Skoči na vsebino

[anketar #3] Najljubša From-Souls igra v času pred izidom ER


IGRICE SOULS  

51 glasov

  1. 1. Najljubša Souls igra From razvijalcev (vsepovsod so všteti kompleti z DLC-ji)

    • Demon's Souls (oriđiđi)
    • Dark Souls
    • Dark Souls II
    • Bloodborne
    • Dark Souls III
    • Sekiro
    • Demon's Souls (remake)
      0
  2. 2. Druga najljubša Souls igra From razvijalcev (DLC-ji in vse)

    • Demon's Souls (oriđiđi)
    • Dark Souls
    • Dark Souls II
    • Bloodborne
    • Dark Souls III
    • Sekiro
    • Demon's Souls (remake)


Priporočeni prispevki

1. mesto BloodBorne. Zaradi neverjetne atmosfere, level designa, orožij in res neverjetnih sovražnikov (tako mobi kakor bossi). Zame easy game of the generation. Edini minus so tehnične pomanjkljivosti (res preočiten aliasing in nizek framerate) na sub par hadveru.

 

2. mesto Sekiro. Enostavno najboljši bojni sistem kar sem jih kdajkoli doživeli v katerikoli SP igri. Tight kakor najboljše pretepačine, ki se jih igra na Evolutionih. Podkrepljen z izjemnim fromsoft level designom in nasprotniki. Milina.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Priznam, da sem dal opcijo za igro #2, ker je pretežko dati respect samo eni igri v tej "seriji". Sicer je pa tako: prvi Demonci Soulci na PS3 so mi bili res odlom in jih bom vedno nosil v najlepšem spominu. Če ne drugega, so povezani z enim lepim obdobjem življenja, ki je faks, bil sem star 20 in brez ene realne skrbi v življenju. Spomnim se, da sem cele dneve igral igrico in jo tudi cheesal na polno. Že tako 1h v igrici sem cheesal tamočnejše sovražnike, da so padli po stopnišču v smrt. Potem pa še vedno v prvi stopnji scena z zmajem, ki razsuje in požge sovražnike na zidu in pol direkt v ekstra težek spopad z bossom. Uh, noro. Saj recimo God of War (2) in podobne igrice so imele tudi spektakel, samo v Demon's Souls ko je zmaj razpalil po obzidju in so frejmi padli na 15fps, si prav začutil to težo dogajanja. Pa takrat sem dejansko imel toliko energije, da mi je bilo najlažje na svetu ponavljat, ko sem umrl, res uno lahko sem kot hipnotiziran sedel pred ekranom in igral.

 

Dark Souls 1 so prišli malo kasneje, ampak so me s svojo odprto zasnovo in svetom, ki me je marsikje spomnil na kakšno Zeldo (pač dark depression suicide edition Zelde), popolnoma odlomili. Spomnim se tudi, da je to igra, ki sem je ogromno preživel v gledanju drugih, kako so igrali. Igrala se je doma, v študentu, na forumu sem bral, kako jo igra @Heretikz nekimi frendi, ni da ni, Dark Souls 1 je bil lajf. Dvojka me je po drugi strani zelo razočarala. Se spomnim, da sem jo vsaj prvih par ur preigral s kolegom in sva se bolj hecala kot kaj drugega, nekako nisem začutil feela dvojke, čeprav objektivno težko pojasnim zakaj, ker se kot prvo niti ne spomnim, kot drugo pa je vsaj na videz podobna enki. Ampak svet in feel je dosti manj tight. 

 

Nato pride Bloodborne, ki je tak odlom, da ga še zdaj kdaj sanjam. Res virtuozna igra. Nisem si mislil, da bo možno doseči carskost DkS 1, ampak Bloodborne jo je na nekaterih mestih celo presegel. Sekiro kot drugi recimo temu izstopajoči naslov v tej seriji me ni nikoli tako prepričal. Je igra z izjemnim borilnim sistemom, ampak tako kot z Dark Souls II se tudi s Sekirotom nisem intimno povezal.

 

Dark Souls 3 je po drugi strani zame neka best of kompilacija. Un naslov na koncu serije, ki malo povzame vso dogajanje in ti še enkrat dovoli, da odigraš najboljše dele. Tudi Demon's Souls Remake nekako zapolnjuje podobno nišo, ampak z rimejkom se nekako ne povežem tako kot z izvirnikom, pač ni te nostalgične ljubezni. 

