Skoči na vsebino

Trenutno igram [11/2021]


Priporočeni prispevki

Inštaliral sem Monster Hunter: World, k je glih đabe na ps+ pa mi sede še mal frp pretepanja. Sem se modro izognil nekmu zajebanmu broken armorju takoj v štartu in se lotil prvih par tutorial misij. Težko že kaj konkretnega povem o kvaliteti igrice, samo po do sedaj videnem sem v dilemi, ali mi bo lažje začet igrat špilo ali se naučit kakšen uporaben dobro plačan skill, kot je recimo pilotiranje Airbusa A350. Poln HUD enih informacij, mehanik, tutorialov msgev je za en roman, pa vmes še lovim gigantskega kuščarja po džungli in nabiram med in gobe. Sploh ne dvomim, da je ful globoka in kul špila, samo za začetnike je kar štenga.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 8 urami:

Inštaliral sem Monster Hunter: World, k je glih đabe na ps+ pa mi sede še mal frp pretepanja. Sem se modro izognil nekmu zajebanmu broken armorju takoj v štartu in se lotil prvih par tutorial misij. Težko že kaj konkretnega povem o kvaliteti igrice, samo po do sedaj videnem sem v dilemi, ali mi bo lažje začet igrat špilo ali se naučit kakšen uporaben dobro plačan skill, kot je recimo pilotiranje Airbusa A350. Poln HUD enih informacij, mehanik, tutorialov msgev je za en roman, pa vmes še lovim gigantskega kuščarja po džungli in nabiram med in gobe. Sploh ne dvomim, da je ful globoka in kul špila, samo za začetnike je kar štenga.

 

Jaz ko sem probal pirata me je tudi, kar bruhat prijelo od vseh teh informacij. Predvsem pa mi ni bilo kul, da je tako močno pritiskal na moje OCD hoardanje oz. grindanje matsov takšnih in drugačnih. 

Samo mogoče ga bom spet sprobal pa si kar original kupilče bo ful poceni kje.

Povezava do prispevka

Sem probal spet malo igrat Outer Wilds, pa mi nikakor ne klikne. Enostavno me preveč motijo kontrole, ki si jih ne uspem nastaviti tako, da mi ne bi delovale leseno. :hmm:

A je možno, da je framerate zaklenjen na 30FPS?

 

Grem jaz raje na RDR2 ali Control.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
kemik reče pred 3 minutami:

Dej zalavfej RDR no. Ceprav imo ti  bo control boljsi 😀 fak kaksne igrice ti igras, si se zbudil iz kome lani?

Predlani :closedeyes:

 

Drugače zakaj "fak kašne igrice igraš"? Skušam najt kake carske stare bisere, ki sem jih zamudil. Outer Wilds vsi na polno hvalijo.

Ful sem v slabem položaju, ker je težko obdržati visoko kvaliteto po tem ko preigraš ves Fromsoft library v kosu (minus DKS2, ki se ga očitno moram lotiti XD). :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Ma Monster Hunter World je fuknjen za začetnika. Igrica je sicer na koncu dneva odlična in je tudi dobila zavidljivo Ćamir 8/10 hall of greatness oceno, ampak na začetku pa je tako neprijazna, da človeka mine. Ljudje, ki pravijo, da so Dark Soulsi neprijazni, moj bog no, uvod v Dark Souls je mogoče osnovnošolski bully, ki ti je ukradel domačo nalogo, uvod v Monster Hunter World pa pet nabitih moških, ki te sredi epidemije prefukajo za intenzivno nego. 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 43 minutami:

Predlani :closedeyes:

 

Drugače zakaj "fak kašne igrice igraš"? Skušam najt kake carske stare bisere, ki sem jih zamudil. Outer Wilds vsi na polno hvalijo.

Ful sem v slabem položaju, ker je težko obdržati visoko kvaliteto po tem ko preigraš ves Fromsoft library v kosu (minus DKS2, ki se ga očitno moram lotiti XD). :D


komentiram kaj imas se na voljo. Izbiras med petardama RDR2 ali Control medtem ko mamo ostali suso, ves ker privilegij je to 😀

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Sta ful drugačni igri na koncu, samo Control je dost lažji za past noter, bolj strjena izkušnja je, pa men je ta njihov vibe in čudnost zelo kul. RDR, ko enkrat stvari padejo skup dostavi na polno, samo fak je to enga časa, jahanja po prerijah, padanja s konja zarad lesenega nadzora :D Ne vem a sem rabil 3 al 4 leta za končat, pa načeloma ne puščam špil na pol.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 48 minutami:

