Skoči na vsebino

Priporočeni prispevki

Hernier reče Dne, 3. 12. 2021 at 11:02:

Dirt Rally je dejansko tako kompetentna špila?

 

Igra iz leta 2004, RBR, je glede na nekatere aspekte (npr. fizika na asfaltni podlagi, setupi,..) še vedno na višjem nivoju kot DR.

 

Priporočam prezkus https://www.rbrpro.org/ ali https://www.rallysimfans.hu.

Prvi je standalone "mod" z vključeno osnovno igro in precej poenostavljenim nalaganjem modov v primerjavi z originalnim RBR.

Drugi naj bi bil dobra alternativa rbrpro-ju.

 

V primerjavi z DR, RBR zahteva nekoliko več efforta za obvladovanje dirkalnikov. Ne gre za low-effort; high reward špil, kar pa itak velja tudi za ACC ;)

 

Nekaj časa je bil v rbrpro precej aktiven voznik WRC2 in 2-kratni zmagovalec rallyja Nova Gorica, Nikolay Gryazin.

http://www.youtube.com/watch?v=t_Dfyaedp-g

uredilo bitje g25007
Povezava do prispevka

Asfalt je dost švoh v DR ja, pa tudi ta "spektakl", da ne odvoziš en asfaltni rally, brez da ne bi na vsaj eni trasi padal dež. Nisem vedel, da je vreme v Španiji in Nemčiji tok nestanovito ...

 

Včer sem dvignil sedež za 8 cm. Malo zarad škrtarjenja z materialom, mal zarad moje nesposobnosti in nepoznavanja osnov pri deli z alu profili je sicer sedaj cela skupltura s sankam in sedežom rahlo dvignjena od ogrodja, fiksiran samo s 4 kotniki in par m8 vijaki, ampak očitno je to dost za obremenitve do ene 300 kg. Mi pa ful bolj odgovarja taka, bolj GT / rally poza in višji kot nog na pedala. Priporočam investicijo v dva polmetrska 8040 alu profila, če se bo kdo spravljal v nakup riga s podobnim dizajnom (ali ga že ima). Pofarbane na črno sem dobil za 20€ po komadu: https://www.simxpro.shop/home/4080-Profile-black-c51379513

Povezava do prispevka
g25007 reče Dne, 16. 12. 2021 at 20:07:

Priporočam prezkus https://www.rbrpro.org/ ali https://www.rallysimfans.hu.

Prvi je standalone "mod" z vključeno osnovno igro in precej poenostavljenim nalaganjem modov v primerjavi z originalnim RBR.

Drugi naj bi bil dobra alternativa rbrpro-ju.

 

Obeh patchov ne poznam. Trenutno še vedno modam določene zadeve v RBR s pomočjo hex editorja. A poboldano v navedku reši to nevšečnost?

Povezava do prispevka

Sicer sem res zgolj casual igralec in amater na tem področju, ampak bom pa vseeno napisal: Zelo me moti glasnost volana G29. Drugače je vse OK in za trenutne potrebe čisto dovolj. Ampak, da je pa tako glasen? Stari Momo (red) je skoraj neslišen proti temu. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pomoje bom vseeno prvo kupil monitor. Kaj kaj uporabljate / priporočate? Ne bi imel TV iz več razlogov, zaradi prostora, ki ga zasedejo, slabših specsov kot high end gaming monitorju (za gaming, ne za sliko samo) in predvsem zaradi razmerja, rajši bi imel širšo sliko.

 

Gledal sem Samsung Odyssey G9 in G9 Neo. Format je bomba, imata pa očitno komadn problem z osvetlitvijo, vidni koti so zaradi VA panele povprečni v najboljšem primeru, in novejši (in v minusih boljši) Neo je čez 2k. Pa še kar je VA panela.

 

Drugi na listi je Acer Predator G34GS, 34 col na 21:9 razmerje, 144 Hz IPS matrika, G-sync Compatible in dobri reviwi. Kar me skrbi je ali je 34 zadost velka razlika, da se sploh splača / opazi kaj razlike v single monitor setupu? Zdaj sem na 27" PG279Q.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 12 minutami:

Drugi na listi je Acer Predator G34GS, 34 col na 21:9 razmerje, 144 Hz IPS matrika, G-sync Compatible in dobri reviwi. Kar me skrbi je ali je 34 zadost velka razlika, da se sploh splača / opazi kaj razlike v single monitor setupu? Zdaj sem na 27" PG279Q.