 

Pri meni si torej naslovi pavšalno sledijo takole:

7. Dark Souls II
6. Demon's Souls (remake)
5. Sekiro
4. Dark Souls III
3. Demon's Souls (oriđiđi)

 

Pri 2. in 1. pa se mi je prav težko odločit med OG Dark Souls in Bloodborne. Bom prav še malo premislil :D

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 39 minutami:

1. mesto BloodBorne. Zaradi neverjetne atmosfere, level designa, orožij in res neverjetnih sovražnikov (tako mobi kakor bossi). Edini minus so tehnične pomanjkljivosti (res preočiten aliasing in nizek framerate) na sub par hadveru.

 

2. mesto Sekiro. Enostavno najboljši bojni sistem kar sem jih kdajkoli doživeli v katerikoli SP igri. Tight kakor najboljše pretepačine, ki se jih igra na Evolutionih. Podkrepljen z izjemnim fromsoft level designom in nasprotniki. Milina.

Se strinjam, žal nobene nisem končal, nisem jaz človek za take špile sem pa užival vsako minuto, ko se haral po teh svetovih.*še vedno imam okrog vratu medaljo od premaganega ogra.:D

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

Grem spremenit glas na 2x BloodBorne. Pizze so lahko samo bolj ali manj dobre. :closedeyes::D

 

Še moja full lestvica.

1. BloodBorne

2. Sekiro

3. Dark Souls 3

4. Dark Souls

5. Demon's Souls (Remake)

6. Dark Souls 2

7. Demon's Souls

 

Glasujem brez kakih nostalgia tinted glasses, k sem itak vse to preigral v roku zadnjega leta in pol dveh (edino originalni Demon's Souls sem igral na PS3 malo po izidu, ampak takrat nisem tolk padel notri in sploh nisem obrnil igre). Res nor journey. Brez nikakršnega dvoma moja najljubša "serija" iger.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

DeS org. sem začel igral, pa nikoli končal, mi je zmanjkalo časa, Bloodborne sem igral, tudi še nisem končal, kljub temu mi je ostal v lepem spominu, zato na 2. mestu, potem sem se lani s PS5 in DeS re odločil da grem čez souls serijo pa naj traja kolikor pač. in mi je DeS končno potegnil, malo je pomagala grafična podoba in gladko premikanje tako, da pristane na 1. mestu, če ne drugega je prva souls igra, ki sem jo končal. DS1 mi ni nekaj spešl, mogoče zato, ker si nisem izbral čarovnika ali pa zato ker mi trenutno DS2 bolj dogaja, sem nekje proti koncu in se trudim z DLCji, kr ni konca. Ostalih nisem igral tako, da ne morem podat ocene, še kako leto bo trajalo, da končam še vsaj DS3 in končno BB, sem ga pustil za konec. :fun:

Potem bom s Soulsi zaključil, no verejtno se enkrat lotim tudi Ringa, par let po izidu :D
Sekira pa verjetno en bom nikoli igral... razen če! Hahahaha!

Nisem ful velik fan souls iger jih pa cenim zaradi truda, ki ga moraš vložiti za preigranje... vseeno pa predolgo traja in vmes se moraš prav potrudit, da ne odnehaš, tko prov najt moraš smisel. :blink:
Sploh, ko pogledam na polico in vidim polovico nepreigranega špilovja, ki bi ga v istem času vsaj pol končal.:blush:

Povezava do prispevka

Jaz ne bom glasoval, bom pa dodal sva dva centa. :) 

 

V zadnjih dveh dneh sem prvič probal Dark Souls ter Sekiro. Pa sem pogledal tutoriale, razlage o svetu, bral vaše kritike o špilih, ampak meni DS ni naredil popolnoma nič. Prav tist, posvetil sem mu tri ure, tri ure nisem ven dobil ne užitka, ne zabave, ne ... Pač ničesar. Nula. Saj vem, "samo" tri ure, ampak v če mi te tri ure niso dale popolnoma ničesar, potem mogoče to tudi ni zame. 

 

Sekiro mi je pa, ravno tako po ene 3 urah, veliko bolj dogajal iz prve. Ne vem, celoten gameplay mi je bolj dinamičen in posledično zabaven. In zaenkrat sem totalno zanič v temu špilu, prav tist, nerealno, ampak me vsaj mika igrat ga naprej? Bom še vztrajal, ampak mislim, da mirne vesti lahko rečem, da jaz po vsej verjetnosti nisem target audience za te klasične DS špile :) 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 13 minutami:

Jaz ne bom glasoval, bom pa dodal sva dva centa. :) 

 

V zadnjih dveh dneh sem prvič probal Dark Souls ter Sekiro. Pa sem pogledal tutoriale, razlage o svetu, bral vaše kritike o špilih, ampak meni DS ni naredil popolnoma nič. Prav tist, posvetil sem mu tri ure, tri ure nisem ven dobil ne užitka, ne zabave, ne ... Pač ničesar. Nula. Saj vem, "samo" tri ure, ampak v če mi te tri ure niso dale popolnoma ničesar, potem mogoče to tudi ni zame. 

