Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

sskj reče Dne, 6. 4. 2021 at 17:44:

a pixel 5 se ne splača al zakaj vsi jemlete 4a

 

Jaz sem ga vzel, ker sem hotel majhen spodoben telefon do 400€. Edini še tak je iPhone SE, ki je zame predrag in nočem appla. Vse ostalo mi je ali ok po specsih, a preveliko, ali primerne velikosti in drek.

 

Drugi razlog je astro photography :wub::worship:

PXL_NIGHT_01.thumb.jpg.978f170a4d9dcf52ed87fdc3f966248e.jpg

 

PXL_NIGHT_02.thumb.jpg.359a1ca22045e966d2ffa144866d9c23.jpg

 

Povezava do prispevka

Moj hot take na to pa je... V svetu ko vsi pičkamo, da imajo te moderni okolinosni dalekosluhi at best 2 dni baterije, mi popolnoma do tal maha za neumnosti tipa "gladkejše" scrollanje. Če sem lahko še malo bolj salty, 99% folka ne ve, da ima android v developer opcijah možnost prilagajanja hitrosti animacij, ki naredi veliko večjo razliko v filingu <telefona> kot hiter ekran. Ampak kot rečeno, 99% folka tega ne ve, taisti pa potem jizzajo po 90+ Hz kot, da je to second coming of Tesla in "ne morejo več nazaj". Bitch please, živel si kot teleban in teleban ostajaš.

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 1 uro:

Moj hot take na to pa je... V svetu ko vsi pičkamo, da imajo te moderni okolinosni dalekosluhi at best 2 dni baterije, mi popolnoma do tal maha za neumnosti tipa "gladkejše" scrollanje. Če sem lahko še malo bolj salty, 99% folka ne ve, da ima android v developer opcijah možnost prilagajanja hitrosti animacij, ki naredi veliko večjo razliko v filingu <telefona> kot hiter ekran. Ampak kot rečeno, 99% folka tega ne ve, taisti pa potem jizzajo po 90+ Hz kot, da je to second coming of Tesla in "ne morejo več nazaj". Bitch please, živel si kot teleban in teleban ostajaš.

 

V developer options se spreminja hitrost animacij v smislu trajanja animacij, kar pomeni, da če animacija traja manj časa se akcija izvede hitreje. To ima z refresh rate veze točno nič.

 

Nobeden pa ne pravi, da je višji refresh rate nepogrešljiv in nujen za uporabo telefona. Pač razlika je in če je na izbiro višji refresh rate, imam raje slednjega, zakaj pa ne, hvala bogu za izboljšave.

 

Tukaj smo spet na začetku, zakaj kupiti telefon za 500+ EUR če v osnovi dela enako kot telefon za 150+ EUR, kar pa nima smisla debatirati.

 

 

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 18 minutami:

 

V developer options se spreminja hitrost animacij v smislu trajanja animacij, kar pomeni, da če animacija traja manj časa se akcija izvede hitreje. To ima z refresh rate veze točno nič.

 

ravno zato sem dodal simbole pri telefonu, da sem poudaril da govorim o filingu telefona. in nadalje pišem, da ta hitrost animacij naredi za filing "omg ne morem več brez tega" več kot hiter refresh rate. nikjer ne omenjam, da je to isto z refresh ratom.

 

veliko folka, predvsem influencerji pa bruhajo to mantro, da brez hudega refresh rata ne gre več živet. :D

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 14 urami:

 

Ma ne, pač probal sem, kakšna je razlika in dejansko, ko skrolaš na 60hz vse migeta, medtem ko na 120hz skrola gladko. Dokler nisem preklopil nazaj na 60hz sploh nisem opazil, da je vse toliko bolj gladko.

 

OK. Zagotovo je prednost višjih Hz-jev med igranjem in mnogi uporabljajo telefon za gaming, zadnjič ugotovil, da celo streamajo. :D

Meni, splošnemu uporabniku (klic, sms, net), kaj takega ne predstavlja nobene prednosti.

 

Dinozaver kot sem, sem še vedno na 60Hz z računalom :D

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 8 urami:

Moj hot take na to pa je... V svetu ko vsi pičkamo, da imajo te moderni okolinosni dalekosluhi at best 2 dni baterije, mi popolnoma do tal maha za neumnosti tipa "gladkejše" scrollanje. Če sem lahko še malo bolj salty, 99% folka ne ve, da ima android v developer opcijah možnost prilagajanja hitrosti animacij, ki naredi veliko večjo razliko v filingu <telefona> kot hiter ekran. Ampak kot rečeno, 99% folka tega ne ve, taisti pa potem jizzajo po 90+ Hz kot, da je to second coming of Tesla in "ne morejo več nazaj". Bitch please, živel si kot teleban in teleban ostajaš.

 

Niti slučajno ne naredi take razlike 

Povezava do prispevka

Ne vem čemu se huduješ TrippinBalls. Navsezadnje je to nek marketinški prijem proizvajalcev telefonov in tudi osebna pereferenca. Jaz sem tudi eden izmed tistih, ki v developer settingsih zmanjša hitrost animacije, da telefon deluje bolj crispy.

Mi je pa recimo ta refresh rate ful dober pri fotkanju ter snemanju videov (sej vem, da pri slednjem nima nič veze z frame rates)

Povezava do prispevka

Pobje, ima kdo kakšne izkušnje s Sony telefoni (nekaj sem uspel najdit, predvsem slabe izkušnje)?

