). V direktni primerjavi z Gcam pa se vidi, da tudi na detajlih gladko izgubi. Toliko popačenja na fotkah pa še ne... Ko se sonce skriva pa so... Obup. Night mode je porazen. 

Se mi zdi, da je z vsakim updatom slabše in ne boljše. Harwdare je recimo ok. Software pa zanič!

 

 

Glej, za 100€ sem tukaj pa boš imel mir 😁

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 1 uro:

Potem nisem edini kateri ni najbolj zadovoljen s Xiaomi telefoni. 

To je sicer moj prvi pa verjetno tudi zadnji Xiaomi telefon. Meni se je začel kar naenkrat nenormalno segrevat, izklapljat. Enkrat je bil celo v recovery mode ko sem ga iz žepa vzel. 

Pa vroč na dotik. In to na stock sistemu MIUI12.

Pa enkrat sem celo dobil v recovery sporočilo: system has been destroyed. Kar tako. Brez predhodnih problemov. In to dopoldne. V službi.

Sedaj na zadnji posodobitvi 12.0.2 je zaenkrat ok. Razen par bugov (dark mode...). Baterija je pa katastrofa.

Pa ne vem kako je dobil tako dobre ocene glede fotoaparata. Čez dan so fotke recimo ok (ne zadane pa barv). V direktni primerjavi z Gcam pa se vidi, da tudi na detajlih gladko izgubi. Toliko popačenja na fotkah pa še ne... Ko se sonce skriva pa so... Obup. Night mode je porazen. 

Se mi zdi, da je z vsakim updatom slabše in ne boljše. Harwdare je recimo ok. Software pa zanič!

 

 

Zelo zadovoljen sem bil takrat z Redmi 2 prime, potem sem nabavil 4 prime, ki mi ga je na žalost en kreten sesul, vendar po 2. letih še vedno v super kondiciji.

Potem A1, ki še tudi vedno deluje in ga uporablja punca, dalje pa žalost.

Manj zadovoljen z A2 lite - po dobrem letu crknil touch al digitalizer (na polno se mu zmeša in "stiska" po celem ekranu) in zdaj Note 9S, ki sem ga nabavil junija, zdaj pa v bootloopu in še serviser nekak ne spravi zadeve nazaj v pogon...ž

 

Verjetno grem počasi brskat za drugimi telefoni, uveljavim garancijo in prodam oz. še ljubše, da mi vrnejo kupnino (banggood). Če se bo seveda sploh dalo kaj zmenit in ne bom samo ob dobrih 200€...

Povezava do prispevka

Ma dejstvo je, da Xiaomi zadnje čase izdaja nebroj različnih modelov, kar za sabo posledično potegne neoptimiziran software. Kar je dejansko razumljivo.

 

Jaz sem imel s Pocophonom F1 točno 1 (resnejšo) težavo v 2 letih, ko je bil nek relase MIUI slab in je malo hitreje praznilo baterijo.

uredilo bitje hirabbit
Povezava do prispevka

Razmišljam o debati s četrte strani te teme glede dogajanja na področnu žepne elektronike.

Kontekst.

V devetdesetih si lahko imel najboljši Pentium in najhitrejši trdi disk,

pa si med zagonom operacijskega sistema in pisarniških programov vseeno lahko pripravil kavo.

Ali "obrnil" prvi Super Mario Land.

15 let nazaj bi za internet in pisarno zadoščala malo boljši Celeron in Sempron - a ne za,

naprimer, zajem analognega videa v MPEG s PCI kartico.

(DV kamkorder ali DVD videorekorder in pass through, to je druga zgodba -

v vsakem primeru reci pa pa nekaj zelenim bankovcem).

Za to je bil potreben najhitrejši enojedrni procesor, pa še to navit.

Potem se je pojavil Core 2 in ogled HD videov se je lahko razširil tudi po študentskih sobah.

Crysis? Morda nekoč, ob upokojitvi. Fast forward na zadnjih približno 5 let.

V žepih imamo približno to, kar so pred desetletjem ponujali najboljši namizni PCji.