 

Sekiro mi je pa, ravno tako po ene 3 urah, veliko bolj dogajal iz prve. Ne vem, celoten gameplay mi je bolj dinamičen in posledično zabaven. In zaenkrat sem totalno zanič v temu špilu, prav tist, nerealno, ampak me vsaj mika igrat ga naprej? Bom še vztrajal, ampak mislim, da mirne vesti lahko rečem, da jaz po vsej verjetnosti nisem target audience za te klasične DS špile :) 

Istega mnenja sem bil sam, po tem ko me je Sekirov Ogre na stopnišču ene šestič zapored fuknu v prepad.

"I'm too old for this shit..."

Pol mi je @Galkona forumu zatauntal v faco "Stari, te igre pač niso zate." Pred očmi so se mi prikazale partije Soul Caliburja 2, SF4, Guilty Gearja in Tekkena 5 in mi je udaril ven čefurski "neš ti mene jebal" kompetitivni instinkt. Ostalo je zgodovina.

Že tristotič, hvala kolegu Galkotu za inve(vče)rzno psihologijo. Fak, kaj vse bi zamudil. :avadodo:

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 3 minutami:

Istega mnenja sem bil sam, po tem ko me je Sekirov Ogre na stopnišču ene šestič zapored fuknu v prepad.

"I'm too old for this shit..."

Pol mi je @Galkona forumu zatauntal v faco "Stari, te igre pač niso zate." Pred očmi so se mi prikazale partije Soul Caliburja 2, SF4, Guilty Gearja in Tekkena 5 in mi je udaril ven čefurski "neš ti mene jebal" kompetitivni instinkt. Ostalo je zgodovina.

Hvala kolegu Galkotu za inve(vče)rzno psihologijo. Fak, kaj vse bi zamudil. :avadodo:

Da ne govorimo, da si šel iz "igram igrice enkrat na sedemindvajseto polno luno v vrsti" na "obrnil vse jače ekskluzive v dveh letih lp" :D 

Povezava do prispevka

Js sem nekak kot Kekit, v zadnjih 2 letih preigral vse razen dark souls 2 in demon souls.

 

Sekiro, kot moja prva souls igra gre na prvo mesto. Prvič sem začutil agonijo in veselje med igro in ob koncu igre. Posledično platiniral, kar se pri meni redko dogaja. Ampak ja, prve ne pozabiš + popoln setting.

 

Bloodborne gre na drugo mesto, nisem še dokončal in špilam naskrivaj, da si kaj ne spoilam. Lovecraftian vzdusje, neverjetni dizajni in najbolj zabaven parry sistem ever. 

 

Dark souls gre na tretje mesto, ceprav je pocasna, clunky in po vsaki logiki ni moj tip combata, tale ma dušo. Sploh ne bom govoril o tehnicnih zadevah, enostavno je taka, da pijes zraven rakijo, preklinjas bivse in pobijas posasti. 

 

Dark souls 3 je tehnicno meni boljsa, hitrejsa z boljsimi bossi. Odlicen dlc, ampak se vedno ne doseze obcutka ob zakljucnih udarcih po glavi lorda gwyna.

 

Dark souls 2 spilam tak u izi. Demon souls nisem nikoli.

 

Itak je pa Nioh 2 najboljsi :D

 

 

Povezava do prispevka

Fak, težka odločitev.. pomojem lahko edino rečem, da DeS in II nista prvi dve. Ostalo je pa tako težko sortirati, ker ima vsaka nekaj posebnega:

 

1. Dark Souls - neverjetni level design in epic momenti (Anor)

2 Bloodborne - art in muzika, bojevanje

3 Sekiro - moj avatar pove vse :), drugače pa najboljši bojevalni sistem to date v vseh igrah

4. DS3 - kot 1 del neverjetni level design in najboljši boss fight v celotni seriji (nameless king, Gwin etc...)

 

Ko pogledaš to anketo je hitr jasno, da gre za najboljši studio kar jih/je obstajalo. Sem pa vse, razen DeS igral ob izidu takoj.

uredilo bitje Hattori
Povezava do prispevka

Zanimivo, da vodita obe ne souls igri :D

 

