Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

Nimam direktne izkušnje, imam pa mnenje.

 

V svetu kjer se potrošniško menja hardware, skoraj brez misli na software ideja Fairphona lahko živi in pobira naslovnice. Ne me narobe razumet, podpiram idejo ampak tudi pri FP samih so očitno slepi na problem softwara. Telefon ima absurdno počasne updejte in serije 3 in 3+ so še vedno na Android 10. (Ne vem al se mi samo zdi da sm prebral idejo o trajni podpori softwara) če mislijo, da bodo tudi software trajno podpirali, bi jih rad videl kako se bodo lomili backportat End of Life kernel fixe, če pa še pri trenutno aktualnih (non EoL) fonih zaostajajo 2 major updejta (cirka 6 let živi en linux kernel - če je telefon releasan 3 years in, ima samo še cirka 3 leta možnosti, da bo podpora zagotovljena, ker backportat se nobenemu ne ljubi - razen za kakšno res major zadevo). (Spet ne vem, al sm to prebral al je moj um tole zamešal z nečim) to be fair, security patche kakor vem izdajajo približno redno.

Srce se mi je zlomilo, ko je CalyxOS founder reku, da bi s FP radi sodelovali in nalagali njihov OS gor, ampak ne morejo, ker FP tako zelo lagira z updejti.

 

Sicer pa zgleda, da je FP4 končno nekaj, kar bi znalo biti približno solidno kar se hardwara tiče, čeprav je temu primerno tudi cena boostana za like what, pol več od prejšnih? Čeprav zanimivo, dropnili so 3.5" jack in ponujajo FP Earbudse. No, ne bodimo cinični, ziher so meli fuŁj dober razlog za to. Ziher niso iz taobaa naročili batch random earphonov in slapnili njihov brand gor. :rofl:

 

Sam bom za 650€ rajši ubodel Pixel 6 (rumored cena zaenkrat), zmolil 5 oče našev, da ga ne bom razbil in se rajši mastil v boljši software možnostih.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka

Yup, ideja je hvale vredna, izvedba pa kot pri vecini android makerjev totalen shit. Kaj ti pomaga telefon ki se ga da popravit doma ce sofrware ostane skoraj isti kot takrat ko si ga kupil. 
Kok mi gre apple blackbox filozofija na kurac jim moram dat propse da podpirajo tut 5+ let star hw, ce bi to blo mozno za kakrsen koli android telefon bi sam ploskal. 

Povezava do prispevka

če bo nova pixel serija dejansko podprta rumored 5 let, potem je to to. do zdaj so pixli kul za timely updejte, kar se same dolžine podpore tiče pa so popolnoma isti oz. včasih še slabši šitbox kot kaj drugega. fingers crossed, sam ipak gre za google. na te kurce se lahko zanaša vedno manj.

 

sicer pa po novem je izbira, saj imaš 4a, 4a 5G in še 6 in 6 pro. 5a 5G najbrž ni v EU zaradi constrainta zalog ali pa zato, ker so kitajci v segmentu 400-450€ tako močni (številčni, ne nujno dobri), da se jim ne splača ufuravat nekaj kapljic v morje.

Povezava do prispevka

Telefon za tasta, klici/sms/mail/browser/basic kamera, naj bo za kupit pri Telemachu, budget 300-500€. Okoli 400 bo najboljše.

Gledal sem mal xiaomie sam ne upam predlagat telefona o katerem ne vema absolutno nič. Za Samsung, kolikor ne maram njihovih telefonov vsaj vem da težko zajebeš z njim.

Povezava do prispevka

Sicer z nobenim nimam izkušen, ti pa svetujem, da se v vseh primerih probaš izognit telefonom z oznako "lite". 

 

Mamin xiaomi mi a3 lite je po 2 letih praktično neuporaben. 

 

E: za dobrih 100e več imaš že kul telefone (pixel 4a).

uredilo bitje rajc91
Povezava do prispevka

 

ngebe reče pred 1 uro:

a  niso s p40 serijo ukinil google support? tko da ce mas gmail, maps in slicno je verjetno no-go

 

nej. gmail in maps oba delata brez goolag supporta. gmail zna imet zamik v notifikacijah sicer.

 

Arey reče pred 12 minutami:

yup, mam enega za development in sam bejži proč

ne sam da je lite počasen, tut dobesedno ni appov

 

enter

 

https://auroraoss.com/download/AuroraStore/

 

:closedeyes:


 

Povezava do prispevka

Quotam samega sebe... Mediamarkt.de ga še vedno prodaja po isti ceni. Po pol leta uporabe sem zadovoljen.

seventhson reče Dne, 26. 3. 2021 at 18:29:

Jaz sem pixel 4a naročil na mediamarkt za 349€ preko cheaper&more za dostavo. Od naročila do dostave je trajalo točno 14 dni (standard dostava). Cena dostave je 13,99€.

uredilo bitje seventhson
Povezava do prispevka

Evo, lansirani novi Pixli.

 

Cene 649€ in 899€ (plus vsaj 29€ za 30W PD charger).

 

Primerjava med modeloma.

 

Ne vem če bom prebolel, da ima samo Pro (očitno) always on display. Za ostale razlike me res boli patika, ker so pičkin dim (za mene) ampak ta mi je pa kinda big deal.

 

EDIT: Zgleda, da gre za napako pri vnosu, tud P6 ma always on display.

 

https://piped.kavin.rocks/watch?v=roWxo6jWoYw

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka

jaz sem v bistvu precej razočaran nad tem kaj so pokazali. okej, sej nisem prav hudo pozorno spremljal vseh neumnosti, ki jih nikoli ne bom nucal... ampak najpomembnejše zame, so bili updejti.

 

in tukaj so totalno razočarali. naredili so abso-fucking-lutely minimum, da se lahko trepljajo po rami kolk so hudi. 3 major updejte in 5 let security updejtov, kar je komaj bolje od samsunga, ki obljublja 3 major in 4 security.

me zanima na koga se bodo tokrat zgovarjali okrog tega tega supporta. totalno nič novega ni za videt pri tem tensor cpuju in google se spet strelja v lastno koleno.

meanwhile je applov 6s al keri že, 6 let po izidu dobil zadnjo verzijo iOSa, 5s pa 8 let po izidu nek security patch... how about them apples.

 

tule je dober povzetek, če se komu da brat. samo par jih izvzamem iz cele serije:

Navedek
With Pixel 6 coming, we'll hear a lot of Google blaming SoC vendors for poor upgrades, and how Google being their own SoC vendor will make upgrades much more better. 18/26
 
Do you remember when Google said carriers were preventing upgrades and became a carrier? Do you remember when Google said OEMs were preventing upgrades, and then became their own OEMs? Nexus 5 had 2 major upgrades, Pixel 2 had 3. Nexus 5 had 3 years of upgrades, P2 had 3. 19/26
 
Perhaps most people don't know about it, but there has been some OEMs doing very long-term support of their devices. Fairphone 2 released in 2015 got an upgrade in 2021 (Sadly not for a very recent Android version though). nVidia Shield 2015 still gets upgrades in 2021. 20/26
 
We'll soon hear how Fuchsia will help bringing forever upgrades to every device in the world. Maybe try to be suspicious about those claims, and analyze everything that's been said over and over again in the past. 21/26
 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...