Skoči na vsebino

[PS5] Horizon II: Forbidden West


Priporočeni prispevki

gojc reče pred 12 urami:

Končal. 

 

Res mi ni všeč direkcija v katero so zavili z zgodbo. Proti koncu je že kot bi igral gledal Marvel Avengers :blink: Še kadri so enaki in obvezni one-linerji.... Manjkala je sam še after credits Thanos scena :rofl:

Bomo vidli kako bodo zadevo zaključili v Horizon 3.

 

Presenetljivo je grafično igra hkrati ena najbolj impresivnih in najgrših sony ekskluziv. Izgled karakterjev, obleke in njihove animacije so fantastične !  Dejanski open world gameplay pa je zaradi brutalnega ''shimeringa'' oziroma migetanja po izgledu na nivoju X360/ps3 iger. Da ne omenjam HDR ki kljub različnim nastavitvam nikoli ne izgleda prav. Plus dodatne težave s kontrasti glede na specifičen model televizorja.... Res totalen zafuk guerilla inženirjev :confused:

 

 

 

 

+1

 

Preskok iz Elden Ring na Horizon je brutalen :)

 

Men se zdi da je hdr zgleda boljse na HZD ne vem zakaj.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 9 urami:

Tale igra lepo testira moje sposobnosti s kontrolerji. Za upgrejd armorja rabim zob Widemawa, ki seveda ni konstantno viden. Ustrelim ga samo, ko žival odpre usta medtem ko meče kamne proti meni. Všeč mi je igra!

 

ej ne sekiraj se glede upgrejdanja armorja/orožij ker so to stran igre totalno zavozil in niti ne rabiš nič nadgrajevat. Viola/Oranžen stuff je super močan že v štartu in raj uživaj v igri kot da se frustriraš z sestreljevanju določenih delov. Pač modeli so hotli narest nekaj v stilu MH iger in žal flopnil po celi črti.

Povezava do prispevka

No, no, ne pretiravaj, ker to ni ravno  tako kot praviš.

 

Kot koncept ocenjujem, da je to ne le dobra, ampak zelo dobra sprememba, da zgolj ne prideš do robota, pa ga zasuješ z eksplozivi kot v enki in to je to. 

Dejstvo je, da ta koncept doda neko težavnost ter drugačen pristop do tega kako boš robota ubil in te prisili drugače igrat z določenimi roboti.

 

Se pa strinjam s tabo, da so zavozili glede balanciranja tega KOLIKO robe rabiš na posamični upgrejd. Enostavno so pretiravali s količino grinda (zlasti za rumen gear). Dejansko rabiš več grinda tukaj kot v MH za neko orožje, še posebej za max upgrejd.

 

Kontra argumenti drugače:

1. že osnovna verzija orožja/armorja je čisto dovolj za vsaj na hard končat špil, torej nihče te ne sili da upgrejdaš karkoli (je pa seveda zelo koristno)

2. imaš v menuju OPCIJO EASY LOOT, kjer dejansko te posebne pogoje za npr. zobe, repe ter vse ostale posebne pogoje za dobit točno nek loot izklopi in rabiš le ubit robota (na kakršenkoli način), da je v loot poolu. S tem vsak pride na svoje, tisti, ki hoče nek dodaten challenge bo tole imel na off, tistemu ki se mu s tem ne da ukvarjat bo dal easy loot na ON. 

 

 

Povezava do prispevka

Jaz trenutno hočem nadgraditi nekaj legendary orožij in sem znižal težavnost na easy, medtem ko grindam.... ker se mi res ne da ukvarjat ure in ure s 3 kačami, 2-3 dreadwingi pa še 1  slaughterspine za povrh. Čeprav..... nisem vedel, da obstaja možnost easy loot, da se ne zajebavaš s pridobivanjem earthgrinderja, fangov ipd.......okej....pol mogoče dam lahko nazaj na hard, pa easy loot vklopim :D

Povezava do prispevka

Evo po 85 urah končal in platiniral igro. Naredil sem vse sidequeste in errande. Preostalih stvari pač ne. Igral sem na hard in na koncu je vse crkovalo sumljivo hitro kot da bi od takrat ko je izšel EldenRing dosedaj konkretno nerfali HP robotov, ker orožij novih nisem dobil, nadgrajeval tudi nisem nič več pa je vse crkovalo neverjetno hitreje kot prej. Zadnji šef je bil sploh smešno lahek ker sem ga ubil mislim da celo brez da bi se enkrat vmes pozdravil. Samo kislino sem vanj fuknil. Potem sem vklopil Powershots in sprožil Focused shot pa je bil ob pol lajfa potem pa še par bombic in je blo konc. Dejansko sem mislil da ima še kako fazo ampak ni blo ne... 