34" je samo razširjen 27. Tko da ni ful večji. Je fuuul boljš, ni pa spet tolk fuul boljš :)

 

Povezava do prispevka

Kot sem že večkrat rekel, popolnega monitorja NI. Oziroma stane 2k€+, pa še tam se kaj najde. Enostavno boš moral sprejet kak kompromis.

En tak pocen monitor.

 

Jest sem imel njihov prvi monitor 21:9.

 

Slabosti pač tiste, kot vsi ne premium monitorji.

Nastavljiv ni bil popolnoma nič, samo naklon. - kar je men vseen, ker itak imam nogico in čaram z monitorjem kar želim.

Meni za nastavitve je kmečki - kar mi je vseeno, ker itak to samo enkrat nastaviš.

Ostalih slabosti niti nisem opazil.

 

Ta zgoraj je pa IPS, 144hz, HDR600, 40" 21:9, kar pa bo vsaj v velikosti zelo soliden upgrejd.

 

Povezava do prispevka

Valda povsod delaš kompromise, oz. tweakaš specikacije za čim ožji use case. Ravno zato sprašujem za montor v tej temi, na čem folk dirka :)

 

Tale AOC Agon drugač ne zgleda tok švoh, na 4ms GTG sem že navajen, za slab HDR se mi jebe, ajde VA panela, ga pa za jurja dobiš v sloveniji s 3 leta garancije. Morem mal prespat.

 

Povezava do prispevka

Včer zvečer gledam na ceneje.si tega AOCja, jurja pa drobiž, idealka, dons mal berem kar je skopih informacij po netu, ok, to je neka Samsung panela verjetno, vzamem kreditno in se spravim kupovat, nikjer monitorja. Grem na drug komp gledat history, najdem stran, "ni več v prodaji", ne me jebat. En cajt pizdim in tugujem, na konc sem reku yolo in vzel Odyssey G9 (navadnega), če bo po sreč pride v torek. Verjetno ga bom dal na stenski nosilce, nekaj v tem stilu: https://imgur.com/a/tMQAl7l

 

Pa da nam sam nabijal o monitorjih, čakam na Frexov h-shifter iz Japana, v aluminajstem izgledu kot menjač na starih Civicih Type-R.

 

FrexHshiftAlloy3609-1-e1608083106742.jpg

 

Cela izkušnja je bila bizarno japonska in temu primerno domača :D

 

Začne se s spletno stranjo, ki pomoje pravilno dela samo na Netscape Navigatorju 3: https://frex.com/gp/

Potem čist bizarn nabor sim racing opreme, absolutna zmaga mi je konstrukcija, ki pride za sedež in ti prek elastičnih vrvi in vzodov vleče glavo vstran in s tem simulira g silo v ovinkih :D: https://frex.com/store/product/headmotionsway/

Zraven se najdejo ventilatorji, ki ti v čelo pihajo veter do hitorsti 100 km/h itd. Skratka top roba na top strani.

 

Namečem stvari v košarico, dam plačilo s kreditno, kot smo navajeni od razpada juge dalje, in mi samo napiše hvala za naročilo, navodila za plačilo pridejo po mailu :avadodo:

Mail je prišel cca 6 ur kasnej, ko se je na Japonskem naredil dan, tko da ne vem, a je to en na roke napiše ali vsaj naklika stvari, da steče proces. V glavnem dobim mail, v njem pa tinyurl (:avadodo:) link na spletno stran, kjer bom skašljal evre. Odpre se mi tko najbolj osnovna forma, brez kakršnekoli informacije ali povezave na glavno stran, samo polja kam zmetat cifro od kreditne, podatke in zraven kr tko za usput še email in telefonsko. Gledam certifikat, probam dekriptirat url, googlam mal random, in mi uspe najt, da je to nek jap only service za spletne nakupe s kreditnim karticam, ki so v deželi vzhajajočega še kar semi eksotika.