1. Bloodborne. Preprosto zato ker tok kot sem tuki užival nisem nikjer drugje.

2. Dark Souls 3. Spet čist subjektivno, tle smo vsi že obvladal mehaniko Souls iger, bolj si se znašel v svetu, sovražniki in bossi so imeli sisteme, ki si jih mal že vajen... ampak vseeno je From v trojki vse elemente iz prejšnjih iger izpilil do te mere, da je tuki ostal samo še pure enjoyment. Nisem tok trpel, ravno prav je blo težko, res uno come at me in cel čas igranja uživancija na polno. Sicer ful mešam prizorišča, ampak če se prav spomnim so mi bla tu ena izmed boljših. 

 

Honorable mention seveda prvim Demons Soulsem, ki so me vpeljali v to, da sem v tistem gradu crkoval kot žival, začenjal vedno znova in v tem iz nekega razloga užival. :D

Sekirotu priznam, da je to najboljši combat sistem kar sem jih kadarkoli igral v teh igrah, ampak meni preveč intense da bi ga uvrstil kamorkoli. 

Povezava do prispevka

Brez Demon's souls na ps3 ne bi bilo nič. Tam  se je vse začelo. Nekatere stvari se še vedno niso presegle. Mogoče je kriv rumen filter. Ampak Demon's souls bo vedno moja najljubša igra, sploh ker je nikoli več ne bom igral. 

 

Potem pa je tu Bloodborne. Še vedno ga igram vsake toliko časa. Dovolj povedano.

 

Sekiro pa nikoli ni in nikoli ne bo Soulslike igra. Tisto je samo končno uspel poskus Froma, da naredi Ninja Gaiden. 

Povezava do prispevka

Preigral vse po soulse po dolgem in pocez in se res tezko odlocim. 

 

Za demon soulse kupil PS3 :)

Pol prisel se dark souls 1  in 2

Za Bloodborne kupil PS4...

 

Bottom line je samo tole, FROM spili so spolirani dovrseni izdelki, komot igras day1 brez milijona popravkov hroscev/gamebreakig bugov in modov, ostalo bolj stvar osebne preference.

 

Dark soulsi so neka "core mehanika", ostalo pa malo spin-off in mogoce se bolj zapomnljivi in se bolj dogajajo. Recimo mene Sekiro se najmanj povlekel, nikakor ne padem noter, pa sem vsega boga delal na ostalih souls igrah (DS1 lvl1 run, DS2 no death no bonfire, DS3 lvl1, grind platin v DS3, dungeon chalice v Bloodborne-u)

 

Na koncu so vsi spili top shit zadnjih xy let rpg scene, ce ti zanr ustreza. Recimo ne pozabit kak miselni preskok je bil demon souls ob izidu - nic difficulty sliderja, nic pavze, obskuren svet, ki te jebe v glavo... In to v casu, ko je gaming za moje pojme zelo umiral, vse prelahko, vse dumb down feel good shit. 

 

Hvala Fromsoft :)

 

 

 

Povezava do prispevka

Preigral vse, obrnil vse, na policah vse fizicne kopije 

 

Nikol se nisem imel za nekega gamerja, vedno sem vse igral na neki medium tezavnosti dokler nisem enkrat deset let nazaj ko sem v jokerju prebral clanek in nato iz neta potegnu Dark Souls. Sm reku ajde da probam za foro kako bo to izgledalo. Kero tezavnost bom izbral? Nc kolega naumo izbiral. V uvodni tutorial coni sem crkaval res na vsake pol minute k so me tut navadni hollowi ass rapeal in sm bil samo fuck that to ni uzivanje to je stres. Un rdec napis YOU DIED mam pomoje imprintan v leco oces. Odlozu stran in potem sem si cez neki casa kupu xbox contoller iz ebaya pa poizkusil ponovno. Spet ni blo ne. Od Firelink shrine do tistga prvega bonfirea v Undead Burgu sem zgubu vse lase, klel kot star tovornjakar in jokal v dlani od rok. No da ne nabijam brezveze naprej ostalo je zgodovina. Ko je enkrat zalufalo pa sem osvojil mehanike boja nagruntal mobe je postalo vse skupi uzivancija in ta neverjetna gladkost boja, povezanost sveta, nebroj orozij in armor setov (fasion souls baby yeah) odlicni bossi (brača Dalton v Anor Londo), nor OST, zadovoljstvo ko nekaj rata so samo eni izmed razlogov da sem se zaljubil v te From pizdarije in samo cakam vsako leto nov spil. 

