Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

A kdo ve, a se da na LG Q7 blokirat celo skupino kontaktov naenkrat, da ni potrebno vsakega posebej.

 

EDIT: Najdu.

 

Sem poskusil kako dela. Izgleda, kot da imaš zasedeno.

Ko pa ti nekdo pošlje SMS, ga tudi ne dobiš, ampak pošiljatelj pa tega ne ve. A se da narediti tako, da bi tudi pošiljatelj vedel, da SMS ni dostavljen.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka

Dajte en predlog za preklopni telefon za starejše (88let) do 50€. Ajde do maksimalno 55-60€. Kar je več noče slišat. 

Hoče preklopni pa čeprav trobim, da če pade po tleh se bo prej zlomil. Starejše prepričat pa... Nima smisla. :D

Obstoječ ji je padel po tleh in se je ravno na preklopnem delu ohišje polomilo. Tako, da sedaj ga "sekundno" drži skupaj. :D

Torej pogoj velke tipke, lahek in preprost za uporabo. Plus soliden ekran. 

 

 

 

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 28 minutami:

Dajte en predlog za preklopni telefon za starejše (88let) do 50€. Ajde do maksimalno 55-60€. Kar je več noče slišat. 

Hoče preklopni pa čeprav trobim, da če pade po tleh se bo prej zlomil. Starejše prepričat pa... Nima smisla. :D

Obstoječ ji je padel po tleh in se je ravno na preklopnem delu ohišje polomilo. Tako, da sedaj ga "sekundno" drži skupaj. :D

Torej pogoj velke tipke, lahek in preprost za uporabo. Plus soliden ekran. 

 

 

 

 

Mi smo za nono kupili Evolveo telefon, sicer ne preklopni je pa zelo pregleden in enostaven.

 

Imas pa tudi preklopno varianto:

 

https://www.ceneje.si/Izdelek/17922687/telefonija/mobilni-telefoni-oprema/mobilni-telefoni/evolveo-mobilni-telefon-za-starejse-strongphone-sgp-f5-dual-sim-crn-rumen

Povezava do prispevka

Prosim za pomoč, iščem telefon za boljšo polovico in sem po njenih željah stisnil izbor na tole

 

https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2019&nPriceMax=350&fDisplayInchesMin=5&fDisplayInchesMax=6.6&nCamPrimMin=60&sMakers=4,9,80

 

sam zdaj pa me zmanjka, da bi spotal gnila jajca... oz a obstaja še kaka druga znamka v cenovnem rangu do 400€ pa da je ekran manjši od 6,6(imam redmi note 9 pro in ji je prevelik).

Povezava do prispevka

Ubistvu kar se znamk tiče je blo bolj xiaomi in samsung, huawei kao ne zarad playstora, motorola pa pojma nimam, neki sem se spomnil da so ok :D Njene želje so, da ni prevelik pa pretežak, da ma solidno kamero, če se da do 400€, sem pa potem dal modele od 2019 naprej... Tko da kar se znamk tiče sprejemam predloge oz utemeljitve kje sem brcnil v temo...

Povezava do prispevka

pa če je važno to, da je bolj kompakten in z dobro kamero bi flat out vzel pixel 4a in mirna bosna. sploh ne bi razmišljal o čem drugem. ekran ima 5.8" v primerno manjšem bodyju, tipsko odlično google kamero, OLED, pa cena je okolo 350€ oz. tudi manj. imho najboljši možen budget telefon.

 

edini keč je, da ga morš naročit iz njemačke oz. ebaya, ker mi smo rupetina.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 13 minutami:

pa če je važno to, da je bolj kompakten in z dobro kamero bi flat out vzel pixel 4a in mirna bosna. sploh ne bi razmišljal o čem drugem. ekran ima 5.8" v primerno manjšem bodyju, tipsko odlično google kamero, OLED, pa cena je okolo 350€ oz. tudi manj. imho najboljši možen budget telefon.

 

edini keč je, da ga morš naročit iz njemačke oz. ebaya, ker mi smo rupetina.

Kaj pa recimo tale 2? Mislim oneplus nord in mi note 10 lite?

