Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

Lepi Šime reče Dne, 18. 4. 2021 at 11:05:

Jaz sem se spogledoval z Sony telefoni, ko sem bil v menjavi. Bojda so zelo kvalitetni telefoni in dobiš veliko za ta denar. Edin, kar me je resnično zmotilo je to, da imajo finger print reader ob strani, ki je za moje pojme zelo ponesrečeno

 

Dejansko so pozicije fingerprint readerjev krneki, še najbolj naravna in praktična pozicija je zadaj na ohišju, čeprav se mi je poleti na njem nabirala vlaga, posebej, če sem imel telefon v žepu med fizično aktivnostjo, posledično pa sem ga moral obrisati, da je prepoznal odtis.. Pod ekranom ne dela baš hitro in zanesljivo, pod gumbom za vklop pa ni praktično, poleg tega ga marsikdaj odkleneš po nesreči, na primer med premikanjem po žepu.

 

Najboljša do zdaj mi je bila pozicija zadaj v kombinaciji z IR face unlock (Poco F1). Tako se je odklenil res ne glede na situacijo in svetlobo.

Povezava do prispevka

Ja res so smotane pozicije readerjev. Moj prejšnji telefon galaxy s10e je bil strašansko slabo odziven z stranskim finger print readerjem. Tudi z iphone 6s, ki sem ga imel dolgo nazaj sem imel nekaj težav pri čitalcu prstnih odtisov, kot tudi sedaj pri s21.

Edino en telefon sem imel, ki je res dobro bral odtise. To pa je bil Huawei p20 pro, ki je imel tudi spredaj pri gumbu readerja :) 

Povezava do prispevka

one plus (usaj 6) ma top fingerprint, lepo odzadi, samo tapneš in se takoj odklene, nikoli problema, nikoli čakal da mi zazna, res instantno deluje

 

s20 po drugi strani je pa smeć, odklene šele ko večkrat dam prst gor (pa mam več profilov istega prsta shranjenih) ...

Povezava do prispevka

100 ljudi, 200 sisa.

 

meni je optični inscreen na 6T top šit. deluje odlično in hitro (in to na ne-stock romu) s še vedno originalno zaščitno folijo na ekranu. ma pa kača istega, pa ma vedno neke probleme. dam levo jajce, da je stvar shranjevanja/treniranja skeneja ampak itak, noče nič slišat.

 

optični pogrne, ko so roke mokre ali pa če delaš v kakem finem prahu. ta je sploh kurac, ker tudi ko si roke temeljito umiješ, še vedno jebe skener.

 

 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
MorskaGlista reče pred 10 minutami:

A so zdaj kakšne akcije za Pixel 4a? Sem že vse zivce izgubil s svojim Poco X3, odličen telefon ampak porazen SW in jebivetrski proizvajalec.

Si poskusil s kaksnim launcherjem? Jaz nikoli ne uporabljam stock launcherja.... Poskusi Microsoft Launcher, je top in free.... Drugace pa Nova Launcher!

Povezava do prispevka
Mic-E reče pred 26 minutami:

Si poskusil s kaksnim launcherjem? Jaz nikoli ne uporabljam stock launcherja.... Poskusi Microsoft Launcher, je top in free.... Drugace pa Nova Launcher!

 

To je še najmanjši problem.

 

Kamera ima app za nič, sicer sumim neko HW napako. Večina slik je meglenih, nikakor da fokusira pravilno. Dostikrat freezne, stiskana na shutter button pa nic, potem pa kar na enkrat slika. Z drugimi kamera appi je tudi večinoma megleno. Prejšnji Poco F1 je delal point and shot slike brez težav.

 

Proximity senzor je virtualen in je za nič, kar so tudi priznali. Med klicem pritiska tipke in se prižiga ekran.

 

Screen rotation ne dela pravilno, ko položiš telefon na vodoravno povrsino gre v landscape mode.

 

Klici so nenormalno glasni, na najnižji glasnosti vsi okrog tebe slišijo debato.

 

Wifi recepcija za nič, kjer ostali telefoni delajo ta non stop izgublja povezavo.

 

Flashlight se sam od sebe ugaša.

 

Touch screen ima resne težave. Včasih popizdi in začne sam klikati 100 na uro vsepovsod, pa mi klice par folka in pošlje par mailov. Nimaš kaj kot ugasniti ali pocakati, se čez kakšnih 30 sekund neha.

 

Telefon, ko je izšel malo več kot pol leta nazaj ni updatan po 4 mesece in imaš star security patch.

 

Bugov ne odpravljajo, sem naredil že tudi official posodobitev na Android 11 - isti drek.

 

Skratka, porazno do daske, pa sem fen Pocota, Poco F1 je bil zakon proti temu sranju.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 11 minutami:

 

To je še najmanjši problem.

 

Kamera ima app za nič, sicer sumim neko HW napako. Večina slik je meglenih, nikakor da fokusira pravilno. Dostikrat freezne, stiskana na shutter button pa nic, potem pa kar na enkrat slika. Z drugimi kamera appi je tudi večinoma megleno. Prejšnji Poco F1 je delal point and shot slike brez težav.

