Skoči na vsebino

[PS5] Demon's Souls Remake


Priporočeni prispevki

Čakte mal, primerjava z Bloodborne je mal nefer, BB je ipak opus magnus Froma, ki vleče večino svoje kvalitete ravno iz izkušenj iz takšnih prejšnjih naslovov kot je Demos souls :)  Po vsem videnem in prebranem gre vseeno za konkreten polica naslov... Ko mu pač pade retail cena :D 

 

Ej nekje sem zasledil, da so Bluepointovci poskušali iti bolj v horror vzdušje z remakom. Kako je s tem? A je cool narejeno? Je dejansko spooky spookić? Ker soulsborne špile čist vidim super delovati tudi kot horror, zadnji deli vanilla Bloodborna so na mestih enako grozljivi kot faking Resident Evil 2 :D  

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 11 urami:

Ena dobra sprememba v remejku je ta, da se komot igra online, ker tokrat online ne spremeni world tendency kot je to bilo v ps3. To je bilo zlasti motece za platino, super, da tega ni vec.

Si zihr. Jaz igram offline da sem safe. 

 

Ne vem a sem slab al so nerfal magijo. Ker v spominu imam da se je delalo večji raztur z 30 magic + Kris blade + ring

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

Maja je malo Horror ja..

Drugace pa je DeS in BB sekar dobra iztocnica..

 

Jaz imam drugi filing.. ne da je BB opus magna ampak, da je nov zacetek. BB so pac naredili za Sony, novo konzolo, nov poizkusen IP, podbno kot Sekiro za Ativison.. BB je po nekaterih lasnostih podoben DeS.. kratek, armorje se ne da upgrejdar in RPG element je cist v izi.. pac uno nov IP, nedodelan

 

S tem da je DeS je prav uno novo novo manjka par stvari, ki si jih pri soulsih navajen.

 

Je pa ql ker je Story bolj zanimiv, bossi imajo neke zanimive mehanike.. tko ima za malenkost bolj vibe, da je normalna igrica, ceprav je 100% Souls.. pac ko nek Dark Souls 1 al 2 v povojih samo s hudo grafiko in 

 

Mene spominja dosti na Dark Souls 1 po igralnosti. Sam da ima manj pizdarij. Level design je bolj enostaven. Bossi so mi tle boljsi. 

 

Ma v glavnem. DeS:DS1 = BB:DS3 al neka taka enačba

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

@bigboss82 pa je igra težka? Ker po posnetkih sodeč se mi zdi precej easy...

Be easy mobi so easy.. ceprav te zjebejo ne prasci so nepredvidljivi.. ne vem, verjetno nisem navajen tolko kot na te nove Soulse.. sam ce ne rushas fum naprej, imas vedno dovolj lajfa, da ti ne zbijejo dosti HPja.. 

 

Bossi pa ne vem una dva prej so bla precej lahka, spider je bil zajeban ma itak pogledas na google cheesing foro in reseno.. cene summonas 🤣🤣🤣

Povezava do prispevka

Rabil bi nasvet za kaksno dobro orozje, da se ga dobi relativno izi in se mi ga izplaca upgrejdat?

 

Zdaj sm si nabildal vitality in endurance in upgrejdal v izi broadsword na +5 

 

Sam zdaj morem zacet dex in str sam ne vem kva, ker bi rabil neko zadevo od orozja, da mi je vsec

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Čaki mal BB, ti nisi originalnega Demos Souls igral?? :confused: 

 

Feget reče pred 11 minutami:

Igrica pride za Bloodborne in DS3, zanjo hočejo 4x več denarja kot za prvi dve, spadata v isti žanr, in primerjava z njima ni fair:wacko:

 

Ja če je pa remake 48 let starega špila ffs :D Ajde sej na nek način je fer primerjava, ampak valda že veš, kakšen je bil originalen Demos Souls, in itak veš, da pač takrat From preprosto še ni znal narediti tako noro perfektnega špila, kot je npr. Dark Souls 1 ali Bloodborne (ali Dark Souls 3 v tvojem primeru). To je pa itak "samo" remake njihove čisto prve soulsborne igrice :)  

Povezava do prispevka

No samo lahko bi tweakali gameplay in naredili izboljšave, ki bi ga naredil contenderja sodobne dobe. To da niso upali ničesar spreminjati iz originala pomeni, da so šli na safe varianto in niso imeli jajc za resne nadgradnje.