Ma Monster Hunter World je fuknjen za začetnika. Igrica je sicer na koncu dneva odlična in je tudi dobila zavidljivo Ćamir 8/10 hall of greatness oceno, ampak na začetku pa je tako neprijazna, da človeka mine. Ljudje, ki pravijo, da so Dark Soulsi neprijazni, moj bog no, uvod v Dark Souls je mogoče osnovnošolski bully, ki ti je ukradel domačo nalogo, uvod v Monster Hunter World pa pet nabitih moških, ki te sredi epidemije prefukajo za intenzivno nego. 

haha Majek mi je rekel, da naj ga kr grem igrat :D

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 11 urami:

Inštaliral sem Monster Hunter: World, k je glih đabe na ps+ pa mi sede še mal frp pretepanja. Sem se modro izognil nekmu zajebanmu broken armorju takoj v štartu in se lotil prvih par tutorial misij. Težko že kaj konkretnega povem o kvaliteti igrice, samo po do sedaj videnem sem v dilemi, ali mi bo lažje začet igrat špilo ali se naučit kakšen uporaben dobro plačan skill, kot je recimo pilotiranje Airbusa A350. Poln HUD enih informacij, mehanik, tutorialov msgev je za en roman, pa vmes še lovim gigantskega kuščarja po džungli in nabiram med in gobe. Sploh ne dvomim, da je ful globoka in kul špila, samo za začetnike je kar štenga.

 

Lepi Šime reče pred 2 urama:

 

Jaz ko sem probal pirata me je tudi, kar bruhat prijelo od vseh teh informacij. Predvsem pa mi ni bilo kul, da je tako močno pritiskal na moje OCD hoardanje oz. grindanje matsov takšnih in drugačnih. 

Samo mogoče ga bom spet sprobal pa si kar original kupilče bo ful poceni kje.

 

Hernier reče pred 1 uro:

Ma Monster Hunter World je fuknjen za začetnika. Igrica je sicer na koncu dneva odlična in je tudi dobila zavidljivo Ćamir 8/10 hall of greatness oceno, ampak na začetku pa je tako neprijazna, da človeka mine. Ljudje, ki pravijo, da so Dark Soulsi neprijazni, moj bog no, uvod v Dark Souls je mogoče osnovnošolski bully, ki ti je ukradel domačo nalogo, uvod v Monster Hunter World pa pet nabitih moških, ki te sredi epidemije prefukajo za intenzivno nego. 

 

Weraziel reče pred 48 minutami:

haha Majek mi je rekel, da naj ga kr grem igrat :D

 

Ni toliko problem v Worldu, ampak gre bolj zato, da je to 5. igra v franšizi in so to mehanike franšize kot take, ki so kompleksne in so v petih igrah šle naprej, se dodatno poglobile, nadgradile ter je podobno kot bi ti v preskočil prva štiri leta metematike in se začel učit 5. razred, brez znanja poštevanke. Se pozna, zato je nujno potrebno vložit nek trud, da se sploh karkoli razume.

 

In ja, drži kot pribito, je težko za začetnike (ne v smislu težavnosti, cel Low Rank boš z button mashingom naredil BP), ampak ne ker bi bilo kompleksno ali ful težko, ampak ker pač če nisi igral prejšnjih delov, določene stvari ne moreš vedet, brez internetnih namigov.

Jaz sem bil na istem, da ne bo pomote. Se spomnem kot včeraj, ko sem 2x zalaufal demo in rekel, to ni zame. No, pol pa se mi je igra poklopila, več kot sem igral, bolj mi je bilo jasno in sedaj ni dvoma, da je to franšiza, ki bi mi bilo lahko le žal, če bi jo spustil.

 

Sej podobno vidim, da imajo težave določeni kolegi s From igrami. Menuji, statistike in koncept Soulsborna je za začetnika resnično težek, nam je to mačji kašelj, ampak začetnik nima pojma o equip burdenu, fat rollu, ifrejmih, upgrejdu orožij, konceptu scalinga ipd. 

 

Ni rešitve kot te, da pač vložiš nekaj ur/dni v osnove, pol šele lahko vidiš ali je franšiza zate ali ne. Sej pravim, škoda spustit take bisere.

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 51 minutami:

Da skrajšam in povzamem kar hoče Bitsu povedat, ko ti po vsem trudu enkrat klikne v monster hunterju, je to najboljša igra.

