Skoči na vsebino

[PS5] Horizon II: Forbidden West


Priporočeni prispevki

Ja vrgel ene 5 ali 6 ur v špil. Na prvi pogled res enka v letu 2022, ampak pod površjem ogromno izboljšav. Morda bi si želel, še kake meaningful odločitve v dialogu.. Normal je mogoče res mal preizi, umrl sem res sam 2x, pa res nisem nek mojster drkanja kombinacij tipk, ampak na hard ne grem, ker sem prelen :).

 

Igrate  explorer mode ali guided? 

 

 

Povezava do prispevka

Po dveh dneh igranja še nekaj mojih vtisov. Grafika je izjemna, še posebej animacija likov in rastje v džungli, voda, sound design. Mapa je tako huge, da sem po dveh dneh igranja  morda videl 15% celotne mape (igram skozi main queste). Zmoti me tu in tam kakšna manjša lesenost, ampak za day one je zelo lepo delujoča, vsaj pri meni. Igram pa na resolution mode in nimam kaksnih frame dropov. Vec jih pa tudi ne pogresam. Aja komaj cakam da grem na tallnecka :wub:

uredilo bitje narodno
Povezava do prispevka

 

Boba-Fett reče pred 2 urama:

 Morda bi si želel, še kake meaningful odločitve v dialogu.

 

 

 

Tole me najbolj zanima. Ali gre dejansko za RPG z razvojem lika in kot si rekel pomembnimi odločitvami (ki spremenijo potek igre) ali pa pač to ne igra nobene posebne vloge? Ker če je slednje ne vem če bi sploh igral, puni kurac imam že teh iger kjer so dialogi sami sebi namen. 

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 7 urami:

Very hard ja, normal sam če hočeš rushat čez zgodbo, sam no way da grem dvakrat čez, tko da sm kr začel na very hard. Bom šel drugič k bodo DLC pa Ultra Hard dodal. Drugač eden redkih špilov, ki je odpravil za moj okus vse zamere prvega špila, obenem pa obdržal vse dobre lastnosti. Combat je še zmer nenormalno satisfying, side questi so pa tokrat še kr zabavni (glede na to, da so bli v prvem delu najhujše smeti možne je to itak plus), sicer ne vem če sm super fan bloata in ta špil je BLOAT the game, dodal so še Gwent, miljon shita povsod, večja mapa, masivno melee upgrejdov, ampak ker je vse izredno zabavno se težko pritožujem, sam bedno mi je kr bom skuru 100 ur minimalno, da vse spucam.

 

Vučko3 reče pred 3 urami:

Čisto vse v tej igri je zabavno. VSE. Kolko so npcji v enki bli mrtvi ali neobstoječi, je v tej igri čisto kontra. Pač vse je mmmm mmm mmmm

 

 

Pizda fantje, bomba, res se hudo tole bere. 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 19 minutami:

Kaka je pa kej zgodba? Je kvaliteta na nivoju sci fi moderne klasike ali bolj na nivoju povprečnega twitta Aleša Hojsa?

delno do pretežno odlomljena

saj že prolog nakaže, kam pes taco moli

 

aja pa špil zares zaštarta šele po Death's door glavni misiji.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

Kaka je pa kej zgodba? Je kvaliteta na nivoju sci fi moderne klasike ali bolj na nivoju povprečnega twitta Aleša Hojsa?

 

DrMiha reče pred 2 urama:

aja pa špil zares zaštarta šele po Death's door glavni misiji.

Do tamle sem mnislu, da bodo neki ziherašili, sam ne, so me kr presenetili. Ful me intrigira kaj bo dalje.

Povezava do prispevka

Danes sem par ur časa zgubil, da še sam ne vem kako, malo lutal, malo huntal, malo craftal, malo igral mašine šah, malo delal one collectible puzzle,... pa puf, šel čas.

 

Drgače nove beštje so kar brutalne napram tistih z enke, prav uno konkretno agresivne in cel kup novih debuffov lahko maš na sebi.

 

A so še komu main misije dokaj odpiljene akcijsko? Na momente sem podoživljal Uncharted, ko si prav želim malo mira, po hudi akciji. Ona misija po koncu prvega tutoriala in tista neposredno po njej... wow, just wow. 

 

Kapo dol Guerrilli.

 

Tista 2 ''opisovalca'', ki sta igri dala 6/10, in tako znižala metascore pod 90, jih je lahko naravnost sram. Lahko ti ni všeč, ampak, če daš temu 6, pol kaj je Cyberpunk, AC, Far Cry? Minus 2? 

 

Povezava do prispevka

mooooo mega mountain sweet deal, če je še zgodba na nivoju!!!! Pa pravite, da so fajti še bolj epic, da so karakterji in dialogi dejansko kul, da je grafika še vedno insane, da je hud skill tree, skratka da je samo še več vsega dobrega.... 

 

OPTIMUM HYPE!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

(grem zdej nazaj vozit cement)

Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 12 urami:

 

 

Tole me najbolj zanima. Ali gre dejansko za RPG z razvojem lika in kot si rekel pomembnimi odločitvami (ki spremenijo potek igre) ali pa pač to ne igra nobene posebne vloge? Ker če je slednje ne vem če bi sploh igral, puni kurac imam že teh iger kjer so dialogi sami sebi namen. 

 

Nope to je kvečjemu akcijski RPG oz akcijska pustolovščina z RPG elementi. Dialogi so tu čist opcijski za dobit dodatne informacije od NPCjev.