 

Si rečem ok, pač YOLO, sej stran je legit, firma znana v communityu, certifikat je podpisan, ukucam podatke, zavrne. Grem še enkrat brat mail, piše, da ne sme bit nobenih čudnih znakov, kot je recimo + v cifri telefona in da more bit telefonska dolga točno 10 ali 11 znakov  :nicjasno: Za jeben mednarodni nakazil ... Nakucam še enkrat, namečem random gluposti za telefon in evo, zdaj dobivam vsake tok pomoje na roke updejtan mail, kaj se dogaja z mojim naročilom :D

 

Z odstopom od VRa in če mi ne bo zarad beast resolucije na monitorju treba menajt grafične bom priše skoz za slabe 6k, kar srčno upam, da je končni strošek in samo še veselje in zabava.

  • Račka +1 4
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 23 urami:

Včer zvečer gledam na ceneje.si tega AOCja, jurja pa drobiž, idealka, dons mal berem kar je skopih informacij po netu, ok, to je neka Samsung panela verjetno, vzamem kreditno in se spravim kupovat, nikjer monitorja. Grem na drug komp gledat history, najdem stran, "ni več v prodaji", ne me jebat. En cajt pizdim in tugujem, na konc sem reku yolo in vzel Odyssey G9 (navadnega), če bo po sreč pride v torek. Verjetno ga bom dal na stenski nosilce, nekaj v tem stilu: https://imgur.com/a/tMQAl7l

 

Ma to boš videl, ni grafične kartice na svetu, ki toliko boosta gaming izkušnjo, kot tak monitor. Tud ta nosilc, to je to!

Povezava do prispevka

@Šimšalamima Huhu: tega še noben ni vprašal in upam, da ni preveč osebno. Od kod ti denar? :) Verjetno si vzel na nek kredit al kaj vem. Ali pa imaš res dober biznis/plačo? Ali si pač varčeval skozi leta?  Ker to so kar lepe cifre, če vse skupaj zaokrožimo. Ampak še enkrat, v glavnem: kapo dol! 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

@Šimšalamima Huhu: tega še noben ni vprašal in upam, da ni preveč osebno. Od kod ti denar? :) Verjetno si vzel na nek kredit al kaj vem. Ali pa imaš res dober biznis/plačo? Ali si pač varčeval skozi leta?  Ker to so kar lepe cifre, če vse skupaj zaokrožimo. Ampak še enkrat, v glavnem: kapo dol! 

DaCapo, ti nimaš realnih predstav o denarju. Ne zapravi cele plače sproti na smeteh od gadgetov in igric, pa boš na koncu leta imel denar za tak mega gadget :D

Povezava do prispevka

Mislm osebn, čudn vprašanje je, pa tko res totalno nerelevanten za to temo. Cene sem pisal ker je bilo par vprašanj na začetku pa ker je vseen nek input, če bi se kdo lotil česa podobnega. Imam službo, edini finančni nasvet, ki bi ga dal v tako temo je, da za take stvari (in ostal hobi) ne jemat kreditov. Imo.

 

Če bo kdo taval po true gorenjska koncih, ni naci, na kofetih sedi za mizo in ne v grmovju, verjame (kakšn je to stavk) v znanost  in ga zdržijo 4 M8 šraufi valda, naj se javi v temo pa se kaj zmemno :P

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 urama:

@Šimšalamima Huhu: tega še noben ni vprašal in upam, da ni preveč osebno. Od kod ti denar? :) Verjetno si vzel na nek kredit al kaj vem. Ali pa imaš res dober biznis/plačo? Ali si pač varčeval skozi leta?  Ker to so kar lepe cifre, če vse skupaj zaokrožimo. Ampak še enkrat, v glavnem: kapo dol! 

 

Kaj je to za vprašanja? Več kot očitno je, da je Šimša komunist, ki živi na državni joški in mu tudi ti plačuješ del setupa...

 

Loooooo hahaha...

 

lp, andrejus

 

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

drive.slo-racing

 

Vabljen na zaključno dirko 2021. 

 

Sam imam Aoc, ukrivljen monitor, lepo na tejle nogici:

 

https://www.amazon.de/gp/product/B01FW15TV6/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o03_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Potem samo hendlam iz mize do riga in nazaj. 

 

Sporoči ko dobiš šaltkebel. Mejduš, da je identična kugla gor, kot sem jo imel v moji CTR :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...