 

RE2 remake smo tudi primerjali z vsemi podobnimi špili iz tistega obdobja, pa je bil še vedno eden najboljših. 


Tako da po mojem je primerjava čisto fair (drugo bi bilo, če bi bil to remaster za 30 evrov), samo to je predelan nov špil za prašičjih 80 evrov. Če je slabši od obeh titanov prejšnje generacije, to pomeni, da avtorji niso imeli jajc, vizije, znanja kako ga narediti boljšega, ali vsaj enako dobrega.

Povezava do prispevka

Maj... saj itak se nekaj brezveze hypam, da bi sprobal... potem pa kje preklinjal :D Imam Bloodborne, ki sem ga kupil in pobrisal par ur po tem in če že se bom ponovno poizkusil potrudit z njim in ne bom kupoval še ene njihove igre preden po možnosti osvojim Bloodborne. Bom zaenkrat izbrisal iz glave zadevo :)

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 47 minutami:

Si zihr. Jaz igram offline da sem safe. 

 

Ne vem a sem slab al so nerfal magijo. Ker v spominu imam da se je delalo večji raztur z 30 magic + Kris blade + ring


Zihr. Potrjeno tudi s strani se vecjih maherjev.

 

Igra je glede vsega nespremenjena, samo si slab, jbg 😂

Drugace magija velja za super easy mode Demons Souls, to je tak cheese da boli glava.

Jaz si bom za prvi lik izbral dexterity pure melee build.

Povezava do prispevka

  

Feget reče pred 16 minutami:

No samo lahko bi tweakali gameplay in naredili izboljšave, ki bi ga naredil contenderja sodobne dobe. To da niso upali ničesar spreminjati iz originala pomeni, da so šli na safe varianto in niso imeli jajc za resne nadgradnje.

 

RE2 remake smo tudi primerjali z vsemi podobnimi špili iz tistega obdobja, pa je bil še vedno eden najboljših. 


Tako da po mojem je primerjava čisto fair (drugo bi bilo, če bi bil to remaster za 30 evrov), samo to je predelan nov špil za prašičjih 80 evrov. Če je slabši od obeh titanov prejšnje generacije, to pomeni, da avtorji niso imeli jajc, vizije, znanja kako ga narediti boljšega, ali vsaj enako dobrega.

 

To z RE 2 imaš prav, ampak moraš upoštevati, da je RE 2 remake delal direktno Capcom in to celo njihova A ekipa (recimo RE 3 R so outsourcali in se ful vidi po kvaliteti). Torej so imeli dejansko in znanje in izkušnje in na nek način "pravico", da modernizirajo špil po svoji viziji za 2019 :)  

 

BluePoint je pa po drugi strani zunanja firma s precej manjšo ekipo kot jo ima From, ki tudi nima njihovih izkušenj, znanja in verjetno niti ne talenta, da bi upali originalni Demos souls razširiti v nekaj čisto svojega. Plus da bi jih fani originala žive požrli, če bi šli karkoli preveč spreminjat :D Bi znali narediti dobra nova orožja? Bi znali dodati recimo infusione? Razviti novo vrsto magije? Narediti celoten nov peti podsvet? Ne vem če bi, niti se to od njih ni pričakovalo. Ni njihovo mesto, da revolucionarizirajo Demos Souls igrico, to hočem reči.

 

Pač Bluepoint dela flat remake, ki res fenomenalno izgledajo in se fenomenalno igrajo, nič več in nič manj :)  Mogoče spremenijo kak detajl ali dva, mogoče upajo iti v drugačen art direction, to je pa to. Recimo zadnje tri špile, ki so jih remasterali / remakali, so Demos Souls, Shadow of the Colossus in Uncharted 1-3. Jaz si ne predstavljam, kako noro širino skilla bi morali imeti, da bi upali vsakega od teh naslovov spreminjati "z jajci", torej iti v korenite nadgradnje...

Povezava do prispevka

Ok se strinjam, samo glede na navedeno je še bolj očitno zakaj te igrice preprosto NE MOREŠ prodajati po polni ceni (oziroma po novem še celo overpriced višji ceni). Naredili so grafični in animacijski overhaul in za to računajo prašičji znesek.

 

Ko je Blizzard to naredil z Warcraft 3 jih je internet raztrgal, ocene pa so padale po 5/10.

