Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

Evo dosti imam Xiaomi telefonov.

Danes sem ga imel v žepu na šihtu. 

Kar naekrat začutim vroče v žepu. Vzamem telefon ven in kaj vidim? Bootloop. Telefona sploh ugasnit nisem mogel normalno/prisilno. V bistvu pride do boot loga in se resetira. In tako neprestano. 

Nekako ga spravim do recoverya. Tam začne kar sam izbirat po meniju... :blink:

Ni mi drugega preostalo kot prisilno v recovery in na hitro wipe data... Na žalost.

K sreči nisem imel nič pomembnega gor. 

Telefon pa vroč. 

Berem na XDA, da jih ima kar nekaj te probleme. 

Zaklenjen bootloader. Original firmware gor (12.0.1). 

Očitno je hardware problem. 

WTF Xiaomi? 

Nujno iščem zamenjavo! Samsung S20 je na vezavo pri A1 predrag. A51 mi je beden. A71 pa prevelik.

Ali raje počakam na Oktober in kupim Pixel 4a? 

Če bo ta telefon sploh zdržal do oktobra. <_<

Povezava do prispevka

Morda pa res. Čeprav po eni strani bo Pixel 4a cenejši. Pa skupno gledano ne dosti slabši. 

Performans je v plus pri Nordu.

Pri pixlu pa kamera. 

Glede na to, da telefon ne uporabljam za zahtevne stvari bo verjetno performans pixla ok. 

Dobra kamera pa bolj prav pride.

Še moram odločit.

Zaenkrat sem gor vrgel aosp custom rom.

Bom videl kako se bo obnašal.

Vsekakor pa menjam ob prvi priliki.

 

A ne mora to gretje kaj skrbet?

Takoj sem pomislil na baterijo.

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 49 minutami:

Morda pa res. Čeprav po eni strani bo Pixel 4a cenejši. Pa skupno gledano ne dosti slabši. 

Performans je v plus pri Nordu.

Pri pixlu pa kamera. 

Glede na to, da telefon ne uporabljam za zahtevne stvari bo verjetno performans pixla ok. 

Dobra kamera pa bolj prav pride.

Še moram odločit.

Zaenkrat sem gor vrgel aosp custom rom.

Bom videl kako se bo obnašal.

Vsekakor pa menjam ob prvi priliki.

 

A ne mora to gretje kaj skrbet?

Takoj sem pomislil na baterijo.

 

Če je dobro ohranjen javi, ko boš prodajal za zelo male pare 😁

Povezava do prispevka

Nima odrgnine na ohišju. Edino kar ima je par majnih pikic na zadnji strani... Če od blizu oziroma pod kotom pogledaš. Izgleda kot pikice praha. Verjetno mi je kaj pod ohišje prišlo.

Drugače pa kot pravim je kot nov. 

Od novga imam gor zaščitno steklo. Pa v ohišju je bil vedno. Morda najbolj ohranjen telefon kar sem jih imel do sedaj. 

A bi kupil? :D Povej koliko smatraš male pare? :)

 

Kupljen je bil v DE točno pred letom.

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 11 urami:

Nima odrgnine na ohišju. Edino kar ima je par majnih pikic na zadnji strani... Če od blizu oziroma pod kotom pogledaš. Izgleda kot pikice praha. Verjetno mi je kaj pod ohišje prišlo.

Drugače pa kot pravim je kot nov. 

Od novga imam gor zaščitno steklo. Pa v ohišju je bil vedno. Morda najbolj ohranjen telefon kar sem jih imel do sedaj. 

A bi kupil? :D Povej koliko smatraš male pare? :)

 

Kupljen je bil v DE točno pred letom.

 

Če ima res HW težave je 100€ vrh glave, pa še nisem prepričan, če se splača. Po mojem je boljše, da ga daš na servis preverit pa prodaš "100% delujočega" za normalen denar.

uredilo bitje hirabbit
Povezava do prispevka

Bom verjetno res na servis poslal. Odvisno koliko hočejo za pregled in pa koliko časa bi bil brez njega.

Čeprav dvomim, da bodo kaj ugotovili saj ko dela dela "normalno".

 

Zaenkrat na AOSP deluje dokaj ok. Vsaj danes ni bilo problemov. 

Enkrat ga nisem mogel zbudit ko sem ga iz žepa vzel vendar to je problem tega AOSP ROM-a. Sem mogel naredit force reboot z držanjem tipke za vklop.  

 

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 22 urami:

Nima odrgnine na ohišju. Edino kar ima je par majnih pikic na zadnji strani... Če od blizu oziroma pod kotom pogledaš. Izgleda kot pikice praha. Verjetno mi je kaj pod ohišje prišlo.

Drugače pa kot pravim je kot nov. 

