Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

Hipokriti so, sram jih je lahko. Po vseh teh letih publicitete o problematiki updejtov na androidu, od Googla samega izgovorjenih izgovorov... se nekako še vseeno ne zavedajo kje tiči zajec in kakšno šanso so zgrešili.

 

Hell, še Apple, z glavo zabit v temo lastne riti je videl svetlobo in na novih laptopih vrnil stvari, ki jih laptop rabi. Google očitno še ni tam in tudi dvomim, da kdaj bo.

Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 13. 10. 2021 at 19:20:

Telefon za tasta, klici/sms/mail/browser/basic kamera, naj bo za kupit pri Telemachu, budget 300-500€. Okoli 400 bo najboljše.

Gledal sem mal xiaomie sam ne upam predlagat telefona o katerem ne vema absolutno nič. Za Samsung, kolikor ne maram njihovih telefonov vsaj vem da težko zajebeš z njim.

 

Danes sem dobil Xiaomi 11 Lite 5G NE, verzija 8/128, moram rečt, da je res super zadeva. Kompakten, lahek (malo čez 150g), super za ta denar (330€ je akcijski launch price)

Povezava do prispevka

Tako je. Uporabita Cheaper&More naslov. MediaMarkt in Saturn ne pošiljata na Mailboxde naslove. Za Google Store rabiš nemško kreditno kartico. 

 

Jaz bi probal na Otto.de kjer kot nov uporabnik dobiš še 15 € popusta s kodo 82222 v košarici. Jaz sem ga vzel pri njih ampak sem naročil na naslov znanca v DE v izogib kakšnih komplikacij glede pridobitve slušalk. 

Povezava do prispevka
reaper reče Dne, 21. 10. 2021 at 10:09:

Tako je. Uporabita Cheaper&More naslov. MediaMarkt in Saturn ne pošiljata na Mailboxde naslove. Za Google Store rabiš nemško kreditno kartico. 

 

Jaz bi probal na Otto.de kjer kot nov uporabnik dobiš še 15 € popusta s kodo 82222 v košarici. Jaz sem ga vzel pri njih ampak sem naročil na naslov znanca v DE v izogib kakšnih komplikacij glede pridobitve slušalk. 

Sm narocu ta teden Pixla z MediaMarkt.de na mailbox.de brez problema.

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 13 urami:

Sm narocu ta teden Pixla z MediaMarkt.de na mailbox.de brez problema.

 

poročaj, če bo vse okej s fonom. reddit in xda sta polna complaintov, o kvaliteti screenov in color shifti. mene bi blo honestly strah naročat to v slovenijo in se jebat s potencialnimi returni/menjavami. googlu še ni uspelo pogruntat hardwara, četud naj bi kao HTC team naredil P6.

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 21 urami:

 

poročaj, če bo vse okej s fonom. reddit in xda sta polna complaintov, o kvaliteti screenov in color shifti. mene bi blo honestly strah naročat to v slovenijo in se jebat s potencialnimi returni/menjavami. googlu še ni uspelo pogruntat hardwara, četud naj bi kao HTC team naredil P6.

mislim, da je bil to problem z vsemi pixli do sedaj. pa tut pri samsungih je reddit pol postov o barvah ekrana en teden po splavitvi novega telefona. 

 

Majek reče pred 11 urami:

Matr so uničili izgled ure na android 12. Sploh lock screen. In še customizacija je neobstoječa. 

 

Ja, grozno je. Res en najslabših updejtov androida. Za izklop/vklop wifija/podatkov imaš zdaj en korak več, lockscreen je slaba šala, prav tako kostumizacija barv sistema (3 random barve, ki jih potegne iz ozadja)...

Povezava do prispevka

a je kdo poskusil ves ta porazen prazen prostor na A12 rešit s povečevanjem screen dpija v developer settingih? jaz bi znorel z A12.

 

če se prilagaja človeku, how is that different od tega kar je že bilo? naštimal sem si kakor sem želel, zdaj pa so vse opcije kostumizacije (take, ki bi odgovarjale - se prilagajale meni) skenslali in vrtijo lajno, da šele zdaj pa je vse about you <the user>? :rofl:

 

pizda ta google. :rofl:

 

rajc91 reče pred 4 urami:

mislim, da je bil to problem z vsemi pixli do sedaj. pa tut pri samsungih je reddit pol postov o barvah ekrana en teden po splavitvi novega telefona.