 

Overall je morda malce boljša igra od prve a hkrati v marsičem tudi slabša. Nasploh zadnja misija se mi je zdela zgodbovno konkretno za lase privlečena in nedodelana. Vseskup se je pa imo začela zgodba sesuvat od Gemini naprej. Animacije med dialogi so definitivno boljše kot v prvencu ampak če vseskup primerjamo z GoW al pa TLOU2 je pa še vseen zgolj povprečno vseskup. Predvsem Aloy ima za moje pojme čisto pretirane gestikulacije nonstop, da o njenem stalnem komentiranju vsega niti ne govorim. Gameplay so imo zavozil z preveč elementi od katerih večine sploh nikoli več ne rabiš oz nekatere dobiš zelo zelo pozno. Itak pa puščice od sharpshoot lokov + weapon tehnique tega orožja vse zradirata. Če pa lahko nabildaš kislino pol je pa itak game over. Po drugi strani je pa precej težje odstranjevat posamezne dele za nadgradnje ker bodisi prej uničiš tist del kot ga odstraniš navkljub puščicam ki delajo ful več tear dmg kot impact al pa zato ker je ropecaster useless peace of shit in je težko naciljat določene dele robota - predvsem repe. Skratka nadgradil nisem praktično nič ker se niti ni splačalo in bi šlo v samo nadgrajevanje enega orožja čisto preveč časa kaj šele vseh lol.

 

Overall mi je bil pa špil noro boljši preden sem igral Elden Ring...

  • Račka +1 2
  • Trol 1
Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 2 urama:

Evo po 85 urah končal in platiniral igro. Naredil sem vse sidequeste in errande. Preostalih stvari pač ne. Igral sem na hard in na koncu je vse crkovalo sumljivo hitro kot da bi od takrat ko je izšel EldenRing dosedaj konkretno nerfali HP robotov, ker orožij novih nisem dobil, nadgrajeval tudi nisem nič več pa je vse crkovalo neverjetno hitreje kot prej. Zadnji šef je bil sploh smešno lahek ker sem ga ubil mislim da celo brez da bi se enkrat vmes pozdravil. Samo kislino sem vanj fuknil. Potem sem vklopil Powershots in sprožil Focused shot pa je bil ob pol lajfa potem pa še par bombic in je blo konc. Dejansko sem mislil da ima še kako fazo ampak ni blo ne... 

 

Overall je morda malce boljša igra od prve a hkrati v marsičem tudi slabša. Nasploh zadnja misija se mi je zdela zgodbovno konkretno za lase privlečena in nedodelana. Vseskup se je pa imo začela zgodba sesuvat od Gemini naprej. Animacije med dialogi so definitivno boljše kot v prvencu ampak če vseskup primerjamo z GoW al pa TLOU2 je pa še vseen zgolj povprečno vseskup. Predvsem Aloy ima za moje pojme čisto pretirane gestikulacije nonstop, da o njenem stalnem komentiranju vsega niti ne govorim. Gameplay so imo zavozil z preveč elementi od katerih večine sploh nikoli več ne rabiš oz nekatere dobiš zelo zelo pozno. Itak pa puščice od sharpshoot lokov + weapon tehnique tega orožja vse zradirata. Če pa lahko nabildaš kislino pol je pa itak game over. Po drugi strani je pa precej težje odstranjevat posamezne dele za nadgradnje ker bodisi prej uničiš tist del kot ga odstraniš navkljub puščicam ki delajo ful več tear dmg kot impact al pa zato ker je ropecaster useless peace of shit in je težko naciljat določene dele robota - predvsem repe. Skratka nadgradil nisem praktično nič ker se niti ni splačalo in bi šlo v samo nadgrajevanje enega orožja čisto preveč časa kaj šele vseh lol.

