Skoči na vsebino

Trenutno igram [12/2021]


Priporočeni prispevki

F.I.S.T. Presenetljivo spolirana zadeva. Tako grafično, kot igralno. Po res kislem Bloodstained, je tole čista uživancija. :D

 

Psychonauts 2. Čisti odlom, res zabavna in vzdušna igra. Sem ravno končal stopnjo, kjer ponovno združiš music band, ki odigra res carski Psychedelic Rock komad (mislim da poje Jack Black). :avadodo:

 

Hades. Probal dva runa in zaenkrat na polno obeta. Ful nisem nikoli maral iger z izometričnim pogledom, sam tule se bom potrudu. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 9 urami:

F.I.S.T. Presenetljivo spolirana zadeva. Tako grafično, kot igralno. Po res kislem Bloodstained, je tole čista uživancija. :D

 

Psychonauts 2. Čisti odlom, res zabavna in vzdušna igra. Sem ravno končal stopnjo, kjer ponovno združiš music band, ki odigra res carski Psychedelic Rock komad (mislim da poje Jack Black). :avadodo:

 

Hades. Probal dva runa in zaenkrat na polno obeta. Ful nisem nikoli maral iger z izometričnim pogledom, sam tule se bom potrudu. :D

 

Tko FIST kot Psychonauts 2 imam nagledana, tako da se toplo priporočam za nadaljne otise :)

 

Jaz sem pa sprobal metroidvanio Grime. Pa je preveč indy zame, sori zamorec. Že začetni meni ti pove da avtorji kupujejo čokolado v Eurospinu, in to se ti potrdi ko gledaš npr. animacije lika ali pa kvaliteto grafike. In kot podjetnik tega pač ne morem požreti.

Povezava do prispevka

Resident evil village. Prisel do konca grada od madame whatever in njenih hčera. Pojdi v 4 dele gradu in najdi 4 maske, da jih daš na 4 kipe in odpres vrata. Ker enostavno prestrelit vrat ali pa splezat skoz okno v tem wannabe open svetu ne mors. Pri iskanju 4ih mask za 4 kipe premagaj 3 underbosse in 1 main bossa. Pa romunska vasica, ki je ohranjala stabilno populacijo, čeprav so vsako leto požrli kup občanov.

Ne razumem tega špila. I'm tired, Robbie. 

Povezava do prispevka

Jap, tudi kot mega fan RE serije se morm čist strinjat, da je to z neuničljivimi vrati kr hecno ja :D In se vleče že od prvega dela dalje, s tem da pri vsakem novem delu izgleda bolj neumno oz. težje požreš, ker gre vse ostalo tok naprej.

 

Uganke za odpiranje vrat so pa ful odvisne od konteksta, kjer capcomu kdaj ful rata, da uganke ne ubijejo immersiona, nekje pa malo manj in izpadejo enako smešno kot neuničljiva lesena vrata. Načeloma se ful trudijo, recimo v RE 7 so jih povezali s psihopatskim sinom ki uživa v morbidnostih tipa Saw in se je nekako poklopilo. RE 1 ima tudi čisto legit izhodišče za uganke, pač neka psiho vila, polna mračnih skrivnosti itd. 

 

Je pa oboje absoluten trademark RE serije, tako iskanje ključev kot uganke. Ki večini fanov ful doda k vzdušju in sami izkušnji. Tko da bi morali res fino razmislit, kako bi to spremenili, če bodo šli v to :)

Povezava do prispevka

Za praznike sem začel s preigravanjem LoZ: Skyward Sword HD. Dobil za darilo in sem trenutno okoli 5 ur not.

 

Zadeva je zelo všečna. Uživam v dungeonih. Začetek je sicer bil bolj počasen. Si ne morem predstavljat kaka muka je tuturial cona mogla bit na Wiiju brez QoL izboljšav. Zgodba se vedno bolj začela odpirat tako, da vedno bolj padam v špil. Tako, da bo verjetno edini špil, ki ga bom igral za praznike.

 

Zdaj ko igram in se spominjam tisti "contraversy" s featurjem zaklejenim za Amiibojem in morem rečt to je pa bila ena totalno prenapihjena drama. Vseposod po svetu imaš ogromno kipov, ki te ponesejo nazaj v nebo. Res vseposod. Tako, da vedno si v bližini kipa in vse kar tisti amiibo prinese je, da bi prišpara par sekund hoje do kipa. 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Jaz sem tudi s Hollow Knightom komaj dobro začel, naredil šele enega proper bossa (False Knight, če se sploh šteje kot zaresen šef?) - zaenkrat res zelo tight in dovršen gameplay (bojevanje, nadzor nad likom, animacija itd.); jasno mi je, da gre za v nulo spoliran indie špil.

