Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

če ti fon ponuja možnost to nastavit potem ne vidm razloga, da ne bi.

 

probaj za foro mullvadovega https://mullvad.net/en/help/dns-over-https-and-dns-over-tls/

 

pa ko nastaviš počekiraj na https://mullvad.net/en/check/ če bo dns leak zelen, pomeni da deluje. in ko veš, da deluje lahko prosto po prešernu zamenjaš na adguard ako želiš.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Bom kar tule vprašal, ker ste bolj strokovnjaki.

Ne vem če se še komu dogaja, ampak mene konstantno brez dneva premora dan za dnem kličejo iz različnih IP številk iz tujine, kjer mi hočejo če dvignem telefon prodati nek bullshit. Temu tako rečem, da je čisti spam call in mi gre blazno na jetra. 
Ker pa razen menjave telefonske št. ne vem kaj bi lahko naredil sem razmišljal če morda obstaja kakšen app ali kaj podobnega, ki bi klice preusmerilo kam drugam ali pa avtomatsko kenslalo. 

 

Screenshot_20220429-171350_Phone.thumb.jpg.b66248fc95b0b2beece6b5b7aaa98f67.jpg

Povezava do prispevka

Ni sicer glih povezano z Android, ampak ne bi odpiral nove teme.

 

Dolgo že nisem nič gledal teh zadev in me zanima ali ima kateri operater, da bi lahko imel 2 SIM kartici z isto številko? Vem, da imaš lahko več šteivlk vezanih na eno telefonsko, ampak tisto je ene 15€ mesečno. Zanima me varianta, da bi bil pač en dober paket z dosti interneta in bi potem doma imel eno SIM kartico na kakem starem telefonu za Wi-fi spot (ali pač namenskem modemu), drugo SIM kartico pa normalno v primarnem telefonu. To me zanima za kolegico, ker ima pač toliko podatko že v samem paketu, da jih nikoli ne porabi, potem pa dokupuje sedaj trenutno še Hot od Hoferja za 15€ mesečno za net v stanovanju.

 

Je kaka ugodnejša varianta?

Povezava do prispevka

Baterijo ji baje full žre in noče non stop telefona priklapljat in izklapljat. Drugo ne vem zakaj... Sam tega praktično ne uporabljam in ne vem kako je, če uporabljaš telefon vmes? Dela deljen wifi naprej med uporabo telefona al ga ven fukne? 

 

Saj ni tak full pomembno. Ko sma mela debato o tem, sem imel filing, da bi lahko kaka boljša varianta obstajala in rekel, da bom malo pogledal. 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 7 urami:

Dodatna sim je na telemachu 10 eur mesečno, porabljaš količine iz osnovnega paketa. 

Pa si lahkov omrezje prijavljen z obema karticama hkrati?

Also te druga sim kartica storitve so res drage za popizdit, 10€ za par klikov v softwaru. 

Povezava do prispevka

To si itak lahko. Telekom ima drugo SIM 15€ (zadnjič sem videl nekaj o 12€ nekje, ampak ne vem ali gre samo za časovno omejeno akcijo al redno ponudbo).

 

Zdi pa se tudi meni drago. Cel paket je dobrih 15€ (15-20€ večinoma), potem pa dodaten SIM skoraj za isto ceno. Po drug strani pa kar logično, ker danes številni paketi vključujejo neomejene pogovore in res dosti prenosa podatkov... pa bi potem lahko cela familija uporabljala en paket (eno naročnino), če bi dodatne SIM kartice bile dosti ceneje.

 

Jaz plačujem zdaj pri Telekomu kot omenjeno 15€ za dodaten SIM, ker sem se odločil, da to plačujem še moji mami, da ne rabi sama in ne rabi skrbet pri kakem upokojenskem paketu, da bi presegla podatke (kot se ji je kar nekaj krat zgodilo). Ker včasih pa so v onih najugonejših paketih za upokojence ipd. res škrtarili tako z minutami kot s podatki.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 13 urami:

Dodatna sim je na telemachu 10 eur mesečno, porabljaš količine iz osnovnega paketa. 

 

Ja ampak dodatna SIM, mišljeno kot druga številka na istem paketu?

 

Drugače (velja za A1) lahko imaš 2 SIM kartici z isto številko, vendar seveda ne delata hkrati. Aktivna je tista, iz katere si na zadnje opravil klic.

 

Npr. Imaš telefon A in telefon B, vsak s svojo SIM kartico, vezano na isto številko. Če bo trenutno aktivna SIM kartica v telefonu A, bo telefon A zvonil, ko te bo kdo klical. Takoj, ko pa boš opravil klic iz telefona B, bo potem ta aktiven in bo torej zvonil telefon B, ko te bo kdo klical, telefon A pa bo "mrtev". V bistvu neuporabno, razen, če imaš 2 telefona, ki jih ne uporabljaš hkrati in se ti ne ljubi menjavati SIM kartice iz enega v drugega.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Ponavadi je dodatna sim mišljena kot druga številka na istem paketu ja

 

Kar ti opisuješ je multisim, nisem pa vedel da A1 dela tako.. 

 

Načeloma multisim pomeni da imaš več sim kartic z eno telefonsko in dohodni klic zvoni vsem napravam hkrati ne pa "trenutno aktivni"... 

Si pa omejen s prenosom podatkov in SMS/MMS na eno SIM kartico 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
NixoN reče Dne, 29. 5. 2022 at 11:07:

Eno vprašanje, spravljam se k menjavi počenega ekrana na fonu in me zanima katero lepilo je priporočljivo uporabit in kje ste ga ubodl? Gledam nekaj po amazonu in je izbira (pre)huda. 

 

https://eustore.ifixit.com/products/tesa-61395-tape

 

https://eustore.ifixit.com/products/e6000-adhesive-glue

 

Drugače pa priporočam da pogledaš če ima ifixit lepilni trak v šabloni za tvoj model telefona.

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...