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10126&idPhone2=10289&idPhone3=10183#diff-

Povezava do prispevka

xiaomija ne poznam, niti se ne trudim, ker nimajo niti ene same logike pri poimenovanju modelov, zato je težko ocenit kam v poplavo xiaomi sranja stvar sodi. morda poišči nek review in sam presodi.

 

nord je kul. hardware, ki je načeloma svetla točka oneplusov (tud nord ni švoh) je najbrž nekaj kar tvoji kači ne bo naredilo nobene razlike. kamera, edina stvar, k jo bo tvoja kača znala ocent je njegova najšibkejša točka. to je od vedno rak rana oneplusov, sam da je pri temu modelu to še tolk bolj očitno, ker ima 4 kamere (al kolk že?). posledično je rezultat vseh samo mediocre, glede na konkurenco. v tem segmentu je sicer ta neumnost s 100 kamerami normalna, ker pardon my french, sam večina kupcev v tem segmentu deluje na način "more cameras, more better".

 

ne vem sicer zakaj sta črto pri velikosti ekanov potegnila pri 6.6", ker to je že zame OGROMEN telefon :D

 

od linkanih bi jst osebno vzel mi note 10 lite, če bi že mogu. se mi zdi najboljši deal za svoj keš medtem ko me nord pusti kislega glede na to kakšno sranje ima s kamero (sej ni nobene garancije da kamera na xiaomijih ni enako sranje, sam sta cenejša in si manj kisel :D), redmi ima pa LCD screen kar je soooo 2010. pač, stvar osebne preference sicer. 

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka

Glede xiaomija in oznak se strinjam, dejansko sem nabavil zase njihovega redmi note 9 pro in šele zdaj ugotavljam, da je ubistvu redmi note 9 pro max ffs :D Velikost je omejena na to številko, ker je moj telefon 6,67 ji je to čist prevelika zadeva in je bila logika pač karkoli manjšega.

uredilo bitje Kastor
Povezava do prispevka
Bog in batina reče pred 3 minutami:

a ima mogoče kdo z naročanjem stvari iz aliexpressa? prvič sem naročil nek telefon,  potem sem si še isti dan premislil in naročilo skenslal. lahko pričakujem kakšne komplikacije pri vračilu denarja ali to poteka gladko in dobiš keš v tednu ali 2?

 

Ma ponavadi dobiš denar nazaj vedno brez težav, tudi, če odpreš dispute zaradi neprispele robe, pa v bistvu niti dokaza nimaš, da res nisi prejel. Res ne komplicirajo.

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 1 uro:

jao no fml vsi so out of stock :S

 

https://www.honorbuy.com/search?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=mi+note+10+lite&submit_search=Search

 

a pozna kdo še kako legit trgovino z xiaomi robo?

 

Mishop.si (slovenska stran, ampak (pre)dražja), jaz sem vse xiaomi do zdaj vzel iz Banggood v akcijah, ker imajo pogosto tudi do 40% off.  Ampak zdaj ni nekih akcij, Mi Note 10 Lite, katerega bi jaz edinega vzel s tega seznama, pa je povsod razprodan. Tako da ti tudi jaz glede na budget 400€ absolutno priporočam Pixel 4a.

Povezava do prispevka
ayrton79 reče Dne, 4. 3. 2021 at 14:30:

A kdo ve, a se da na LG Q7 blokirat celo skupino kontaktov naenkrat, da ni potrebno vsakega posebej.

 

EDIT: Najdu.

 

Sem poskusil kako dela. Izgleda, kot da imaš zasedeno.

Ko pa ti nekdo pošlje SMS, ga tudi ne dobiš, ampak pošiljatelj pa tega ne ve. A se da narediti tako, da bi tudi pošiljatelj vedel, da SMS ni dostavljen.

Ne da se. Edina možnost, ki mi pade na misel, je kakšna aplikacija, ki bi s tvojega telefona samodejno odgovorila neželjenim pošiljateljem z SMSjem (recimo besedilo "Vaše sporočilo ni bilo prebrano" ali kaj podobnega). Ampak tak SMS bi prišel iz tvoje številke in bi pošiljatelj verjetno mislil, da si prebral njihovo sporočilo in potem še ročno odgovoril :) 

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 2 urama:

https://www.amazon.de/smartphone-headphones-display-internal-Android/dp/B0889853G4?ref_=ast_sto_dp&th=1

 

neki random iščem sam pojma nimam kolk legit sellerji so to(nemščino res suckam :D)

 

Samo to je predrago...recimo v Italiji v Unieuro je zdaj enak, vendar 128GB 280€. 64GB je bil pred kakšnim mesecem na Banggood 229€. Osebno ne bi kupoval 64GB verzije, ker ta telefon nima MicroSD slota.

