Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

Kakšne težave ima Pixel 6? Jaz jih z mojim nimam, edina zadeva, ki jo lahko kot slabo komentiram za Pixla je slab audio equalizer oz. manjko tega, ker je zvok "prazen" napram Fold 2, ki sem ga imel sočasno. Ko sem naložil nek equalizer iz Google Play je bil zvok v multimediji takšen kot mora biti, slabost te rešitve je da equalizer ni vplival na zvoj zvonenja in opozorila, se pa nisem dalje s tem ukvarjal, mogoče se da tudi to nastaviti. Druga graja pa color shift zaslona na belih ozadjih, pa še to ne bi vedel, da je "problem", če tega ne bi prebral na spletu. Meni se je zaslon zdel dober in odziven. Baterija na telefonu super, odzivnost vmesnika prav tako, slike, kvaliteta izdelave, sem brez pripomb. Zdaj imam S21 Ultra in pri odzivnosti ni neke razlike, na Ultri imam zvečer ob istem času manjši % baterije kot na Pixel 6.

 

Če ga kdo rabi ga prodam praktično po nabavni ceni, ker sem ga takrat vzel samo za test ob Galaxy Fold 2, ki sem ga takrat imel (na zaslonu steklo in kvaliteten Spigen etui),

Povezava do prispevka
Sudat reče pred 3 urami:

Ženi je pixel padel v školjko :D in ne dela več touchscreen drugo se vse normalno uklopi, a se mi sploh splača gledat naokoli če se da kaj nardit al samo naročim nekaj novega? Pixel 6 ma kako neke težave v reviujih, starejših pa ne delajo več. Dragi je najpomembnejša kamera - so tu kake primerljive alternative? Če ne bo čisto nič bi morda vseeno kupil 4a 5g ali 5 iz kakega shady špajza...

 

Lahko ga probaš dat v riž/silica gel oz. kaj podobnega, kar bo vezalo vlago nase.

 

reaper reče pred 1 uro:

Če ga kdo rabi ga prodam praktično po nabavni ceni, ker sem ga takrat vzel samo za test ob Galaxy Fold 2, ki sem ga takrat imel (na zaslonu steklo in kvaliteten Spigen etui),

 

Lej ne no. Zakvaj bi kdo plačal nabavno ceno za rabljen aparat?

 

Te scene, ko se ljudje obnašajo kot, da so edini, ki so sposobni opravit naročilo v nemčiji in zato postavljajo smešne cene se morjo nehat. Bolha je slično polna precenjenih Pixlov. Medtem pa dobiš ZAPEČATENEGA na ebayu za 550-580€.

Povezava do prispevka

Zdej tko, pejt na Ebay pa ga kupi po tej ceni, ti kdo brani? Dokler bo pa pri nas toliko folka, ki nima izkušenj z nakupi v tujini oz. mularije, ki nima kreditne kartice bi pa  zakaj že jaz delal pušiono na praktično novem telefonu? Lupim s tem koga? Absolutno ne, telefon dam za toliko kot sem zanj plačal. Če tebi to ne paše mi pa gladko dol visi. 

 

Bodi Marija Terezija, pokupi vse zapečatene telefone na Ebayu in jih folku pri nas prodajaj po 400 €, ker si pač dobra duša. Vidim, da je ogromno plemenitega folka, ko so v vlogi kupca. Ko so v vlogi prodajalca bi se dali pa raje za 1 € jebat kot da spustijo ceno. 

 

Ne rečem da bi dal ceno 1k €.

 

Tako da za vse nadaljnje oglede, če kdo rabi Pixel 6 ga z veseljem šenkam, dostavim na dom, poleg pa prinesem še nedeljsko gostilo gratis, tega vam seveda tudi serviram.

Povezava do prispevka

Če je telefon odpakiran ni več nov in posledično je prodajanje po ceni zapakiranega telefona neprimerna....ampak imaš pa vso pravico, da poskusš tako prodati....moraš pa biti kot kupe cbedak, da greš kupiš odprt telefon (po možnosti tudi že malo uporabljen) kupit za ceno zapakiranega.