 

Počasi gledam za kakšen nov fon, pa so mi Sony padli v oko, predvsem zaradi lastnosti in dokaj čistega androida. Dosti, če ne kar največ mi pomeni kakovost izdelave oz. dolgoročnost (trenutni Note8 furam že slabe 3 leta in pol in mu razen baterije, ki je bila itak že kot nova bolj švoh, nič ne fali), pri tem po mojih izkušnjah Samsung blesti. Kaj pa Sony?

Povezava do prispevka

To je meni še najmanjši problem, če sem se lahko navadil na tisti zamaknjen čitalec na osmi seriji Samsungov, čez katere so se vsi pritoževali, bi moral biti čitalec od Sony-ja piece of cake :)

 

Sem pod enakim vtisom glede kakovosti in vrednosti za denar, ampak bi raje imel kakšno konkretno izkušnjo. Mi ni problem dat ~1000eur za fon, če bo zdržal 3-4 leta ali več. Sem se v preteklosti že nasankal, sicer z LGjem, ampak ja, ne bi ponovil.

Povezava do prispevka

ne note 8 ti deluje super ampak je baterija zmatrana? okej. ampak če misliš, da ti bo kater drug telefon (za 200 ali pa 2000e) držal 4 leta baterije boš najbrž razočaran. če si zadovoljen z note8 ne vidim razloga, zakaj ne bi zamenjal baterije in ga uporabljal še naprej, četudi se čez pol leta odločiš, da boš vseeno vzel nekaj novega. boš imel vsaj uporaben backup telefon ali nekaj.

Povezava do prispevka

Note8 je imel itak že v štartu bolj švoh baterijo, to je bila tudi ena izmed glavnih kritik tega telefona (nekje so krožile govorice, da je Samsung namerno zmanjšal baterijo zaradi Note7 fiaska).

 

Je pa trenutni Note8 še vedno popolnoma uporaben, baterija mi z mojo uporabo zdrži v popvprečju kakšen dan, dan in pol (nič drastično slabše, kot ko je bil nov). Ga tudi nimam namena menjat, dokler bo še naprej tako funkcioniral, ampak večen najbrž ne bo.

 

Kako pa je z menjavo baterije? Po mojih, zastarelih izkušnjah, telefoni z menjano baterjo niso preveč dobro delovali (ampak to so res stare izkušnje, iz časov, ko je bilo baterijo možno pobrati na roke ven).

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 5 minutami:

Note8 je imel itak že v štartu bolj švoh baterijo, to je bila tudi ena izmed glavnih kritik tega telefona (nekje so krožile govorice, da je Samsung namerno zmanjšal baterijo zaradi Note7 fiaska).

 

Je pa trenutni Note8 še vedno popolnoma uporaben, baterija mi z mojo uporabo zdrži v popvprečju kakšen dan, dan in pol (nič drastično slabše, kot ko je bil nov). Ga tudi nimam namena menjat, dokler bo še naprej tako funkcioniral, ampak večen najbrž ne bo.

 

Kako pa je z menjavo baterije? Po mojih, zastarelih izkušnjah, telefoni z menjano baterjo niso preveč dobro delovali (ampak to so res stare izkušnje, iz časov, ko je bilo baterijo možno pobrati na roke ven).

 

Če kupiš neko kakovostno baterijo načeloma ni težav in je primerljivo z originalno. Pazi se edino kitajskih baterij, ker je možno, da je kapaciteta dosti manjša od navedene. Malo poglej reviewe preden kupiš.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 45 minutami:

 

Če kupiš neko kakovostno baterijo načeloma ni težav in je primerljivo z originalno. Pazi se edino kitajskih baterij, ker je možno, da je kapaciteta dosti manjša od navedene. Malo poglej reviewe preden kupiš.

 

Zveni smiselno, hvala. Bi pa itak moral to dat nekomu naredit, sam nimam niti opreme niti znanja za razdret zlepljen steklen telefon. Pozna kdo kakšen dober servis?

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 1 uro:

 

Zveni smiselno, hvala. Bi pa itak moral to dat nekomu naredit, sam nimam niti opreme niti znanja za razdret zlepljen steklen telefon. Pozna kdo kakšen dober servis?

 

Kar sem gledal pride menjava baterije tam okoli 15-20€ (samo delo). Drugače dobiš ponavadi orodje poleg baterije. Ni neke panike menjat, edino flat kable moraš paziti, da ne potržeš.

Povezava do prispevka

če boš delal sam, počekiraj še za kakšno novo lepilo za steklo. to je največji problem, ko enkrat odpreš telefon in potrgaš staro lepilo stran. s čim zalepit? obojestranski lepilni trak deluje mighty fine, ampak stvar ni več za v vodo in na tisti IP rating lahko pozabiš. nekoč pa sem za nek telefon videl, da se primerno lepilo dobi že narezano po obliki (kot original).

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 6 urami:

če boš delal sam, počekiraj še za kakšno novo lepilo za steklo. to je največji problem, ko enkrat odpreš telefon in potrgaš staro lepilo stran. s čim zalepit? obojestranski lepilni trak deluje mighty fine, ampak stvar ni več za v vodo in na tisti IP rating lahko pozabiš. nekoč pa sem za nek telefon videl, da se primerno lepilo dobi že narezano po obliki (kot original).

 

Po navadi je tudi to zraven baterije v kitu za zamenjavo, po meri izrezano. Če kupiš kakšno malo bolj spodobno varianto.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...