 

Proximity senzor je virtualen in je za nič, kar so tudi priznali. Med klicem pritiska tipke in se prižiga ekran.

 

Screen rotation ne dela pravilno, ko položiš telefon na vodoravno povrsino gre v landscape mode.

 

Klici so nenormalno glasni, na najnižji glasnosti vsi okrog tebe slišijo debato.

 

Wifi recepcija za nič, kjer ostali telefoni delajo ta non stop izgublja povezavo.

 

Flashlight se sam od sebe ugaša.

 

Touch screen ima resne težave. Včasih popizdi in začne sam klikati 100 na uro vsepovsod, pa mi klice par folka in pošlje par mailov. Nimaš kaj kot ugasniti ali pocakati, se čez kakšnih 30 sekund neha.

 

Telefon, ko je izšel malo več kot pol leta nazaj ni updatan po 4 mesece in imaš star security patch.

 

Bugov ne odpravljajo, sem naredil že tudi official posodobitev na Android 11 - isti drek.

 

Skratka, porazno do daske, pa sem fen Pocota, Poco F1 je bil zakon proti temu sranju.

Zanimivo.... Jaz se zelo nagibam k nakupu X3 Pro.... Bom kolega pobaral ali ima tudi on take težave.... Mogoce imas samo defekten telefon....

Povezava do prispevka
Mic-E reče pred 1 uro:

Zanimivo.... Jaz se zelo nagibam k nakupu X3 Pro.... Bom kolega pobaral ali ima tudi on take težave.... Mogoce imas samo defekten telefon....

 

Jaz imam tudi kolega ki ima X3, kot je moj, pa pravi, da mu je čisto OK. Po mojem so mojega delali v ponedeljek zjutraj z levo roko.

 

Ampak podpora in updatanje sta res v riti.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Jaz imam F2 Pro in mi je super, zdaj ga imam že cca eno leto in vse bp. Baterija komot zdrži 2 dneva, fotke so, za moje potrebe, OK, odziven, ne freezne ... Sicer ni isti model, ampak zgleda, da si res imel smolo s svojim modelom :/ 

Povezava do prispevka
Mic-E reče Dne, 15. 6. 2021 at 14:21:

Zanimivo.... Jaz se zelo nagibam k nakupu X3 Pro.... Bom kolega pobaral ali ima tudi on take težave.... Mogoce imas samo defekten telefon....

 

Evo na...zadeva se je po resetu poštimala. Ocitno se je po upadatu na android 11 telefonu skisalo in je rabil razbremenitev 🤔

Povezava do prispevka

Se ponovno oglašam. Imam Samsung S20 FE (Exynos jajc) in z njim kar nekaj problemov.

Saj sem si sam kriv. Še rekel sem nikoli Samsunga. Pa sem ga vseeno kupil. Me je premamilo glede na odlične teste po spletu. Mi je pa sedaj žal.

Kolikor sem k_rcal Xiaomi Mi 9 je tole še večje sranje. 

Porazna baterija, slaba kamera, glup UI, pregrevanje... In še kaj. Ajde Xiaomi ni glede software strani nič kaj dosti boljši pa vseeno je imel par stvari boljših od samsunga.

 

Kamera je sicer solidna na čase. Večino časa pa ne. Tudi čez dan zunaj na soncu. 

Določene fotke izpadejo kot, da so z barvicami narisane. Oziroma pastelni efekt. Nobenih detajlov. Robovi zablurani...

Software je ta zadnji. Aplikacijo kamere sem ponastavil. Tudi že telefon sem ponastavil.

Bom dal kakšen primer če najdem ustrezno fotko. 

V garancijsko popravilo se mi ga pa kar ne da nest, ker bom verjetno nekaj časa brez njega pa še na konc bodo rekli, da ni nič narobe z njim. 

20210616_175143.thumb.jpg.4eaedd8f228343b9937915e356f924fc.jpg

No sedaj pa povejte ali je to normalno???

Random fotka iz sprehoda. Kje so detaji? A sem to narisal? Vsaj izgleda tako. 

Oziroma izgleda že kot če bi nabil noise reduction na maksimum... A je to fotka telefona kateri je pohvaljen na vseh testih???

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 3 urami:

 Galaxy S20 FE kamera...

 

Tukaj imaš review dxOMark

 

https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s20-fe-exynos-camera-review-versatile-option-with-a-good-ultra-wide/

 

Ocena je kar dobra, tvoja slika je pa res grozna, po mojem nekaj ni v redu s tvojo kamero.

 

Poskusi še kakšen drugi kamera app, sicer dvomim, da bo kaj drugače, ampak glih za vsak slučaj. Če ne bi jaz rekel, da nesi na servis.

Povezava do prispevka

Niso vse take. Je pa pri večini fotk ostrina v k_rcu. 

Probal sem že eno verzijo Gcam za exynos samo to ni to. Probal sem tudi že Open Camera in še par drugih aplikacij. 

Evo še en primer fotke avtomobila. 

Že na avtomobilu ni nobene ostrine kaj šele na zelenju v ozadju. 

Fotka je samo obrezana. Nič pomanjšana. 

 

20210615-182317.jpg

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...