Povezava do prispevka

Tega smo se bali: https://www.xda-developers.com/oxygenos-12-update-halted/

 

Saj ne da je to že drugo leto zapored, ko so morali update prekinit, ker je skropucalo. Očitno nimajo popolnoma nobenega internega QA. Druga stvar, požrli so trditve, da bo international verzija ColorOS (prej OxygenOS) ostala v srcu Oxygen, ker so odstranili cel kup Oxygen specifičnih stvari.

 

Toliko, če kdo (slučajno še) dovolj za metanje cvenkov OnePlusu.

Povezava do prispevka

a bo treba eno ledvico prodat ali obe?

 

E: 

Navedek

Za osnovni Pixel 6 z 8 GB pomnilnika in 128 GB prostora boste odšteli 649 EUR, za Pixel 6 Pro z 12 GB pomnilnika in 128 prostora 899 EUR, še 100 EUR pa prištejte, če boste želeli na mobitelu pridobiti 256 GB prostora.

VIR

 

E2: ah, zdaj videl, da je Mumbo omenjal Telemach

uredilo bitje rajc91
Povezava do prispevka

MP cena in na obroke je res pretirana, ne vem zakaj tako visoka.. Verjento ker gre preko kakšnih posrednikov ta dobava. 

 

Samo ko gledam na amazon.de tudi hočejo veliko več kot je uradna/priporočljiva cena - 826 eur 

https://www.amazon.de/-/en/Google-Pixel-Sorta-GA02910-GB-Seafoam/dp/B09G73ZF2B/ref=sr_1_3?keywords=PIXEL+6&qid=1639569452&sr=8-3

 

Itak telefoni na obroke niso za nekoga ki ma keš in lako skešira takoj. Za nekaj modelov aparatov so dejansko dobri popusti in se splača na vezavo za dosta aparatov pa spet ne. 

 

 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 22 minutami:

Samo ko gledam na amazon.de tudi hočejo veliko več kot je uradna/priporočljiva cena - 826 eur 

https://www.amazon.de/-/en/Google-Pixel-Sorta-GA02910-GB-Seafoam/dp/B09G73ZF2B/ref=sr_1_3?keywords=PIXEL+6&qid=1639569452&sr=8-3

 

 

 

 

Dispatched from and sold by Electrovoice.

 

Pixle se praviloma kupuje pri Mediamarktu, Saturnu ali pri G store direktno. Sami ti imajo praktično vedno postavljeno MSRP ceno.

 

 

Oglasi se, če bodo kaki dobri popusti, ko stvar ne bo šla v promet po tej roparski ceni. :rofl:

Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 3 urami:

nevem zakaj bi kdo dajal jurja za telefon, ki je 6 mesecev po izidu že odpisan z updejti. čez pol leta pride OP10, sepravi bodo vsi trije programerji delali na tem. 

Pa, niti ni slab telefon, res, sem bil presenečen. SW sem probal na hitro, je pa že bil gor Android 12. Kar sem se jaz igral ni nič klecalo, tudi klici, vse BP. Ne rečem, da to kar ljudje pišejo ni res, se pa pogostokrat tudi pretirava. Jurja pa zanj sigurno ne bi dal, če sem iskren za noben telefon ne bi dal jurja. 

 

Je pa zaslon vsekakor boljši kot na Pixel 6 (resolucija, 120 Hz, ni color shifta,...). 

Povezava do prispevka
reaper reče pred 1 uro:

Pa, niti ni slab telefon, res, sem bil presenečen. SW sem probal na hitro, je pa že bil gor Android 12. Kar sem se jaz igral ni nič klecalo, tudi klici, vse BP. Ne rečem, da to kar ljudje pišejo ni res, se pa pogostokrat tudi pretirava. Jurja pa zanj sigurno ne bi dal, če sem iskren za noben telefon ne bi dal jurja. 