 

verjamem, da je tega precej pri vseh telefonih ampak ne vem, meni se še vseeno zdi število folka, ki o tem jamra in lima RES čudne slike in videe visoko. Objektivno je lahko to čist normalna številka, ampak meni pa se subjektivno zdi tolk, da ga nimam jajc naročit. bom rajši počakal mesec ali dva, da se uredijo te hardware težave in da se vidi kakšna bo situacija s Calyx/Graphene OS (predvsem če bo kateri ponudil opcijo A11 looka ali kaj več kostumizacije, ker A12 je no go).

Povezava do prispevka

Upamo lahko, da res. Ampak ima že Samsung to težavo.

 

Navedek

However there are quirks, and the biggest negative here is the fact that underneath a certain ambient brightness, Samsung disables its VRR. 

At a 40 lux ambient brightness, which is still relatively bright for indoor use-cases, we can see the VRR disabled.

The good news is that Samsung introduced a technology that is, from our perspective, software agnostic. There are some interactions between the higher level VRR on the OS side and the lower-level LFD technology on the panel side that we wish there was more insight to at the user level, however it’s a nice technological leap which manages to narrow the power penalty of higher refresh displays, and in turn should further popularise the feature.

So the final question is as to why Samsung has this VRR limitation in low ambient light conditions? I have reached out to Samsung Display to find out why this limitation exists, but I haven’t heard back yet.

 

Za mojo uporabo, kjer imam telefon vedno na najnižji možni svetlosti ob danih pogojih in mi recimo VRR ne bi pomagal ama nič kar se varčevanja z baterijo tiče. Huda tehnologija z GIANT asteriskom. Rajši ostanem na 60Hz displayju, ker ta refresh rate na fonih je res gimmick no. :D

Povezava do prispevka

pa sej razumem. imam 144hz monitor in mi je bilo točno 5min hudo zanimivo gledat kako tekoče se premika kazalec. v splošnem pa je doprinost tega pičkin dim, ker nisem "i haz moar fragz den u" gamer. tudi ni mi starejši 60Hz monitor naenkrat neuporaben.

 

na napravi kot je fonči, kjer je limiting faktor baterija pa je RR čisto navaden gimmick, ker vedno gledam in sem fokusiran na vsebino, ne pa na sebe scrollat. i mean cmon :D.

 

saj vem, unpopular opinion. :D

Povezava do prispevka

Jz pa ne stekam zakaj tok baterijo sparas, jz mam zaslon tam nekje na srednji svetilnosti in nimam tezav z baterijo. Ok, iphone, ampak tut na oneplusih nism mel problema, dan in pol je bil minimum s tem da ga itak cez noc al pa dopoldan ko delam polnim. Kaj ma veze ce dan koncas s 40 al pa 20% baterije?

Povezava do prispevka

gre se bolj za osebno preferenco, kjer mi je lažje in manj utrujajoče brat na temnejšem ekranu kot na nepotrebno svetlem. svetlost dvignem zgolj takrat, ko rabim iz kakšne slike kak detajl videt.

 

valda pa pričakujem, da na račun tega tudi na bateriji prišparam ampak pri P6 zgleda, da je na najnižji svetlosti poraba največja :rofl:.

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče Dne, 1. 11. 2021 at 10:32:

 

poročaj, če bo vse okej s fonom. reddit in xda sta polna complaintov, o kvaliteti screenov in color shifti. mene bi blo honestly strah naročat to v slovenijo in se jebat s potencialnimi returni/menjavami. googlu še ni uspelo pogruntat hardwara, četud naj bi kao HTC team naredil P6.

Dobil.

 

Ni mi najbolj všeč da je večji, pa da je fingerprint reader v ekranu. To mi je bolj odgovarjalo v starem Pixel 2 ki bo šel zdaj v pokoj.

 

Ostalo je zaenkrat ok.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...