Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

to ti pa ne vem povedat, ker sm out iz tega. še tist kar sm mel sm fotru podtaknil in je happy camper.

 

Western Digital My Cloud EX2 Ultra 2x2TB za 240€ oz še manj mogoče. Lahko je pa še kej druzga, to je bil zdele prvi search iz glave ven. Sicer je WD software na telefoni bolj basic, ampak avtomatiš uplodanje slik iz fona ma, to je pa tud skor vse kar je od avtomatizacije. QNAPov in Synologyjev ne poznam, in ne vem če so vredni premiuma za basic use.

 

Vpraš v NAS temi. :D

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

Samsung Galaxy A51 (amoled zaslon)
Samsung Galaxy M31 (amoled zaslon)

Xiaomi Mi Note 10 Lite (amoled zaslon)

Xiaomi Redmi Note 9 Pro (ips zalson)

Motorola One Fusion+ 

Nokia 5.3 (ima mogoce malo manj rama od ostalih, zal nima Bluetooth 5.0)

 

Prvi stirje imajo Gorilla Glass.

Moje izkusnje z xiaomi note 10 Pro so, da ni povsem "out of the box friendly" in je kar nekaj nastavljanja.

Ne dobis zraven slusalk... Pa tu in tam ga kaj kiksa, ala se sam od sebe ugasne ekran... Je pa hiter, odziven, slike so zelo dobre, a je cist drug price range. Verjetno bolj zaradi kamere.

 

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

A na ta novih Xiaomijih delajo vse spletne banke? Ker na mojem iz 2017 NLB Klik recimo ne dela vec...medtem ko Intessa laufa normalno...

 

EDIT: Ocitno zadeva se ni urejena, info iz 8.10.2020:

 

Navedek

Tudi na mojem Xiaomi-ju (Mi5S) KlikIN občasno ne deluje: enkrat pravi, da je telefon rootan, drugič me spusti naprej v aplikacijo. Iz njihove podpore so mi odgovorili:

"Zaznali smo težave v delovanju aplikacije NLB Klikin na mobilnih napravah določenih znamk. Napaka je trenutno v odpravljanju pri naših razvijalcih programske opreme. Ko bo odpravljena vas bomo o tem nemudoma obvestili. Nimamo pa še informacije kdaj bo izvedeno."

 

uredilo bitje Matej24
Povezava do prispevka
Matej24 reče pred 6 urami:

A na ta novih Xiaomijih delajo vse spletne banke? Ker na mojem iz 2017 NLB Klik recimo ne dela vec...medtem ko Intessa laufa normalno...

 

EDIT: Ocitno zadeva se ni urejena, info iz 8.10.2020:

 

 

Na mojem Mi Note 10 Pro deluje NLB klikin, Bawag Klar, Revolut...

Ok, pri bawagu se neki zmrduje nad tem da bi naj bil nek overlay app vkljucen, sam ni kljucnega pomena, ker mi naceloma samo bliznbjice za "back" in "notifications" ne delujejo... 

Povezava do prispevka
gorann reče pred 10 urami:

Imam a2 lite dva meseca, pred tem babnca mela par let delalo bp

No zdaj pri men steka za popizdit, kaj narest, android one je gor razlicica android 10

Odpiranje brskalnika, pisanje kjerkol ze pisem steka

A je cajt za drug tel

 

kot melaho pravi, factory reset. to bo pomagalo do neke mere. druga stvar pa... premisl kere appe rabš in kere ne, pa potem odvečno sranje pobriš, da ti ne pobira že tko nikakvih resoursov na telefonu.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče Dne, 21. 11. 2020 at 9:58:

Na Pocotu F1 security updati zadnje čase zamujajo kar precej (4 mesece) in razmišljam, da bi si namestil kakšen custom rom. Kako je z bančnimi appi na teh custom romih, deluje vse bp?