 

Overall mi je bil pa špil noro boljši preden sem igral Elden Ring...

 

Stipe2 reče pred 1 uro:

Gatsu in njegovi ne-spoilerji

Šel sem 2x skozi Gatsu post in jaz ne najdem spoilerjev, spoilerjev in ne-spoilerjev magari 

 

Pomoje si ti preobčutljiv stari moj :D 

Povezava do prispevka

malo mi gre na k. kako me main quest pelje do točk primernih mojemu experience levelu ampak se morem vmes skrivati pred nabildanimi mašinami, katere srečujem po poti. Tistega main quest tremortuska semm cheesal, prav tako thunderjawa. Me je sram ampak sem moral izpovedati greh. Vem, da nikogar ne zanima. :D

Povezava do prispevka

No, melee pits sem naredil pred patchem, in nekateri comboti so res....what? Piše, da moraš še naprej držat R1 za halfmoon slash, ampak če ne spustim vmes, pa še med zadnjo animacijo pač pritisnem in držim R1, ni prijel. Včeraj končal zgodbo, manjka mi še ena trofeja do platine.... in the next few days I guess. 

 

Po eni strani ima špil ful opcij, kako igrat, po drugi je pa zaradi tega čisto preveč nabasan s stvarmi. Upgradat moraš faking vse, grind za upgradee je faking nadležen, poleg upgradov so tukaj še itak coili, pa hrana, pa potion, pa valor sposobnosti, pa melee kombat ima cel kup kombotov (kot da jih vse uporabljam, par sem si jih zapomnil, to je pa to, nisem ravno fighter fan :D )....iskreno povedano, sem polovico stvari pozabil uporabljat, ker jih je IMO enostavno preveč. Sam čakam, da bo en patch prinesel sellerja s prodajo redkih resursov, ki bo sprejemal valuto, ki jo boš lahko dobil samo v PSN trgovini :D

 

Si ne predstavljam, kaj bodo še dodali v nadaljevanju. Si želim, da bi bil manjši in bolj "skoncentriran" špil.

 

Pa konec mi je tudi bil bolj meh :D Ampak je post game očitno vsaj res post game, tako da si bom sigurno vzel še par uric, pa se sprehodil po mestih, pa čekiral nove dialoge.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 23 urami:

 

Šel sem 2x skozi Gatsu post in jaz ne najdem spoilerjev, spoilerjev in ne-spoilerjev magari 

 

Pomoje si ti preobčutljiv stari moj :D 

 

ke_kit reče pred 23 urami:

Ma krneki dej. @Stipe2jaz sem res največji dosad, ko pride do spoilerjev, sam tle me Gatsujev post res ni niti malo triggeral. Omenil je sicer par zadev, ki bi jih bilo bolj zanimivo odkriti po svoje, ampak cmon, po moje malo pretiravaš. :D

 

Tip je dobesedno povedal, kako na easy rešit zadnjega bossa in jaz pretiravam - kaj naj se zdaj delam, da ne vem tega, al?

Povezava do prispevka
Stipe2 reče Pravkar:

Tip je dobesedno povedal, kako na easy rešit zadnjega bossa in jaz pretiravam - kaj naj se zdaj delam, da ne vem tega, al?

To je pač en od načinov. Igraj dalje in se ne sekiraj. Dokler boš pri zadnjem bossu boš najbrž igral na čisto drug način ali celo pozabil na ta namig.

Drugače pa imaš prav, da je spoiler. Sploh ne kontriram temu.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 33 minutami:

Ampak zakaj bi sploh bral nek TLDR post o igrici, če si tok občutljiv na spoilerje? Ne vidim drugega razloga, kot da lahko pol folku utrujaš, da spoilajo. Če si ekstra občutljiv, pač ne odpreš Horizon II teme al neki

 

Ni res - sem začel brat in sem potem probal preskočit neke dele, ko sem videl da ga boli kurac za ostale, ki nismo še preigrali - samo nekako mi ni uspelo, ki glih tisto kar ne bi rabil prebrat, sem prebral...verjetno s tem namenom tudi obstaja spoiler tag - samo Gatsu je itak krele, on je preigral in boli ga kurac zdaj...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...