Skoči na vsebino

The Incal


kid666

Priporočeni prispevki

Hernier reče pred 15 urami:

Vsakič ko grem mimo Slikosuka preberem naslov The Incel in sem pol skos razočaran, ko je Incal

 

Glede na to da Incal vsaj pri Jodotu pomeni Incall (notranji klic) in če si z Incelom mislil neprostovoljni celibat, bi v bistvu to bil Incell ("ujet" v celici).  Jodo v svojih delih dostikrat uporablja krajšalnice in popačenke imen, ki imajo ko jih izgovoriš nek pomen, recimo glavni junak Incala je John Difool - The fool - kot nulta karta Tarota (v Taroku je to Joker). In tako kot The fool v Tarotu zakoraka v brezno pustolovščinam naproti, tako Johna na začetku Incala vržejo v brezno, kjer se začne njegova pustolovščina.  Jodotove stripovske zgodbe so ene najbolj odfukanih zadev kar jih je bilo. Ko sem bil mlajši so mi bili Incal, Metabaroni res super ker so imeli odbito zgodbo in ker je prvega Incala  narisal Moebius in ker je prve Metabarone narisal Juan Gimenez in ker je Jodo potegnil veliko simbolike iz ezoterike in vedno "skuhal" iz tega en svoj ultra dramatičen "šmorn". Potem je pa kvaliteta Incalov in Metabaronov z drugimi striparji čez leta padala, ali sem se pa jaz postaral in mi te nove zadeve niso bile več tako všeč. Upam da bodo novi baroni, ki jih bo risal Esad Ribič spet šli po poti stare slave, čeprav dvomim ker bo scenarij prispeval Jerry Frissen. No vsaj Esad je tak car, da njegova risba mogoče lahko odtehta tudi bolj slabo zgodbo.

 

1500x1500_df300e8493cb20f4d0f92da662c79d7933fd2d2c511f714cc4bc0dfe.thumb.jpg.886fe12e3c214220a0e0856e6b69b13f.jpg

 

the-fool-tarot-card.jpg.666b3a3431d76ebdfd7458982ced1efd.jpg     incal.png.f60ac3622f0369d450486bab2030b0ce.png

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...