Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

  • 4 tedne kasneje...

A drugi telefon si probal? 

Naredi še to, pa če bo tam isto prijavi napako na A1

Notri napiši, da si preveril z isto sim kartico na dveh telefonih, dej čas kdaj, pa lokacijo povej in opis problema

Najmanj kar bodo lahko naredili je reset bazne. .. 

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka

Super hvala za nasvet.

 

EDIT: očitno je bila res kriva bazna postaja, ker po klicu na A1 dela zdaj vse normalno.

 

EDIT2: ni bilo to (nehote sem enablal 3G only). Takoj, ko preklopom na LTE, je spet zelo počasno, čeprav imam vse črtice signala. 3G dela normalno hitro.

 

EDIT3: defektna SIM kartica, danes menjal in vse spet dela, kot mora.

 

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Koncno se odločil in ugriznil v Xiaomi jabolko..... Mi11i..... Mislim narediti tudi video o dotičnem telefonu, a ga morem poslati na servis.... Vsaj upam da je faulty unit.... Načeloma deluje vse ok, edino proximity senzor ne deluje 95% časa... Ko sprožim klic, in naslonim telefon na uho, se ekran ugasne a prižge se več ne... lahko maham z njim, pritiskam gumbe, ga mečem ob tla... nič..... ne moreš prekinit klica, pogledat koliko je ura, preverit kak kontakt.... NIČ! Potem se pa kar naenkrat prižge.... Frustracije na 1000%.... nato ugotovim da Xiaomi nima optičnega senzorja ampak nek hibrid girota in softwera... popizditis....

Ima še kdo kako tako izkušnjo?

Povezava do prispevka
Mic-E reče Dne, 20. 9. 2021 at 19:33:

Koncno se odločil in ugriznil v Xiaomi jabolko..... Mi11i..... Mislim narediti tudi video o dotičnem telefonu, a ga morem poslati na servis.... Vsaj upam da je faulty unit.... Načeloma deluje vse ok, edino proximity senzor ne deluje 95% časa... Ko sprožim klic, in naslonim telefon na uho, se ekran ugasne a prižge se več ne... lahko maham z njim, pritiskam gumbe, ga mečem ob tla... nič..... ne moreš prekinit klica, pogledat koliko je ura, preverit kak kontakt.... NIČ! Potem se pa kar naenkrat prižge.... Frustracije na 1000%.... nato ugotovim da Xiaomi nima optičnega senzorja ampak nek hibrid girota in softwera... popizditis....

Ima še kdo kako tako izkušnjo?

 

Xiaomi ima totalno v riti proximity senzorje, ki so virtualni. Sicer so menjali dobavitelja, ampak ne vem, od kdaj dalje, če sploh že, se uporabljajo boljši senzorji.

 

Po mojih izkušnjah je, kot imaš srečo. Na Poco F1 je delal super, na Poco X3 je delal slabo (se je prižigal zaslon med klici), po kalibraciji pa je delal OK, na Redmi Note 10 Pro je čisto v kurcu, večino časa se ekran ne ugasne, ko telefoniraš. Opazil sem, da senzor zaznava neko kombinacijo dviga telefona in bližine obraza. Če samo pokriješ speaker se ne zgodi nič.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Še pomnite par let nazaj, ko je bil OnePlus ujet z roko v marmeladi, ko so v telefone nalagali backdoor v obliki engineering moda?

 

https://www.wired.com/story/oneplus-phones-have-an-unfortunate-backdoor-built-in/

https://www.howtogeek.com/340174/its-time-to-stop-buying-phones-from-oneplus/

 

Huawei (je) konstantno objavljal source do svojih kernelov/firmwarov (v časih, ko so to še počeli) drugačne, kot tiste, ki so dejansko tekli na telefonih. Iz tega nikoli ni ratal slon zato niti ne bom šel iskat tem po XDA, ker je bila vedno samo špekulacija tistih, ki so migali na custom sceni in jim stvar ni šla skupaj.