 

Na prvo mesto sem dal sicer BB ker je najboljsa igra kar sem jih igral, dokaj velik preskok iz souls zadev (A scit bi mel kolega, nah ne bo slo, nauc se drugace igrat) ampak spet ko zaobvladas je bomba in nimam ene slabe pripombe plus res hud svet, odlicen lore, se boljsi fight koncept, ost itd itd...

 

Sekiro tudi pomoje nima kej delat v tej kategoriji ker ni soulsborne igra je pa top bojni sistem, spet popolnoma drugacen od ene in druge zvrsti, malce se mogoce pribliza BB , saj je agresivnost vrlina, ne pa pasiva, kot je lahko v souls seriji. 

 

Tko da 

1.BB

2.DS1

 

Zanimivo da nam je skor vsem najslabsa dvojka. Seveda ko pa ni blo Miyazakija poleg  :)

Povezava do prispevka

Lol sekiro, na amazonu je PS4 verzija 70€ xbox pa 35, ker nateg.

Ful me rajca da bi ga kupu. Moram online pogledat ko bo kakšna akcija.

Drgač pa BB in DS3, slednji mi je bil ful dober sam sm zgubu save file ravno ko prideš iz grobnice in se mi ne da še enkrat. Mam feeling da je igantski špil. BB je dost manjši in klavstrofobičen.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Jaz sem tudi hardcore From software fan od tistega trenutka, ko sem prvič gledal video reviewe od Demos Souls v službi ob jutranji kavi, že davnega leta 2009 :D Zaradi Demos Souls sem si kupil PS3, zaradi Bloodborna PS4, Demos Souls R je bila prva ekskluziva ki sem jo igral na PS5, vse From igre igram day 1, DkS 1 je prva igra kjer sem naredil preorder itd itd. Pač ja, najjača "serija", najljubši devi, najljubši game director. To je to. Brez njih bi bilo zadnjih 10 let gaminga precej precej slabših.

 

Kar se pa najljubših naslovov od Froma tiče; sem v Bloodborne GOAT game of all time taboru. Pač vse ima 10/10, od tematike, lora, raznolikosti destinacij in vzdušja pa do gameplaya, glasbe, zabavnosti in nenazadnje vizije, kakšno popotovanje lahko pričaraš igralcu z videoigrico. DkS 1 je zelo blizu, sploh zaradi nenormalno hudo narejenega prepletanja lokacij v prvem delu in dušo-stiskajočega občutka klaustrofobije, ko enkrat začneš riniti navzdol. Ampak na koncu dneva je BB še vedno samo eden.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 3 urami:

Če bi Dark Souls fight mehaniko naredili malenkost bolj dinamično in ji po možnosti dodali neko parry mehaniko s samimi orožji, tko kot jo ima Sekiro, bi to bila čista zmaga. Upam, da se vsaj približajo nečemu podobnemu.

 

men biblo cist hudo da bi bil v ER nek class ki bi imel orozje omejeno na katano in fight stil iz sekira :D tbh nic drugega ne bi igral sploh. 

Povezava do prispevka

To so take nehvaležne, da ne rečem populistične teme in vprašanja. Ni to tko simpl ko kera pica je najboljša in je valda lahko samo štajerski burek.

 

Ponavad tista zadnja, ki jo imam najbolj v spominu. Pa ful majo drug "okus", recimo Sekiro sigurno ni najboljša soulborne igra, ker je po svoje tok oklešečna, večino pretepaš nekaj človeškega (vsaj po številu rok in nog), ni različnih orožij itd. Na drugi strani mi je Sekiro tok nor špil tudi za From, ker so dal jasno vedet, da niso one trick pony, po čemer je absolutno smrdelo do DkS2 in tudi še mal pri BB. DkS3 ni boljša igra kot BB in Sekiro, kurac, tudi težko bi straight face rekel, da je boljši od DkS1, pa je čist nor špil, in bi se počutil prov izdajalc, da ga ne bi vsaj omenil kot možnost best of From Software. Ko sem bral zdaj zadnje zapise kekita, ko je obračal DkS2 sem se spomnil vseh hudih scen in občutkov, kako naj poj rečeš da je DkS2 najslabša njihova igra. Kako ne bi v kontekstu časa in situacije v studio absolutno oboževal DS, ki so v tem pogledu verjetno najbolj ambiziozen in hraber projekt, kjer se Miyazaki ni imel na nič za opirat.

 

Tko da TL;DR jebi se ćamir s tako glupo anketo :lol:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...