Od novga imam gor zaščitno steklo. Pa v ohišju je bil vedno. Morda najbolj ohranjen telefon kar sem jih imel do sedaj. 

A bi kupil? :D Povej koliko smatraš male pare? :)

 

Kupljen je bil v DE točno pred letom.

 

Najbrž je še v garanciji, če je star 1 leto?

uredilo bitje hirabbit
Povezava do prispevka

Se mi zdi, da je tema veliko manj aktivna, kot pa je bila na starem forumu, ki je imel posebno temo za različne znamke.

Mene zanima predvsem kaj je danes t.i. best-buy v budget/midrange kategoriji?

Xiaomi je, kot sem opazil, izstopil iz programa Android One, ker se je pred leti omenjalo kot best buy.

Povezava do prispevka

Kolkr jst vem ne. Realme telefoni se prodajajo samo po spletu, zato na slikah zgledajo majka v živo so pa... precej manj premium, ker je šele to tvoj prvi stik s telefonom. Tukaj poglej, če te zanima kej več o tem.

Drugače teh telefonov ne poznam. Opažam pa, da telefone serjejo kot po tekočem traku, tako da je moj takojšni pomislek, kako hitro jim (potencialno) lahko odrečejo podporo, sploh če so nekoč prisiljeni v kak strategy shift.

 

 

Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 4 urami:

Kolkr jst vem ne. Realme telefoni se prodajajo samo po spletu, zato na slikah zgledajo majka v živo so pa... precej manj premium, ker je šele to tvoj prvi stik s telefonom. Tukaj poglej, če te zanima kej več o tem.

Drugače teh telefonov ne poznam. Opažam pa, da telefone serjejo kot po tekočem traku, tako da je moj takojšni pomislek, kako hitro jim (potencialno) lahko odrečejo podporo, sploh če so nekoč prisiljeni v kak strategy shift.

 

 

 

Ni nujno, Xiaomi zadnje čase tudi meče ven telefone kot po tekočem traku, pa je support zelo dober (tudi 3 leta in več). 

 

Realme je sicer znano ime v svetu mobilnih telefonov (sub brand Oppota, nekako kot je Redmi sub brand Xiaomija). Jaz bi rekel, da se je glede podpore za paziti nekih res levih proizvajalcev, za ostalo me pa ne bi skrbelo.

 

Res pa je, da ta Pixel 4a zgleda super za to ceno.

uredilo bitje hirabbit
Povezava do prispevka

Če z ”neokrnjen android” ciljaš na android one program, potem sta tam kot jaz razumem zgolj še Nokia in Motorola. Ne vem kakšne načrte ima android/google sploh za ta program. 

Vseeno pa Xiaomi, Realme, OnePlus itd. uporabljajo Android - ni zadeva takšna kot pri Huaweiju, ki fura nek hibriden sistem, kot pišeš v vzporedni temi.
 

Povezava do prispevka

Neokrnjen mislim v smislu, da je gor Google Play oziroma GMS. Huawei v resnici ne fura hibridnega sistema, niti ne svojega napovedanega Harmonyja (kot sem sprva napak napisal), marveč Android 10 minus Google Services. Zato potem tudi mnoge aplikacije, ki ti jih sicer uspe namestit iz sumljivih mest ne delujejo. Recimo Shazam. Ali Super Mario Run. Ali ti ne najde lokacij v Instagramu in Uberju ... 

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 1 uro:

Neokrnjen mislim v smislu, da je gor Google Play oziroma GMS. Huawei v resnici ne fura hibridnega sistema, niti ne svojega napovedanega Harmonyja (kot sem sprva napak napisal), marveč Android 10 minus Google Services. Zato potem tudi mnoge aplikacije, ki ti jih sicer uspe namestit iz sumljivih mest ne delujejo. Recimo Shazam. Ali Super Mario Run. Ali ti ne najde lokacij v Instagramu in Uberju ... 

 

To furajo dejansko vsi razen Huaweia, ker ima ban. Kar je smešno, da so se spravili ravno na Huawei, na ostale pa ne. Sicer pa je očitno, da jim Huawei hodi v zelje, ker je glavni dobavitelj telekomunikacijske opreme, predvsem zdaj, ko se vzpostavlja 5G. Tako, da je ta zadeva s telefoni samo neka kolateralna škoda.

 

No pustimo, v glavnem, vsi ostali Kitajci furajio normalno Google servise.

 

uredilo bitje hirabbit
Povezava do prispevka

Evo po dveh dneh na custom AOSP telefon dela bolj kot ne normalno. Razen bug-a ali dveh kateri so znani pri tem ROM-u. 

Sedaj pa nisem več siguren ali je hardware kriv. Hmm... Verjetno ne.

 

Sicer pa je od danes na voljo nova posodobitev (cca 450MB). Bom za vikend probal.