 

Tko da ja, morda ni nič v teh obtožbah, sam noben od teh kitajcev si ne zasluži benefita dvoma, imho. Thats just me.

Povezava do prispevka
Me3do reče Dne, 24. 9. 2021 at 8:43:

Nej bi, ampak maš še vedno reklame, ravno xiami je tak, da maš znotraj osnovnih aplikacij (dokumentni iskalnik recimo!) reklame 

Xiaomi je z MIUI 12 ukinil reklame v EU... Do sedaj nisem se niti ene videl....

 

erted45 reče pred 1 uro:

Pobje, ima kdo kakšne izkušnje z Asus telefoni?

Sem (spet) malo brskal in mi je v oko padel Zenfone 8, na videz deluje kot izredno všečen paketek (dobesedno, ker je za 2021 s svojimi 5,9 palci relativno majhen) in za sprejemljivo ceno. Ne vem pa, kako se obnese v praksi...

Ta je tudi mene mikal.... ce se odlocis porocaj!

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče Dne, 19. 9. 2021 at 11:26:

Super hvala za nasvet.

 

EDIT: očitno je bila res kriva bazna postaja, ker po klicu na A1 dela zdaj vse normalno.

 

EDIT2: ni bilo to (nehote sem enablal 3G only). Takoj, ko preklopom na LTE, je spet zelo počasno, čeprav imam vse črtice signala. 3G dela normalno hitro.

 

EDIT3: defektna SIM kartica, danes menjal in vse spet dela, kot mora.

 

 

Zadeva še vedno ne deluje oz. deluje na momente, potem se spet vse upočasni. Torej 3G dela s polno hitrostjo, LTE pa nekje z 1Mbps.

 

Je možno, da gre za HW napako in to vpliva samo na LTE?

Povezava do prispevka

Z drugim telefonom si že preveril?

Načeloma je možno, da gre za HW napako, čeprav bi rekel da je to precej čudno, ker maš za obe tehnologiji en čip ("modem"), ki obe obdeluje 

Tako da bi v tem primeru pričakoval da imaš pri obeh težavo (na 3G in 4G)

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka
Me3do reče pred 14 minutami:

Žal, pol je najverjetneje kar telefon

Si siguren da je samo na domači lokaciji? Problem je isti če maš wifi vklopljen/ugasnjen? 

 

Ne dejansko je povsod isto. Me je sprva zmedlo, ker takoj, ko vključiš podatke, običajno kratek čas dela normalno, kasneje pa se upočasni.

 

Na primer če zdaj vključim LTE in poženem speed test, pokaže okrog 40 Mbps, čez nekaj časa pa pade na 1 Mbps.

 

Ni mi jasno, kako je možno, da je 3G hiter in stabilen, LTE pa ne, saj, kot praviš, oboje hendla isti modem.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
erted45 reče Dne, 25. 9. 2021 at 19:34:

Pobje, ima kdo kakšne izkušnje z Asus telefoni?

Sem (spet) malo brskal in mi je v oko padel Zenfone 8, na videz deluje kot izredno všečen paketek (dobesedno, ker je za 2021 s svojimi 5,9 palci relativno majhen) in za sprejemljivo ceno. Ne vem pa, kako se obnese v praksi...

Ene sto (realno 5-6) let nazaj sem imel Zenfone 2.

Asusov UI mi je bil vsecen, naceloma sem bil zadovoljen z vsem razen z Intelovim chipsetom (in prvim scammerjem ki mi je prodal rabljen telefon), ki se je se kar grel in pa slikam v nizki svetlobi... Samo takrat so itak bili srot vsi, ki niso bili flagshipi :D

Zdej majo pa itak ta najjaci snapdragon not, tako da to ne bi smel bit issue. Opticna stabilizacija slike in EIS za video mi delujejo kokr da bo moral bit kar spodoben telefoncek.

Mogoce minus da ima se vedno USB 2.0... ampak konc koncev imas danes skor vse synhroniziran s cloudom in ne prenasas podatkov prek kabla, ker je prek Wifi/BT hitrejs :D 

 

 

 

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...