 

Kaj pa je tist, kar ti mora kliknit? A craftanje geara in potionov za to, da lahko potem 1 uro mlatiš po nekemu bossu?

Povezava do prispevka

Meni je tudi svet v Monster Hunter World presenetljivo carski, pač res mi sede ta vertikalnost in labirinskost celega sveta. Spomni me na kake early dungeone v Ocarina of Time ali pa Super Mario 64 level z labirintom, samo da je razširjen na "open world" nivo. Drugače sem mega hater labirintastih svetov, ampak tukaj je res dobro narejeno, da igraš 50 ur in se še vedno zgubiš v določenih delih mape. Pa zaradi tega izpade svet večji, kot v resnici je. 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 48 minutami:

Pospravi otroski sarkazem v žep, pa ti odgovorim.

 

 

Tle ni nobenega sarkazma, sam ne vem kaj ljudi tako potegne notri? Jaz sem že ene 2x probal in pustil mogoče 4 ure vse skupaj notri pa mi je dolgočasno ratalo... No mogoče me je dosti odbil animejevski pristop v igri. 

Povezava do prispevka

Če igra v osnovi ni za tebe, če te v startu ne zanima, pol itak nima smisla se trudit. 

 

Igra je ogromna, contenta je ogromno, ampak do tja je treba pridet. Jaz imam 400+ ur samo z enim orozjem, in glede klikanja sem mislil na combat, ko steče zaporedje napadov naravno, ko instinktivno delas, pol ves da si osvojil orozje. In pol se zaves, da imas se 13 razlicnih orozij za sprobat, neskoncno variacij buildov, igranje solo in v timu. Vglavnem game that keeps on giving. 

 

Zmačkan sem, vceraj mel rd, nisem sposoben boljsih opisov:D

 

Kakorkoli, jaz obozujem to igro po celi črti, ko se svet odpre, pošasti pridejo, priprave na boj, obcutek, da ne mores zmagat, in tisti trenutek ko se vse zloži tako kot je treba in ti uspe, je to to.

 

Lahko noč

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 30 minutami:

Če igra v osnovi ni za tebe, če te v startu ne zanima, pol itak nima smisla se trudit. 

 

Prvo kot prvo vse najboljše 😁

 

Potem pa... A si pomislil, da nekdo ni nikoli igral franšize in mogoče res nima tolko časa na voljo za vlozit v igro, da bi spoznal vse carskosti, ki ti jih nudi? 

 

Jaz sem tudi želel probat, ker je pač v kolekciji... Pa nisem imel toliko volje, da bi spoznaval vse na novo (kot je super opisal bitaurugi). Ni pač to igra za casual gamerje. Če pa kdo ima čas in se ima voljo poglobiti v mehanike... Pa ne dvomim, da je odlična. 

Povezava do prispevka

 Če je MHW tako grozen za začetnika kaj bi rekli šele na ostale Mh špile.  MHW je najlažji vstop v MH igre in sploh ne rabiš razumet vseh informacij na začetku da uživaš.  

 

Saj ne vem, če je sploh kdo na forumu, ki bi igral MH igre pred Worldom, tako da smo vsi začeli na istem. ( oZ.  z izidom Icebornea je navadni MHW dobil easy mode noter, tako da bi moral začetek bit še lažji)

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Majek reče pred 12 minutami:

Če je MHW tako grozen za začetnika kaj bi rekli šele na ostale Mh špile.  MHW je najlažji vstop v MH igre in sploh ne rabiš razumet vseh informacij na začetku da uživaš.  

Ja seveda ne rabiš vseh informacij ponotranjit, da uživaš, samo če ti igrica v prvih par urah poda 200 nekih informacij, se lahko izgubiš v vsem skupaj in odnehaš

 

Ne pravim, da imam konkretne ideje, kako olajšat vse skupaj, sam ja, MHW je precej grozen za začetnika

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 2 minutama:

Vse je to res, ampak ne rabis vsega znat v prvih 4 urah. Ampak ce ti v startu mlatenje posasti ni kul, pac ni za tebe. Ce ti je kul,  bodi potrpezljiv.

 

Se čisto strinjam tukaj... Sej jaz sem večkrat poizkusil samo zato, ker mi sede mlatit pošasti in me je rahlo razočaralo po prvih 3h bossih. 
Mogoče bi pa morel spet dat priložnost? 

Sam najprej moram Shadow of Mordor obrnt. Zdej sem ratal skorajda bog in batina, ker sem vse odklenil hehe

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...