Morda še kaj več. Gledamo (in snemamo) video, imamo programe tipa Office Lens,

navigacijo, namizni način, le spodobnih iger bi si želel več.

Zakaj je namizni način pri telefonih še vedno v (počasnem) razvoju

in zakaj se Microsoft redno strelja v koleno (z mitraljezom), mi ni jasno.

Ne razumem. Morda mi ni dano razumeti.

Tehnična "zrelost" je neizbežna. Najprej velikih škatel, nato prenosnih zadev velikosti A4 knjige

in nazadnje telefonov. Kaotičnega "divjega zahoda" telefonov 1998 - 2015 ni več.

Navadili in razvadili smo se do te mere, da se nove zadeve z upogljivimi ekrani (ali dvema)

zdijo revolucionarne, a v bistvu niso (Communicator). Novejše, boljše? To pa vsekakor.

Računska moč osebnih računalnikov je rasla in še vedno raste občutno hitreje kot

potreba po njej. Za marsikoga bi bil že anno 2020 dovolj telefon - kot prvi in edini osebni računalnik.

("Am I a joke to you?" - Microsoft Flight Simulator)

A se najverjetneje ne zavedajo. Niso vsi Zemljani geeki. In ni treba, da so.

Povezava do prispevka
rajc91 reče Dne, 16. 9. 2020 at 11:38:

Sam ni to fora, ti kupiš telefon, ki je tvoja last, oni ti pa forsirajo reklame gor.

 

a v avtu te tudi ne bi motilo, če bi ti vsakič, ko bi odprl prtljažnik padel ven katalog za bauhaus?

 

 

Ja, saj stekam, kaj hoces povedat, ampak ni ravno tako, kot da bi na zaklenjenem zaslonu imel reklame, samo znotraj dolocenih Xiaomi aplikacij, recimo za ciscenje telefona. 

 

Veliko bolj mi grejo na kurac reklame znotraj recimo youtube aplikacije (ne mislim pred predvajanjem posnetka ampak ko isces posnetek). 

 

Skratka, deloma se strinjam s teboj, ampak v praksi niti ne opazis, tbh. 

 

Povezava do prispevka
rajc91 reče Dne, 16. 9. 2020 at 11:38:

Sam ni to fora, ti kupiš telefon, ki je tvoja last, oni ti pa forsirajo reklame gor.

 

a v avtu te tudi ne bi motilo, če bi ti vsakič, ko bi odprl prtljažnik padel ven katalog za bauhaus?

mogoče bi razmišljal o takem avtu, če bi stal 10k€ namesto enakovrednemu za 20k€ ali več? ker točno to so xiaomi telefoni v rangu cene proti ostalim

Povezava do prispevka
Kunta Kinte reče pred 4 minutami:

mogoče bi razmišljal o takem avtu, če bi stal 10k€ namesto enakovrednemu za 20k€ ali več? ker točno to so xiaomi telefoni v rangu cene proti ostalim

Sam xiaomi ni več pol cenejši kot flagshipi ostalih proizvajalcev. Pa tudi po sami kakovosti storitev ne vem če se lahko primerja. 

 

 

Povezava do prispevka
The Mothership reče pred 22 minutami:

dejmo mal razčistit, kaj pomeni "prikazuje reklame"

 

nimaš reklam na home screenu, recimo, pa v samsungovih appih tud ne

V samsungovih appih naj bi bli, vsaj tako pravi.. Ne vem kje sem to videl.
Prvi google hit ravnokar: https://lifehacker.com/how-to-get-rid-of-samsungs-ads-on-your-galaxy-phone-1844281263

Povezava do prispevka
Arey reče pred 12 minutami:

V samsungovih appih naj bi bli, vsaj tako pravi.. Ne vem kje sem to videl.
Prvi google hit ravnokar: https://lifehacker.com/how-to-get-rid-of-samsungs-ads-on-your-galaxy-phone-1844281263

hm, no ja no, vsak ima svojo uporabniško izkušnjo, ki pa ni nujno enaka

 

imam samsung s8 in ne dobivam nobenih oglasov v appih, ki jih linkana stran kaže kot primere.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...