 

 

Je pa to očitno 100+ ur dolga igra ker sem igral na polno cel vikend pa nisem odkril niti tretjino mape lol. Pa res kul da nisem kje fasal spoilerjev glede tega kar se razodene v Deaths door misiji. To je bil kar dober WTF moment :D  Zelo mi je cšeč da moraš za gear upgrejde podobno kot v MH igrah odstranit točno določene dele robota da dobiš matse, drugač se uničijo in obratno, ko ne smeš razsut kake šibke točke ker vseskup explodira. Sem pa zaenkrat 3/4 časa uporabljal samo hunters bow + bum bum sulice.  

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
atomic reče pred 7 urami:

Men je bila zgodba pri enki ful dobra, se mi zdi da jo je folk kritiziral dost. Edino liki so bili res slabi, manj karizme, kot Gorazd. Vse ostalo, od gameplaya, do grafike je bilo pa dobro. Muske se ne spomnim, a je bla dobra?

Zelo dobra in mam filing, da je v dvojki še malo boljša. En del z vokali takoj po prologu mi je bil čisti odlom.

Povezava do prispevka

Vi ste vsi ful naprej, vidim - jaz sem šele na koncu tutoriala (vsaj mislim). :D

Zaenkrat vse deluje zelo domače. 

Se pa vidi nekako, da gre za cross-gen naslov - grafika je lepa, ampak imam občutek, da bi lahko bila še lepša.

Igram na resolution, ampak z vklopljenim Game Motion Plus - ni baš pravih 60fps, ampak je velika razlika proti 30fps.

Sem probal performance mode, ampak je res prevelik grafični penalty za moj okus...

 

 

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 14 urami:

Tista 2 ''opisovalca'', ki sta igri dala 6/10, in tako znižala metascore pod 90, jih je lahko naravnost sram. Lahko ti ni všeč, ampak, če daš temu 6, pol kaj je Cyberpunk, AC, Far Cry? Minus 2? 

 

 

Se 1000% strinjam. S tem da Stevivor je redna stranka za take kretenske opise. Prav tako naj gre Eurogamer v kurac ker ni dal igri niti recomended lol ampak igro je ocenjevala neka kokoš ki je bila podobno negativna tud do iger ala Disco Elysium in Persona 5 royal tako da... 

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

Ogromen plus pri tej igri je dejstvo, da je dvojka čisto nadaljevanje enke. Dovolj novih stvari, da te preseneti, obenem pa si čisto domači. Zdi se mi, da je vedno manj takih iger.

Vsi bi nadaljevanje spremenili totalno, iskali novo publiko itd. Tale HZD formula je točno tisto kar jaz hočem.

 

Potrjujem, kar je @bitsurugi dodal. Sovragi so včasih res divji. Že tisti osnovni Burrower, če so trije skupaj, manjša napaka in si mrtev. Shell walker me je 3x pošteno zradiral.

Taktika je ful pomembna, premišljeno napadat, uporabljat vse kar imaš na zalogi, ker yolo včasih ni najboljša opcija.

Povezava do prispevka
Gatsu reče Pravkar:

 

Se 1000% strinjam. S tem da Stevivor je redna stranka za take kretenske opise. Prav tako naj gre Eurogamer v kurac ker ni dal igri niti recomended lol ampak igro je ocenjevala neka kokoš ki je bila podobno negativna tud do iger ala Disco Elysium in Persona 5 royal tako da... 

 

najbolj jadno je da ima EG dejansko zelo kompetentno opisovalko, če si pač želijo bolj spolno raznovrstno ekipo in mnenja - Aoife Wilson. Ful legit reviewerka pa tud tko po ostalih člankih izgleda, da je kr neki pregejmala u lajfu. Tista žaba ki je pa dejansko napisala opis je pa res za en kurac od opisovalca.

Povezava do prispevka

Lol ko sem prvič fajtal "kenguruja" sem bil sam WTF je zdej to pizda no :D Pa divji prašič ki se proti tebi zapodi tak ko Banbaro iz MHW Iceborne ter zaenkrat najbolj nor robot ki sliči na Povodnega konja... Njemu zbit zob je pa res svojevrsten podvig ker če zamudiš in zgrešiš strel fašeš salvo kamnov itd... :D

Povezava do prispevka
Gatsu reče Pravkar:

Lol ko sem prvič fajtal "kenguruja" sem bil sam WTF je zdej to pizda no :D Pa divji prašič ki se proti tebi zapodi tak ko Banbaro iz MHW Iceborne ter zaenkrat najbolj nor robot ki sliči na Povodnega konja... Njemu zbit zob je pa res svojevrsten podvig ker če zamudiš in zgrešiš strel fašeš salvo kamnov itd... :D

hahaha kenguruji so me ubili!!! Takoj po shell walkerju 2 vletela, nisem najbolj vedo kaj delata, pol pa sam skoči dol s skale in adijo :D

Povezava do prispevka
Galko reče pred 10 minutami:

 

najbolj jadno je da ima EG dejansko zelo kompetentno opisovalko, če si pač želijo bolj spolno raznovrstno ekipo in mnenja - Aoife Wilson. Ful legit reviewerka pa tud tko po ostalih člankih izgleda, da je kr neki pregejmala u lajfu. Tista žaba ki je pa dejansko napisala opis je pa res za en kurac od opisovalca.

 

Spolna raznovrstnost ni dost. Aoife je bela, luštna in še blond zapovrh. 

Povezava do prispevka
stom1c reče pred 35 minutami:

Kak je pa z melee combatom? Obolevam, ko berem da je zelo svoh.

Jaz sem za foro probal. Ko daš par skillov gor, se da borit, ampak niti priblizno zabavno kot range. Itak je poanta range combat, ker je cilj specifične dele mašine uničit zaradi craftinga.

 

Uporabiš ga kvečjemu za folk pobijat, tam je čist ok, maš neke skille, malo improviziraš in to je to. Boljše kot v enki, kar dosti, ampak še vedno ni ravno svetla točka.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...