 

Je pa zaslon vsekakor boljši kot na Pixel 6 (resolucija, 120 Hz, ni color shifta,...). 

ja sej vrjamem, po specih je veliko dobrih telefonov, sam ti nič ne pomaga če se ti en bug vleče pol leta preden ga odpravijo.

 

pa sej tle OP ni edini, je še veliko drugih proizvajalcev, sploh kitajskih, ki na veliko oglašujejo specifikacije, potem je pa nekaj narobe pa tega ne popravijo, ker so vmes splavili že 8 drugih modelov.

 

se tudi strinjam za vrednost telefona, jurja je pretiravanje. Sploh glede na to, da so med midrange in hiend tok majhne razlike v uporabnosti telefona. "jaz sem poweruser, zato rabim ornk telefon" v današnjih časih ne pije več vode. Razen če rabiš sam sebi upravičit jurja za telefon.

 

 

Povezava do prispevka

Jz sm dejansko zato šel na iPhone, ker se mi ni dalo iskat med 60k telefoni enega k bo imel dobre update. Razen pixla jih praktično ni, vsaj ne s tako dobro podporo kot iPhone.
Glede 1k za telefon se pa strinjam, sam je tut narativ da je telefon naprava ki jo večina ljudi daleč najdlje časa drži v roki, zakaj ne bi kupu najboljše naprave na voljo torej.

Povezava do prispevka

Kaj pa sploh pomeni poweruser danes? Čist resno me zanima, ker pomoje sem zgubil pomen te besede.

 

A je to tist, ki na polno shpile drka?

A je to tisti, ki na dan odgovori na 53 mailov?

A je to tisti, ki konstanto nekaj slika čez dan in rabi še dober nightmode za dober dickpic ponoči?

A je to tisti, ki ima na browserju 35 aktivnih tabov?

A je to tisti, ki 16 ur na dan gleda Netflix/Twitch/Popcorn/...

A je to tisti, ki naloži 1500 appov, ki jih sploh ne potrebuje?

Povezava do prispevka

Jaz recimo rabim telefon za službo, naredim cca. 300 - 700 slik na povprečen delovni dan, odgovarjam na maile in uporabljam Teams za službene pogovore, imam nekaj appov ki so v uporabi v službi (Acumatica in podobno), ostalo pa kot normalen uporabnik.

 

Imam telefon za 300€ pa mi je vrh glave, tako iz glave res ne vem, zakaj bi dajal več denarja in kakšne koristi bi imel od tega.

 

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Včasih smo flashali, rootali itd. Danes tega praktično več ni. 

 

Mi pa Android omogoča več svobode kot recimo iOS. Tu mislim o File Explorer, File Share, sideload aplikacij in podobne zadeve. Da se lahko povežem na domači NAS in si prenesem datoteke na telefon, na lokacijo, ki si jo izberem, ne pa v vsak app posebaj itd. Sem kar dolgo za tablico, poleg Android telefona, uporabljal iPad in sem včasih te funkcije pogrešal. Power user je lahko geek, ki takšne funkcija uporablja, pa še kakšen SSH, terminal poleg tega. Ostalo je pa itak občina uporaba, komunikacija, brskanje, igre... 

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 3 urami:

Kaj pa sploh pomeni poweruser danes? Čist resno me zanima, ker pomoje sem zgubil pomen te besede.

 

A je to tist, ki na polno shpile drka?

A je to tisti, ki na dan odgovori na 53 mailov?

A je to tisti, ki konstanto nekaj slika čez dan in rabi še dober nightmode za dober dickpic ponoči?

A je to tisti, ki ima na browserju 35 aktivnih tabov?

A je to tisti, ki 16 ur na dan gleda Netflix/Twitch/Popcorn/...

A je to tisti, ki naloži 1500 appov, ki jih sploh ne potrebuje?

Da ima vsaj 5h on screen time :D

Pa ne zaradi gledanja tiktoka :P
 

Stevilo aplikacij je po mojem eno manjse merilo (moje je 197 (res pa je da je od tega ene 30 sistemskih)).... :P 
 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...