Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

ja tako razmišljamo mi, bolj "napredni". za uber normije so pa updejti prej nadloga kot pa dobrodošla stvar. čeprav mi vse to ni jasno, ti userji poznajo vsak nook and cranny raznih instagramov, fejsfukov in čivčakev, ne znajo pa prit do nastavitev telefona in si stvar ponovno nastavit tko kot treba.

 

drgač pa vse kaže, da je trenutno samsung king updejtov in, na googlov shame, (trenutno edini) vleče android sceno naprej. public commitment za 3 leta os updejtov in 4 leta security patchev. . hopefully se tudi google kaj nauči iz tega, čeprav ne bi bil presenečen, če se ne, ker so preveč zasedeni z "being a privacy company lol".

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 6 urami:

 

S Xiaomi zadevo se sicer ne strinjam, ker preprosto ne drži. Foto oddelek so zelo izboljšali in par njihovih modelov je v vrhu glede kakovosti fotografij. Z baterijo pa tudi ne vem, kaj bi naj bilo narobe. Updati so tudi nekje v povprecju nad 2 leti, vendar se to zadnje čase zelo slabša s poplavo različnih modelov.

 

Se pa strinjam se tem, da je Pixel 4a daleč najboljša izbira s tem budgetom. 

 

Moje mnenje je, da se xiaomi splača nekje do 200€, pogojno do 300, če dobiš nek model za 500€ res znižan za 40%. Pravzaprav mi sploh za noben telefon ni jasno, zakaj bi zanj dal 400+ €, če je čez 2 leti praktično obsolete.

 

Sej ne pravim, da so slabi telefoni. Sam če maš pixle za 350€ z res hudim fotoaparatom ne vidim razloga zakaj bi za isti denar kupil slabši telefon. 

 

Isto je v zgornjem rangu, pixel 5 je 600€. Nevem kako lahko upravičiš nakup 2x dražjega telefona, ker kamera zagotovo ni eden izmed razlogov.  Procesorji so pa itak vsi isti oz so res minimalne razlike iz leta v leto. 

 

No sej, kakor komu, važno, da je lep :D

Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 2 urama:

Sej ne pravim, da so slabi telefoni. Sam če maš pixle za 350€ z res hudim fotoaparatom ne vidim razloga zakaj bi za isti denar kupil slabši telefon. 

 

Isto je v zgornjem rangu, pixel 5 je 600€. Nevem kako lahko upravičiš nakup 2x dražjega telefona, ker kamera zagotovo ni eden izmed razlogov.  Procesorji so pa itak vsi isti oz so res minimalne razlike iz leta v leto. 

 

No sej, kakor komu, važno, da je lep :D

 

No ja sej točno podobno razmišljanje sem tudi jaz napisal. Sicer pa ima po mnenju DxOmark Mi 10 ultra boljšo kamero kot iPhone 12 Pro Max, Pixle po njihovem pa glede kamere kar nekaj telefonov našiša. V bistvu pa tudi jaz mislim, da Pixli niso zmagovalci po kvaliteti fotografij, vendar imajo fotografije nek Pixel feel in z njimi dobiš najboljše rezultate pri point and shoot vsakdanji fotografiji (velika večina posnetih fotografij je uporabnih/zelo dobrih).

 

Res je tudi, da mi niti en telefon ne pride na pamet, ki bi imel OIS pri enaki ceni kot Pixel 4a.

 

Kot sem pa že rekel, ko se vrtimo pri teh cenah, se mi vse, kar ima življenjske dobe največ okoli 2 leti, zdi neracionalen nakup. Tukaj pa zmagata praktično samo iPhone in Pixel, pri ostalem nikdar ne veš.

 

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
rajc91 reče pred 21 urami:

mobileshop je legit trgovina. mislim da pošiljajo nekje iz vzhodnje evrope.

 

trenutno je ne nemškem storu 449€, pa če prišteješ še tistih 15€ za mailbox.de za poštnino do Slovenije si prišparal 20€

 

E: https://store.google.com/de/product/pixel_4a_5g?hl=de

mislim, če že naročuješ z Nemčije in koristiš mailbox.de, boš menda raje zbral Saturn ali Mediamarkt za še 20 eur dol

https://geizhals.eu/google-pixel-4a-5g-just-black-a2382932.html#offerlist

 

Otto ga ima za 429,99

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 1 uro:

Pixel je doma, žena zadovoljna, je rekla da ji majhni pašejo v roke, tako da sem zadovoljen tudi jaz :D Hvala na pomoči, zadeva leti zaenkrat, če bodo problemi poročam...

 

S rem, da si ti zadovoljen, da je žena zadovoljna, da ji majhni pašejo v roke, ni ravno za se hvalit 🤔🤔

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče Dne, 26. 3. 2021 at 21:41:

Samo kakor koli, 450€ je pa že malo preveč denarja za Pixla 4a, to sploh ni več nek biznis.

To je za ono 5G varijanto, ki je še večja  itd.  Zato pa kasirajo več. So pa na medimarktu ti zraven zastonj šenkali googlov ovitek, ki ga drugače kasirajo za 50€.

 

Jaz sem drugače tudi navadnega 4a naročil, ker 5g itak še ne bom uporabljal par let, ker ne niti ne rabim.

 

seventhson reče Dne, 26. 3. 2021 at 18:29:

Jaz sem pixel 4a naročil na mediamarkt za 349€ preko cheaper&more za dostavo. Od naročila do dostave je trajalo točno 14 dni (standard dostava). Cena dostave je 13,99€.

Kak si ti uspel nemški naslov od cheaper&more uporabit pri mediamarkt? Mojega ne sprejme.

uredilo bitje Majek
Povezava do prispevka

Iščem za fotra nek manjši telefon. 

Najraje bi itak imel še vedno na preklop, ampak se je preveč razvadil s pametnim telefonom.

Problem pa je, da se sicer dobijo iPhone mini in podobno, ampak zagotovo ne bo odkartal več kot 200€.

Se kaj dobi v tem rangu?

Vse kar odprem je tam 15cm cegla.

Povezava do prispevka
sskj reče pred 1 uro:

a pixel 5 se ne splača al zakaj vsi jemlete 4a

 

ne, imo se ga ne splača over 4a5g. dodatnih 2gb rama, s plastiko prevlečen aluminij, kenslanje 3.5mm jacka in 90hz screen pač ni vredno 150€ premiuma over 4a5g. hell, že 100-150€ premiuma za 4a5g ni vredno over 4a. thats why.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...