Če bo še sral potem kupim Pixla. 

Sem skoraj že odločen. 

Ne rabim top specifikacij, ker iger na telefonu ne igram. Pravtako nimam odprtih "miljon" aplikacij naenkrat.

Je pa jasno zaželjena dobra kamera.

Po moje bi bil Pixel 4a top izbira za ta denar.

 

 

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 10 minutami:

Evo po dveh dneh na custom AOSP telefon dela bolj kot ne normalno. Razen bug-a ali dveh kateri so znani pri tem ROM-u. 

Sedaj pa nisem več siguren ali je hardware kriv. Hmm... Verjetno ne.

 

Sicer pa je od danes na voljo nova posodobitev (cca 450MB). Bom za vikend probal.

Če bo še sral potem kupim Pixla. 

Sem skoraj že odločen. 

Ne rabim top specifikacij, ker iger na telefonu ne igram. Pravtako nimam odprtih "miljon" aplikacij naenkrat.

Je pa jasno zaželjena dobra kamera.

Po moje bi bil Pixel 4a top izbira za ta denar.

 

 

 

No, kot sem že rekel, za male pare sem tukaj 😁

 

Po mojem se za Pixla 4a ni za bat za performance, ker je SDM 730G zelo dobro ocenjen glede zmogljivosti. Pa še 6GB rama ima.

uredilo bitje hirabbit
Povezava do prispevka
Kunta Kinte reče pred 10 urami:

a se še kdo strinja, da ni več pravih tehnoloških prednosti pri novih telefonih (še najbolj se izboljšujejo kamere) in tako sploh ni več exciting spremljat te scene?

 

Jst bi si drznil rečt celo, da kamera v določenih segmentih nazaduje, zaradi "I have 4 cameras" master raca. Kupiš 4a za 340€ in si popolnoma zmagal, medem ko lahko poženeš 420€ za Oneplus Nord bi boš nad kamero tako razočaran, da joj. Razlog je, da ima Nord 4 kamere zgolj z namenom, da so štiri kamere. Da ima isto kot konkurenca. To, da je na papirju konkurečen, je blo bolj pomembno, kot da bi imel dve neuporabni kameri manj in preostali dve boljši (oz software zanje na nivoju) in vsaj v rangu OP8 (od katerega ima senzor).

 

Drugo dejstvo pa je, da se večina izboljšav pri kameri dogaja v softweru ne v hardweru, in včasih te izboljšave pridejo v obliki software updejtov. To je btw, če mene vprašaš še največji razlog proti vsakoletnim upgrejdom telefona. Se pa da ta logika tud obrnit, in dejansko jo obračajo. Fuknejo notri dober senzor, se hvalijo, da imajo isti senzor kot <vstavi nekaj dobrega>, software pa je očitno mimo ker slike niso niti približno enake. Dva primera k mi zdele padeta na pamet sta Nord in OP8 (isti senzor, precej slabše slike), Blackberry Keyone s Pixlovim senzorjem je imel precej porazne slike... in še precej je teh primerov.

 

Se pa popolnoma strinjam, da vse skupaj stagnira. Tud statistika odraža to vedno bolj, ker ljudje zdej v povprečju (že skor) dve leti in pol obdržijo telefon. Občututek mam, da bo to samo še naraščalo, če si pametno kupil telefon. Vsi telefoni ne postarajo enako. Lep primer mam jst doma, moj oneplus 3 in čkin galaxy S7. Oneplus še danes leti z android 10 (sicer je na android 9 uradno - je tudi uporaben), medtem ko je S7 (ostal na 8 uradno in neuporaben če ne greš na custom rom) z eno nogo že v smeteh (samsung si res ne dela usluge s tem da ima ene modele na snapdragonu, ene pa na exynosu).

 

Zdi se mi da se noben telefon, ki fura double (google verzijo + njihovo verzijo) vseh pofukanih aplikacij (Samsung, Xiaomi...) ne postara dobro.

Povezava do prispevka

Industruja je odrasla. Ze par let nazaj, no. Meni je zakon ker imam lahko isti telefon dlje casa. Sej napredki so, par let nazaj so flagshipi zaceli dobivat ekrane ki pokrivajo cel sprednji del telefona, to je bil dober move. Trenutno so HFR zasloni all the rage in to je prav tako dober move.

Zdej, a to res rabis je drugo, jaz pac 1k€ ne bi dal kar tako za telefon, ceprav sem mnenja da za napravo ki jo uporabljas vsak dan konstantno ni smiselno prevec sparat. Sploh, ker, sploh zadnje case, za polovico tega dobis ne samo spodobne ampak dejansko dobre telefone.

Ampak ja, definitivno so telefoni manj razburljivi in manj se spreminja. Super.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...