 

Mi je pa po ravnokar preigranih obeh Orijih precej zatežena in moreča grafična podoba (v takih pravljičnih špilih nekak pričakujem ful barvitosti in krasnih razgledov) in igra očitno za napredovanje in raziskovanje določenih novih predelov zahteva kar precej grindanja že raziskanih področij, da nabereš dovolj keša za kupit svetilko ali ključ, ki ju nujno rabiš. Oba Orija (spet za primerjavo) imata recimo sicer tudi sprva nedostopne kotičke, kjer pa je ful jasno telegrafirano igralcu, da bo rabil nek ability, ki ga še nima, in slednjega potem itak dobiš spotoma med raziskovanjem štorijalno nujnega področja. Ni treba neki grindat in sta ta špila bolj prijazna do enega začetnika v Metroidvaniah, kot sem sam, HK pa očitno pričakuje precej truda že s tem, da pač malo grindaš resurse, ker nekaj časa nimaš jasno odprte poti naprej oziroma rabiš item, ki ga je treba kupit za dinarčke.

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka

Mi je bilo hitro jasno že po tem, kako HK komplicira z mapo :D

 

Kupim karte nekaj začetnih področij, kupim opremo za samodejno mapiranje novih odkritij, se skeširam za tiste pin-e, ki ti kažejo lokacije vendorjev, benchev itd... In pol ugotovim, da je meni mapa še vedno neuporabna, ker po defaultu sploh ne kaže točnega položaja lika na njej...

 

Dejansko rabiš kupit in imet ves čas equippan tisti kompas charm, če hočeš imet mapo z jasno lokacijo tvojega lika - en dragocen charm slot gre samo za to :blink:

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 27 minutami:

Pa dobro, igraj malo s tem in nabiraj geo

 

V temu času se pa naučiš mapo na pamet. 

 

 

Saj špil mi zaenkrat čisto dogaja, mam že skoraj 8 ur v njem, ne bom kr tako obupal.

 

Se pa definitivno ne spomnim igre, kjer bi bla lokacija tvojega strička na njej dodaten feature, ki zahteva keš + imet equipan poseben perk za to :DMogoče je bilo to v časih tistih prastarih dungeon crawler RPGjev (ko so geeki risali cele zemljevide na papir) nekaj normalnega, je pa kr moško za moderen špil, da takole zahteva ful vložka že samo za to, da imaš uporabno mapo.

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka

ko se ti odprejo Fields pa kasnej Mountain, si sam :wub:. in pol enkrat pride Woodsmith :mehkoblato:  kamera (combat assist nujno na off), cheatanje igre kolko damagea bo nardil rothammer, druga faza, ki je lahko tud 2/3, je naravnost insane. ker annoying mofo. sem za par dni odlozil zadevo, zalaufal Dark Souls 3 NG+. da se skuliram. dons je padu.

 

cut:avadodo:sceens

 

Spoiler

PuEhECB.jpg

 

htTTAW2.jpg

 

NnHkgCH.jpg

 

mycPeXF.jpg

 

7q3Bw4c.jpg

 

KUe3Vo5.jpg

 

BmhHYLW.jpg

 

 

uredilo bitje g. Profesor
Povezava do prispevka

Kena :wub:

 

Jaz sem pa čisto padu v Psychonauts 2. Vse je res lepo spolirano, igralnost, art, zvok, celo zgodba. Za slednjo sem mislu, da bo pač dokaj otročja in btw, sam da je zraven. Sam ne, res je dobra in vse metafore okoli osebnih/psiholoških stisk likov so izpeljane res fenomenalno. Psihedeličen in dekadenten art pa še poudari vse skupaj.

Sem nekje na polovici/dveh tretjinah in mi je igra zaenkrat čista 9/10. :avadodo:

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Jaz sem pa čisto padu v Psychonauts 2. Vse je res lepo spolirano, igralnost, art, zvok, celo zgodba. Za slednjo sem mislu, da bo pač dokaj otročja in btw, sam da je zraven. Sam ne, res je dobra in vse metafore okoli osebnih/psiholoških stisk likov so izpeljane res fenomenalno. Psihedeličen in dekadenten art pa še poudari vse skupaj.

 

Sem nekje na polovici/dveh tretjinah in mi je igra zaenkrat čista 9/10. :avadodo:

 

Fak... Zdaj mi je pa žal, da nisem malo dlje vztrajal :( Zdaj pa nimam več Game Pass... meni pa je res prvih pol ure dajalo taki otročji vajb, da sem odnehal in šel drugo igrat. Vmes pa mi je potekel Game Pass... Je pa res, da nisem poznal predhodnikov in me je mogoče zato manj vleklo pa sem prehitro vrgel puško v koruzo.

Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 26. 12. 2021 at 15:52:

hja buddy, tole je pa treba že kar takoj na začetku razčistit

 

Ori in igralec

pexels-photo-3852217.jpeg?cs=srgb&dl=pex

 

 

 

Hollow Knight in igralec

cheater-guy-in-tied-up-gets-punished-by-

 

:worship:

 

Hands down najboljši opis ever

 

Funny & true!

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...