 

Raje počakaj še par dni na Redmi Note 10 Pro, bo 280€ oz 250€ v preorderju:

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_10_pro-10662.php

 

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Štromar reče pred 13 urami:

Ne da se. Edina možnost, ki mi pade na misel, je kakšna aplikacija, ki bi s tvojega telefona samodejno odgovorila neželjenim pošiljateljem z SMSjem (recimo besedilo "Vaše sporočilo ni bilo prebrano" ali kaj podobnega). Ampak tak SMS bi prišel iz tvoje številke in bi pošiljatelj verjetno mislil, da si prebral njihovo sporočilo in potem še ročno odgovoril :) 

Buuuuuuuuuu!!!

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 1 uro:

ok thx za pomoč, tale redmi bi bil zakon sam kaj ko je faking 6,67 velikost :( 

 

Predlagam, da vedno gledaš velikost ohišja, ekran je precej nerelevanten. Veliko naprav z večjim ekranom je na koncu fizično manjših.

Sploh pri današnjih nestandardnih razmerjih zaslonov.

 

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 19 urami:

Ubistvu kar se znamk tiče je blo bolj xiaomi in samsung, huawei kao ne zarad playstora, motorola pa pojma nimam, neki sem se spomnil da so ok :DNjene želje so, da ni prevelik pa pretežak, da ma solidno kamero, če se da do 400€, sem pa potem dal modele od 2019 naprej... Tko da kar se znamk tiče sprejemam predloge oz utemeljitve kje sem brcnil v temo...

To se ti IMHO splača samo pixla 4a, mogoče še pixla 5, če dobiš kje rabljenega. Dobiš najboljšo kamero, hudo baterijo, kompaktno velikost in pa 3 leta (če se ne motim) programskih posodobitev, ki jih noben od xiaomijev ne bo videl. 

 

To, da ima xiaomi kamero z 500 megapixli ti nič ne pomaga, če imajo software zanič, prav tako baterija.

 

Xiaomi je bil poceni in kul telefon par let nazaj, zdaj je pa izginil v morju povprečnih telefonov. Ubistvu bi jaz danes delil na telefone z dobro kamero in tist z slabo in na dobri so samo pixli in appli, žal.

 

 

Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 42 minutami:

To se ti IMHO splača samo pixla 4a, mogoče še pixla 5, če dobiš kje rabljenega. Dobiš najboljšo kamero, hudo baterijo, kompaktno velikost in pa 3 leta (če se ne motim) programskih posodobitev, ki jih noben od xiaomijev ne bo videl. 

 

To, da ima xiaomi kamero z 500 megapixli ti nič ne pomaga, če imajo software zanič, prav tako baterija.

 

Xiaomi je bil poceni in kul telefon par let nazaj, zdaj je pa izginil v morju povprečnih telefonov. Ubistvu bi jaz danes delil na telefone z dobro kamero in tist z slabo in na dobri so samo pixli in appli, žal.

 

 

 

S Xiaomi zadevo se sicer ne strinjam, ker preprosto ne drži. Foto oddelek so zelo izboljšali in par njihovih modelov je v vrhu glede kakovosti fotografij. Z baterijo pa tudi ne vem, kaj bi naj bilo narobe. Updati so tudi nekje v povprecju nad 2 leti, vendar se to zadnje čase zelo slabša s poplavo različnih modelov.

 

Se pa strinjam se tem, da je Pixel 4a daleč najboljša izbira s tem budgetom. 

 

Moje mnenje je, da se xiaomi splača nekje do 200€, pogojno do 300, če dobiš nek model za 500€ res znižan za 40%. Pravzaprav mi sploh za noben telefon ni jasno, zakaj bi zanj dal 400+ €, če je čez 2 leti praktično obsolete.

 

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...