Skoči na vsebino

P: Segway Ninebot ES4

MorskaGlista

Priporočeni prispevki

• 2 tedna kasneje...
MorskaGlista reče pred 22 urami:

Nižam na 220, ker je malo podrsan po novem (hotel danes moj oče poskusit po novo asfaltirani cesti pred hišo in je končal pod parkiranim avtom z glavo naprej). Še dobro, da se ni polomil.

wtf to prodajaš dead trap

Povezava do prispevka

A ni to celo nek tovarniški feler teh modelov? Da se po klancu navzdol baterija overcharge-a in posledično skiro ugasne. Tako ne deluje več (elektronska) sprednja bremza, ki sicer “pobere” večino zaviranja (~90% ali nekaj takega). Verjetno za po mestu oz. po ravnem teh skrbi sicer ni…

Povezava do prispevka

Ma to je čisto logično, da tako deluje, ker bi se v nasprotnem primeru baterija overchargala. Samo jaz sem mojemu očetu pozabil omeniti ti dve malenkosti, da skiro ne bo zaviral z elektronsko zavoro in tudi, da je drug način zaviranja ta z zadnjim blatnikom :no:

Drugace pa ne ugasne, samo zaviralnega učinka praktično ni. Sej enako deluje tudi moj avto, ki je hibrid - ko je baterija polna in greš npr. po klancu navzdol in predstaviš v B (zaviranje z motorjem), zavira samo termični motor tako, da gre na obrate. Če je baterija prazna oz. ni polna pa zavira elektromotor.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 8 urami:

Ma to je čisto logično, da tako deluje, ker bi se v nasprotnem primeru baterija overchargala. Samo jaz sem mojemu očetu pozabil omeniti ti dve malenkosti, da skiro ne bo zaviral z elektronsko zavoro in tudi, da je drug način zaviranja ta z zadnjim blatnikom :no:

Drugace pa ne ugasne, samo zaviralnega učinka praktično ni. Sej enako deluje tudi moj avto, ki je hibrid - ko je baterija polna in greš npr. po klancu navzdol in predstaviš v B (zaviranje z motorjem), zavira samo termični motor tako, da gre na obrate. Če je baterija prazna oz. ni polna pa zavira elektromotor.

še dobro da nisem mel čase ker bi se garant ubil. kako to misliš ne zavira? xiaomijevi modeli čisto lepo delujejo po klancu navzdol in razen v kandelaber se nisem zaletel. no pa padel sem enkrat ko sem drkal telefon pri 25km/h

Povezava do prispevka

Eni skiroji imajo poleg elektronske zavore, ki regenerira baterijo, tudi zavoro na disk, s katero zaviraš z ročico na balanci, kot na kolesu. Nekateri pa tega nimajo in moraš z nogo pritisnit zadnji blatnik, da se ustaviš, če je baterija polna do konca.

Sicer je zelo redko, da je baterija polna, razen čisto prvih nekaj metrov, ko ga glih napolniš ali pa po res dolgem klancu navzdol.

Xiaomiji imajo zavoro na disk kolikor vem. Lahko pa na tega z minimalno predelavo tudi namestiš zavoro na disk (cca 60€ je strošek materiala - rabiš disk od Mija365, adapter dobiš na eBayu za 20€, ročico in zajlo).

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Nedavno brska   0 članov

Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.

• Ustvari novo...