Povezava do prispevka

Warcraft 3 je to naredil brez spoštovanja do izvirnika. Bluepoint momci so izkazali res veliko spoštovanje do izvirnika in izgotovili res lep špil. Čeprav je tudi original lep, moram kdaj primerjat 1:1, me prav zanima 

 

Sicer pa je itak tako glede teh rimejkov in rimasterjev, ni neke smiselne terminologije. Dejansko je ta zadeva bolj rimaster, pač grafika je dana v sodobnost, poflikane kakšne animacije in minimalne spremembe

 

Dočim Resident Evil 2 je skoraj bolj neka adaptacija. Imeli so snov, osnovno idejo, sporočilo in osnutek zgodbe, ki so ga adaptirali na povsem nov igralni kontekst. Je praktično druga igra

 

Cena pa je absolutno previsoka, se strinjam. 39,99 € mi je primerna cena za tele Demonce

Povezava do prispevka
Feget reče pred 6 minutami:

Ok se strinjam, samo glede na navedeno je še bolj očitno zakaj te igrice preprosto NE MOREŠ prodajati po polni ceni (oziroma po novem še celo overpriced višji ceni). Naredili so grafični in animacijski overhaul in za to računajo prašičji znesek.

 

Ko je Blizzard to naredil z Warcraft 3 jih je internet raztrgal, ocene pa so padale po 5/10.

 

Okrog cene se absolutno strinjam. Naj bo še tako kvaliteten remake, še vedno je 1:1 špil kot 10 let nazaj ffs :D  40 EUR pa roka, 80 EUR za ta špil je mega lol.

 

Warcraft 3 pa mislim da velja za največji pljunek v obraz igralcem franšize, prov uno mastič s korono v faco, tko da ne vem če je čist realna primerjava :D:D 

Povezava do prispevka

Warcraft 3 kritike so letele predvsem na očitno zavajanje glede kvalitete in game cinematicov na Blizzconu v primerjavi s končnim izdelkom, manjko laddrov in cartoonish art style, ki marsikomu ni bil všeč. Pa stal je malo. DeS se strinjam, stane preveč za kar ponuja, ampak glej, če folk kupuje, pač kapitalizem. Pa se vidi, da je to launch title, ker sicer bi se počakalo na sale / psplus.

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 3 urami:

Demon's Souls nima ravno najbolj zahtevnih bossov: tale daje kar 2 trophyja hkrati (en je nov, se mi zdi, da ga ni bilo na ps3)

 

 

 


s katerim classom igraš + Pa kak weapon uporabljaš poleg loka? Sem videl da boš šel full dexterity. A tudi vitality in endurance?

Povezava do prispevka
dzaver reče pred 41 minutami:


s katerim classom igraš + Pa kak weapon uporabljaš poleg loka? Sem videl da boš šel full dexterity. A tudi vitality in endurance?

Vitality in endurance itak mores pri vsakem buildu. vitality vsaj do 30

 

Endurance po potrebi, odvisno kolko rabis za armor, da imas manj kot 50% loada, da hitreje rollas.. ipd..

 

Pol pa se mores odlocilt.. dexterity, strenght, inteligemce pac po potrebai odvisno os orozja kako scalira in kaj hoces, sej isti kurac kot ostali soulsi kaj

 

Jaz naprimee sem dobil zdej nek fire weapon, ki ne scalira z nicemer in ga upgejdam, tako da ne rabim vlagat v nic razen vitality in endurance tam do 30 oboje priblizno

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
dzaver reče pred 1 uro:


s katerim classom igraš + Pa kak weapon uporabljaš poleg loka? Sem videl da boš šel full dexterity. A tudi vitality in endurance?

 

Tukaj igram z Hunterjem. Nimam še nič statsov nikjer, sem SL okrog 20, dal sem ravno toliko v dex in str da lahko imam longbow, drugače pa sem dal še malo v VIT. Razmišljam sploh s kerim orožjem bom igral, najbrž bom šel klasika Uchigatana, mogoče pa kasneje naredim quality build, da mam lahko še kak blunt weapon.

 

Sem šel 1-1, pol 4-1, 2-1 in sedaj grem do Flamelurkerja (2-2 cona), mogoče je to še preambiciozen plan za moj SL, zdaj lutam po onih tunelih pa lavi... pa mam ene 25k soulsov na sebi... to se ne bo dobro končalo :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...