 

banke delujejo. problemi znajo bit samo s kakimi google payi in sličnim sranjem, kjer uporabljajo dodatno preverjanje, če ima telefon verified boot (ti. zaklenjen bootloader). sicer pa custom rom samo delno reši problem, če je govora o securityju. problem custom romov je, da ne updejtajo vendor particije tj. qualcomm/mediatek hardware driverji itd. - closed source koda, do katere majo dostop samo (licencirani) OEMi. definitivno pa boljše kot nič. :D

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 53 minutami:

 

banke delujejo. problemi znajo bit samo s kakimi google payi in sličnim sranjem, kjer uporabljajo dodatno preverjanje, če ima telefon verified boot (ti. zaklenjen bootloader). sicer pa custom rom samo delno reši problem, če je govora o securityju. problem custom romov je, da ne updejtajo vendor particije tj. qualcomm/mediatek hardware driverji itd. - closed source koda, do katere majo dostop samo (licencirani) OEMi. definitivno pa boljše kot nič. :D

 

Super, hvala za obširno pojasnilo, to marsikaj spremeni. Se pravi bom počakal, da uradne podpore sploh ne bo več pa potem namestim en custom rom.

Povezava do prispevka

Eno vprašanje..imam Androida 10 - kako uredim, da mi bo med kontakti povezane stike kazalo skupaj? Imam npr. 3 kontakte, ki so med seboj povezani, ampak ko išem ali skrolam so pa na seznamu vsak posebej in pol moram večkrat kliknit oziroma povlečt iz leve, da najdem pravega (da mi začne klicat, ker ne kaže telefonske zraven).

Povezava do prispevka

S20..kontakti so povezani..v prejšnem telefonu sem imel neko funkcijo, kjer si označil, da ti kaže povezane stike kot en stik, tukaj pa tega ne najdem..

 

Če guglam povsod pridem to tega "Tap the Menu (Settings) button on the outside of your phone, and then from the menu that appears Tap Display Options." ampak te opcije v androidu 10 ni, ali sem pa slep totalno..

Povezava do prispevka

aha isto ku jst potem :D

 

ma samsung ma svojo aplikacijo za stike in jih zaradi tega ne moreš upravljat v "telefon" aplikaciji :D

 

preko searcha poišči kontakti/stiki, potem maš na levi strani proti sredini ekrana ikonco s tremi črticami. Tapneš nanjo in se ti odpre Manage contacts/Upravljaj s stiki. Tapneš to in na taprvem mestu bi mogu met Merge contacts/Združi kontakte.

Povezava do prispevka

Pa sej stiki so že združeni, samo kaže mi vsakega posebej na seznamu..če jih združim ali ne, isto je..na prejšnjem telefonu (ne vem kateri android, s7 edge) pa so bili združeni stiki prikazani kot samo eden na seznamu, sej to je nekakšna logična posledica če združiš stike :happy:

 

Pa še nekaj mi ne bo nikoli jasno..na zaslonu v avtomobilu mi nekoga kaže z imenom in priimkom, pri nekaterih pa samo telefonska..pa so stiki vsi isto shranjeni..že pri prejšnjem telefonu je bilo to, recimo vsak 20. stik, pri novem telefonu pa spet drugi stiki in mi faking ni logično..s tem da pri ženi isto... :wacko:

Povezava do prispevka

Hm..sem šel sedajle še enkrat pogledat oziroma malo raziskovat stike v google in telefon (naštimano imam sinhronizacijo) in vidim, da imam v telefonu podvojene vse stike, s tem da en komplet je združen, en pa ne...moji kontakti v telefonu izgledajo tako oseba1 službeni telefon + oseba1 službeni mobitel + oseba1 mejl, pol imam pa še vse kontakte posamezno prikazane..in sem jih še enkrat združil in imam sedaj v telefonu 6 stikov povezanih..sedaj pa kaže prav..

 

edit: meni deluje, da imam vse stike dvojne. Pomoje je problem, da mi telefon prikazuje vse stike, ne tako kot pri prejšnjem, kjer sem označil kaj mi prikazuje (sim, telefon, google, ...). Sedaj pa te funkcije ni nikjer, ali je pa ne najdem.Screenshot_20201125-105100_Contacts.thumb.jpg.e841f42e2231fa327a54d3a22f884961.jpg

 

 

uredilo bitje dzuko
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...